1. leht 1-st

Heliisolatsioon

Postitatud: 23 Juul 2024, 22:03
Postitas Karts22
Tervist.
Võtan lahti magamistoa seinu ja põrandat, et parandada heliisolatsiooni. Korralikult plaan tihendada kõik nurgad, nii et ei ole helil teed.
Hetkel mingi papist paneel. Plaanis see tagasi ja peale kips.
1. Kas montaazivahuga igast vahede tihendamine ok (nt põranda ja seina vaheline nurk)?
2. Muid ideesid kuidas saada hea helikindlus ilma palju kulutamata?
3. Kunagi youtubist nägin kuidas pandi kipsi alla mingi kummimatt, et vibratsioon ei kanduks edasi. Kust Eestis võiks sellist asja leida ja kas on soovitatav.
4. Lisaks oli mingi roheline silikooni laadne asi, mis pandi kipsplaatide ja karkassi vahele ja samuti sinna kus põrand ja sein kokku said. Palju sellest ei mäleta, aga pidi takistama heli levikut. Täpselt ei mäleta, mis asi oli, aga mitte tavaline silikoon

Re: Heliisolatsioon

Postitatud: 24 Juul 2024, 12:05
Postitas optimist88
Karts22 kirjutas: 23 Juul 2024, 22:03 Tervist.
Võtan lahti magamistoa seinu ja põrandat, et parandada heliisolatsiooni. Korralikult plaan tihendada kõik nurgad, nii et ei ole helil teed.
Tihenda muidugi aga 1 kiht kipsi pole piisav. Tellissein laduda, vot see oleks muutus.

Re: Heliisolatsioon

Postitatud: 24 Juul 2024, 14:34
Postitas kaimagk
……mida õhutihedamad ja massiivsemad on tihendus materjalid, seda paremini heli levikut peatavad. Makrofelx on kevake……aga ega midagi paremat sul mõnes kohas ka kasutada polegi……

Re: Heliisolatsioon

Postitatud: 25 Juul 2024, 05:01
Postitas Urmas
Karts22 kirjutas: 23 Juul 2024, 22:03 4. Lisaks oli mingi roheline silikooni laadne asi, mis pandi kipsplaatide ja karkassi vahele ja samuti sinna kus põrand ja sein kokku said. Palju sellest ei mäleta, aga pidi takistama heli levikut. Täpselt ei mäleta, mis asi oli, aga mitte tavaline silikoon
Hakka guugeldama erinevate tootjate kodulehti. Põhilisteks tootjateks Soudal, Casco, Kiilto jne või otsi märksõnade "akustiline hermeetik" või "heliisolatsiooni hermeetik" vms järgi.

Re: Heliisolatsioon

Postitatud: 25 Juul 2024, 07:31
Postitas alarpiirfeld
Tere. Palju tööd (ehk raha), vähe villa. Heliisolatsiooni jaoks on vaja selgeks mõelda, millist heli püüda. Kui lööki, siis aitab jah löögi helivõngete summutajaks kummimatid. Sel juhul oleks lihtsam aga vastu seinu mitte taguda. Helivõngete summutamiseks võiks neid ka vähem tekitada, aga elutegevuses need ikka tekivad. Aga selle vastu aitab nagu eelpool kirjeldatud ainult mass, mis ei hakka koos helilainega võnkuma. Vahtudel ja silikoonidel puudub tõsiseltvõetav mass. Silikoon ja vaht täidab ainult ava, kust enne heli takistamatult läbi pääses. Aga ega neid avasid ka nii palju pole, et nende kinnipanek tuntavat efekti annaks.
Ehk teema hakkab tegelikult pihta projektstaadiumist, hilisemad "parandused" on marginaalse efektiga. Kui rääkida välisseintest, siis sellest seisukohast on parimad betoon ja laotud tellismüür, mida "hinnatundlik" Eesti rahvas üldjuhul väldib.
Lisaks ühtlustab selline mass oma inertsiga ka niiskustaset ja sisetemperatuuri nii, et konditsioneeridest võiks isegi loobuda. Massiivsein hoiab seetõttu ka küttekulusid 3-5 % kokku.
Kokku: meie "ehitustavaga" kaasnev helipidamatuse nähtus on hoonetesse sisse programmeeritud ja tõsiseltvõetavaid parandusvariante ilma piirdetarindite massi olulisele suurendamata (nt 4 kihti kipsi, tellismüür, vm) ei ole.
Lugupidamisega. Alar Piirfeld

Re: Heliisolatsioon

Postitatud: 25 Juul 2024, 08:58
Postitas A23
Näiteks plastist solgiveepüstaku tihedalt ümbermähkimine paksude ja raskete (bituumen?) lehtedega andis küll piisavalt mõjusa efekti. Varem kostsid solgi voolamised häirivalt läbi, kuigi kipskast ümber ja vill vahel.
Üldiselt tasuks aga eelnevalt tuvastada, kustkaudu heli läbi tuleb. Kui mõnest pilust või august tubade vahel, siis võib nende avade sulgemine kasvõi vahuga teatud efekti anda küll. Paneelmajades võib olla näiteks, et pistikupesade avad on paneelis läbivad. Kui teisel pool keegi kõneleb, siis kostab sealt läbi. Ehk momendil kui esineb helisid, mis häirivad, siis "skaneerida" näiteks kasvõi omaenda kõrvaga sein üle, kas on võimalik tuvastada mõni lokaalne koht, kust läbitulev heli tuntavalt valjem.