Ruberoidist garaazikatus

Murelik
külaline

Ruberoidist garaazikatus

Lugemata postitus Postitas Murelik »

Tere

Selline mure härrased. Nimelt on enamvähem uus onn ja lolli peaga sai mõeldud ,et jube lahe oleks, kui garaazipealne oleks rõdu. Mõeldud , tehtud.
Jama selline,et see kurivaim laseb läbi. Parandatud on juba 4 x ehk siis 5 kihti seda rull rubekat peal. Kurjad keeled räägivad, et tuleb kõik 5 kihti
maha võtta ning uus panna korralikult ? Kas vastab tõele ? Mida teha vett saanud OSB plaadiga all ning puit karkassiga ? Hallitust veel pole ,kuid kui
pidu jätkub....siis saab vist maha lõhkuda. Kas niiskustõke või mingi pinotex aitaks ? :hello:
taastaja
külaline

Re: Ruberoidist garaazikatus

Lugemata postitus Postitas taastaja »

Katusele paigalda SBS bituumenrull see on ruberoidist mõnevõrra kallim, aga hulga parema vee-ja vastupidavusega. Ilmselt võib seda ka kohe nendele kihtidele peale paigaldada.

Puitosa tuleks eelkõige ikka ära kuivatada ja ka edaspidi kuivana hoida. See aitab kõige paremini.
Murelik
külaline

Re: Ruberoidist garaazikatus

Lugemata postitus Postitas Murelik »

Aga mul vist see sama ongi hoopis. Pealt kergelt krobeline ? Meenutab natukene asfalti värvi.

Ühesõnaga võivad need vanad kihid seal olla. Uus korralikult peale vaid põletada.

Kui nüüd puit ära kuivatada, kas teda pole vaja millegiga veel üle võõbata ? Seda katust nüüd
juba 1,5 aastat üritatud parandada. Mitte ise ,aga väidetavalt oma-ala spetsid teinud. Töö
iseenesest ilust tehtud ( ilusti sulatatud õmblused jne.) Selline viisakas.

Üks mees targutas mulle, et kui ntks vesi sinna peale jääb ( ei voola ära mõnest kohast ) , siis
see kate kestab kauem ? Kas vastab tõele ?

tänud.
taastaja
külaline

Re: Ruberoidist garaazikatus

Lugemata postitus Postitas taastaja »

Mina otseselt ka lamekatustega ei tegele, aga 4-5 kihti juba SBS juba peal ja ikka vett ei pea on küll rohkem, kui kahtlane. Tundub siis, et need oma ala spetsid on ikka vähese erialase kogemusteta poisikesed, kui ära ei taba seda põhjust, et milles võiks viga olla . Ehk on tegu hoopis sisemise kondensiga?

Puitosad võib loomulikult millegiga üle tõmmata, aga see täidab siis ju ainult esteetilist külge ja kui ntx ülemisest poolest niiskus sisse imendub, siis alt välja kuivamine ka rohkem takistatud.
See on teil, siis soojustamata garaaž. Seal pea ju õhk hästi ringi käima siis, see on kasulik ka autole, ehituskonstuktsioonidest rääkimata.
xxNIMETUxx
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 823
Liitunud: 24 Jaan 2006, 16:14
Asukoht: Tartu ja kogu Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Ruberoidist garaazikatus

Lugemata postitus Postitas xxNIMETUxx »

kas ei ole võimalust, et seina ja katuse liitest kusagilt vahele jookseb?
vee- ja küttesüsteemid, ventilatsioon, soojuspumbad, elekter, kodumasinad/seadmed: müük, projekteerimine, hooldus, remont 58367067 spegrupp@gmail.com
Murelik
külaline

Re: Ruberoidist garaazikatus

Lugemata postitus Postitas Murelik »

Kuna tegemist on garaazikatusega, mis mõeldud ka terassina ( maja 2selt korruselt tulles) ,siis kahtlustan mina, see kalle on tiba vale.
Vesi aga tuleb läbi enamwähem sülitaja juurest. Ütleme nii,et OSB plaat ja vill seal all olid märjad.( Ruberoid,OSB,vill,kile ja topeltkips laes )
Sülitaja übmer tsirka 1m2 ulatuses jääb vesi katusele. Võimalik , et sülitajaga on probleem. Paigaldus on tuntud firma meeste poolt. Ei teagi,
kelle kraesse seda ajada.Kuna tegemist on VEEL garantii perioodiga, siis tullakse seda UUESTI tegema. Eks ta maruvihaseks ajab ikka
küll. Parandavad 1,2,3 ok 4 korda ja ikka pidama ei saa...Seoses sellega ootab ka nn rõdupiire. Enne seda ei paigalda, kui katus peab.

