Palun jagage pikema-ajalisi kogemusi õhk-vesi soojuspumpadega

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
ATR
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 30 Okt 2014, 21:47
On tänanud: 1 kord

Palun jagage pikema-ajalisi kogemusi õhk-vesi soojuspumpadega

Lugemata postitus Postitas ATR »

Ma teen ikkagi eraldi teema, kuigi tean et siin on palju sarnaseid teemasid, sh. ka üks megapikk teema, aga... minu küsimused on veidikene teise nurga alt.

Nimelt - ma otsin endale sobilikku õhk-vesi soojuspumpa, aga - erinevalt paljudest teistest inimestest, ma ei vaata nii väga (natuke ikka) seadme või paigalduse hinda, vaid mind huvitab eelkõige vastus küsimusele:

Milliseks kujuneb minu elu pikemas plaanis siis kui ma mingi X tootja soojuspumba ära ostnud ja paigaldada lasknud olen?

Ehk siis, detailsemalt:

1) Millised kõrvalkulud peale elektrikulu veel kaasnevad pumbaga? Tean, et on olemas hoolduskulud (selle kohta küsimused 2. punktis), aga näiteks - kas pumbatootjad suruvad peale ka (internetipõhiseid) kuu- või aastamaksulisi teenuseid? Kas turul on veel mingeid pumpasid, mida ei ühendata internetiga?

2) Kas kõik või osad soojuspumbad on n.ö. lukustatud ökosüsteemid? St. et kui ma tellin firma X soojuspumba, kas siis olen ma kogu ülejäänud pumba eluea jooksul kohustatud ainult firma X "ametlike esindajate" käest ostma pumba hooldus- ja remonditöid? Või on soojuspumba hooldamine/remont n.ö. vaba turu teema, kus ma pean lihtsalt leidma vastava kvalifikatsiooniga spetsialisti? Kui tootjatel on erinevaid lähenemisi, siis milliste tootjate pumpasid tasub osta kui soov on, et ka iseseisvad spetsialistid saaksid neid tulevikus hooldada/remontida?

Olen hetkel teinud hinnapäringuid mingi 5-6 firmasse, 3tk on vastanud ja pakutud on nii Panasonic Aquarea kui ka Daikin Altherma 3 seeria tooteid. Aga ootan ka teiste firmade toodangu kasutajate tagasisidet.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10643
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Palun jagage pikema-ajalisi kogemusi õhk-vesi soojuspumpadega

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Parematel firmadel ongi kasuta vaid pulti. Sõltuvalt paigaldaja oskuslikest töövõtetetst võib üks kulukomponent tekkida - aeg ajalt vaja lisada gaasi. Nimelt kui korralikult ei keerata mutreid kinni, tekivad mikrolekked. See üliharva aga aeg ajlt võibolla siiski ongi peamine hoolduskulu.
Võib juhtuda, et mingi andur, vidin kooleb ära. Siis ei tasu kohe uut osta vaid parandada. Kahjuks just varuosadega on nii, et neid saab reeglina Eestis vaid maaletooja esinduse või siis müünud firma kaudu. See on ka peamine valikukriteerium miks tasub osta pump mõnest esindusest - sul on koht kuhu murega pöörduda.

Mul on juhtum olnud kus siiani töötav pump vajas lisatäitmist (jällegi gaas lekkis). Ei hakanud küll ametlikku esindusse minema - esimene külmamehelt (leidsin siitsamast foorumist) nööbist kinni ja täitis kenasti ära. Pump töötab tõrgeteta tänaseni.
Pumpade remondil tulevad ligi vaid seda pumpa tundvad tegelased, teised hüppavad kohe alt ära. Seega tõenäoliselt saadki vaid pumba müügimehe kaudu või firma esindusest remontija.
Veidi rohkem on juhtumeid kus pumba esmase paigaldusvennad tegid praaki - ei keeranud mutreid kinni ja gaasi lekkis aga saatsid mutikese pimedasse auku ja keeldusid garantiikorras gaasi lisamast, veel vähem aga oma viga parandamast. Kahjuks on ka selliseid paigaldajaid, kes valetasid mutil näo täis öeldes, et ta ei oska pulti kasutada ja kõik on selle süü.
Coolhouse
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1002
Liitunud: 12 Sept 2008, 14:19
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 26 korda

Re: Palun jagage pikema-ajalisi kogemusi õhk-vesi soojuspumpadega

Lugemata postitus Postitas Coolhouse »

ATR kirjutas: 02 Okt 2023, 14:33
Milliseks kujuneb minu elu pikemas plaanis siis kui ma mingi X tootja soojuspumba ära ostnud ja paigaldada lasknud olen?

