Bauroc 375 silluste isetegemine

Lutz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 15 Dets 2023, 16:12

Bauroc 375 silluste isetegemine

Lugemata postitus Postitas Lutz »

Küsiks ekspertidelt nõu seoses Bauroc Ecoterm 375 silluste tegemisega. Olen hetkel ehituse järgmise etapi kalkuleerimise faasis ning puhtalt Bauroc silluste peale on kulu suurusjärgus 7-8K € (ilma transa ja tõsteta). Siit ka küsimus, kas nn maapeal u-plokkidest silluste valmistamine koos korralikku armeeringu ja valuga on kuidagi kehvema kvaliteediga/survetugevusega või soovitate alternatiivina ikka kaaluda? Lihtsalt U-plokid on olemas ja juhtumisi segu/armatuurvardad ka - oleks arvestatav rahaline kokkuhoid. Olen vaadanud erinevaid ehitamise videosid ning just üle idapiiri harrastatakse sillused nn kohapeal valmistada, kus avad toestatakse alt, laotakse U-plokid peale ja armeeritakse ning teostatakse valu. Arusaadavalt kogu maja ehitushinda arvestades on see muidugi köömes, aga siiski vaatab siit-sealt, kust kokku hoida.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Bauroc 375 silluste isetegemine

Lugemata postitus Postitas Hiid »

ma ei tea, kui sügav su U on, aga silluses peaks sarrus olema allservas, et asi töötaks....
Muidugi sõltub, mis sealt ülespoole edasi tuleb, kui veel seina tükk maad, siis ehk sobibki.
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 522
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Bauroc 375 silluste isetegemine

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

....saab teha (ise tegin ka , minul muidugi 200 mm plokk), kusagile insenerile andmed ette ja arvutab vastava armeeringu ja segu margi ........siis erinevat mõõtu armatuuri, nati sidumistraati, armatuuripainutaja ja põnevat pealehakkamist.
...mina maapeal ei teinud valmis, vaid tegin avadesse vastavad toed ja siis kohapeal ladusin u ritta ja armeerisin ära. Nii puudus vajadus mingi kraana moodi viguri järele......
..PS: pole ekspert :)
Lutz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 15 Dets 2023, 16:12

Re: Bauroc 375 silluste isetegemine

Lugemata postitus Postitas Lutz »

Bauroc 375 U-ploki ava laius on 200mm ja sügavus 150mm ehk umbes 60mm kõrguselt ploki alumisest äärest saaks hakata sarrust paigaldama. Kohapeal paigaldamine tundub isegi mõtekam tõesti, sest siis jääb igasugune tõsteoperatsioon vahele. Samas kui inseneri pole kohe võtta, siis tugevalt üledimensioneerides (nt 12mm sarrus tugeva betooniseguga) peaks igaljuhul olema piisav. Ainus asi on tõesti see, et kui 50-60mm kõrguselt sarruse asetsemine ei ole piisav tugevuse saavutamiseks, siis see ikkagi ei toimi. Viimane alternatiiv on ka tavaplokist ise U-plokke lõigata (lintsaag olemas) ning teha U-ploki sügavuseks 175mm (ehk sarrus asetseks 25-35mm kõrgusel).

Enamik silluseid on ikkagi esimese korruse akende/uste kohal, teisel korrusel vähem. Maja tuleb siis 2 täiskorrust, õõnespaneel vahelaega ning fermidega plekk-katus.

Panin siia juurde ka U-ploki mõõdud:
Pilt
CFRHS
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 05 Nov 2020, 12:23
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Bauroc 375 silluste isetegemine

Lugemata postitus Postitas CFRHS »

Ei saaks öelda, et neid olukordi palju on, mil puusalt D12 armatuuri tugevaks üledimensioneerimiseks julgeks nimetada. Ava laiust ei lugenud kuskilt välja, mida sildama hakatakse üldse.
Lutz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 15 Dets 2023, 16:12

Re: Bauroc 375 silluste isetegemine

Lugemata postitus Postitas Lutz »