Kondens ei saa olla. Garaaz on ilma kütteta ja nii vast õigem on ka. Villad olid ikka läbimärjad.Olen suht kindel, et sülitaja on probleemiks.
Kuid sama tahakski teada, et kas see seda OSB-d ja konstruktsiooni kahjustanud pole ? 1,5 aastat on pikk aeg. Olen kindel,et läbi on ta lasknud
algusest peale, kuid topeltkipsist siis ju kohe läbi ei tule. Kas vett saanud kips tuleks lasta ka välja vahetada ?

Kindlasti lasen ära kuivatada selle ( kuidas veel, pole õrna aimugi. ) ja töötlen pinotexi või taolisega üle.
Külaline
külaline

Re: Ruberoidist garaazikatus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

xxNIMETUxx kirjutas:kas ei ole võimalust, et seina ja katuse liitest kusagilt vahele jookseb?

See asi peaks suht välistatud olema. Ainukene koht sülitaja juurest. Muidu ümberringi nn kandiline kauss peal. Aga kas see ruberoid
ise ei või läbilasta õmbluse juurest ntks ? Eriti ei taha,et nad selle kõik üles kisuksid. Keeravad veel täiesti p!"#¤sse. Siis ehitan üldse
viilkause peale.
H&M
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 115
Liitunud: 03 Mär 2007, 10:53
Asukoht: Harjumaa

Re: Ruberoidist garaazikatus

Lugemata postitus Postitas H&M »

Murelik kirjutas:Tere

Selline mure härrased. Nimelt on enamvähem uus onn ja lolli peaga sai mõeldud ,et jube lahe oleks, kui garaazipealne oleks rõdu. Mõeldud , tehtud.
Jama selline,et see kurivaim laseb läbi. Parandatud on juba 4 x ehk siis 5 kihti seda rull rubekat peal. Kurjad keeled räägivad, et tuleb kõik 5 kihti
maha võtta ning uus panna korralikult ? Kas vastab tõele ? Mida teha vett saanud OSB plaadiga all ning puit karkassiga ? Hallitust veel pole ,kuid kui
pidu jätkub....siis saab vist maha lõhkuda. Kas niiskustõke või mingi pinotex aitaks ? :hello:
:hello:
Sellel 5kihile pane peale 30 mm tuulutussoontega vill ,2kihti materjali ja tee tuulutav parapet.
Kui sa soovid sinna terassi teha siis kasuta õigeid materjale.
Lamekatuste ehitamine,katmine,parandamine sbs rullmaterjaliga .56229595
Külaline
külaline

Re: Ruberoidist garaazikatus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

H&M kirjutas:
Murelik kirjutas:Tere

Selline mure härrased. Nimelt on enamvähem uus onn ja lolli peaga sai mõeldud ,et jube lahe oleks, kui garaazipealne oleks rõdu. Mõeldud , tehtud.
Jama selline,et see kurivaim laseb läbi. Parandatud on juba 4 x ehk siis 5 kihti seda rull rubekat peal. Kurjad keeled räägivad, et tuleb kõik 5 kihti
maha võtta ning uus panna korralikult ? Kas vastab tõele ? Mida teha vett saanud OSB plaadiga all ning puit karkassiga ? Hallitust veel pole ,kuid kui
pidu jätkub....siis saab vist maha lõhkuda. Kas niiskustõke või mingi pinotex aitaks ? :hello:
:hello:
Sellel 5kihile pane peale 30 mm tuulutussoontega vill ,2kihti materjali ja tee tuulutav parapet.
Kui sa soovid sinna terassi teha siis kasuta õigeid materjale.

Tervist. Ma tegin nobetasti ühe joonisesarnse asja, mis peaks olema siis minu garaazipealse moodi. Kas selline lahendus ei oleks OK ?
Plaanisin panna rubeka peale plastvõre ning immutuatud puit peal. Kindlasti olete poes näinud seda.
Link siit http://rodu.joonis.pilk.ee
H&M
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 115
Liitunud: 03 Mär 2007, 10:53
Asukoht: Harjumaa

Re: Ruberoidist garaazikatus

Lugemata postitus Postitas H&M »

See plastik võre ei tohi kuumusega katuse materjali sisse vajuda ja prahti koguda. Seda on halb puhastada puit võre alt .
Mina isiklikult teeks puitvõre katuse peale, prusside alla paneks seda samast katuse materjali et vesi alt läbi voolaks.
Siis on ka survepesuriga kergem puhastada. See on minu isiklik arvamus
:hello:
Viimati muutis H&M, 28 Veebr 2008, 20:51, muudetud 1 kord kokku.
murelik
külaline