Ehk siis, detailsemalt:

1) Millised kõrvalkulud peale elektrikulu veel kaasnevad pumbaga? Tean, et on olemas hoolduskulud (selle kohta küsimused 2. punktis), aga näiteks - kas pumbatootjad suruvad peale ka (internetipõhiseid) kuu- või aastamaksulisi teenuseid? Kas turul on veel mingeid pumpasid, mida ei ühendata internetiga?

2) Kas kõik või osad soojuspumbad on n.ö. lukustatud ökosüsteemid? St. et kui ma tellin firma X soojuspumba, kas siis olen ma kogu ülejäänud pumba eluea jooksul kohustatud ainult firma X "ametlike esindajate" käest ostma pumba hooldus- ja remonditöid? Või on soojuspumba hooldamine/remont n.ö. vaba turu teema, kus ma pean lihtsalt leidma vastava kvalifikatsiooniga spetsialisti? Kui tootjatel on erinevaid lähenemisi, siis milliste tootjate pumpasid tasub osta kui soov on, et ka iseseisvad spetsialistid saaksid neid tulevikus hooldada/remontida?

Olen hetkel teinud hinnapäringuid mingi 5-6 firmasse, 3tk on vastanud ja pakutud on nii Panasonic Aquarea kui ka Daikin Altherma 3 seeria tooteid. Aga ootan ka teiste firmade toodangu kasutajate tagasisidet.
1) Pumbatootjad ei suru peale internetipõhiseid kuu- või aastamaksulisi teenuseid.
Iga ostja otsib endale parimat soojuspumpa kuid iga inimese hinnang on erinev.
Tootja toodab soojuspumpasid ja tehases töötab sadu inimesi kes toodavad aastas kümneid tuhandeid soojuspumpasid. Tehast ehk tootjat ei huvita siduda ostjat mõne eurose kuumaksuga, teda huvitab tootmine.
Tehas müüb soojuspumba hulgimüüjale ja hulgimüüja jaemüüjale. Jaemüüja müüb ostjale nii hea hinnaga kui võimalik. Kui võimalik siis seob ostja lepinguga aastateks.
Tehast huvitab saada tagasisidet kas soojuspumpadel esineb tõrkeid ja kuidas programmid töötavad.

Hoolduse kohta on info iga seadme kasutusjuhendis. Tihti väidetakse ostjate poolt et on olemas iga aastane hoolduse kohustus st seadusest tulenev kohustus kontrollida külmaaine kogust jne. Jah, selline kohustus on kuid seadmetele R410A külmaainega alates kogusest 2,4 kg ja R32 külmaainega ca 7 kg. Selliseid seadmeid on vähestel.
Kuid müüja ja ostja vaheline tsiviilõiguslik leping kohustab mõlemaid osapooli ehk kui ostja ise midagi vabatahtlikult lubab ja selle lepingusse paneb siis on see lepinguline kohustus.

2) Kui osta X soojuspump siis saab hiljem abi vaid firmadest X ja Y kes on antud seadme müüjad.
Nt ostad Amservist Toyota siis saad abi ka Elke Autost aga teine ettevõtja ei asu esimese asemele st ei võta üle nt garantiikohustust.
Varuosasid saab esindusest ja lihtsamaid asju ka mujalt.
Sama ka soojuspumpadega. Kui keerukam probleem lahendada siis igalt poolt abi ei saa.
Õhk-vesi soojuspumbad, külmseadmed .
Müük, hooldus. info@coolhouse.ee
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Palun jagage pikema-ajalisi kogemusi õhk-vesi soojuspumpadega

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

1 küsimus:
Kas seadmel on installeri ligipääsuks paroolid, menüü tavakasutaja jaoks lukus ja kas saab paroolid kaasa?
Kui ei, hääletada jalgadega. Tavaliselt on ca 5-10 a pärast vaja installeri tasemel ligipääsu ja siis algab kammajaa.
2. küsimus:
Kas seadmel on installeri või nn maaletooja tasemel kaughaldus, millele ligipääsu tavakasutajale ei anta? Kui ja, tuleks ka kaaluda jalgadega hääletamist.
3. küsimus:
Kas seade saab töötada ilma nn pilveteenuseta? Kui ei, hääletada kohe jalgadega.