Siin on silluste mõõdud:
375x200x1600
375x200x2000
375x200x3000
250x200x1600
250x200x2000
150x200x1600
100x200x1200
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Bauroc 375 silluste isetegemine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Lutz kirjutas: 27 Dets 2023, 14:17 Küsiks ekspertidelt nõu seoses Bauroc Ecoterm 375 silluste tegemisega.
Kus Utoopias sa siiani oled elanud, et suhtluskekkonnast otsid vastuseid? Miks tänapäeval üleüldse pöördudakse VE foorumi poole oma kui probleemidega kui on olemas ChatGPT? AI-lt ei ole proovinud oma küsimustele vastuseid saada? :scratch: ;) Tere tulemast tänapäeva!!! ;)
Muide, see eelmise lause kommentaar kehtib ka VE foorumi pidajate kohta ehk olge valmis selleks, et ChatGPT võtab teie foorumi üle. Ja hakkate maksma ChatGPT omanikele ja need ei ole teps mitte tehisajud. ;)
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1823
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 93 korda

Re: Bauroc 375 silluste isetegemine

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Iseregulatiivne süsteem pidavat olema parim süsteem. Plaan on paha. Projekt on paha.
Kui projekt on, siis olgu miinimummahus. Projekti mõte seisneb ehitusloa saamises. Mingil juhul ei tohiks projektis olla ehitamise informatsiooni ja kui on, siis ehitamine peaks toimuma ükskõik kuidas, aga mitte ehitusprojekti alusel.
Kuidas iseregulatsioon praeguses kontekstis hästi ja tõhusalt toimib?
Ehitad silluse jumala juhatuse kohaselt valmis. Kukub pähe. Põmm - valmis, reguleeritud.
Pole vaja isegi raketti reguleerimiseks.
Igati odav süsteem pealegi.
Üleüldse - milleks koolitatakse inimesi. Kulutatakse tohutuid ressursse.
Kõik me oleme ju sündinud targad, ainult mitte koolis õppinud alal vaid mingil muul alal.
Mina näiteks olen õppinud ehitamist, aga sel alal olen loll. Targem olen näiteks meditsiini alal.
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 522
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Bauroc 375 silluste isetegemine

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

....miks peab ehitama jumala soovitusel. Või miks peaks maksma mõne traadi kritselduse ja segumargi eest sadu eurosi kui saab sama tulemuse ka kümnete eurode eest, selles ongi konks et liiga ülemakstud on need teenused (leidub muidugi erandeid).....ja samas võin ma ise tehes saavutada parema kvaliteedi kui seda on tehasetoodang... pole see ise tegemine midagi nii saatanast....
.....lihtne näide...oli mul vaja majale kütteprojekti, tööjooniseid. Küsiti 500+ eurot, nati uurides ja sebides sai alla 100 hakkama sama paberi eest.....nii et ei näe põhjust mitte ise teha asju.....
.....foorum ju ongi selleks heaks kohaks kus küsida infot ja samas ka jagada....
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Bauroc 375 silluste isetegemine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kaimagk kirjutas: 30 Dets 2023, 11:55 ....ja samas võin ma ise tehes saavutada parema kvaliteedi kui seda on tehasetoodang... pole see ise tegemine midagi nii saatanast....
.....foorum ju ongi selleks heaks kohaks kus küsida infot ja samas ka jagada....
Jah, loomulikult võib foorumist küsida ja ei ole isetegemine ammugi saatanast, kuid on asju, mille puhul võib hilisem tulemus olla kellegi jaoks letaalsete tagajärgedega ja foorumlased kohe kindlasti soovituste eest vastutust ei võta.
kaimagk kirjutas: 30 Dets 2023, 11:55 .....lihtne näide...oli mul vaja majale kütteprojekti, tööjooniseid. Küsiti 500+ eurot, nati uurides ja sebides sai alla 100 hakkama sama paberi eest.....nii et ei näe põhjust mitte ise teha asju.....
Sinu kütteprojekti puhul on isegi minu fantaasial suhteliselt raske panna filmi jooksma, et kuidas saab isegi nihu ehitatud küttesüsteem olla kellegi jaoks letaalsete tagajärgedega, aga konkreetselt selle teema varianti kasutaja vuuk juba kirjeldas.
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 522
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Bauroc 375 silluste isetegemine

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

.......see et sul mingi film jooksma ei hakka on küll sinu probleem. Mina tahtsin lihtsal mainida, et on võimalik saada sama tulemus, ainult selle vahega et rahakott ei pea olema alati nii paks........
k6pitseja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 31
Liitunud: 09 Apr 2011, 08:07
On tänatud: 2 korda

Re: Bauroc 375 silluste isetegemine

Lugemata postitus Postitas k6pitseja »

U-plokkidest sillus maas valada ja hiljem Ո asendis paika tõsta tundub palju lihtsamalt arvutatav olema. Sarrus muidugi ka vastavalt.
Kui just julgeb katsetada.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Bauroc 375 silluste isetegemine