Re: Ruberoidist garaazikatus

Lugemata postitus Postitas murelik »

H&M kirjutas:See plastik võre ei tohi kuumusega katuse materjali sisse vajuda ja prahti koguda. Seda on halb puhastada puit võre alt .
Mina isiklikult teeks puitvõre katuse peale, prusside alla paneks seda samast katuse materjali et vesi alt läbi voolaks.
Siis on ka survepesuriga kergem puhastada. See on minu isiklik arvamus
:hello:

Aga muidu nagu oleks katus iseenesest õieti tehtud ? Kui seda joonist vaadata ? Ise olen ka mõelnug,et kuumaga vajub plast sinna katusekatte sisse.Seda
oli juba suvel näha. No mingit moodi immutatud puit sinna tuleb,aga see peab olema eemaldatav, et saaks puhastada vahel. Õnneks puud ja asjad jäävad suht kaugele.
Isegi sügisel polnud lehtedest haisugi.
H&M
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 115
Liitunud: 03 Mär 2007, 10:53
Asukoht: Harjumaa

Re: Ruberoidist garaazikatus

Lugemata postitus Postitas H&M »

:shock:

Joonisel ma ei näe tuulutust! Selleks on mõeldud tuulutussoontega vill.
5kihti rullmaterjali , kui on puistaga rullmaterjal, puistega rullmaterjali peale keevitatud ja ei ole eelnevalt alt lahtist puistet eemaldatud ja kuumutatud, hakkab kahe kihi vahele tekkima kondent. Kuna nad ei naku hästi, eriti kui on veel paigaldatud külma ilmaga. Lamekatust ei ole nii lihtne teha kui paistab, tuulutust ,õiget projekti ja oskajaid töömehi vajavad kõik katuse tüübid.

:hello:
Viimati muutis H&M, 05 Mär 2008, 11:53, muudetud 1 kord kokku.
Lamekatuste ehitamine,katmine,parandamine sbs rullmaterjaliga .56229595
Külaline
külaline

Re: Ruberoidist garaazikatus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

H&M kirjutas::shock:

Joonisel ma ei näe tuulutust! Selleks on mõeldud tuulutussoontega vill.
5kihti rullmaterjali , kui on puistaga rullmaterjal, puistega rullmaterjali peale keevitatud ja ei ole eelnevalt alt lahtist puistet eemaldatud ja kuumutatud, hakkab kahe kihi vahele tekkima kondent. Kuna nad ei naku hästi, eriti kui on veel paigaldatud külma ilmaga. Lamekatust ei ole nii lihtne teha kui paistab, tuulutust ,õiget projekti ja oskajaid töömehi vajavad kõik katuse tüübid.

:hello:

Vot seda ma nüüd ei oska öelda. Võtan asjapulgad homme ette ja küsin, mismoodi nad seda teinud on. Kui midagi tarka nad kosta ei oska, siis äkki saab siin teie abiga probleem lahendatud :good:

PS! Joonise joonistasin umbestäpselt nagu esmapilgul aru sain.
Alo Karu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 12 Mär 2008, 00:14

Re: Ruberoidist garaazikatus

Lugemata postitus Postitas Alo Karu »

Tere!

Korralikud rõdulahendused on kaks kuni kolm korda kallimad, kui need monstrumid ja aretused, mis meil tehakse. Seetõttu ei kasutata meil ka korralikke tehases valmistatud tarvikuid vaid mingeid põlve otsas aretatuid. Üks selline on ka teil. Meie arhitektidel ja inseneridel, samuti ehitajatel on vaid ähmane ettekujutus kõikvõimlikest käidavatest katustest ja katuseaedadest. Sageli ei võimalda juba hoone arhitektuur korralikku lahendust. Emakeelne oskusteave on sel teemal praktiliselt olematu.
Eriti halb on kui hoone omanikul tuleb alles ehituse käigus mõte teha katus käidavaks. Siis tuleb üldjuhul aretada mingi omaloominguline monstrum, mille veepidavus ja kestvus on küsitava väärtusega.

Enne kui asute midagi tegema tuleb viga üles otsida. See eeldab vilunud ja asja tundva spetsialisti kohalekutsumist. Kihtide juurdekleepimine ei aita.

Lugupidamisega

Alo Karu
Murelik
külaline

Re: Ruberoidist garaazikatus

Lugemata postitus Postitas Murelik »

Alo Karu kirjutas:Tere!

