Panen ise vesipörandakütte.

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
raivoo
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 68
Liitunud: 08 Apr 2007, 14:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Panen ise vesipörandakütte.

Lugemata postitus Postitas raivoo »

Tere.Paljud on huvi tundnud, kuidas panna ise vesipörandakütet, kuigi see on minu, pöhimötete vastu, sest olen ise antud ala müüja
aga jagaksin oma kogemusi[olin mitmed aastad Nereuse asendajana tööl Soomes] Normaalselt läheb toru 5jm.m2,kontuuri max. pikkus ca.90m. Sammu aluseks vöetakse armatuuri silma läbimööt, mis on 150mm.kui on maast laeni aknad, siis samm 75mm.ca6-8korda, siis samm 150mm, siis 225mm ja 300mm.Soovitan spiraalkontuure s.t peale-tagasivool körvuti, see tagab ühtlase soojuse.Toru saaks väänata 10. korda oma läbimöödust ja asendamisel peaks temp. olema 5 kraadi plussis.Kui toru maha pandud,siis märkige ära, näit.köök1 jne. see on tähtis häälestamisel.Seinte alt toruga läbi ei minda, vaid uste alt, seinad j a uksed tuleb maha märkida peno peale.Soovitan ka n.n märgadele ruumidele ,panna eraldi kollektor, et neid saaks kütta suvel.Toru soovitan
kinnitada n.n elektriku sidemetega.2-korrusel tuleks kontuurid maha joonistada, sest abiks ei ole armatuuri sammu.Kinnitus oleks naelkinnitus s.t neid kasutavad elektrikud juhtmete kinnituseks.Mis tuleb veel meelde, wc. poti ja kamina alla, toru ei panda, teil peaks olema rollel vöi mingi seade, et toru ca.500m. sassi, ei läheks.Tänan, kui sain abiks olla, kuid ikkagi, ei saa ütlemata olla, lase teha asjatundjal.SORRY
vt. http://www.warmia.fi
Külaline
külaline

Re: Panen ise vesipörandakütte.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kes soome keelt ei oska: :scratch:
asentaja, asentaminen = paigaldaja, paigaldamine (soome keeles)
raivoo
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 68
Liitunud: 08 Apr 2007, 14:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Panen ise vesipörandakütte.

Lugemata postitus Postitas raivoo »

Tere.
Palun vabandust, minu viga, aga VASTAME, vastavalt teemale, aitame teisi. Koerad hauguvad aga karavan ,läheb edasi.EDU SULLE
virgor
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 662
Liitunud: 10 Okt 2007, 09:59
Asukoht: harjumaa ,saku
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Panen ise vesipörandakütte.

Lugemata postitus Postitas virgor »

LOe palun oma postitus uuesti läbi ja paranda vead enne kui keegi teebgi nii.Mitte paha pärast ei öelnud.Müügi eesmärgil ise teema teha oled vales rubriigis.
Ahjud,pliidid,kaminad
www.hot.ee/kaminad
raivoo
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 68
Liitunud: 08 Apr 2007, 14:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Panen ise vesipörandakütte.

Lugemata postitus Postitas raivoo »

Tere.
Vabandan, aga ei saa aru, mis vigadest ,on küsimus, kui oled parem pörandakütte paigaldaja, vasta sisuliselt.EDU SULLE
P.S Reklaami ei vaja, sest töödest puudu ei ole.
zoja uba
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 252
Liitunud: 03 Veebr 2007, 18:48
Asukoht: tallinn

Re: Panen ise vesipörandakütte.

Lugemata postitus Postitas zoja uba »

miks elektriku sidemega aga mitte selleks mõeldud spets aasastatud traadiga ja keerutajaga?
antonio1
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 111
Liitunud: 24 Jaan 2008, 16:08

Re: Panen ise vesipörandakütte.

