1. leht 2-st
maalerdamise head ja halvad küljed
Postitatud: 01 Nov 2007, 13:15
Postitas MAALER
maalrid rääkige oma tööst
Postitatud: 01 Nov 2007, 14:35
Postitas Eestikinnisvara
Soovitan soojalt ennast ära registreerida! Siis saab huviline sinuga kohe kontakti ja ei teki teema "reostust"!
Postitatud: 01 Nov 2007, 14:41
Postitas rokikas
Eestikinnisvara kirjutas:Soovitan soojalt ennast ära registreerida! Siis saab huviline sinuga kohe kontakti ja ei teki teema "reostust"!
Ära siis reosta. Teemaks on maalrite kogemused

Postitatud: 01 Nov 2007, 17:24
Postitas maaler
ei tea kas on tekkinud uus viirus nimeks "eestikinnisvara" ja kas talle peab paberi ka ette näitama
Postitatud: 01 Nov 2007, 18:21
Postitas rokikas
Postitatud: 01 Nov 2007, 18:31
Postitas veebimeister
kui keskööks ei tule ühtegi mõistlikku postitust siia teemasse, läheb teema kustutamisele

Postitatud: 01 Nov 2007, 18:39
Postitas maaler
Ise olen maalriks jäänud sellepärast,et selles töös on tugev loominguline moment sees.Kuradi hea tunne on,kui mõne "peldiku" korda teed ja perenaise silmad säravad (ärge hakake lõõpima kahemõtteliselt),kuigi on ka kahemõttelisi olukordi ette tulnud
Postitatud: 01 Nov 2007, 23:39
Postitas Manowar
Ise teen ka maalritööd, vahelduseks MP-tasandust ja vastupidi, asja juurde olen seepärast jäänud, et koguaeg on olnud tahtjaid, kellel on tööd pakkuda ja hea töö juurde käib ka hea palk
Ega maalritöö ei ole ainult lihtne värvimine ja pahteldamine, saab teha erinavalt ja huvitavmalt ka asja, tegelikult kutsutakse maalreid ehitussanitarideks ja täiesti õige jutt!
Kui müüriladuja on müüri vähe kehvasti ladunud, ütleb, "ah, küll krohvijad parandavad", kui krohvija on vähe puusse pannud, ütlevad"ah maalritele peab ka midagi jääma"---- mitte, et maalri asi oleks sein sirgeks ajada, vaid, kui oskad ka krohvimist, siis on lintne s..st saia teha!
Postitatud: 02 Nov 2007, 08:40
Postitas maaler
MANOVAR-õige,se räägid peaaegu minu sõnadega ,jõudu ja edu aga kerge see töö ei ole,sest pea alati proovitakse kõik ehitusvead maalri süüks ajama.Maaler ei ole ehitaja maaler teeb ehituse ilusaks,ütlemine on selline.
Postitatud: 05 Nov 2007, 13:43
Postitas WoodoMagic
mnjaa ise olen kah olnud maaler nyyd pea üle aasta natuke ,, alustasin manowari ja teiste pättide õpilasena algus oli raske sest pahtlit läx rohkem kerepale kui seina kõik tilkus ja üleüldse oli 1 suur mäkerdamina ..tunne oli küll selline et ei mina seda tööd teha ei taha ..nyyd kus olen juba suhtpalju kogenud ja ise ärateinud ei kurda üldse töö igati aus ja hea nii loomingulises kui ka muus mõttes ...ja noh kui aus olla ei ole ma ise veel mingi prof aaga olen näinud selliseid malerdusi et ihukarvad tõusevad püsti ..viimane mida pidin parandama oli selline pahteldus et pahtel seina värv peale lihvimisest pole kuuldudki:D selline kuumaastik

aaga njah muidu olen tööga rahul isegi sõjaajal on maalritel tööd värvin tanki või pahteldan pommivarjendi seinu

