Diiselpuhur

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Diiselpuhur

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ping kirjutas: 24 Dets 2023, 19:20 Ja kui lõpuks on tolmused tööd tehtud, siis võib Õ/Õ siseosa soojusvaheti olla nii kõvasti tolmu täis kititud, et mõistlik on uus siseosa osta.
:hello:
Võin eksida, kuid mu mälu järgi selle, tolmu täis kititu vastu on vastuväiteid esitanud kasutaja Ifffff, et nagu ei oleks see probleem. Võin eksida.
rye
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 368
Liitunud: 15 Juul 2019, 22:54
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Diiselpuhur

Lugemata postitus Postitas rye »

kunn24 kirjutas: 23 Dets 2023, 23:04 ....Kui tahate vaidlust jätkata, tulge mu juurest läbi, näitan ette, et garaazhis olev pump käivitub ja toodab sooja kenasti, isegi kui ruum on alguses alla 0 ja väljas -10. Võin ekstra su jaoks hoolitseda, et paar päeva ruumi ei kasuta ja lasen ta maha jahtuda. Pump on Hitachi ca 5 kW, umbes 10 a vana.

Täiesti valed on muidugi ka muud soojuspumbaga seotud väited. Nagu näiteks avalause:"Soojapump sobib ruumi, mis peab iga päev olema köetud.".
Targem oleks see üllitis kenasti täiega maha tõmmata.
Mina jälle ei taha vaielda, vaid aru saada ja ka teistelt õppida.
Mul oleks vaja justnimelt sellist Õ/Õ soojuspumpa, mis sees 0 ja väljas -10 ruumi soojaks kütab.
Kas sinu Hitatchil on mingi eriline elektrisulatus?
Küsin, kuna olen aru saanud, et soojuspumbad saavad sulatuseks vajaliku soojuse siseõhust?
PS! väldime foorumis vastuseid stiilis "telli projekt", "mine esindusse", "kutsu professionaal" vms.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Diiselpuhur

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Kas siis 0 kraadiga õhust pole võimalik soojust saada? -20 C välisõhust ju saab. Lisaks saab sooja metalsete detailide massist, mis on eelnevalt üles soojendatud. Ei ole mingit elektrisulatust. Veidi arukamaid küsimusi, pliis, kui just vaja. Teie ainuke küsimus seadme müüjale oleks: "Kas ta sobib külma ruumi üleskütmiseks?"- ja kogu lugu.
rye
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 368
Liitunud: 15 Juul 2019, 22:54
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Diiselpuhur

Lugemata postitus Postitas rye »

Arukamaid küsimusi ei oska kahjuks küsida :(
Kui pumbamüüjalt küsin siis enamasti on vastus et ei sobi.
Sellepärast uuringi, kas sinu Toshiba on mingi eriline külma toa midel või milles asi. Mis su Toshiba mudel on?
PS! väldime foorumis vastuseid stiilis "telli projekt", "mine esindusse", "kutsu professionaal" vms.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Diiselpuhur

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Ei oska mingeid jamasid rohkem kommenteerida, pump on Hitachi, Mitsubishi või Fujitcu, 1 Hiina või Malaisia kraam kõik. Mina pole siiani kohanud pumpa, mis ei kütaks külma ruumi üles ja ei näe ka põhjust, miks ta ei peaks seda suutma. Ei saa ajada segi ruumi hoidetemperatuuri ja üleskütmise temperatuuri. Hoidetemperatuur on vanematel seadmetel alates 15 C, osadel uuematel on viidud koguni 8 C peale.

Lihtsalt 1 näide, millise hinnaga pakutakse vahel kasutatud pumpasid. Mis seal reaalselt taga on, ma ei tea. Välimuse järgi tundub täitsa ok ja enam vähem sama asi mul seal ongi. Sellele nn Artctic versionile on topitud sisse 2 küttekaablit, mille lahtiühendmist tasub kaaluda või panna pumba ette eraldi toitelüliti, et pidevalt ei raiskaks elektrit, kui ei kasutata. https://www.okidoki.ee/item/ohk-soojuspump/12518891/
Täisvalik: https://www.okidoki.ee/buy/all/?sort=4&query=soojuspump

Mina lülitan oma garaazhi pumpa üle Shelly jubina, lülitab toite, seade ise on puldist pidevalt "ON"- siis ei pea lülitamiseks majast väljagi minema. Ekstra sinu jaoks lasin seadme käima, tegin 2 pilti, erinevates ruumides on lisaks 2 termoandurit. Väljas näitab praegu -5 C. Taustapilt on Shelly valikust, ei viitsinud reaalseid lisada.
garaaz1.JPG
garaaz1.JPG (24.71 KiB) Vaadatud 946 korda
garaaz2.JPG
garaaz2.JPG (18.27 KiB) Vaadatud 946 korda
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Diiselpuhur