Lugemata postitus Postitas antonio1 »

zoja uba kirjutas:miks elektriku sidemega aga mitte selleks mõeldud spets aasastatud traadiga ja keerutajaga?
sest nii on lihtsam, mugavam. maitse asi muidugi, lõppkokkuvõttes pole vahet
raivoo
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 68
Liitunud: 08 Apr 2007, 14:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Panen ise vesipörandakütte.

Lugemata postitus Postitas raivoo »

Tere.
Sul on öigus, kuid kui on tegemist ühekordse tööga, me paneksime sidemetega, sest armatuuri siduja oleks kulukas.Ise minu paigaldajad kasutavad teda ja teevad kaks objekti, ühe asemel ja töö kvaliteet on parem.EDU SULLE
zoja uba
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 252
Liitunud: 03 Veebr 2007, 18:48
Asukoht: tallinn

Re: Panen ise vesipörandakütte.

Lugemata postitus Postitas zoja uba »

ei saa mina neist vastustest aru.keerutajaga ja aasastatud traadiga saab kiiremini,kindlamalt fikseeritud ja vajadusel lihtsalt lahti keerata.Maitseasi jah ja mul on hea maitse ;)
raivoo
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 68
Liitunud: 08 Apr 2007, 14:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Panen ise vesipörandakütte.

Lugemata postitus Postitas raivoo »

Tere.
Pidasin silmas, kas tasub panna armatuuri sidujaga, sest rent 300eek. ja traati läheb ca. 2kontuuri peale3rulli, rull maksab ca. 40 krooni,kui teha tööd ühekordselt, kas tasub.Aga klient on kuningas.EDU SULLE
raivoo
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 68
Liitunud: 08 Apr 2007, 14:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Panen ise vesipörandakütte.

Lugemata postitus Postitas raivoo »

Tere.
Aidates teisi, oled ise aidatud. EDU SULLE
virgor
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 662
Liitunud: 10 Okt 2007, 09:59
Asukoht: harjumaa ,saku
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Panen ise vesipörandakütte.

Lugemata postitus Postitas virgor »

Samm 300mm. :scratch:Parem paigaldaja ei ole võimalik olla kui kõik on õigesti tehtud
Ahjud,pliidid,kaminad
www.hot.ee/kaminad
raivoo
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 68
Liitunud: 08 Apr 2007, 14:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Panen ise vesipörandakütte.

Lugemata postitus Postitas raivoo »

Tere.
Samm 300mm. tuleb harilikult, ruumi keskele, levinud üldsammu pikkuseks on harilikult 150mm., mis vastab vörgu silma suurusele.
virgor
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 662
Liitunud: 10 Okt 2007, 09:59
Asukoht: harjumaa ,saku
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Panen ise vesipörandakütte.

Lugemata postitus Postitas virgor »

Ma sain aru,et sul tuleb 300mm.ruumi keskele.Aga kui põranda temperatuuri alandada on kohe tunda külmad kohad.150mm.sammuga seda ei ole.On ju nii
Ahjud,pliidid,kaminad
www.hot.ee/kaminad
raivoo
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 68
Liitunud: 08 Apr 2007, 14:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Panen ise vesipörandakütte.

Lugemata postitus Postitas raivoo »

Tere.
SUL on öigus, aga uponor soovitab panna 20mm. toru sammuga 300mm.Meil paneb sammu paika projekteeria, iga paigaldaja täidab paigaldusprotokolli ja väljastab ka garantiitöendi.
virgor
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 662
Liitunud: 10 Okt 2007, 09:59
Asukoht: harjumaa ,saku
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Panen ise vesipörandakütte.

Lugemata postitus Postitas virgor »

Sellest oleks pidanudki alustama,et teed nii nagu kästakse.Ma tahtsingi seda öelda,et oma maja ehitajatele pole sinu algatatud teemast midagi võtta.Ma arvan,et lähme sõpradena lahku. :bye: ja selle teema võiks kinni panna,aga see õigus on minu arust ainult sinul(algataja).
Ahjud,pliidid,kaminad
www.hot.ee/kaminad
eml
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 338
Liitunud: 12 Sept 2007, 09:52
Asukoht: Suure-Jaani

Re: Panen ise vesipörandakütte.

