Sisemine aurutõke EPSile

kuidas soojustada oma elamist
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 808
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Sisemine aurutõke EPSile

Lugemata postitus Postitas xil »

Klassikalise lahenduse puhul on vill prusside vahel ning sissepoole pannakse kile, mis kinnitatakse prusside külge. Aga kui pööningul on EPS, mis katab sarikad parema soojustakistuse saavutamiseks (EPS soojustakistus on 4x parem kui puidul), siis pole kilet kuhugi kinnitada. Polüpropüleenkilega liimid ka ei nakku.
Kas hüdroisolatsiooni mastiksiga https://www.k-rauta.ee/p/hudroisolatsio ... searchnode üle võõpamine võiks toimida?
Teine lahendus on alumiiniumiga aurutõkkepaber https://puumarket.ee/toode/aurutokkepab ... x24m-30m2/. Seda saaks EPSile liimida, aga tööd oleks palju rohkem, võrreldes mastiksiga võõpamisega.
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1823
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 93 korda

Re: Sisemine aurutõke EPSile

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Ei mäleta, mis mastiksiga oli tegu, aga kunagine kogemus selline, et mingi mastiks reageeris keemiliselt EPS -iga. Just nagu võtaks EPS-i sulama. Sai võõbatud vundamendile ettevaatlikult, et EPS-ile ei satuks.
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 522
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Sisemine aurutõke EPSile

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

....butüülteip nakkub su kilega ja on ajas, kesskonnas kestev....
Imelik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1360
Liitunud: 13 Dets 2008, 00:41
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 83 korda

Re: Sisemine aurutõke EPSile

Lugemata postitus Postitas Imelik »

xil kirjutas: 10 Veebr 2024, 13:37 ... kui pööningul on EPS, mis katab sarikad parema soojustakistuse saavutamiseks (EPS soojustakistus on 4x parem kui puidul), siis pole kilet kuhugi kinnitada. Polüpropüleenkilega liimid ka ei nakku.
Liim... edasi? Jääbki kile või tuleb kattematerjal ka?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Sisemine aurutõke EPSile

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ma ei saanud essugi aru, et milleks seda kilet tahetakse sokutada? Kas EPS-i vuukide teipimiseks lihtsalt juba soovitatud butüülteibiga või minu kogemustele tuginedes fooliumteibi vingest nakkumise omadustest ei piisa? Kuna spetsilistide poole ei ole kasutaja xil pöördunud, siis ka minu kommentaari ei pea võtma kuiakrediteeritud spetsialisti kohustusliku soovitusena, vaid võib ka võtta kui suvalist pläma. ;)
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Sisemine aurutõke EPSile

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 808
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: Sisemine aurutõke EPSile

Lugemata postitus Postitas xil »

Urmas kirjutas: 10 Veebr 2024, 19:49 Ma ei saanud essugi aru, et milleks seda kilet tahetakse sokutada? Kas EPS-i vuukide teipimiseks lihtsalt juba soovitatud butüülteibiga või minu kogemustele tuginedes fooliumteibi vingest nakkumise omadustest ei piisa? Kuna spetsilistide poole ei ole kasutaja xil pöördunud, siis ka minu kommentaari ei pea võtma kuiakrediteeritud spetsialisti kohustusliku soovitusena, vaid võib ka võtta kui suvalist pläma. ;)
Asi pole vuukides, nende olukord on suurepärane. Tead sa, mis on 60-se või 100se EPSi veeauru difusioonitakistus?
Ja milliseks muutub EPSist väljaspool oleva "hingava" aluskatte veeauru difusioonitakistus, kui välistepmeratuur on negatiivne ja vesi aluskattel külmub? Need ilusad numbrid, mida aluskatete müüjad reklaamivad on mõõdetud +kraadide korral.
Imelik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1360
Liitunud: 13 Dets 2008, 00:41
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 83 korda

Re: Sisemine aurutõke EPSile

Lugemata postitus Postitas Imelik »

Te kasutate sellist süsteemi ja hakkate ise sinna komponente leiutama? See süsteem ei lõppe muuseas selle soojustusega.
Vasta