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Kui tahad sellist juhtimist ja temperatuurikontrolli korrata, siis muretse:
https://www.shelly.com/en/products/shop ... -plus-1-pm
https://www.shelly.com/en/products/shop ... lus-add-on
rye
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 368
Liitunud: 15 Juul 2019, 22:54
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Diiselpuhur

Lugemata postitus Postitas rye »

kunn24 kirjutas: 27 Dets 2023, 16:43 ... Mina pole siiani kohanud pumpa, mis ei kütaks külma ruumi üles ja ei näe ka põhjust, miks ta ei peaks seda suutma. Ei saa ajada segi ruumi hoidetemperatuuri ja üleskütmise temperatuuri. Hoidetemperatuur on vanematel seadmetel alates 15 C, osadel uuematel on viidud koguni 8 C peale....
Aga kas seda põhjust oskad komenteerida, miks pump ei suuda hoida madalamat temperatuuri kui +8 või +15 ?
PS! väldime foorumis vastuseid stiilis "telli projekt", "mine esindusse", "kutsu professionaal" vms.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Diiselpuhur

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Hea küsimus, kuid ma jään tehase konstruktorite mõttemalli edastamisega hätta.
Kui oletada, et puhur on mõeldud inimese elutegevusega ruumide kütteks, siis kes ikka tahab alla 15 C ruumis elutseda. Võimalik, et tarbijate suure jauramise peale leiti, et võib ka laopinna kütteks ja temperatuuri alandati. Ei tea.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4451
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Diiselpuhur

Lugemata postitus Postitas ping »

rye kirjutas: 27 Dets 2023, 23:21
kunn24 kirjutas: 27 Dets 2023, 16:43 ... Mina pole siiani kohanud pumpa, mis ei kütaks külma ruumi üles ja ei näe ka põhjust, miks ta ei peaks seda suutma. Ei saa ajada segi ruumi hoidetemperatuuri ja üleskütmise temperatuuri. Hoidetemperatuur on vanematel seadmetel alates 15 C, osadel uuematel on viidud koguni 8 C peale....
Aga kas seda põhjust oskad komenteerida, miks pump ei suuda hoida madalamat temperatuuri kui +8 või +15 ?
Mida madalam on sise- ja välisosa temperatuur, seda madalam on rõhk süsteemis ja kui kompressori juhtplokk tuvastab väiksema koormuse, kui peaks, siis läheb süsteem häiresse.
Ehk kindlasti on nippe, kuidas masinat petta aga see tähendab loomingulist lähenemist paigaldaja poolt.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Diiselpuhur

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Selline vandenõuteoorite pidev produtseerimine tekitab mus teatud küsimusi. Aga olgu.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4451
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Diiselpuhur

Lugemata postitus Postitas ping »

kunn24 kirjutas: 28 Dets 2023, 12:56 Selline vandenõuteoorite pidev produtseerimine tekitab mus teatud küsimusi. Aga olgu.
Vandenõuga ei ole siin mingit pistmist.

Uurin just Panasonicu servismanuale ja seal kirjutatakse, et millistel tingimustel mingid veakoodid tekkivad.
Võrreldakse andurite temperatuure, kompressori sagedust ja voolutarvet ning nende alusel genereeritakse erinevaid veakoode.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Diiselpuhur

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Genereeritakse küll, aga mida puutub see siia, kus jutt käib külma ruumi üleskütmisest? Kui on konkreetne keiss, esita see, aga ära niisama tooda oletusi.
Coolhouse
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1002
Liitunud: 12 Sept 2008, 14:19
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 26 korda

Re: Diiselpuhur

Lugemata postitus Postitas Coolhouse »

Igal seadmel, soojuspumbal jne on tehase poolt antud millistel tingimustel ta töötab.

Külmaseadmed, konditsioneerid, soojuspumbad on tundlikud ümbritseva keskkonna temperatuuridele.
Temperatuuri muutus põhjustab külmaaine rõhu muutuse.