Lugemata postitus Postitas eml »

Saam aru. et eraldi kollektor tuleb panna pesuruumile.
Kui on näiteks garaaz ja abiruum põrndaküttega, kas siis sinna peab ka eraldi kollektori panema, kuna seal pole nii kõrget temperatuuri vaja kui elutoas või annab ka kollektoril reguleerida erinevate kontuuride temperatuure?
Ei tea asjast midagi aga varsti on vaja põrandakütet paigaldama hakata.



Tänan
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Panen ise vesipörandakütte.

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Jutt käib ikka kontuurist niiskesse ruumi. Kollektor on see, kust kontuurid alguse saavad :good:
Ja ikkagi soovitan, ka ise paigaldajatel, tellida projekt - miks? Sest et see tagab korraliku tulemuse, ühtlasema sooja jaotuse,
väiksema energiakulu jne. Ehk paigaldus osutub veidi kallimaks, lõpptulemus ja eluea kulud aga paremaks.
Üldse tuleks küte lahendada koostöös ventilatsiooni projektiga, ehk tellida insener-tehnilisest büroost tehniline lahendus.
eml
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 338
Liitunud: 12 Sept 2007, 09:52
Asukoht: Suure-Jaani

Re: Panen ise vesipörandakütte.

Lugemata postitus Postitas eml »

Kui valamise ajal põrandaküttetoru peale astuda, kas ta katki ei lähe?
Kas armatuur paigaldada põrandakütte toru peale või alla?



Terv
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Panen ise vesipörandakütte.

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Mul oli sama kahtlus toru suhtes ja peale küsimusi öeldi, et üsna väiks juhus on see, kui ta katki läheb. Reeglina läheb siis katki, kui mingi kruvi või naelaga pihta saab. Et kui sul on jõle paksu tallaga asjad ja seal on mingi rauatükk talla sees kinni ja sa selle läbi toru surud. Aga niisama peal tallates ei juhtu tavaliselt (alati on ka erandeid) midagi. Edasi oli veel selline jutt, et see toru peaks valamise ajal olema survestatud, igasugu betoonipoolse deformeerimise vähendamiseks. Mina panin toru maha (jah armatuur oli allpool, selle külge toru ka kinnitasin) ja siis läks vedel kivi sinna otsa. Peale pikemat aega kuivamist tegime surveproovi. Midagi ei läinud katki, ei lekkinud, ei punnitanud. Hilisema põrandapuurimise jaoks aga märgi kindlasti ära, kus see toru on. Pärast on üsna vilets seda lappida. Nüüd olen ühe talve selle küttega olnud ja ei oska küll midagi kurta. Vbl on üks talv ka liialt lühike aega hinnagu andmiseks.
eml
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 338
Liitunud: 12 Sept 2007, 09:52
Asukoht: Suure-Jaani

Re: Panen ise vesipörandakütte.

Lugemata postitus Postitas eml »

