1. leht 1-st

Korteris laed sirgeks.

Postitatud: 24 Okt 2007, 11:07
Postitas Cass
Mõningal määral siin lugedes teemasid ei leidnud omale seda sobivat vastust mis mind rahuldaks.
Korterist:
Tegemist 80a ehitatud paneelmajaga milles keskküte välja lülitatud ja peab lokaalselt kütma (elekter). Seinad ja laed on sel majal ääretult kõverad ja laes on paneelid astmeliseks vajunud. Tegemist on 2 kordse maja 1 korrusega.

Mis siis teha plaanis:
* Aknad vahetada
* Laed sirgeks
* Seinad sirgeks
* Uued põrandad

Mida ootaks lõpptulemuseks lagede kohapealt:
* Sirgemad laed
* Uus valgustuse kaabel
* Mingil määral ka heliisolatsioon, et ei kostuks ülemisi naabreid ja enda poolt tekitatav müra samuti ei kostuks üles poole. (aegajalt meeldib korraliku soundiga filme vaadata :twisted:)

Olen suutnud mõelda variandi, et paigaldan karkassi lakke, mõni villaline heli isolatsiooniks ja soojustuseks(??), kipsplaat, pahtel vuukidesse, kruvi peadele ja (mõni kruntvärv eelnevalt alla?) värv peale.

Kas selline teguviis oleks ok või on lisaks veel vaja midagi lisada sinna kipsi alla (aurutõkked vms?!)
Millist karkassi kasutada? kas puit või see plekist karkass?

Postitatud: 24 Okt 2007, 12:26
Postitas cartman
ikka metall karkass, kõige lihtsam ja hiljem ei hakka mängima.

Postitatud: 24 Okt 2007, 15:23
Postitas Tupsik
Mina paneks kohe ka soojustuse. Muidu juhtub nii, et naaberkorteris kedagi ei ela, aga see paneel laseb ikka eriti hästi sooja läbi.

Tean juhust, kus kolmekordse paneelmaja 2 korruse korter oli küttest välja lülitatud. Ka kõige külmemal ajal ei langenud seal temperatuur alla 12 kraadi.

Postitatud: 24 Okt 2007, 15:36
Postitas Cass
Tupsik kirjutas:Mina paneks kohe ka soojustuse. Muidu juhtub nii, et naaberkorteris kedagi ei ela, aga see paneel laseb ikka eriti hästi sooja läbi.

Tean juhust, kus kolmekordse paneelmaja 2 korruse korter oli küttest välja lülitatud. Ka kõige külmemal ajal ei langenud seal temperatuur alla 12 kraadi.
Eks hakkabki tunduma, et tuleb karkass paigaldada (konkreetsemalt milline profiil selleks sobib lakke? :roll: ) ja siis miski müra/soojustuse jaoks vill (milline sinna sobiks?) ning küprok. Kas lakke panekuks on vaja miskit mõõte ka silmas pidada küprokil või lihtsalt vaadata mõõt mille saab kohale transportida ja mille jaksab lakke tõsta ning lõikamist/jääke vähem oleks?

Postitatud: 24 Okt 2007, 20:50
Postitas cartman
lakke ika spec laekarkass+ riputid. Kips panna ikka nii et võimalikult vähe yhenduskohti olex(otsi pidi). Karkassi peale ise olen pannud 50mm v 100mm villa.

Postitatud: 25 Okt 2007, 00:00
Postitas pelx
ära ainult välis seina soojusta! see on paneel majades keelatud! sest talvel sulaga paneel läheb niiskeks - külmaga hakkab paisuma ! praod tulevad

Postitatud: 02 Nov 2007, 13:01
Postitas Cass
Nii sai veidi netis kolatud ja otsitud kõiksugu infot lae kohta.

Kõigepealt kui plaanis on kogu korteri sisu vooderdada põrand, seinad, lagi siis kas laest alustamine oleks õige samm või peaks enne põranda tegema, siis seinad ja lõpuks lae?

Mis oluline vahe on 1 ja 2 tasandilisel konstruktsioonil peale selle, et üks paikneb 2 tasndiliselt ja toob lage madalamaks. On seal mõni muu oluline põhjus ka miks nii tehakse? (Uputatavad laevalgustid ehk?)

Lakke paigaldatav konstruktsioon oleks järgnev: (1-tasandiline)
* Riputid (GK-23)
* Lae servaliist (GK-C)
* Peakandja (GK)
* Abikandja (GK)
* Lukustid (GK-21)
* 2x kipsplaat

Heliisolatsiooni jaoks piisab kui panna 50 (või 100) vill või peaks tegema 2 tasandilise konstruktsiooni kus abikandjateks on AP-25 akustiline profiil + vill vahepeal?

Postitatud: 15 Nov 2007, 01:21
Postitas Tupsik
pelx kirjutas:ära ainult välis seina soojusta! see on paneel majades keelatud! sest talvel sulaga paneel läheb niiskeks - külmaga hakkab paisuma ! praod tulevad
Olen näinud Tartus paneelmaja, kus otsaseinad olid korteri seestpoolt kaetud kipsplaadiga (ikka selle vene aegsega ) Juba sellest piisas, et need korralikult seest hallitaksid ja tapeeti kinni ei hoiaks. Ei kujutagi ette, mis selle taga veel toimus.