Kui toa saab soojaks ja rõhud normis siis töötab õhksoojuspump edasi.
Selleks et soojuspump sulataks on vaja energiat. Energiat võetakse kompressorilt ja õ-õ pumpadel siseruumi õhust ning õ-v pumpadel kütteveest.
Lumetuisu ajal (rasketes ilmastiku tingimustes) vajab seade sulatamiseks rohkem soojust.
Kui nüüd toimumas on samaaegselt mingi säästueksperiment toasoojusega siis jääb välisosa korralikult sulatamata ja seade ei anna korralikult sooja kuna aurusti on jääs või seiskub avarii kaitselülituse tõttu.
Õhk-vesi soojuspumbad, külmseadmed .
Müük, hooldus. info@coolhouse.ee
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Diiselpuhur

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Lumetuisu ajal (rasketes ilmastiku tingimustes) vajab seade sulatamiseks rohkem soojust.
Täitsa nõus, kuid kas meil käib jutt selle üle, et väidetavalt mõni seade ei suuda külma ruumi üles kütta või mille üle see paaniline jauramine? Ma ei ole mitte ühegi eelnimetatud sedmega seda probleemi kohanud. Kui on konkreetsed faktid, lao lauda:
-mudel
-ei saa hakkama külma ruumiga, läheb errorisse
-isiklik kogemus
Selleks et soojuspump sulataks on vaja energiat. Energiat võetakse kompressorilt ja õ-õ pumpadel siseruumi õhust ning õ-v pumpadel kütteveest.
-siseruumi õhust või veest- nõus, lisaks:
-kompressori töö (elektrikulu)
-seadme ülessoojenenud osade soojusmahtuvusest.
Viimati muutis kunn24, 28 Dets 2023, 19:33, muudetud 1 kord kokku.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4451
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Diiselpuhur

Lugemata postitus Postitas ping »

kunn24 kirjutas: 28 Dets 2023, 18:05 ... jutt käib külma ruumi üleskütmisest?
Kui on konkreetne keiss, esita see, aga ära niisama tooda oletusi.
Hetkel on konkreetne keiss selles, et Sina ajad siin pikalt mingit udujuttu, selle asemel et kirjutada välja vähemalt ühe konkreetse seadme mark ja mudelinumbrid, mis suudab miinusC sisetemperatuuri ja miinusC välistemperatuuri juures siseruumi kütta.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Diiselpuhur

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Kus ma ajan siis udujuttu, kui on töötav seade? Kui lumi garaazi tagant ära sulab, võin anda selle mudeli numbri, kuid seda nagunii enam ei müüda.
Kuid ma väidan, et kui on selline seade, mis tõepoolest selle ülesandega hakkama ei saa, siis peab olema ka sul või coolhousel esitada konkreetsed faktid või kasutusjuhendid, mis väidavad selgelt, et ei tööta. Juhendit ma sul varem küsisin, siis oli suur mää.
Lisaks ei käi jutt, et siseosa hoiaks 0 C, vaid kütaks sellelt temperatuurilt üles (on ka varem hakkama saanud -10 C pealt) ja reguleertemperatuur on 15 C juures. Loodan, et teed vahet.
Hetkel kõik, tootke oma ufosid siis. :this:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Diiselpuhur

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kumb selles teemas on nüüd õigem väljend- kas veinis peitub tõde või vaidluses selgub tõde? :scratch: ;)
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4451
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Diiselpuhur

Lugemata postitus Postitas ping »

Urmas kirjutas: 28 Dets 2023, 21:23 Kumb selles teemas on nüüd õigem väljend- kas veinis peitub tõde või vaidluses selgub tõde? :scratch: ;)
Hetkel ju vaidlus puudub, sest keegi väidab, et temal on "kutsikas kes tantsib ja lööb trummi" ja seda väidet ei ole keegi kahtluse alla seadnud, kuigi "kutsikamüüjad" sellist kasutust oma juhendites ei näe ette.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Diiselpuhur

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Su jutt kõlab siis nii, et majandushoonesse pole enne peale minu keegi pumpa paigaldanud? Vähe viina/ õlut tõesti. :jooma
Sa hr ping meenutad hetkel mulle tüüpilist tehnokraati, kes väidab, et kui ikka nii pole kirjas, siis ei toimi ja ei saagi.
Viimati muutis kunn24, 28 Dets 2023, 23:11, muudetud 2 korda kokku.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Diiselpuhur

