1. leht 1-st

vana maja juurdeehitise vundament

Postitatud: 30 Jaan 2008, 23:15
Postitas ohjah
Ütlen kohe ära, et naisinimene. Ja ehitusest seega suht kaugel, aga nüüd on elu ise probleemi ette lükanud.
Maja. 50ndate lõpus ehitatud, kõrge viilkatusega, mansardkorrusega - no selline, nagu neid terve Eesti täis on ja nagu neid siis
ikka tehti. Aga lootusetult väikeseks jäänud. Nüüd plaanime jupi juurde ehitada, aga et majaehitus vundamendist algab, siis küsin siin:
kas maja sellesse otsa, kus on ka kelder, on võimalik juurdeehitist teha? Keldri enamvähem ainus õhutus-tuulutus on käinud akna kaudu, mis aga just selles seinas, kohe maapinnal, kuhu juurde saaks ehitada? Kuidas ventilatsioon sel juhul korraldada? Ja kas sellisesse keldrisse võiks nt hoopis küttekatla panna - suuri varusid, mida keldris säilitada, tänapäeval enam ju pole.
Ja kui majal (minu mäletamist mööda, tegu lapsepõlvekoduga) lintvundament, selline, kus segus maakivid sees, siis kas juurdeehitisel peaks olema samasugune? Kui kalliks selle ehitamine võiks minna, kui pinda kavas u 50m2?
Asi selles, et vanem poeg mul praegu just sama vana, kui oli mu isa siis, kui maja ehitama hakkas. Nüüd poiss, kes ise hoopis humanitaar, bravuuritab, et kui sai vanaisa maja oma kätega üles ehitatud, siis peame me selle tükikese juurde ehitamisega ka ise hakkama saama. Isa tegi jah mul toona kõik peale pliitide-ahjude-korstna ise, aga ta oli ikka selline tehnikamees. Rahaga on kitsas meil küll, aga kui umbmäärast maksumustki teaks, siis katsuks ikka lahenduse leida - hull ka, kui poiss muudkui teeb ja pärast mingi käkk välja kukub. Et ehk oleks mõistlikum teda veidi vaos hoida? Loeb küll miskit raamatut hoolega ja naerab, et teoorias on juba päris kõva, aga mul ikka süda valutab - teooria teooriaks, aga kui enne ikka teinud pole... Teisalt - ega isa polnud mul ka varem ühtki maja ehitanud.

Re: vana maja juurdeehitise vundament

Postitatud: 31 Jaan 2008, 09:33
Postitas wake
Kui midagi teha, siis võiks endale esitada küsimuse, et miks just nii teha. Miks on vundamenti pandud maakive sisse? Miks tuleb puitosad kivist/betoonist isoleerida?
Projekt muidugi peaks olema, soovitavalt tööjoonistega, siis saab ise hakkama küll. Aegajalt võib muidugi tekkida vajadus konsulteerida mõne pädevama isikuga.
Tegelikult on pea kõigi maja juures ettetulevate tööde kohta olemas raamatud, mis just ongi (minu arvates) mõeldud inimsele, kes pole ehitusega varem kokku puutunud. Kui poiss tahab teha, siis las ta teeb, aga küsi ise ta käest, et miks mingi asi just nii tuleb teha. Ning palju küsimusi on ka siin foorumis lahatud ja enamus ka loogilise lahenduse leidnud.
Edu!