Mul on kergkruus + 2x 18mm OSB ning üldiselt olen rahul. Parem oleks muidugi olnud OSB asemel näiteks dB-plaanoga õhuke valukiht teha, kuid seda käsitsi teha oleks väga raske (taheneb kiiresti) ning pumpadega mehed ei vaevunud isegi kohale tulla ning objekti üle vaadata.
Garmont, iga 20cm tagant liimiriba tundub natuke vähe. Kas plaatide servad liimisid kokku? Kui ei liiminud, siis kas jätsid plaatide vahele väikese vahe? Lahtiselt koos olevad servad ongi just need, mis paindumisel kriuksuma ning krigisema hakkavad. Mul endal said liimiribad väikese vahega risti-rästi ning laiali vajutatuna katvus peaaegu 100%, kruve läks ka ohtralt - ca 35 tk ruutmeetri kohta, mõnes kohas isegi rohkem.
Ja kas vahtplasti pind sai perfektselt tasane? Kui üks plaat teisest kasvõi millimeetri võrra ülevalpool, siis selle koha juures hakkab rõõmsalt kumisema ning liimimata servade korral krigisema, sest PLP on piisavalt jäik, et vigu mitte andeks anda. Samuti pole vahtplast piisavalt pehme, et ise plaadi pinna järgi kohanduda.
Miks ma ise nüüd lõpuni rahul ei ole, on see, et puit ikkagi mängib ning õhuniiskuse kasvades tekivad mõningatesse kohtadesse sellised ülejäänud põrandast rohkem kumisevad kohad - ilmselt lükkab plaadi millimeetri või poole võrra ülespoole kummi (rihtlatiga siiski mingit erinevust nendes kohtades ei näe). Paisumisvuugid on seinte ääres kenasti olemas, kuid põrandapind kokku on üsna suur, seega ilmselt on tal lihtsam mõnest nõrgemast kohast kummi ajada, kui laiusesse viisakalt paisuda. Kuna parkett läheb peale viimasena, siis lasen tal praegu rahulikult elada. Kui ka õhuniiskuse stabiliseerudes sellised kumisevad kohad alles jäävad, siis 6-se puuriga mõned augud sisse, püstoliga vaht alla ning 8-ne puurotsaga polt augule ajutiselt punniks ette.
Ja lihtsuse osas ma nii väga ei sekundeeri - koridoris, kus on ohtralt soppe ning nurgakesi, tasandasin ma kergkruusa kaks päeva.

Peale tasandamist on juba tõesti mõnus töö ja see läheb kiiresti. Ja tasandamise all ma ei mõtle lihtsalt rihtlatiga tõmbamist, vaid ka lohukeste täitmist peenema fraktsiooniga ning kogu pinna ühtlaseks pressimist (et järelvajumine oleks minimaalne).
Miks antud lahenduse kasuks otsustasin oli see, et betoonpõrandad kõikusid palju, põrandate alla sai ohtralt kaablite jaoks torusid ning laagide paigaldamine oleks ilmselt veel tülikam olnud. Samuti on uued põrandad helikindlamad, kui vanad laagidel põrandad.