Puidu detektor kipsplaadi taga???

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
rye
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 368
Liitunud: 15 Juul 2019, 22:54
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 7 korda

Puidu detektor kipsplaadi taga???

Lugemata postitus Postitas rye »

On olemas igasuguseid detektoreid, mis näitavad seinataguseid elektrijuhmeid ja muud metalli.
Mul on üks selline Bosch Truvo nimeline.
Kas on olemas selline detektor, millega näeks kus on kipsplaadi taga puidust roovitus?
PS! väldime foorumis vastuseid stiilis "telli projekt", "mine esindusse", "kutsu professionaal" vms.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Puidu detektor kipsplaadi taga???

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Kipsplaat tavaliselt kinnitatakse puidule metallist kruvidega - nende kruvide järgi leiad ka roovi ilmselt. Olen kruvide leidmiseks ka lihtsalt tugevamat magnetit kasutanud.
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 522
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Puidu detektor kipsplaadi taga???

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

…..endal vedeleb ka tööjuures mingi detektor millel peale metalli ja elektri kirjas ka wood……….pole proovinud kas leiab ka kipsitagant selle puidu üles….
Viimati muutis kaimagk, 30 Mär 2024, 12:25, muudetud 1 kord kokku.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Puidu detektor kipsplaadi taga???

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Mul on ka mingi detektor kus wood - olen proovinud ja ei toimi. Aga mul suht vana asi ka - ehk uuemad on paremad. Muidu elektri ja metalli leiab üles, aga suht ebamääraselt.
Kui on võimalik põrandaliist eemaldada siis võib ehk mõne vuugikoha üles leida ja kui enamasti kipsi karkass 600 sammuga seinas siis on võimalik ka mõõduga roovi asukoht kindlaks teha
Foxxy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 06 Veebr 2012, 13:58
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Puidu detektor kipsplaadi taga???

Lugemata postitus Postitas Foxxy »

Mul mingi odavlennu Parkside (Lidl) Multisensor- PMSHM 2 A2 ja loeb puidust 50x25 karkassi läbi 2x kipsi väga hästi :-) Miski kiire YT video kah: https://www.youtube.com/watch?v=QgdWT9y9tq8
Parimat, JR
sko1984
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 25 Nov 2019, 14:02
On tänanud: 5 korda

Re: Puidu detektor kipsplaadi taga???

Lugemata postitus Postitas sko1984 »

Foxxy kirjutas: 30 Mär 2024, 17:21 Mul mingi odavlennu Parkside (Lidl) Multisensor- PMSHM 2 A2 ja loeb puidust 50x25 karkassi läbi 2x kipsi väga hästi :-) Miski kiire YT video kah: https://www.youtube.com/watch?v=QgdWT9y9tq8
Parimat, JR
Kui kaugelt üldse leiab selline asi elektri all olevaid juhtmeid ei oska öelda? Videos näha, et kolm tundlikust. Endal läheb kusagil elektri juhe maa sees naabri kaevu poole. Kunagi eelmine omanik ja eelmine naaber ehitasid koos. Pärast müüdi suvila maha ja uued omanikud keelasid kasutuse. Tahaks selle juhtme välja kaevata kuna müüdi nüüd kolmandat korda maha ja seal suvitavad nüüd sees klassikalised vandid kes käivad ainult joomas ja laamendamas. Kardan, et kui saavad teada hakkavad veel minu elektrit varastama.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Puidu detektor kipsplaadi taga???

Lugemata postitus Postitas Urmas »

sko1984 kirjutas: 31 Mär 2024, 20:32 Tahaks selle juhtme välja kaevata kuna müüdi nüüd kolmandat korda maha ja seal suvitavad nüüd sees klassikalised vandid kes käivad ainult joomas ja laamendamas. Kardan, et kui saavad teada hakkavad veel minu elektrit varastama.
Võta rendist metallidedektor, need peaks olema tundlikumad sügavamal olevate materjalide osas ja peaks olema ka valikud erinevate metallide leidmiseks.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4452
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Puidu detektor kipsplaadi taga???

Lugemata postitus Postitas ping »

sko1984 kirjutas: 31 Mär 2024, 20:32 ... Tahaks selle juhtme välja kaevata ...
.... Kardan, et kui saavad teada hakkavad veel minu elektrit varastama.
Väljakaevamine on liigne kulu, sest mis selle pikalt maa sees olnud kaabliga peale prügimäele viimise ikka teha.
Ühenda otsad lahti või pane lüliti vahele, siis saad kasseerida raha sisselülitamise eest enda määratud tunnihinna alusel.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
sko1984
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 25 Nov 2019, 14:02
On tänanud: 5 korda

Re: Puidu detektor kipsplaadi taga???

Lugemata postitus Postitas sko1984 »

Urmas kirjutas: 31 Mär 2024, 20:38 Võta rendist metallidedektor, need peaks olema tundlikumad sügavamal olevate materjalide osas ja peaks olema ka valikud erinevate metallide leidmiseks.
Selle peale ei tulnud. Vist teengi nii. Odavam kui osta.
ping kirjutas: 31 Mär 2024, 22:20 Väljakaevamine on liigne kulu, sest mis selle pikalt maa sees olnud kaabliga peale prügimäele viimise ikka teha.
Ühenda otsad lahti või pane lüliti vahele, siis saad kasseerida raha sisselülitamise eest enda määratud tunnihinna alusel.
:hello:
Ei tea kust ta majast välja läheb. Muidu oleks kohe lahti ühendanud. Proovisin oma territooriumil kaevu juures kaevata 30-40 cm sügavusele ja ei leidnud midagi. Kui oleks leidnud siis kasvõi paneks juhtmed kokku ja saaks teada mis automaadi välja lööb ja selle järgi juba üles leidnud toa kust ta välja läheb.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6112
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Puidu detektor kipsplaadi taga???

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

sko1984 kirjutas: 01 Apr 2024, 12:07paneks juhtmed kokku ja saaks teada mis automaadi välja lööb
Sa võid ju vastupidi tegutseda ja automaate ükshaaval välja lülitada ning vaadata millise toitel pump on.
sko1984
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 25 Nov 2019, 14:02
On tänanud: 5 korda

Re: Puidu detektor kipsplaadi taga???

Lugemata postitus Postitas sko1984 »

Küülaline kirjutas: 01 Apr 2024, 13:14 Sa võid ju vastupidi tegutseda ja automaate ükshaaval välja lülitada ning vaadata millise toitel pump on.
Pump on naaberkinnistul. Ei ole erilist soovi teavitada naabreid, et minu elektrikaabel läheb nende kinnistusele. Ei taha eriti ilma loata üle aia ka ronida. Pärast selgub veel, et samal ajal kui ma käisin läks mingi hinnaline müntide kollektsioon kaduma või muu selline.
Vasta