Ehk kogu terkvaraline kammajaa taandub sellele, kas te ostate seadme ja saate omanikuks (täielik võim asja üle) või antakse teile mõned mutrid ja vasktorud ning osaline omand jääb seadme müüjale, kuna täielikku võimu ei saa.
Coolhouse
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1002
Liitunud: 12 Sept 2008, 14:19
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 26 korda

Re: Palun jagage pikema-ajalisi kogemusi õhk-vesi soojuspumpadega

Lugemata postitus Postitas Coolhouse »

kunn24 kirjutas: 03 Okt 2023, 09:02 1 küsimus:
Kas seadmel on installeri ligipääsuks paroolid, menüü tavakasutaja jaoks lukus ja kas saab paroolid kaasa?
Kui ei, hääletada jalgadega. Tavaliselt on ca 5-10 a pärast vaja installeri tasemel ligipääsu ja siis algab kammajaa.
Menüül on installeri jaoks paroolid.
On üks parool ja oskaja leiab selle seadme dokumentidest.
Kuid paroolid on ka nt pesumasinal. Pole mõeldav et kui tädi Maalile pesuprogramm ei meeldi siis asub ta teostama peenhäälestust.
Soojuspump peab töötama nende sätetega mis tehase poolt on sisestatud ja tarbija jaoks kasutatavad. Installer sätete muutmiseks on vaja eelteadmisi mida tavakasutajal ei ole.
5..10 aasta pärast on vaja tegeleda tagajärgedega ehk seadistada programmi? Ei, ei... , on vaja leida põhjus mis põhjustas rikke või hälbe. Kui "põhjustaja" kõrvaldatud siis töötab programm edasi nii nagu varem.
Hoiatuseks muidugi seda et osade masinate programmid võivad juba tehasest olla vähemate oskustega. Kuid seda (tarkvara) tarbija küll ei suuda parandada.
kunn24 kirjutas: 03 Okt 2023, 09:02 2. küsimus:
Kas seadmel on installeri või nn maaletooja tasemel kaughaldus, millele ligipääsu tavakasutajale ei anta? Kui ja, tuleks ka kaaluda jalgadega hääletamist.
Installeri või maaletooja kaughaldus ei sega kuidagi kasutajat. Seal on rohkem parameetreid et saada infot seadme töö kohta ja analüüsida võimaliku rikke põhjust ilma kohale minemata. Ajaliselt on toimingud ja temperatuurid, rõhud näha.
Tarbija ei pea saama kõike näppida, eriti kui ta ei tea üksikasju.
kunn24 kirjutas: 03 Okt 2023, 09:02 3. küsimus:
Kas seade saab töötada ilma nn pilveteenuseta? Kui ei, hääletada kohe jalgadega.

Ehk kogu terkvaraline kammajaa taandub sellele, kas te ostate seadme ja saate omanikuks (täielik võim asja üle) või antakse teile mõned mutrid ja vasktorud ning osaline omand jääb seadme müüjale, kuna täielikku võimu ei saa.
Soojuspump töötab ka ilma pilveteenuseta.
See pole võrreldav nt drooniga mida juhitakse puldist.
"Aju" on soojuspumba korpuse sees ja ta peab sidet pilveteenusega.
Kui olukord on pilvitu siis töötab aju ikka edasi.
Viimati muutis Coolhouse, 03 Okt 2023, 10:01, muudetud 1 kord kokku.
Õhk-vesi soojuspumbad, külmseadmed .
Müük, hooldus. info@coolhouse.ee
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Palun jagage pikema-ajalisi kogemusi õhk-vesi soojuspumpadega

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Ma ei viitsi neid lõike eraldi välja tuua, kuid ilmselgelt on näha, et eeldatakse alati lolli tarbijat. Suhtumine?
Ning omandit müügil täielikult üle ei anta.
Lisaks jääb võimalus, et müüja nuhib seadme kasutaja (omanikuks on teda raske nimetada) järgi. Näiteks saab ta infot sooja vee tarbmisest jms-t.
Coolhouse
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1002
Liitunud: 12 Sept 2008, 14:19
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 26 korda

