1. leht 2-st
Fassaadikivi veepidavus
Postitatud: 09 Dets 2007, 19:35
Postitas rv
Tervitus.
Üks väike probleem korstnaga. Nimelt FIBO korsten mis väljast ümbritsetud FAT 65 harjatud tellisega, kõige peal valatud plaat. Wakaflex ja plekid paigaldatud, lisaks ka plekk üleval plaadi peal. Ja kogu kompott laseb vett läbi. Mitte ei ole niiske vaid kohe tilgub suures koguses. Kas võib eksisteerida sisuline võimalus et FAT 65 kivi imab endasse vett mis siis altpoolt korstent tupp tilgub. Kõige hullem on see et ei ole võimalik tuvastada isegi kust tuleb kuna terve korsten märg. Kuna kõikvõimalikud kohad (plekid jne) 7 korda üle kontrollitud siis mina ei oska küll muud mõistlikku seletust asjale anda.
Mida aga spetsialistid arvavad.
Kui abi on siis põhimõtteliselt ehitatud sellise skeemi järgi
http://www.maxit.ee/image.asp?id=10380 ja tilgub sealt plaadi juurest kus tellisfassad alguse saab.
Re: Fassaadikivi veepidavus
Postitatud: 09 Dets 2007, 20:40
Postitas ifffff
aga kas aluskate on kortstna ümber korralikult paigaldatud? ja mis katusekattega tegemist
Re: Fassaadikivi veepidavus
Postitatud: 09 Dets 2007, 22:20
Postitas kaminahi
Kui vuugid korralikult täis ja tihedaks vuugitud, siis peab ikka vesi mõõda kive alla pääsema, mitte kivide sees voolama.
Re: Fassaadikivi veepidavus
Postitatud: 09 Dets 2007, 22:28
Postitas juhan
tere.see ei ole ju sinu pilt,vaid midagi muud.tee oma korstnast pilt,ehk siis annab arutada.
Re: Fassaadikivi veepidavus
Postitatud: 10 Dets 2007, 16:06
Postitas rv
ifffff kirjutas:aga kas aluskate on kortstna ümber korralikult paigaldatud? ja mis katusekattega tegemist
Kui Sa mõtled katuse aluskatet siis on see Divoroll Top RU ja see küll korralikult korstna ümber pole. Eeldan et wakaflex ja plekid peaks ikka niipalju pidama et sealt sisse ei voola. Katus ise on kivi.
Re: Fassaadikivi veepidavus
Postitatud: 10 Dets 2007, 21:10
Postitas restauraator
Kulla inime! Kivikatusel peab vett ainult aluskatus!
Re: Fassaadikivi veepidavus
Postitatud: 10 Dets 2007, 21:14
Postitas virgor
Restauraatori väidet kuulen küll esimest korda.Või oli see nali.Ma arvan,et katuse kivi ja korstna ühendus koht on vigane.Pole kuulnud,et kivikatus läbi laseb.
Re: Fassaadikivi veepidavus
Postitatud: 10 Dets 2007, 21:18
Postitas restauraator
Kulla virgor, nalja tegemiseks ei viitsiks ma üldse sisse logida.
Re: Fassaadikivi veepidavus
Postitatud: 10 Dets 2007, 21:40
Postitas virgor
Ikkagi huvitab miks tilgub ainult ühest kohast siis.Üks sõber paar kuud tagasi lasi panna kivikatuse,enne kivi lasi kile mitmest kohast läbi,kas siis on oodata tilkumisi.Siiamaani u. paar kuud ei tilgu.
Re: Fassaadikivi veepidavus
Postitatud: 10 Dets 2007, 22:12
Postitas restauraator
Ühest kohast tilgub selle pärast, et ilmselt on seal kiles auk sees! Pole ju teada millisel kõrgusel asetseb see korsten ja milline veekogus talle peale jookseb. Kui küsija väitis, et korstna juurest kile katki, siis see variant kõige tõenäolisem, aga samas ei pruugi olla. Üldiselt fibo korstna valtsimine ntx plekk-katuse külge on üks igavene nuhtlus. Pärast, kui korsten märjaks läheb ei saa keegi kurat aru, milles asi või kus see vesi läbi tuleb. Põhjanaabrid teevad õigesti, et need üleni pleki sisse mässivad, aga meil on korstnapits maja uhkus. Ei nuta, see on ilus, aga selle fiboga on üks jant pidevalt. Ilmsalt liiga hõre teine.
Re: Fassaadikivi veepidavus
Postitatud: 10 Dets 2007, 22:58
Postitas kaminahi
Restauraator, juhiks sinu tähelepanu algusesse...Küsimus on voodrikivis, mitte fibos ja seega probleem vähe teisitine?
