1. leht 1-st

Garaaži nurka soojustatud "tööruum"

Postitatud: 08 Jaan 2008, 15:12
Postitas marec
Tere, ehitusspetsid.

On üks garaaž, mis võetakse varsti kasutusele lao- ja tööpinnana. Külmemal ajal oleks vaja montaažitöödeks seal temperatuuri tõsta. Kuna kogu garaaži soojustamine oleks mõttetult kulukas ja piisaks tegelikult 2-3m2 suurusest soojustatud osast, siis tekkis küsimus, et millest oleks sellist asja kõige parem ehitada. Tuleks tema nurka, seega ehitada oleks vaja vaid kaks seina, lühemas uks ja ilmselt ka lagi soojustada. Küte tuleks elektripuhuriga ja ajutine - st niikaua kui seal sees ollakse, köetakse ja kui seal pole siis on ruum külm.
Esimene mõte oli teha kipskarkassist ja panna villa vahele, nii nii 5-10cm. Järgmine mõte oli soojustuseks kasutatavast vahtplastist - liimida see montaaživahuga kokku ja kasutada vaid ukse juures toestavat karkassi. Viimane variant oleks ilmselt odavam ja vähem töömahukas, kuid küllap üsna tuleohtlik?

Spetsialistid, mida arvate? On veel mõni võimalus?

Re: Garaaži nurka soojustatud "tööruum"

Postitatud: 08 Jaan 2008, 18:51
Postitas Tom
Tee 95 mm metallkarkassist ja 100 mm villa vahele ning soovitav oleks katta kahekordse kipsplaadiga. Ukseks ära kindlasti kasuta siledat valget siseust - see tõmbab kõveraks kui ühelpool külm ja teiselpool soe. Lagi sama karkassiga ja sama soojustusega.

Re: Garaaži nurka soojustatud "tööruum"

Postitatud: 24 Okt 2008, 23:21
Postitas G64
Enadal sama probleem, et tahaks garaazi natuke soojemaks ja tuulekindlamaks ehitada.
Küsimus, et miks lakke soojustust ei ole soovitav panna ja äkki kasutada hoopis OSB-d.

Re: Garaaži nurka soojustatud "tööruum"

Postitatud: 01 Nov 2008, 23:33
Postitas jeff01
G64 kirjutas:Enadal sama probleem, et tahaks garaazi natuke soojemaks ja tuulekindlamaks ehitada.
Küsimus, et miks lakke soojustust ei ole soovitav panna ja äkki kasutada hoopis OSB-d.
Miks sa arvad et ei soovitata lage soojustada :S Laest väljub ju suurem osa soojusest.
Käies igalpool materjali ladudes olen selliseid kipsist ja OSBst putkasid vist kümneid näinud, elektriradikas või puhur neis tõesti tüüpilised küttekehad :) Kui pole ehitusmees siis puitmaterjaliga osatakse üldiselt rohkem peale hakata ;)