Re: Palun jagage pikema-ajalisi kogemusi õhk-vesi soojuspumpadega

Lugemata postitus Postitas Coolhouse »

Ei eeldata lolli tarbijat.
Tänapäeva õhk-vesi soojuspumpadel on palju seadeid mida tarbija saab muuta (suurusjärgus 50 tk).
Tarbija ei saa sekkuda masina põhiprogrammi.
Automaatika ongi selline asi mis peab ise töötama ehk protsessi juhtima. Automaatika tegevusse pole vaja sekkuda ei targal ega lollil.
Õhk-vesi soojuspumbad, külmseadmed .
Müük, hooldus. info@coolhouse.ee
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Palun jagage pikema-ajalisi kogemusi õhk-vesi soojuspumpadega

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Kena taganemistee, kuid see ei lahenda teemat, et keegi Jumal eeldab, mida tarbija või uus hooldemees saab teha, mida mitte. Ja kui endine firma on näiteks eksistentsi lõpetanud või temas kaadrid vahetunud või on suhtumine imema hakanud (siingi oli teema, kus paigaldaja keeras seadme lukku), siis on "sein ees". Küllalt selliseid jamasid kogetud (küll inverteritega), niisama ei plõksi.
Lisaks jäi eespool mainimata, et kui isegi mingi õigus antakse, siis on seade ikkagi seotud installeri "pilve" kontoga ja enne üle tõsta ei saa, kui sealt kustutatud. Jälle tuleb hakata lunima (kui vaja).

Eks iga1 ise otsutab, mille õigusega omale seadme soetab, kuid mina ilma täies õiguseta ei soovita seda mingil juhul teha või täpsustada kõik sellised mängureeglid KOHE.
Kui seade juba soetatud, siis tavaliselt sellel teemal enam läbirääkimise ruumi ei ole.
Kõige huvitavam on see, et üldjuhul omal käel kuskil piiritagant muretsetud seadmega keegi ei mängi adminniõigusega lolli. Saad kõik, mille eest maksid. Ju siis seal eeldatakse, et kasutaja on nii loll, et ei oska sellega üldse midagi peale hakata, :).
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Palun jagage pikema-ajalisi kogemusi õhk-vesi soojuspumpadega

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

kunn24 kirjutas: 03 Okt 2023, 09:02kas te ostate seadme ja saate omanikuks (täielik võim asja üle) või antakse teile mõned mutrid ja vasktorud ning osaline omand jääb seadme müüjale, kuna täielikku võimu ei saa
Kuidas sa sellega suudad leppida, et Windowsi või MacOSi lähtekoode arvutiga kaasa ei anta ja uuendused tulevad läbi interneti (pilve)?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10643
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Palun jagage pikema-ajalisi kogemusi õhk-vesi soojuspumpadega

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kliendil on siiski õigus osta root passwordiga inverterit. Edasimüüjad ei taha seda anda.
aqua
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 23 Veebr 2020, 19:09
On tänatud: 2 korda

Re: Palun jagage pikema-ajalisi kogemusi õhk-vesi soojuspumpadega

Lugemata postitus Postitas aqua »

Coolhouse kirjutas: 03 Okt 2023, 08:43
Tehast huvitab saada tagasisidet kas soojuspumpadel esineb tõrkeid ja kuidas programmid töötavad.

Hoolduse kohta on info iga seadme kasutusjuhendis. Tihti väidetakse ostjate poolt et on olemas iga aastane hoolduse kohustus st seadusest tulenev kohustus kontrollida külmaaine kogust jne. Jah, selline kohustus on kuid seadmetele R410A külmaainega alates kogusest 2,4 kg ja R32 külmaainega ca 7 kg. Selliseid seadmeid on vähestel.
Kuid müüja ja ostja vaheline tsiviilõiguslik leping kohustab mõlemaid osapooli ehk kui ostja ise midagi vabatahtlikult lubab ja selle lepingusse paneb siis on see lepinguline kohustus.
EL määrtus 517/2014 näeb ette lekkekontrolli ja selle läbiviimise sageduse sõltuvalt seadmes sisalduva aine kogusest (CO2 ekvivalenttonnides).