dumbuser kirjutas:Mul oli sama kahtlus toru suhtes ja peale küsimusi öeldi, et üsna väiks juhus on see, kui ta katki läheb. Reeglina läheb siis katki, kui mingi kruvi või naelaga pihta saab. Et kui sul on jõle paksu tallaga asjad ja seal on mingi rauatükk talla sees kinni ja sa selle läbi toru surud. Aga niisama peal tallates ei juhtu tavaliselt (alati on ka erandeid) midagi. Edasi oli veel selline jutt, et see toru peaks valamise ajal olema survestatud, igasugu betoonipoolse deformeerimise vähendamiseks. Mina panin toru maha (jah armatuur oli allpool, selle külge toru ka kinnitasin) ja siis läks vedel kivi sinna otsa. Peale pikemat aega kuivamist tegime surveproovi. Midagi ei läinud katki, ei lekkinud, ei punnitanud. Hilisema põrandapuurimise jaoks aga märgi kindlasti ära, kus see toru on. Pärast on üsna vilets seda lappida. Nüüd olen ühe talve selle küttega olnud ja ei oska küll midagi kurta. Vbl on üks talv ka liialt lühike aega hinnagu andmiseks.
Sai katsetatud toru tugevust ning ega ta kergelt katki ei lähe peale astudes.
Panin kivi peale ning tagusin kannaga, siis tuli mõlk sisse, niisama ei juhtunud midagi. Toruks oli Henco Rix 16 .
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 758
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: Panen ise vesipörandakütte.

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

BTW, sai vaadatud su pilte,kuda küttetoru oled maha pannud,siis lihtsalt kommenteeriks,et kuda mul põrandaküte on projekteeritud. Sammu tihedus hakkab suurenema välisseinast toa keskele. Ehk siis välisseinte ääres on torude vahe 100mm, siis tuleb samm 150mm jne kuni 300mm-ni toa keskel. Samm oleneb,et kas on tegemist uste,lihtsalt välisseinaga, maani aknani jne. Teine erinevus on see, et armatuur on küttetoru peal mitte all.
eml
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 338
Liitunud: 12 Sept 2007, 09:52
Asukoht: Suure-Jaani

Re: Panen ise vesipörandakütte.

Lugemata postitus Postitas eml »

ponkskar kirjutas:BTW, sai vaadatud su pilte,kuda küttetoru oled maha pannud,siis lihtsalt kommenteeriks,et kuda mul põrandaküte on projekteeritud. Sammu tihedus hakkab suurenema välisseinast toa keskele. Ehk siis välisseinte ääres on torude vahe 100mm, siis tuleb samm 150mm jne kuni 300mm-ni toa keskel. Samm oleneb,et kas on tegemist uste,lihtsalt välisseinaga, maani aknani jne. Teine erinevus on see, et armatuur on küttetoru peal mitte all.
Sai läbi loetud kõik paigaldusjuhendid, mis leidsin ja ka projekte uuritud ning sammuga on jah nii, et ääres tihedam keskel suurem. Panin igale poole 150 sammu ja suure akna juurde 75 mõne ringi kuna projekti pole siis panin pigem tihedamalt kui vähem. Toru polnud ka väga kallis õnneks.
Mõtlesin ise ka selle peale, et panna armatuur peale aga läksin lihtsama vastupanu teed ja panin toru peale. Paljud juhendid õpetavad ka nii ning loodan et midagi ei juhtu.
Ei tea kas see on hea või halb aga kõik kütteringid tulid 100 meetrit pikad.

Mis kollektorit soovitate. Vaatasin, et osad plastik osad metallist, kas on mingit vahet ka?
Viimati muutis eml, 20 Aug 2008, 16:59, muudetud 2 korda kokku.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Panen ise vesipörandakütte.

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Ringi (kontuuri) pikkus ei tohi olla üle 120 m. Kontuuri materjalina eelistaks ma metalli, kuigi vist Uponr'il? on uued plast kollektorid... kuid metall on metall.
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Panen ise vesipörandakütte.

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

eml kirjutas:Mõtlesin ise ka selle peale, et panna armatuur peale aga läksin lihtsama vastupanu teed ja panin toru peale.
Armatuur töötab ikkagi siis, kui ta jääb betooni sisse. Kui armatuuri kandmiseks pole kasutatud "mütse" (või kuidas neid nimetatakse?), siis betooni valamisel jääb armatuur kenasti betooni alumisele pinnale. Kui kõrgel "põhjast" peaks armatuur asetsema, saad teada mõnest vastavast raamatust.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
Vasta