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Lutz kirjutas: 28 Dets 2023, 01:31 Siin on silluste mõõdud:
375x200x1600
375x200x2000
375x200x3000
250x200x1600
250x200x2000
150x200x1600
100x200x1200
Silluste kogus on puudu, see võiks ka olla.
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1823
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 93 korda

Re: Bauroc 375 silluste isetegemine

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Lisan illustratsiooniks ühe elamu kahe betoonsilluse ehitamise info ühest hiljutisest projektist, mille alusel r/b sillused ehitasin.
silluste ehitamise info.jpg
Muidugi leidub projektis ka plaan, millelt saab näha, kus millisel aval üks või teine sillus asub.
Edasi võite proovida ära arvata nende r/b silluste S-2 ja S-7 sildepikkused.
Koolitarkusest on meelde jäänud silluse dimensioonimisel optimaalne kõrgus. See on L/10 ehk 2 m sildel peaks olema 200 mm, 3 m sildel 300 mm jne.
Muidugi saab kõrgus olla ka madalam või kõrgem, aga siis tuleb vastavalt korrigeerida muid sillusele tugevust andvaid "komponente".
Bauroc U plokkide andmed:
Bauroc U-plokk.jpg
Bauroc U-plokk.jpg (45.91 KiB) Vaadatud 917 korda
Proovige siis eeltoodu põhjal konstrueerida neist U plokkidest kandvaid silluseid nii, et asi oleks kindlalt kontrolli all.
Kusjuures mina eelistan ehitada selliselt, et protsess oleks riskivaba ja kontrolli all.
Aga see algab arvutamisest, arvutamise eeldus on algandmete teadmine ja arvutamise oskus. Samuti peab teadma varutegureid jne millega tulemus läbi korrutatakse.
Lisaks, meil ei ole džungliriik. Meil on ära reguleeritud, kes üldse ühes või teises valdkonnas tegutseda (näiteks projekteerida) tohib. Väidetavalt selleks, et omanikku lolli ehitaja eest kaitsta. Sest omand on püha ja ehitaja on loll...
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Bauroc 375 silluste isetegemine

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Mulle jääb arusaamatuks ülemiste pikivarraste mõte. Ok, kui 8 mm- seid võib võtta veel jaotusarmatuuri paikafikseerimiseks, siis 12 mm tundub täiesti ajuvaba.
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1823
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 93 korda

Re: Bauroc 375 silluste isetegemine

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Mullegi tundub nii mõnigi kord mõni nüanss projektides kummaline, et mitte öelda ajuvaba.
Näiteks oli kunagi määratud armatuur selliselt, et tegelikkuses niisuguseid vardaid pole üldse olemaski.
Mõne silluse või vundamendi taldmiku sisse määratud rangide hulk ja samm on tundunud ka imelikult suur.
Samas, minu ülesanne pole inseneri töö üle ekspertiisi teha, eriti kui arvestada seda tasu, mida saan mina oma töö eest. Vähemalt juhul kui olen oma kogemuste ja teadmiste alusel hinnanud, et tegu pole ohtliku veaga.
Silluse ülaosas jämedamate varraste insenerimõte võib seisneda selles, et kui sillus on liialt madal, siis võibolla jämedamad vardad aitavad ühtlasi ülaosas võtta vastu survejõudu. Ülaosas on tavaliselt sillusel survetsoon. Allosas tõmbetsoon.
silluse ehitamine.jpg
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Bauroc 375 silluste isetegemine

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Selliste talade purustamise katsed. Jämedate tõmbevarrastega ilmnes ankurdamise probleem.
https://www.youtube.com/watch?v=dbawcyjAhSI
rst
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 293
Liitunud: 30 Okt 2013, 17:18
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Bauroc 375 silluste isetegemine

Lugemata postitus Postitas rst »

kunn24 kirjutas: 31 Dets 2023, 17:26 Mulle jääb arusaamatuks ülemiste pikivarraste mõte. Ok, kui 8 mm- seid võib võtta veel jaotusarmatuuri paikafikseerimiseks, siis 12 mm tundub täiesti ajuvaba.
Kui sa ise ei dimensioneeri raudbetoontalasid, siis palun ära kirjta selliseid väiteid avalikku foorumisse.

Kui kommenteerida seda katsete videot, siis neid tulemusi oleks osanud iga normaalne ehitusinsener öelda juba ette ära, ilma, et oleks pidanud "katsetama" valesti armeeritud talasid.
Vasta