FOKA registris on seade kohustatud registreerima seadme ostja, mitte paigaldaja.
Paigaldaja võib mainida, et selline tegevus on vajalik, kuid reaaselt vist sellist kohustust pole.
Tegelikkuses pole aga riigil (nii meile koolitusel räägiti) piisavalt käsi, et selle registri toimimist või paikapidavust kontrollida.
Samas, ükspäev võib see muutuda.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Palun jagage pikema-ajalisi kogemusi õhk-vesi soojuspumpadega

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kas kaks hooaega kogemusi on pikemaajaline kogemus? Kui jah, siis pöördu siinse kasutaja Coolhouse poole, tema meile paigaldas ja tema teab, mida paigaldas. Vähemalt meie pere eesotsas koduse direktoriga on rahul. ;) Korter on soe isegi mõnelt puhkusereisilt tagasi tulles ja soe vesi ka pidevalt olemas. Direktor vahest ise torgib läpaka kaudu soojakraadide seadistust, aga rohkem ei ole midagi teinud.
Mis puutub tarbimisharjumiste kaudu nuhkimisse, siis ise suhtun sellesse ühe venekeelse sõnaga(pohhui) ;), sest nagunii oleme oma privaatsuse ammu-ammu ära andnud arvutite ja telefonide omamisega ja kohe lisandub elektriautode "vabatahtlik" kaughaldus.
Üks näide privaatsuse "vabatahtliku" äraandmise kasulikkusest- Šveitsis kõrvalteelt kiirteele sõites 100m hiljem tuli vasakpoolne ratas šarniirist välja. Hakkasin siis mõtlema, mida edasi. Kuna mul oli kasko, siis helistasin sinna ja lubati puksiir saata, aga tahteti teada mu täpset asukohta. Väljas oli juba praktiliselt pime, kuid suutsin mõningaid kohti(järv) ja mälu järgi kohanimede siltide põhjal oletada mu asukohas. Eks oli vist telefoni positsioneerimise seade tal ka olemas. Välja nuhkis mu asukoha ja umbes tunni aja pärast oligi puksiir kohal ja viis auto töökotta.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1934
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Palun jagage pikema-ajalisi kogemusi õhk-vesi soojuspumpadega

Lugemata postitus Postitas aero »

kunn24 kirjutas: 03 Okt 2023, 10:01 Ma ei viitsi neid lõike eraldi välja tuua, kuid ilmselgelt on näha, et eeldatakse alati lolli tarbijat. Suhtumine?
Ning omandit müügil täielikult üle ei anta.
Lisaks jääb võimalus, et müüja nuhib seadme kasutaja (omanikuks on teda raske nimetada) järgi. Näiteks saab ta infot sooja vee tarbmisest jms-t.
Mida paganat hakkab müüja peale konkreetse majapidamise sooja vee tarbimisega? Ta tahaks oma põhitööd teha, mitte analüüsida suvalist majapidamist, võõraste inimeste elu. Pereliikmete ja lemmikloomade arvu ja harjumusi, külaliste hulka ja sagedust ta ikka ei tea. Vee soojendamise info hakkab müüjat huvitama siis kui soojuspumbaga midagi erakorralist juhtub. Oletame, et sa teed käigukastile kapremondi, annad garantii ja lendab garantiiajal laiali. Sel juhul tahaks ju kasutusmustrite kohta teada.
rye
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 368
Liitunud: 15 Juul 2019, 22:54
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Palun jagage pikema-ajalisi kogemusi õhk-vesi soojuspumpadega

Lugemata postitus Postitas rye »

Mul ka kaks aastat olnud 12kW Panasonic õhk-vesi monoblock.
Netist juhitav, kui tahtmist on näed veebibrowseris saja erineva parameetri graafikuid ka.
Monoblocki valisin, kuna siseosa jaoks ei olnud ruumi ja seda saab ilma kliimameheta ise paigaldada, mis muidu õhk vesi pumbal kipub ikka jube kirves olema. Panasonicule tuli vee 200 EUR netimoodul osta, hiinakatel enamusel juba kaasas, aga seda pole tööks vaja ainult mängimiseks.

Annan kaasa veel selle mõtte, et kui on paks salvestav põrand (mul 10 cm) siis osta üledimensioneeritud pump ja saad ainult öisel odaval ajal kütta. Vahele pead börsipaketi automaatika panema, ca 100 EUR + töörõõm. Kokkuhoid umbes 2x võrreldes päeva keskmise hinnaga. Ma ise nopin talvel umbes 6 kõige odavamat tundi päevas välja.

