ehitusplaanid, vaja vundamenti plaanida

Kasutaja avatar
High-Q
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 150
Liitunud: 12 Sept 2006, 13:29
Asukoht: Tallinn

ehitusplaanid, vaja vundamenti plaanida

Lugemata postitus Postitas High-Q »

niih, ehk siis kui ehitusbuum veidi jahenenud, siis algas minul plaan ehitada.

ehitan osaliselt ise, lisaks aitavad paar tuttavat ehitajat. suured joonestajad ja projekteerijad nad ei ole, aga on seevastu kuldsete kätega tegijad.
tahaks spetside arvamust stiilis "mida võtta, mida jätta, mida muuta".

http://img158.imageshack.us/my.php?imag ... igemj9.png

pinnas: mullakiht 0,3-0,5m. peale seda väga kivine kruus (käsitsi ei kaeva, kui siis ainult kang ja kühvel), seda kruusa tahaks kasutada tagasitäitena vundamendiseina ja taldmiku ümber tihendatult.

peale tuleb 1,5 kordne elamu, vundamendi pinda suts alla 100m2.

kas fibo vundamendimüüritise ja peno vahele pannakse mingit möksi (bituumenmastiksit näiteks) või pannakse see peno peale või kas üldse on vaja kui on vastav EPS (120 perimeeter peaks otse pinnasesse ette nähtud olema).
solgi ja vee viiks läbi kõige alumise fibo.

kõiksugu kriitika teretulnud.
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 758
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: ehitusplaanid, vaja vundamenti plaanida

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

See suur, et ei tea paljud need enam julgevad siin sõna võtta, sest siin vist suuremat sorti vaidlused olnud nende vundamentide ja selle soojustamise osas :oops:
Kuna öeldud et igasugune kriitika (mina loen,et kommentaarid :) ) on teretulnud, siis paar esimest asja...et kui see niiskus nüüd maapinnast ülesse poole liigub ja sisemise EPS-ni jõuab ning kust siis edasi liigub...
Teine asi, et kui sul on pinnas taldmiku osas juba puhas kruus,siis ei oleks ju mingit killustikku või kruusa vaja või...? Nagu ma olen aru saanud,siis seda on vaja näiteks sellisel pinnasel nagu minu krundil, kus pinnas on pigem savine kui kruusane. Sinna pannakse kruusa padi alla. Sinu variandi puhul minu arust pole vaja....
Horisontaalne EPS :scratch: Selle osas ka silma jäänud,et pigem ehitada vundament õigele sügavusele (oleneb pinnasest on see siis üle meetri), kui et kasutada EPS-i
wake
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 19 Sept 2007, 11:11
Asukoht: Põlva lähedal

Re: ehitusplaanid, vaja vundamenti plaanida

Lugemata postitus Postitas wake »

Drenaaž taldmikust allpool veidi, kui juba nii teed, siis paki vundament (4 rida fibot) hüdro sisse. Kas on hea mõte põrandaplaat valada vundamendi ja seina vahele? Väljast muld pärast vastu soklit?
~300kg kuumi kive, kolm vihta ja paar õlut
Kasutaja avatar
High-Q
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 150
Liitunud: 12 Sept 2006, 13:29
Asukoht: Tallinn

Re: ehitusplaanid, vaja vundamenti plaanida

Lugemata postitus Postitas High-Q »

kasutaks sama kruusa mis välja kaevatud (rusikast suuremad kivid praagiks välja) ja siis veel mul üks kuhi musta kildu (0-22mm).

niiskuse jaoks on liiv (vähemalt seni olen lugenud, et liiva puhul on vee kapillaartõus mitte üle 30cm, vähemalt mitte soisel alal). välja? miks peaks niiskus põranda alt kuskile välja sama minema? kui ta üles on tõusnud, siis on "kõrgaeg", kuivemal ajal kapillaarselt vesi alaneb. või vähemalt mina nii kujutan ette. või sa mõtled vundamendi tuulutust?
kas kinnisel vundamendil (ilma keldrita) üldse tuulutust tehakse?

mul just tuttavad on seda horisontaalset (või veidi kaldu) penot kiitnud, et säästab oluliselt külmakerkeid.

mul lihtsam põrandaplaat fibo peale lasta, sest tahaks mitte ainult välise lindi teha, vaid vahepeale kaks "jaotust" koormuse ühtlustamiseks (st 12x7,5m maja planeeritud, ja see jaotada pikema külje järgi 3-ks võrdseks osaks, st lisaks fibo vundamendiseinad (need küll jah vähema soojustusega) elamu keskel. sinna "vahevundamendimüüritisele" ka vaja põrandat. lihtsam on vaheseinu ühele tasandile ehitada ja kui betooni kopteriga ajada, siis ühtlast suurt pinda kergem lihvida.
põhjus ka selles, et 7,5m on suur sille ja mõeldud on 4 tk 15x15cm liimpuidust püstposti kahe peatala (samuti liimpuit) kandmiseks, mis siis omakorda risti vahelaeprusse hakkavad kandma (liimpuidust peatalad põiki maja 7,5m pikkuselt, nende peal vahelae prussid on piki maja, st 12m). muidu need postid hakkavad liigset punktkoormust tekitama põrandale.

muld vastu krohvi (eps120-ne krohvin mingi vastupidavama asjaga üle), kui kergkruusa üle jääb, siis kasutan seda haljastamiseks (muidu krohv läheb kiiresti mustaks). seina ääres tahaks siiski mingit väiksemat lillepeenart vms näha. maamaja ikkagi.

pakkida fibo hüdroga? sa mõtled käia üle selle musta bituumenmastiksiga? korra teinud taolist värki betoonmüürile, kuumutasime leeklambiga musta möksi ja siis kandsime müürile laiali. hiljem nagu neegrid nägime välja.
Vasta