Postitatud: 05 Nov 2007, 14:45
Postitas maaler
meeldiv lugeda,mul on selline ütlemine ,et kuisa oled 3aastat maalerdanud ja peale seda ka veel oled nõus maalerdama siis võib sinust isegi maaler saada.Kiiruse ja kvaliteedi saad siis käppa kui teed seda tööd päevast päeva,siis trennid need lihaskrupid välja mis selleks tööks vajalikud on.Aga kui muutud nn. kahh maalriks-siis pole sa maaler.Jõudu.
Re: maalerdamise head ja halvad küljed
Postitatud: 10 Jaan 2008, 14:28
Postitas maaler25
See on õige jutt jah, et kiireks maalriks muutud sa siis kui paned päevast päeva ja nii-öelda elad maalrina. Mingi aeg sai tööd tehtud 20-35 päeva järjest (alguses) ja siis treenisidki vastavad lihased välja, alguses valutasid ka imekohad, aga nüüd ei saa arugi enam. Ma lisaks siia kahh-maalri juurde veel ühe ütluse: tööd tuleb teha nii hästi, et see läbi läheks ja nii kiiresti kui võimalik. On olnud ka mul algajana kogemusi, kus sai kuu aega kahetoalist korterit vuntsitud nii heale tasemele, et omanik tuli objektijuhiga õhtupimeduses taskulambiga üle vaatama ning ei ühtki viga. Oh kui uhke ma siis olin, aga kui palgan umbrit nägin siis oli tunne, et mine sots-ametisse. Ehk siis kvaliteet ja kvantieet peavad olema tasakaalus.
Re: maalerdamise head ja halvad küljed
Postitatud: 10 Jaan 2008, 16:25
Postitas maaler
Kuradi meeldiv,et kirjutavad ka siin foorumis mõned ehitajad,muidu enne vaidlesin mingite gurude,spetside ja kinnisvarahaidega.
Re: maalerdamise head ja halvad küljed
Postitatud: 13 Jaan 2008, 23:25
Postitas numan
Hea on see, et maalritöö ei saa otsa, isegi arvestades meie maalrite ja pseudomaalrite kogust pisike riigi kohta.
Paha on see, et et meie eurokvaliteet on tõesti öösel taskulambiga

Tellija ei mõista et on sanitaarrem, nn euro ja on ka lambikvaliteet! Kuidas võetakse vastu eurokvaliteedi? Ei tea? Pannakse toavalgus põlema ja vaadatakse otse seina paari meetri kauguselt! Loomulikult on ka hinnavahe, aga kui küsitakse sanrem hinnaga lambikvaliteeti... sorry

Tellija tähtsa näoga tellib võimalikult odavalt "euroremondi" seletades et sein ei pea ideaalseks saama, peaasi et ruttu ja odavalt... loomulikult tööd vastu võttes viskab ta 500w prose nurka ja krimpsutab nina; -Mina sellise töö eest ei maksa!
Ja nii me kõik olemegi kohustatud tegema ainult lambikvaliteedi kui tahad edasi saada... ja siis tuleb mingi baabuška karjuma et te vereimejad sellised, minu klassiõele tehti kahe rubla eest tuba roheliseks ja te tahate nii mitu raha saada... c´mon tädi, viska hinnapakkumine ahju siis

meie ei pahanda.
Üldiselt häid maalreid on vähe, võtke heaks- pange pahaks aga suurem osa meie maalritest on lihtsalt amatöörid kes on kunagi kuskil näinud kuidas miskit seina määritakse ja kuulnud et sellega teenib. Mis asi see on et inimene kes nimetab ennast maalriks ei tea mis asi on vuugipahtel ja ei oska värvida?! Värvimine, oi see on raske! Ärge tulge mulle ütlema et värvimine on töö kõige kergem osa

mina, kes ma olen nii mõnigi hektar üle võõpanud, tean et kergeks see osa saab siis kui sa oskad seda proffessionaalselt mitte "pista värvi sisse ja siis liiguta/määri mööda seina" Kui mul juhtub uus maaler seina valmis pahteldama olen ma juba kõrval õpetamas värvimist ja näidates esimesi liigutusi (kas või seda et värvirulli kärbitakse kääridega, paljud on naernud selle üle aga mina ei väsi seda kordamast, et lõigatud rull teeb töö poole kergemaks)
mhm... läksin hoogu kribamisega vist