Aga nüüd siis tõrvatilk. Pump hakkas külmaga andma mingit anduri errorit H65. Selleks, et Panasonicu 5a garantii kehtiks, peab seda igal aastal 180 EUR eest "hooldama". Ehk siis ülehomme tuleb meister garantiikorras seda andurit vahetama, aga pidin maksma 180 EUR "hooldustasu". Annan siis teada kuidas "hooldus" läks.
PS! väldime foorumis vastuseid stiilis "telli projekt", "mine esindusse", "kutsu professionaal" vms.
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Palun jagage pikema-ajalisi kogemusi õhk-vesi soojuspumpadega

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

aero kirjutas: 05 Okt 2023, 15:35 Mida paganat hakkab müüja peale konkreetse majapidamise sooja vee tarbimisega? Ta tahaks oma põhitööd teha, mitte analüüsida suvalist majapidamist, võõraste inimeste elu. Pereliikmete ja lemmikloomade arvu ja harjumusi, külaliste hulka ja sagedust ta ikka ei tea.
Kui lisaks tarbimisele on teada ka aadress, siis võib asi halb olla. :scratch:
rye
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 368
Liitunud: 15 Juul 2019, 22:54
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Palun jagage pikema-ajalisi kogemusi õhk-vesi soojuspumpadega

Lugemata postitus Postitas rye »

rye kirjutas: 14 Dets 2023, 00:24 Aga nüüd siis tõrvatilk. Pump hakkas külmaga andma mingit anduri errorit H65. Selleks, et Panasonicu 5a garantii kehtiks, peab seda igal aastal 180 EUR eest "hooldama". Ehk siis ülehomme tuleb meister garantiikorras seda andurit vahetama, aga pidin maksma 180 EUR "hooldustasu". Annan siis teada kuidas "hooldus" läks.
180 EUR tavahooldus seisnes järgmiseses: 1) visuaalne vaatlus 2) tõdemine, et minu propüleenglükooli jäätumispunkt on nii madal, et aparaadi näidik seda ei näita, 3) sisese paisupaagi surve suurendamine, milles ma kahtlema hakkasin, kas see hea oli, kuna süsteemis on ju väline ja suurem paisupaak ja tegelikult oleks pidanud hoopis vett juurde panema. 4) käivitamine ja rõhkude, temperatuuride kontrollimine 5) elektriklemmide kruvide ülepingutamine. 6) filtri puhastamine. Kokku 1h kohapeal koos minu arvutist graafikute vaatamisega.

Siis tõdemine, et on jah H65 error, andurit ega miskit muud tal kaasas polnud. Selle lahendamiseks saatsin enda salvestatud logifaili neile.
PS! väldime foorumis vastuseid stiilis "telli projekt", "mine esindusse", "kutsu professionaal" vms.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Palun jagage pikema-ajalisi kogemusi õhk-vesi soojuspumpadega

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Kas veateate sisu oled ise uurinud? Asi selles, et primitiivselt tehtud tarkvara puhul võidakse mingi talitlushäire puhul kuvada samuti anduri viga.
rye
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 368
Liitunud: 15 Juul 2019, 22:54
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Palun jagage pikema-ajalisi kogemusi õhk-vesi soojuspumpadega

Lugemata postitus Postitas rye »

Jah, service manualis isegi öeldud, et vaheta andur ära ja kui see ei aita siis pump.
Aga nüüd mul ju jube hästi hooldatud ssojuspump ja 5a garantii jälle kehtib, ehk lahenduse leidmise jätaks küll neile.
Viimati muutis rye, 15 Dets 2023, 19:10, muudetud 1 kord kokku.
PS! väldime foorumis vastuseid stiilis "telli projekt", "mine esindusse", "kutsu professionaal" vms.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Palun jagage pikema-ajalisi kogemusi õhk-vesi soojuspumpadega

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Kui näeks seda manuali?
rye
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 368
Liitunud: 15 Juul 2019, 22:54
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Palun jagage pikema-ajalisi kogemusi õhk-vesi soojuspumpadega

