1. leht 1-st

Arvesti paigaldus

Postitatud: 17 Veebr 2025, 18:37
Postitas elektrihuvi
Kellegil täpselt teada kuidas kolmefaasiline arvesti ühendatakse liitumiskilbis? Peakaitsmest 3 faasi sisse ja välja selge, aga kuidas pen? Kas pen arvestisse ja välja või kõige pealt hargnemisklemmile ja siis üks juhe arvestisse ja teine maja pen latile?

Re: Arvesti paigaldus

Postitatud: 17 Veebr 2025, 20:15
Postitas Küülaline
Liitumiskilbis ei ühenda sa ise midagi. Arvesti kuulub elektri müüjale ja on plommitud.

Re: Arvesti paigaldus

Postitatud: 17 Veebr 2025, 22:11
Postitas elektrihuvi
Kus sellised teadmised? Kui arvesti vahetus 1 f 3 f- le, siis elektilevi vahetab ainult arvesti. Eeltööd vaja ikka elektri ettevõttel teha, samamoodi kaitset elektrilevi ei vaheta, vaid plommib ainult. Kui muud infot, siis palun jagada siin mingit linki või midagi. Küsimus oli siiski 3 f arvesti ühendamise kohta. Eeldan et ainult sisse läheb pen.

Re: Arvesti paigaldus

Postitatud: 17 Veebr 2025, 22:48
Postitas Küülaline
Elektrilevi vahetab arvesti ja peakaitse ning teeb kõik plommitud alas olevad ühendused. Sina ühendad ainult kaabli tarbija klemmidele.
Muidugi PEN, seal on ju veel TN-C juhistik. Liitumiskilbis tavaliselt ei tehta PE lahtust.

Re: Arvesti paigaldus

Postitatud: 18 Veebr 2025, 03:07
Postitas võhik
Nüüd on see koht kus tuleb ilmselt hakata tegema vahet juriidilistel ja tehnilistel mõistetel.
Füüsiline / juriidiline liitumiskoht on liitumislepinguga määratud liitumispunkt ja minul näiteks on see aja jooksul kuidagi kolinud tänavale magistraalkilpi sulavkaitsmetega lüliti väljundklemmmidele ilmselt. Sellega on nii tänavakilbist lähtuv 10 meetrine maakaabel , mis kulgeb minu aias värava kõrval paikneva endise õhuliini posti küljes asuva arvestikilbini kui ka see kilp ja post ise muutunud mingil hetkel minu omanduseks, ehkki selle kaabli paigaldas Jaotusvõrk(?) tänava rekonstrueerimise (õhuliini maa alla viimise) käigus ja selle posti ja arvestikilbi paigaldas samuti Jaotusvõrk (?) omakorda nii viis aastat enne seda paljasjuhtmelise õhuliini AMKA-ga asendamise käigus. Igatahes ei taha nad täna selle kaabli ja arvestikilbiga ning ka postiga mingit tegamist teha, välja arvatud, et arvesti on plommitud ja plommitud osas ma ise midagi muuta ei tohi. Kõnekeeles on see kilp "liitumiskilp" - ABB Elektri valmistatud 1 arvestiga postikilp , aga see kuulub mulle ja seda võin ma ilmselt ise asendada ja muuta, säilitades plommitud osa elektriskeemi . Plommide taga aga võib minu arusaamist mööda alustada juba TNC pealt TNS-le üle minemisega? Seal toimub nimelt hargnemine erinevatesse krundil paiknevatesse hoonetesse ja tulevikus krundile paigaldatavasse autolaadimispesadesse ning see on minuarust mõistlik koht ka kinnistu T1 liigpingepiiriku jaoks? Siis saab sealt kilbist võtta veel ühenduse posti külge paigaldatava tänavavalgusti jaoks, automaatvärava toite, see oleks koht päikesepaneelide targa arvesti jaoks... ühesõnaga sinna punkti koguneb üksjagu kola.
Tänaseks on see immutatud puitpost seal seisnud juba üle 20 aasta. Kui kaua see veel vastu peab?

Re: Arvesti paigaldus

Postitatud: 18 Veebr 2025, 03:29
Postitas elektrihuvi
Endal mitme koha peal olnud kogemus, kus liitumiskilbi töid elektrilevi ei tee. Elektrilevi teeb kuni liitumispunktini. Liitumispunkt on teine kord posti otsas või maja seinal. Seal edasi kaabel majja ja kilpi juba omaniku enda teha. Kui vaja plommitud alas töid teostada siis vajalik elektrilevi teavitada. Küsimus jäi veel ikka üles kas plommitud alas pen läheb hargnemisklemmilt nii arvestisse ja edasi kilbi peni või ainult arvestisse ja sealt väljundina kilbi peni. Liitumiskilp siis maja sisene milles ka moodulkaitsmed tarbijatele.

Re: Arvesti paigaldus

Postitatud: 18 Veebr 2025, 09:29
Postitas systemre
Elektrik, kes kilbi ja arvesti paigaldab, peab teadma seda ju.

Re: Arvesti paigaldus

Postitatud: 18 Veebr 2025, 12:44
Postitas Küülaline
elektrihuvi kirjutas: 18 Veebr 2025, 03:29kas plommitud alas pen läheb hargnemisklemmilt nii arvestisse ja edasi kilbi peni või ainult arvestisse ja sealt väljundina kilbi peni
Kilpide tüüpskeemid_-Model-1.jpg