Korralikud rõdulahendused on kaks kuni kolm korda kallimad, kui need monstrumid ja aretused, mis meil tehakse. Seetõttu ei kasutata meil ka korralikke tehases valmistatud tarvikuid vaid mingeid põlve otsas aretatuid. Üks selline on ka teil. Meie arhitektidel ja inseneridel, samuti ehitajatel on vaid ähmane ettekujutus kõikvõimlikest käidavatest katustest ja katuseaedadest. Sageli ei võimalda juba hoone arhitektuur korralikku lahendust. Emakeelne oskusteave on sel teemal praktiliselt olematu.
Eriti halb on kui hoone omanikul tuleb alles ehituse käigus mõte teha katus käidavaks. Siis tuleb üldjuhul aretada mingi omaloominguline monstrum, mille veepidavus ja kestvus on küsitava väärtusega.

Enne kui asute midagi tegema tuleb viga üles otsida. See eeldab vilunud ja asja tundva spetsialisti kohalekutsumist. Kihtide juurdekleepimine ei aita.

Lugupidamisega

Alo Karu

Tervist

Kui maja mõte pähe tuli, oli see rõdu idee ammu olemas. See projekteeriti meile nagu terve maja. Tegemist on ehitajaga, kes neid maju juba üle 100 tk. valmistanud. Seega eeldan, et selline kogemus oli neil olemas. See idee tuli samuti nende firma varasemast projektist. Kuskilt pildilt jäi silma, et ühel majal oli selline lahendus ja soovisin omale ka. Mõte ju iseenesest tore.
Juhul, kui olete spetsialist, võtaksin meeleldi teiega ühendust. Kui mu rõdu on valesti ehitatud, siis saavad nad selle uuesti ümber ehitada.
Alo Karu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 12 Mär 2008, 00:14

Re: Ruberoidist garaazikatus

Lugemata postitus Postitas Alo Karu »

Tere!

Olen sele alaga tegelenud 11 aastat. Kõiksugu läbijooksvaid katuseid olen näinud sadu. Selleks, et midagi öelda tuleb katus koh peal üle vaadata. Minu e mail on alokaru@hot.ee.

Lugupidamisega
Alo Karu
Alo Karu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 12 Mär 2008, 00:14

Re: Ruberoidist garaazikatus

Lugemata postitus Postitas Alo Karu »

Tere!

Unustasin öelda, et mõiste valesti ehitatud on väga subjektiivne. Eesti on teatavasti banaanivabariik, kus puuduvad nii ehitusnormid kui ka nõuded ehitusmaterjalidele. Samamoodi on ka katustega - meil puuduvad katuseehitusnormid. Küll aga tuleb arvestda, et katus peab olema veekindel ja ehitusfüüsikaliselt toimiv. Kuidas see saavutatakse pole üldjuhul oluline. Seepärast saab töövõtjalt küll nõuda, et ta katuse vett pidama paneks, kuid ei saa teha ettekirjutusi kuidas ta seda teeb, samuti väita, et ta on katuse valesti teinud.

Lugupidamisega
Alo Karu
murelik
külaline

Re: Ruberoidist garaazikatus

Lugemata postitus Postitas murelik »

No seda nüüd küll. Eks paistab, mis sellest saab. Tänud.
katusetark
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 35
Liitunud: 19 Mär 2008, 15:02

Re: Ruberoidist garaazikatus

Lugemata postitus Postitas katusetark »

Tere kas olete oma murele lahenduse leidnud. Kui ei siis saame äkki aidata, oleme igasuguste katustega tegelenud juba kümme aastat.
H&M
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 115
Liitunud: 03 Mär 2007, 10:53
Asukoht: Harjumaa

Re: Ruberoidist garaazikatus

Lugemata postitus Postitas H&M »

Alo Karu kirjutas:Tere!

Olen sele alaga tegelenud 11 aastat. Kõiksugu läbijooksvaid katuseid olen näinud sadu. Selleks, et midagi öelda tuleb katus koh peal üle vaadata. Minu e mail on alokaru@hot.ee.

Lugupidamisega
Alo Karu

Õigust räägid, et viga leida peab kohapeal käima.!
Olen ise lamekatuseid katnud ,ehitanud vähemalt 11aastat.

Neid vigasi jäädaksegi tegema kuna lamekatuse nippe kuuleb mõni projekteeria katusemehe käest.
Vansti põletati katusematerjal otse maha, siis hakati panema rulliga ja kelluga.
Mina isiklikult olen materjali otse mahapõletamise poolt.Kuid seda peab oskama ;)
Jõudu
:hello:
Lamekatuste ehitamine,katmine,parandamine sbs rullmaterjaliga .56229595
Vasta