1. leht 1-st

Kõvera seina plaatimine

Postitatud: 02 Nov 2007, 01:49
Postitas üritaja
Tere. Leidsin selle vaimustava foorumi ja kavatsen hakata siit nõu ja abi paluma. Olen ette tänulik kõigile, kes vaevuvad aitama.
Plaanis on vannituba maani maha lammutada ja uuesti üles ehitada. Praegu on seal kipsplaat seinas, selle peal mingi vakstu ja põrandal on valatud ja plaaditud dušialus. Vannitoa ja köögi vaheline sein on märg. U meeter põrandast täiesti märg, pude ja hallitav. Samuti on põrand WCs märg (lausa ujuma kipub paari päeva jooksul, kogu aeg peab kuivatama), aru ei saa kas kondenss või leke. WC ja vannitoa vaheline sein ka plaanis maha võtta. Seal vannitoa pool jälle kips, wc pool sein samuti märg. Kuna ei tea ja ei saa aru mis kus seda tohutut niiskust tekitab, siis - maha kõik! Ainult selline mure: seinad kipsi taga on vabsee kõverad, ei ühtki täisnurka. Kui kõik kuivaks saab, kas on võimalik plaatida nii et mingisugust kipsi ega muud sinna seina ei panegi? Ruum on tilluke, sirgeks ajamine võtaks kole palju ruumi ära... Oehh

Postitatud: 02 Nov 2007, 07:06
Postitas murmet
Saab ikka kõvera seina peale plaatida, aga ainult kõveralt. Ja kui seinad täisnurgas pole siis jäävad põrandaplaadid seinaääres ilusalt kiilukujulised (mida väiksem plaat seda rõõmsam vaadata :D ). Aga kui sirgeid seinu ja täisnurgas ruumi soovid, siis rihi see ruum ikka jonksu, krohvides on ruumikadu kõige väiksem.

Postitatud: 02 Nov 2007, 08:44
Postitas Jaan
Kõverad betoonseinad krohvi Rotbandiga sirgeks ja sinna niiskustõke, ning siis plaat. Põrandale ka esmalt uus torustik, tasandusvalu, hüdroisolatsioon koos ülespööretega ja plaat peale. Kui ei paigalda vanni, siis ei pea ruum päris täisnurkne olema. Jõudu tööle!

Postitatud: 02 Nov 2007, 10:57
Postitas Tom
Vannitoa põrandale soovitan kindlasti ka põrandakütet. Kui veega läheb kulukaks või ei ole võimalik, siis elektriga pane kindlasti.

Postitatud: 02 Nov 2007, 12:55
Postitas üritaja
Aitäh!
Vann tuleb. aga jalgadel. Põrandaküte on ka kindlasti plaanis. Lähen varsti dekoorasse uurima, mis kõik need värgid maksavad. Remonti tuleb hakata tegema jupikaupa, nii kuidas raha tuleb. Mis see kõige esimene väljaminek peaks olema, lagi?

Postitatud: 02 Nov 2007, 13:19
Postitas Külaline
lagi kõige viimane kui kõik muu valmis, alustama peaks põrandast käsikäes elektri- ja torutöödega

Postitatud: 02 Nov 2007, 17:11
Postitas Tom
esimesed tööd peale lammutust on elektri- ja torutööd, siis põrand, seinad ja lõpuks lagi

Postitatud: 02 Nov 2007, 19:31
Postitas Külaline
Tänud. Aga asi selles, et torud tuleks plaatide peale. Ja seda ma pole veel ka välja mõelnud, et kui kaua ma sooja veeta pean olema, sest boiler on selle seina küljes, mis mahalammutamisele läheb. Ja niikaua kui see värk kuivab ja põrandakütet sätime, rääkimata plaatimisest, kus ja kuidas ma boilerit ikka ka käigus saaks hoida...? Vist on loll küsimus, aga mul pole just palju kogemusi toruasjandusega :(

Postitatud: 02 Nov 2007, 19:33
Postitas üritaja
Vabandust, unustasin oma nime panna. See Külaline siin olen mina :oops:

Postitatud: 02 Nov 2007, 20:08
Postitas Külaline
no kas tõesti see nädal-poolteis ilma sooja veeta hakkama ei saa ? :shock:

Postitatud: 02 Nov 2007, 21:36
Postitas üritaja
Nädal poolteist ikka saab, kui ikka saab selle ajaga tehtud. Eks tööl on vaja ka käia jne.

Postitatud: 18 Nov 2007, 21:12
Postitas rhai
"Vannitoa ja köögi vaheline sein on märg. U meeter põrandast täiesti märg, pude ja hallitav. Samuti on põrand WCs märg (lausa ujuma kipub paari päeva jooksul, kogu aeg peab kuivatama), aru ei saa kas kondenss või leke."
____________
Mõttekas oleks ka välja uurida, miks see vesi seintel ja põrandal. Pudedus ja hallitus viitab pikaajalisele niiskusele. Kondents see vaevalt on, leke aga tuleks kõrvaldada.

vastus

Postitatud: 24 Nov 2007, 11:38
Postitas atsu
kui sul boileri jaoks kusagil ajutiseks paigutamiseks nurk on siis saad sooja vett kasutada kogu aja , mõni meeter voolikut ja kiired ühendused ning asi jonksus , remondi järjekord ikka selline , et niiskuse-lekke põhjus välja selgitada ja likvideerida , paigalda kogu torustik , juhtmestik ja küttesüsteem(id) , peale seda tasandus ja valutööd ning siis läheb viimistluseks , plaatimine , värvimine jms.soovitan kõik väga põhjalikult lahti kirjutada , joonistada enda jaoks , parem kuluta sellele paar tundi rohkem kui pärast mõned tuhanded rahaliselt hävida või paari aasta pärast jälle hakata ringi tegema - nt.põrandakütte süsteem,kas vesi või elekter ? , kuhu soovid pistikuid ja kui palju , kanalisatsioon jne.ise töötan nüüd paar aastat plaatijana ja tegin enne seda sõbra abiga vannitoa remondi ning eksisin mõne asjaga mis tähendab nüüd ca 5 - 7000 EEK lisakulu rääkimata tööst.