Kuigi katuse kohta on päris mitmeid teemasid, ei leidnud ma põhjapanevaid vastuseid ja panen siia küsimused ülesse, vabandust ette, kui on midagi korduvat.
Garaaži vana eterniitkatus (Kalle ca 5 kraadi) tahaks tulevikus väljavahetamist ning seetõttu hakkasin uurima katusekonstruktsioone. Praegune katus on järgmine (väljaspoolt)
1)Eterniit
2)Tõrvapapp
3)Sarikatega risti olevad lauad, täislaudis
4)Sarikas
5)Sarikatega risti olevad lauad, täislaudis
6) Kusagil vahel mingi villalaadne asi
7) Krohv
Saan aru, et see päris õige lahendus pole niiskuse suhtest ja kui katuse vahetuseks läheb, peaks seal ühtteist muutma.
Erinev internetikirjandus ütleb, et konstruktsioon võiks olla järgmine:
1)Sarikad
2) Sarikate vahel soojustus, vill nt
3)Katuse aluskate Mis sisuline vahe on, kas hingav või mitte? Millega seda kinnitada võib, naeltega lihtsalt? Puumarketis on kirjas "Mittehingav aluskate juhib vee ainult katuselt ära ning seda kasutatakse külmade ventileeritud pööningutega katuste puhul või soojustatud katustel, kui soojustuse ja aluskatte vahele on jäetud õhuvahe." Kas siis mittehingaval lihtsalt kondenseeruvadki tilgad kangale ruumipoole ja peab need sealt kuhugi ära viima?
4)Tuulutusiist
5) Roov
6) Katusekate, eterniit nt.
Samas siin mingi skandinaavia härra https://www.youtube.com/watch?v=55QGufNye60&t=782s paneb Sarikad - Sarikate peale sarikatega risti täislaudis - roofing felt (Mis see olla võiks? - tuulutusliist - roov ja hiljem katusekatte materjal (kivikatus). Miks see täislaudis oluline võiks olla?
Ühesõnaga, kui targemad saaks paksus kirjas küsimustele vastata oleksin tänulik!
Samuti: Kas tulevane katusekonstruktsioon garaažil, mida igapäevaselt ei kasuta, kuid talvel mõnel päeval nädalas ehk diisel soojapuhuriga soojaks laseks võiks olla järgnev (Seestpoolt)
1)OSB plaat
2)Sarikas, sarikate vahel vill
3) Hingav aluskate
4)Sarika peal distantsliist
5)Roovid
6)Eterniit
Suur tänu ette