Lugemata postitus Postitas rye »

aga palun
https://www.climadirect.com/documenten/ ... al-550.pdf

Niipalju täpsustan, et esikaanel olev mudel on täpselt minu monoblocki mudel, aga manual räägib pidevalt indoor unit-ist. Ehk nad on sarnase siseosaga mudeli manuali võtnud ja sinna lihtsalt monoblocki tüübi peale kirjutanud
PS! väldime foorumis vastuseid stiilis "telli projekt", "mine esindusse", "kutsu professionaal" vms.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Palun jagage pikema-ajalisi kogemusi õhk-vesi soojuspumpadega

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Kas mingi akupaak on ka?
rye
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 368
Liitunud: 15 Juul 2019, 22:54
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Palun jagage pikema-ajalisi kogemusi õhk-vesi soojuspumpadega

Lugemata postitus Postitas rye »

jah, 150l
PS! väldime foorumis vastuseid stiilis "telli projekt", "mine esindusse", "kutsu professionaal" vms.
Adlolf
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 348
Liitunud: 18 Jaan 2014, 13:03
On tänatud: 10 korda

Re: Palun jagage pikema-ajalisi kogemusi õhk-vesi soojuspumpadega

Lugemata postitus Postitas Adlolf »

Tere
rye kirjutas: 15 Dets 2023, 15:52
rye kirjutas: 14 Dets 2023, 00:24 Aga nüüd siis tõrvatilk. Pump hakkas külmaga andma mingit anduri errorit H65.
2) tõdemine, et minu propüleenglükooli jäätumispunkt on nii madal, et aparaadi näidik seda ei näita, 3) sisese paisupaagi surve suurendamine, milles ma kahtlema hakkasin, kas see hea oli, kuna süsteemis on ju väline ja suurem paisupaak ja tegelikult oleks pidanud hoopis vett juurde panema.
Probleem võib olla selles et, jahtunud kõrge propüleenglükooli sisaldusega vesilahuse viskoossus on liiga suur. Kui nüüd soojuspump käivitub ja küttepump ei saavuta talle ettenähtud ajaga tootlikkust üle 5l/min siis läheb kirja märkus H65.
https://ekvy.ee/et/component/framework/ ... ownload/15
https://varuosamarket.ee/toode/refraktomeeter-optiline/
rye
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 368
Liitunud: 15 Juul 2019, 22:54
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Palun jagage pikema-ajalisi kogemusi õhk-vesi soojuspumpadega

Lugemata postitus Postitas rye »

Adlolf kirjutas: 19 Dets 2023, 20:42 Probleem võib olla selles et, jahtunud kõrge propüleenglükooli sisaldusega vesilahuse viskoossus on liiga suur. Kui nüüd soojuspump käivitub ja küttepump ei saavuta talle ettenähtud ajaga tootlikkust üle 5l/min siis läheb kirja märkus H65.
Tegelikult on probleem vastupidine.
Asi selles, et sellel monoblockil on 2 sulatusreziimi. Üks ringlusvee baasil ja teine kompressoriga selliselt, et sulatusvesi üldse ei ringle. Kui ringlusvesi liiga jahe on või kui õue temp alla -10 kraadi on, siis on see kompressoriga sulatus, manualis nimetavad seda Deice Mode 2. Mode 2 sulatuse ajal ei tohi vesi liikuda ja kui andur näitab vee liikumist, siis on H65 ja stop.
Manualis ilusti kirjas, et kõigepealt vaheta andur, siis pump ja siis trükkplaat.
Hetkel püüan seda remondifirmale selgitada, aga nemad ootavad tehasest vastust ja mina külemtan.
PS! väldime foorumis vastuseid stiilis "telli projekt", "mine esindusse", "kutsu professionaal" vms.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Palun jagage pikema-ajalisi kogemusi õhk-vesi soojuspumpadega

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Kui pump on eraisikule ostetud, tee paigaldajale firmale hoiatus pöörduda tarbijakaitsesse või otse kohtusse ja nõuda kogu raha tagasi, sest kütteperioodil on normaalne (mõistlik) rikke lahendamise aeg max 1 päev ja kogu moos. Loomulikult need ametid mitte muhvigi kiirelt ei lahenda, kuid siis lisad ka otseelektriga kütmise arved ja nõuad ka need sisse ja sellest tuleb seda punti ka hoiatada, kes imevaid muudkui "tehasesse päringuid teha".
MIS FIRMAGA TEGU?
Vasta