Küsimus esitatud, et kas FAT-85 ,harjas, laseb nii julmalt vett läbi?
Probleemist enesest. Helistasin täna kundele, kellele tegime kaks täpselt sellist korstent (fibo, FAT 85 harjas) ja kivikatusesse. Plekitöö soovitasime teha korralikul plekksepal ja mees ütleb, et ära muretse, asi kuiv.

Võimalik, et kui kivi laotud tühivuugiga ja vuugid ka tihendamata, siis pääseb vesi kivide aukudesse ja sellest see lekkimine vaheplaadil.
Re: Fassaadikivi veepidavus
Postitatud: 10 Dets 2007, 23:18
Postitas restauraator
Loomulikult võib olla. Jälgisin seda teemat algusest peale ja ega minulgi põial keset käelaba kasva... on tulnud palju korstnapitse laduda, kui tahad oma kausetöödega lõpule saada... müürseppadega on nadi,kui sihuke väike töö vaja teha..., aga kui hakati korstna juures katkenud aluskilest rääkima, siis nii ei tohiks ka see asi olla... olgu need vuugid siis ainult jobust laduja "näpuga" peale tõmmatud...selliseid on küll nähtud.
Re: Fassaadikivi veepidavus
Postitatud: 13 Dets 2007, 11:28
Postitas ahjuants
Probleem võib olla seespoolne. Näiteks maalritööde või põranda valu aurud, leiavad aurutõkkes katkestuse, kust pääseb fassaadikivi ja fibo vahele, külma ilmaga tekib sellises kohas ohtralt kondentsi välisvoodri sisepinnale, sisemised vuugid on tihendamata, sealt pääseb vesi aukudesse ja edasine on juba aja küsimus millal ja kust tilkuma hakkab.
Re: Fassaadikivi veepidavus
Postitatud: 13 Dets 2007, 21:19
Postitas talupoeg
kivikatus peab ka kileta vett
Re: Fassaadikivi veepidavus
Postitatud: 13 Dets 2007, 21:55
Postitas restaurator
Kuule talupoeg, kui sa hobusega koguaeg katusel käid, siis ei pea ükski katus vett, ka koos kilega

Re: Fassaadikivi veepidavus
Postitatud: 16 Dets 2007, 18:56
Postitas saepuruplaat
restauraator kirjutas:Kulla inime! Kivikatusel peab vett ainult aluskatus!
kulla-kulla. Miljoni dollari küsimus sulle: Mismoodi keskajast kuni tänapäevani kivikatused vettpidavaks saadi? Ei kasutatud siis aluskatet ega midagi, oli pööning ja sealt oli otse roov näha. Katusekividel on isegi veesoon serva sisse valatud, et sissetilkuv vesi ära juhtida.
Re: Fassaadikivi veepidavus
Postitatud: 16 Dets 2007, 22:04
Postitas restauraator
Sulle saepuru samuti miljoni küsimus? Kuidas sa Fassadide teemas soovitasid ühele alles kivifassaadi naeltega palkseina külge riputada!!!
Muide vanasti ei topitus soojustust, mis vett kardab mis hirmus, ka vastu läbituiskavat kivikatust! Annan arveldusarve vai? .. veesoon
Re: Fassaadikivi veepidavus
Postitatud: 16 Dets 2007, 23:52
Postitas saepuruplaat
restauraator kirjutas:Sulle saepuru samuti miljoni küsimus? Kuidas sa Fassadide teemas soovitasid ühele alles kivifassaadi naeltega palkseina külge riputada!!!
Muide vanasti ei topitus soojustust, mis vett kardab mis hirmus, ka vastu läbituiskavat kivikatust! Annan arveldusarve vai? .. veesoon
soovitasin jah, sest nii tehtigi, silikaati ladudes. kui ei usu, võin raamatust lehed ära skännida ja netti üles riputada. ja miks sa üldse vale teema all kommenteerid?
Re: Fassaadikivi veepidavus
Postitatud: 07 Veebr 2008, 10:54
Postitas siilipoiss
Tere,
Küsimus teema püstitajale, kas sai oma murele lahenduse ja kas leidis põhjuse miks korsten laseb vett sisse?
Nimelt minul täpselt sama lahendus (Schiedeli moodul ja tipu ümber Terca punane fassaadikivi) ning korsten seetspoolt vihmadega läbimärg-tilgub lausa sisse, täpsemal uurimisel oli näha et vesi valgub seespool maja vuukide vahelt välja. Katusekile ilusti üles keeratud ja teibitud vastu fassadikivi, vakaflex ja plekk samuti korralikult kinnitatud ja kontrollitud. Mässisin korstna väljastpoolt pakkekilega ümber ja tänase vihmaga korsten seest kuiv. Kas tõesti on viga fassaadikivis mis sinna ei sobi või on lihtsalt vuugid ebatihedalt laotud? Fassaadilaudja väidab et kuuleb sellist asja esimest korda.
