1. leht 1-st

lae pahteldus

Postitatud: 03 Sept 2007, 19:24
Postitas ejris
Kas keegi oskaks öelda, kuidas värvitud lage pahteldada? lagi on ise hästi konarlik, mühklik.

Postitatud: 04 Sept 2007, 11:40
Postitas housepainter
kui värv kuskilt koorub, siis lahtine osa eemaldada. sega ämbri või tünni sees pahtlit veega nii, et tuleks umbes pannkoogitaina paksune pahtel, või veidi paksem. nüüd võta suur värvirull, kasta sisse ja rullita laele mingi ruutmeeter ära, roni lauale või mis iganes sul seal on, tõmba labidatega siledaks. kui üks kiht tehtud, las kuivab. enne teise kihi panemist lihvi veidike ja korda pahteldamist. kahe kihiga peaks olema lagi ilus sile, kui mitte, pane kolmas kiht takka. rulliga on hea teha sellepärast, et kiht jääb ühtlasem.

Postitatud: 05 Sept 2007, 16:38
Postitas kalashnikoff
kui pahtel hästi ei nakku, kasuta enne seda nakkedispersiooni. ja vali õige pahtel.

Postitatud: 06 Sept 2007, 20:56
Postitas garmont
Proovisin seda rullivarianti ka ise, varasemate postituste järgi vahetasin LR+'i sinise kaanega Sheetrocki vastu. Ütleks, et täiesti erinevad asjad, ning võibolla on pahteldamine ja mõistliku tulemuse saamine isegi võimalik (seni olen omaks tarbeks paar ruumi teinud). Proovisin ka liipi, tundub mõnusam kui lai pahtlilabidas.

KÕIGES SÜÜDI

Postitatud: 23 Okt 2007, 20:07
Postitas maaler
pahteldakse ikka pahtli labidaga või liibiga,rulliga värvitakse.

Re: KÕIGES SÜÜDI

Postitatud: 23 Okt 2007, 22:16
Postitas jan
maaler kirjutas:pahteldakse ikka pahtli labidaga või liibiga,rulliga värvitakse.
Rulliga pahtli peale kandmine on viimase, ülimalt õhukese tasanduse andmiseks. Labidaga tõmmatakse siledaks loomulikult.

KÕIGES SÜÜDI

Postitatud: 24 Okt 2007, 08:14
Postitas maaler
sellist juttu räägib ainult amatöörH

Re: KÕIGES SÜÜDI

Postitatud: 24 Okt 2007, 09:38
Postitas jan
maaler kirjutas:sellist juttu räägib ainult amatöörH
Mina olengi amatöör, kuid nõnda tegemas olen näinud asjatundjaid. Esimesena kuulsin sellest siin samas foorumis ning hiljem olen näinud ka videokaadreid suure lombi tagant, kus see on tavaline praktika ideaalse viimistluse saamiseks. Esmalt loomulikult tehakse nurgad ning vuugi ära, siis rulliga hästi õhuke kiht peale ning labidaga siledaks.

Samas sa ise oled teises teemas väitnud, et sinu arust on seinte sirgeks ajamine mõttetu. Kui juba seina sirgeks ajamine on mõttetu, siis ilmselt on sinu jaoks mõttetu ka ideaalselt sileda seinapinna tekitamine. Miks ma peaks keegi, kelle jaoks see on aga väga oluline, sinu juttu tõsiselt võtma?

Postitatud: 24 Okt 2007, 23:12
Postitas maaler
ideaalsed sirged ja siledad seinad võib saavutada ,kuid see on vaevarikas töö isegi proffile,eriti läikiva värvi alla.Pealegi,meile makstakse sellise töö eest sama,mis tavalise maalerduse eest.Ma loen kõveraks seinaks 2m.juures kõikumine 3-5mm.Palja silmaga pole seda näha.Aga vihkan seinte sirgeks ajamist sellepärast,et meid on mõnitatud ka 1mm.pärast.Pea meeles ,et maalerdus on ja jääb käsitööks. Kahjuks on tellijaid ,kes vaatavad oma auto katust ja tahavad samasugust seina,aga maksavad ruutm.aga mitte ruutdm.järgi nagu automaalrile.Ja lõpuks-kunstnikud peavad ,siledaid sirgeid seinu ,surnud seinteks.Sellega lõpetan vaidluse.

