5-sooneline kaabel 1-faasilise vooluga

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: 5-sooneline kaabel 1-faasilise vooluga

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Enne kui vehkida soojusimpulsi integraaliga, tuleb selgeks teha, kui suureks üldse võib lühivool areneda ja kui kiirelt on aparaadid suutelised seda lahutama. Ehk millised on selle impulsi arvutamisel integreerimise rajad (t1, t2).
Samuti 5 s väljalülitusaeg ja ka 0,4 on kohatud, kui rakendub 30 mA tavaline ilma viiteta RVK L ja PE lühisel. Ilma tehniliste erinõueteta tuleb lühis lahutada ASAP.

Ja kui ikka kahtlus, võib ju võtta katseks PE mingist LAN või signa kaabli soonest ja vaadata, mis juhtub.

Viitsisin vaadata sm hajameelse viidatud standardi üle, seal on ju kenasti märkus 1, et tuleb arvestada, millise väärtuseni lühisvool enne lahutamist saab areneda ja võtta ka arvesse juhtide, kaitseaparaatide voolupiirav toime. Mitte ainult aktiivtakistused!

Kui ainult asjast arusaamata võtta aluseks raudpolt 1 seisukoht ja mõistusega mitte läheneda, võib oma lahendustega jõuda KP-sse.

Lisaks PE min ristlõige on 543.1.3 järgi 2,5 mm2 vaid siis, kui ta pole kaabli osa. Varasemalt ma joonisin sõnale kaabel joone alla.

543.1.4 lubab erinevate ahelate jaoks kasutada ühist kaitsejuhti, kontrollides suurimat lühivoolu ja väljalülitumisaega või valida tabeli 54.2 järgi.

Näiteks ma ei näe mingit probleemi võtta valgustite grupi jaoks mingi 20-sooneline 1,5 mm2 kaabel, seal igale valgustite grupile eraldada 1 soon L, panna 5 soont paraleeli N ja 1 soon kaitsejuht. Eeldusel, et liinides on kaitselülitid õiged, kaabli summaarne koormus ja pingelang on normis.
Vasta