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ping kirjutas: 28 Dets 2023, 22:19 Hetkel ju vaidlus puudub, sest keegi väidab, et temal on "kutsikas kes tantsib ja lööb trummi" ja seda väidet ei ole keegi kahtluse alla seadnud, kuigi "kutsikamüüjad" sellist kasutust oma juhendites ei näe ette.
:hello:
Loomulikult puudub. ;) Vahest mul tekib idioodi järjekindlus ja proovisin guugeldada märksõna "diiselpuhur",, samas teades, mida ma pean tundma(nagu kunagises reklaamis, "ma tean, mida sa tunned"). Mis sa arvad, mitu diiselpuhuri müüja poolt avalikustatud ohutuskaarti ma ca esimese viie vaste puhul leidsin? Jah, sul on õige vastus ehk 0. ;)
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4451
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Diiselpuhur

Lugemata postitus Postitas ping »

kunn24 kirjutas: 28 Dets 2023, 22:26 Su jutt kõlab siis nii, et majandushoonesse pole enne peale minu keegi pumpa paigaldanud? Vähe viina/ õlut tõesti. :jooma
Sa hr ping meenutad hetkel mulle tüüpilist tehnokraati, kes väidab, et kui ikka nii pole kirjas, siis ei toimi ja ei saagi.
Mina ei ole mitte kuskil väitnud, et "nii ei toimi" vaid et, "mitte ükski seadmemüüja ei soovita sellist kasutusviisi" ja ise ei leia ka netist, et peale ühe kasutaja oleks Õ/Õ pumbaga miinustemperatuuris olevat ruumi kütnud.

Kui leiaks sellise seadme, mis lubab soojendada miinustemperatuuris ruumi, siis võibolla paigaldaks endalegi.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Diiselpuhur

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Siis veere kohale, ma näitan sulle kõik ette. See on üks väheseid seadmeid, mille ma tellisin omale koos paigaldusega, paigaldajad ei kobisenud kordagi, et mingi teema võiks olla.
rye
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 368
Liitunud: 15 Juul 2019, 22:54
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Diiselpuhur

Lugemata postitus Postitas rye »

üritan aru saada, et kuidas kunn24 pump suudab seda teha ja kui aru saaks siis vbl julgeks ka endale osta.

Kas äkki on asi selles, et ruum on nii väike, et pump jõuab enne esimest sulatustsüklit sinna korraliku plussi sisse kütta, siis jätkub energiat ka sulatuseks? Ehk siis küsimus kunn24-le: kas oled tähele pannud, kas näiteks +5 kraadise sisetemperatuuriga sulatus toimib?

Teisalt siinsamas naaberteemas https://www.ehitusfoorum.com/viewtopic. ... 07#p438807 pajatasin Panasonicu Õ/V pumba H65 rikkest, mis tekib ainult mingi erilise Panasonicule omase kompressoriga sulatuse ajal. See on mingi selline sulatusreziim, et veepump seisab täielikult ja kompressor kütab täisvõimsusel, ehk akupaaki ja põrandasse salvestatud energiat ei tarbita. Isegi pumbamüüjast kaasfoorumlane ei olnud sellest iskit kuulnud. Võib-olla on sul siiski mingi eriline mudel, mis seda suudab. Väga abiks oleks kui sa külla kutsumisele lisaks mudelinumbri avaldaksid.
PS! väldime foorumis vastuseid stiilis "telli projekt", "mine esindusse", "kutsu professionaal" vms.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Diiselpuhur

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

EHR-i järgi on selle hoone olulised andmed järgmised:
Suletud netopind (m2) 40.4
Maht (m3) 129.0
Kande- ja jäigastavate konstruktsioonide materjali liik väikeplokk (ehk 200 mm Aeroc, täiendavalt soojustamata).
Ülessulatamise energiallikate loetelu eelnevalt andsin, viitsi lugeda ja aru saada.
Seadme lähedal 1- 2 m kütab õhu ca 8 C-ni, kui ruumis algselt 0, kuskil siis tuleb esimene sulatus.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4451
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Diiselpuhur

Lugemata postitus Postitas ping »

kunn24 kirjutas: 29 Dets 2023, 00:06 Siis veere kohale, ma näitan sulle kõik ette. See on üks väheseid seadmeid, mille ma tellisin omale koos paigaldusega, paigaldajad ei kobisenud kordagi, et mingi teema võiks olla.
Teoreetiliselt peaks Õ/Õ pump ise töötama (mingit sooja tootma), kui mingit kavalat elektroonilist kaitset ei ole sisse ehitatud.

Kuni 10 tunnise toitekatkestuse elab pump kenasti üle kui siseruum on plussis, aga huvitav mis toimub, siis kui siseruum on nullilähedasel temperatuuril?
Uuel nädalal lubab äärmusliku testi jaoks sobivat päikselist ilma.
JAAN_KÜLM_23-12-30 12.13.54.png

:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Vasta