Re: maalerdamise head ja halvad küljed
Postitatud: 14 Jaan 2008, 19:08
Postitas uudishimust
...räägid rulli lõikamisest enne värvimist (kas lõikad ka rulli otstest )? mul siis sama töövõte uue rulliga.
numan`le küsimus siis
Re: maalerdamise head ja halvad küljed
Postitatud: 14 Jaan 2008, 20:00
Postitas numan
uudishimust kirjutas:...räägid rulli lõikamisest enne värvimist (kas lõikad ka rulli otstest )?
Seda küll. Huvitav et vahepeal olid müügis ümarate servadega rullid mida ei pidanud lõikama, enam pole.
Re: maalerdamise head ja halvad küljed
Postitatud: 23 Jaan 2008, 12:27
Postitas mustmees2
mina võin öelda enda kohta hetkel et olen maalri koha pealt kyll alles väike ussike.olen muidu üldehitaja aga meeldib teha rohkem pahteldus ja värvimis töid.
kuna firmas ei ole just palju maalri töid aga aeg ajalt saab seda teha ja arvan e nii ei saagi korralikuks maarliks.nyydseks olen aru saand igatahes yhe asja et LR+ ei sobi paberlindi kinnitamiseks kipsplaadi vuukidele.aga kui ylemusele öelda et see ei sobi et vaja rohkem liimisisaldusega siis tehakse suuri silmi,nii nõme kuna ma alles ysna noor siis ei taha hakata nõudma ka eks siis töö tulemus kannatab.
mis nõuanne oleks noorele maarliks tahtjale.
Re: maalerdamise head ja halvad küljed
Postitatud: 23 Jaan 2008, 14:23
Postitas trumm
loomulikult lr ei sobi vuugilindile... ta pole ju selleks ette nähtudki!
paberlindi jaoks ikka liimpahtlid sobivad - mul ehitajad kasutasid lintide jaoks siloite't ja knaufi uniflotti (see pandi võrkteibile).
eks kui see rumal ülemus peab hakkama garantiiremonte tegema, küll siis aru saab, et töö tegemiseks tuleb õigeid materjale kasutada.
Re: maalerdamise head ja halvad küljed
Postitatud: 25 Jaan 2008, 09:06
Postitas entu
Mul on kuri kahtlus,et paljud praod kipsis tekivad just ebaõige pahtli valikus.Eriti patustavad selle vastu naismaalrid,siloitet on ju raske lihvida.Ja üleüldse on naised ehitusel nõukogude aegne rudiment.
Re: maalerdamise head ja halvad küljed
Postitatud: 31 Jaan 2008, 13:54
Postitas numan
mustmees2 kirjutas:mis nõuanne oleks noorele maarliks tahtjale.
Kui sul internett juba käepärast siis otsi ja prindi välja pahtlite spetsifikatsioonid, vuugilindile- vuugipahtel, aluskihiks- aluspahtel ja viimaseks viimistluskihiks- finišpahtel.
Re: maalerdamise head ja halvad küljed
Postitatud: 31 Jaan 2008, 22:46
Postitas Manowar
entu kirjutas:Mul on kuri kahtlus,et paljud praod kipsis tekivad just ebaõige pahtli valikus.Eriti patustavad selle vastu naismaalrid,siloitet on ju raske lihvida.Ja üleüldse on naised ehitusel nõukogude aegne rudiment.
Hehe, vaevalt küll, pigem ikka liikumised tekitavad neid pragusid, tee nii hästi ja hoolikalt kui tahes "by the book", kui ikka maja ei ole oma loomulikke vajumisi ja kuivamisi saanud ära vajuda ja kuivada, siis on ka praod peale maalritööd kiired tulema, kasuta mida iganes, loomulikult, õiged materialid õiges kohas.
Krohv, pahtel, vuugilint ja värv ei ole maja püstihoidvateks jõududeks, kui ikka seal all toimuvad liikumised siis ei aita seal ussi ega püssirohi

Re: maalerdamise head ja halvad küljed
Postitatud: 05 Veebr 2008, 13:59
Postitas stokist
entu: //Ja üleüldse on naised ehitusel nõukogude aegne rudiment.//
Tere, nii 3-5% on naisi ka Taani maalribranchis. Siin Rootsis natuke vähem. Tore, et neid ka ehitusel leidub!
Re: maalerdamise head ja halvad küljed
Postitatud: 06 Veebr 2008, 00:42
Postitas entu
Kui sulle meeldivad paksu perssega vene eided kelle kisa ja sõimu on kogu ehitus täis,siis muidugi.Rääkimata sellest,et sa pead kogu aeg oma töö pooleli jätma ja neid aitama,küll pukki tõstma,küll segu kotte tassima,vett kuskilt keldrist tooma,pealegi kui sul on veel tükitöö ja kiire,huvitav kaua sa nende tagumiku ilu seal alt üles imetled.
Re: maalerdamise head ja halvad küljed
Postitatud: 06 Veebr 2008, 12:03
Postitas trumm
kas rootsis ja taanis on ka vene eided ja kõigil veel paks tagument ka? tore
aga sa entu imetle siis meeste tegumikke edasi

Re: maalerdamise head ja halvad küljed
Postitatud: 06 Veebr 2008, 13:30
Postitas windo1
Kas keegi kasutab paberteipi v. võrku nurkades. Kuidas on kogemused ja mida sellest arvate ? Olen ise juba 4a. vahelduva eduga maaler, töö lihtsalt meeldib. Koguaeg olen kasutanud teipi aga nüüd vahetasi firmat ja tuleb välja ,et uues firmas ei taha keegi (maaritest)teibipanekust kuuldagi ja ega ülemusedgi neile midagi ei ütle. Mida arvate, ja veel , ruuduhind on mul sama mis teistel maalritelgi.