Postitatud: 24 Okt 2007, 23:29
Postitas maalerÜks
Üks asi veel!Kui on väga muhklik või problemaatiline sein-lagi siis võib hoopis pahtli ja värviga see huvitavamaks teha ,selleks on vaja kunstimeelt.

Postitatud: 25 Okt 2007, 09:58
Postitas jan
maalerÜks kirjutas:Üks asi veel!Kui on väga muhklik või problemaatiline sein-lagi siis võib hoopis pahtli ja värviga see huvitavamaks teha ,selleks on vaja kunstimeelt.
Ma ei vaidle vastu, et ainult kliiniline pind on üsna igav. Samas mulle ei meeldi ka ainult robustsed pinnad - elan praegu ajutiselt ühes sellises kohas, kus on kõik meelega nii tehtud. Lõpuks jääb üsna räpane tunne, sest krobelisustesse jääb mustus, tolm ja korralikult puhastada ei saa. Lapsega peres on see paras piin.

Samas on mul uues kodus ülejäänud kliiniliste pindade kontrastiks u. 30 ruutmeetrit lohakalt laotud tellisseina.

Ning tõepoolest... Kuna ma olen nõudlik ning teen ise, siis ma mõnitan ka iseennast, kui viga on rohkem kui 1mm/2m :P

Postitatud: 25 Okt 2007, 16:55
Postitas maaler
jõudu!

Re: lae pahteldus

Postitatud: 17 Nov 2007, 21:59
Postitas rootsist
To:Jan
Kui teed video pôhjal järelduse, kuidas lombitaga maalerdatakse, siis.. Ise olen Kanadas aastaid maalerdanud. Lauspahteldust jôuavad seal vähesed kinnimaksta. Standard on nagu pôhjamaades vaid servade pahteldamine.(Vaata kipsplaadi tootjate soovitust viimistlemiseks)
Kui ikka pole tellija paika pannud kvaliteedi astet, siis teostatakse töö standard kvaliteediga.
PS! pahtliga tehakse pindu SILEDAKS, mitte ei tasandata. Kipsplaat isegi juba sile ju, milleks veel lauspahteldust. Lauspahteldamine ei taga veel ideaalse pinna saavutamist läikiva värvi alla. ûldiselt läheb Rootsi maalribrants yle madalamate läikega värvidele, nagu Taanis.
Muideks Rootsis pole maalrid ega krohuijad LIIPI näinudki.
Edu.

Postitatud: 18 Nov 2007, 01:35
Postitas maaler
rootslasega 100%nõus.Maalritöö on käsitöö ja see on kallis.Meil veel sellest aru ei saada.Nõuka ajal olid ka maalerdusele eri hinnad,lihtviimistlus,viimistlus ja kõrgviimistlus.Eestis nõutakse turu peldikule ja ministri kabinetile ühesugust kõrgviimistlust turu peldiku hinnaga.

Postitatud: 18 Nov 2007, 11:01
Postitas windo
Hästi tabavalt väljendatud. Olen täitsa nõus, ise ka maaler.

Re: lae pahteldus

Postitatud: 10 Jaan 2008, 14:37
Postitas maaler25
Õiget juttu räägite aga selline on maalrielu. Kes tahab rulliga lage pahteldada, sellele palju edu siis, oma tarbeks võib ju nii punnitada aga tööd nii teha on mõistusevastane. Parem osta/liisi endale kui firmas ei ole mingi pahtlimasin ja lased korraga mitu paneeli üle ning jõuad selle ennem ära pahteldada kui see kuivanud on. Kui paneele ei ole, on kipslagi, seda lihtsam see on, kui radikaid pole veel pandud ja on jahe siis saad väiksema toa terve lae masinaga üle lasta ning siuh-säuh kõige laiema labidaga üle tõmmata. Kui käsi on kiire ja kogemustega siis eelistan seda liibile kuna minu arvates läheb vähem energiat labidaga ning ajavahe pole kuigi suur. Teine asi on siis kui mega pikad ja suured seinad, siis esimese pahtlikihi võib betoonile liibiga panna ju. Kipsile nagunii üle ühe pahtlikihi toppima ei hakka, seega mina liipi ei kasutaks.

Re: lae pahteldus

Postitatud: 13 Jaan 2008, 13:46
Postitas ENTU
Üha enam läheb ehitus kallimaks ja esimene,kus hinda ja kvaliteeti hakatakse tagasi tõmbama on maalerdus,ega ikka selle mõne kriipsukese või lohukese pärast veel maja kokku kuku.