Kui keegi oskab nõu anda, siis minu tel. on 56 356 163
Re: Fassaadikivi veepidavus
Postitatud: 10 Veebr 2008, 15:22
Postitas Külaline
Ei ole lahendust leidnud välja arvatud see et mässisin ka mingi aeg terve korstna kilesse ja peale seda vaikus majas. Mõtlesin veel sellist asja et mingi aeg kui vähe kuivemat ja soojema ilma teeb siis käin kõik vuugid silikooniga üle. Minu mõistus keeldub ikka vastu võtmast et kivi ei pea vett.
Olen täheldanud ka seda et tilgub sealtpoolt kust tuul puhub...
Re: Fassaadikivi veepidavus
Postitatud: 10 Veebr 2008, 18:49
Postitas taastaja
Ju kivi ikka vett peab, aga vuugid ei pea kunagi tuult ja see mis tuult ei pea: ei pea vett ammugi. Märjalt pinnalt lihtsalt tuul pressib vee sisse. Sama on ka katusekividega ja isegi topeltvaltplekkiga, kui valtsid pole tihendatud ja pehmelt kinni toksitud, mis see ühest vuugist siis veel läbi pressida oleks, kitsas kivi seda enam.
Re: Fassaadikivi veepidavus
Postitatud: 10 Veebr 2008, 23:29
Postitas siilipoiss
Kahju, ise lootsin et ehk ei ole viga vuukides kuna seda viga põhimõtteliselt parandada ei saa. Üle vuukida võimalik ei ole kuna selleks ei ole ei sobivat segu ega ka silikoone mis toimiksid (olen seda uurinud). Ainus lahendus on kas kogu korsten pleki alla või uus tipufassaad. Ka ise jätsin algusest peale vuugi mittepidavuse kõrvale kuna tavaliselt laseb läbi korstna ja katuse läbiviik, kuid kuna kõik muud läbisadamise kohad on järgi uuritud ja üle käidud, siis enam muud viga olla ei saa. Kuna kiletatud fassaad peab vett, siis järelikult ongi viga kehvas fassaadi vuugis (eelkõige vertikaalvuugis), mis kehvalt laotuna laseb vee vuukide vahele ja vesi valgub mööda vuuke majja sisse.
Re: Fassaadikivi veepidavus
Postitatud: 11 Veebr 2008, 20:21
Postitas talupoeg
kunagi rääkis ehitusmessil ja ka näitas silikaadi müügimees mingitvedeliku millega tõmmati silikaatkivist majavooder üle ja see muutus vett ja mustust hülgavaks.Fassaad teeb maja .. loe seda artiklit.
http://www.silikaat.com/
Re: Fassaadikivi veepidavus
Postitatud: 11 Veebr 2008, 22:19
Postitas siilipoiss
talupoeg kirjutas:kunagi rääkis ehitusmessil ja ka näitas silikaadi müügimees mingitvedeliku millega tõmmati silikaatkivist majavooder üle ja see muutus vett ja mustust hülgavaks.Fassaad teeb maja .. loe seda artiklit.
http://www.silikaat.com/
Tänud, olen ka seda uurinud kuid kahjuks see asi antud juhul probleemi ei lahenda. Silikoonvedelik vms tekitab vett hülgava kaitse ehk põhim. ei lase veel kivisse imbuda (asja võiks võrrelda GoreTex-iga mida kasut jalatsitel), kuid kui vuukides on ikka avad kust vesi sisse pääseb, siis see vedelik neid avasid kinni ei pane.
Hetkel olen täiesti nõutu, kuidas see jama korda teha.
Re: Fassaadikivi veepidavus
Postitatud: 12 Veebr 2008, 20:32
Postitas vuuk
Tere!
Kui teeksite väikese eksperimendi. Las sajab korsten korralikult märjaks. Kutsuge korstna laduja. Las võtab mõned kivid ära. Kui vuukide vahelt on pääsenud vesi kivi aukudesse, siis peaks vett aukudes ka pidama jäänud olema.
Vuugid võivad halvasti vett pidada ka seetõttu, et paigaldatud kive on liigutatud korstna voodris liiga hilja (loodimise eesmärgil), mistõttu pole enam piisavat kividevahelist naket. Üsna tavaline viga, mis tehakse - aga see on laduja praak.
Kahtlen aukudegaTerca sobivuses korstna pitsi voodrikivina, ehkki tootja kinnitab materjali sobivust.
Kui vesi satub kivi aukudesse siis talve külm lööb kivid lõhki. Peaks olema igatahes väga kohusetundlik müürsepp, keda usaldada, seda tööd tegema.