on vanast materjalist äsna pandud laudpõrand, millel lauad on aga vanad ja ebakvaliteetsed, pingutasin-mis-pingutasin, kohati ikka 5mm vahed põrandalaudade vahel. samuti on laua omavaheline kõrguste vahe vahest isegi kuni 3 mm, sest punnsoone mõõdud tihti ei ühtinud (kord oli ilusti 1+1+1, kohati kõikus aga paar-kolm mm sinna-tänna).
lauad mitu-mitu aastat vanad 30x110, samas koguaeg seisnud ilusti lakas ja niiskusest pole kahjustatud, lihtsalt pealt veidi mustad.
mida soovitate:
* kas hakata mingil imemeetodi seda ebatasast ja suurte vahedega põrandat siiski lihvima (mingi väga jämeda lihviga) ja vuukide vahele enne lakkimist mingitmoodi pahteldada (millega siis?).
* või oleks sellisega jändamine liiga raske ja lihtsam oleks tõesti panna sellele laudisele aluskate + parkett ja see laudpõrand jääks lihtsalt mustaks aluslaudiseks?
kehv laudpõrand siiski lihvida või parkett panna
põrandad, põrandatööd
-
- külaline
Lugemata postitus Postitas rts »
Parketi aluspõranda soovitatav ebatasasus 2mm kahe meetri peale. Mõtled vististi küll vabrikuviimistlusega papp või laudparketti aga sellel
peaks sama soovitus olema.
5mm prakku laudade vahel võib ju proovida platesael täiteribasi lasta. (Laudade kokkusurumiseks saab laagile kinnituvat abivahendit ikka kasutatud) 3mm pole isenesest palju trumliga okaspuupealt maha lihvida.
Pragude täitmine nii et hiljem kestaks ikka paras nikerdamine. Nii et lihvi
(trumliga diagonaalis nr 24 ga kergelt ja uus kate. Teostuselt lihtsam
isetegijale.
peaks sama soovitus olema.
5mm prakku laudade vahel võib ju proovida platesael täiteribasi lasta. (Laudade kokkusurumiseks saab laagile kinnituvat abivahendit ikka kasutatud) 3mm pole isenesest palju trumliga okaspuupealt maha lihvida.
Pragude täitmine nii et hiljem kestaks ikka paras nikerdamine. Nii et lihvi
(trumliga diagonaalis nr 24 ga kergelt ja uus kate. Teostuselt lihtsam
isetegijale.
Hüppa
- Ehitusfoorum
- ↳ Üldfoorum
- ↳ Ahjud, kaminad, korstnad
- ↳ Aiad, väravad
- ↳ Aknad, uksed
- ↳ Betoon ja betoonitooted
- ↳ Ehitustööriistad
- ↳ Ehitusmaterjalid
- ↳ Elekter, elektriseadmed
- ↳ Energiamärgis ja energiaaudit
- ↳ Fassaadide arutelu
- ↳ Katused, laed
- ↳ Hüdroisolatsioon
- ↳ Kaevud
- ↳ Konstruktsioonid, seinad
- ↳ Küttesüsteemid
- ↳ Palkmajad
- ↳ Projekteerimine, projektid
- ↳ Põrandad
- ↳ Puit ja puidutooted
- ↳ Restaureerimine
- ↳ Seadusandlus
- ↳ Soojustus, isolatsioon
- ↳ Saunad, dussiruumid, vannitoad, sanitaartehnika
- ↳ Siseviimistlus, värvid, plaatimistööd
- ↳ Ventilatsioon
- ↳ Veevarustus, kanalisatsioon, käimlad
- ↳ Vundamendid
- ↳ Naljanurk
- ↳ Arhiiv
- Ärifoorumid
- ↳ Otsin tööd
- ↳ Pakun tööd
- ↳ Ostu-müügifoorum
- ↳ Annan/võtan rendile
- ↳ Hinnapäring