Palun jagage pikema-ajalisi kogemusi õhk-vesi soojuspumpadega

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Adlolf
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 348
Liitunud: 18 Jaan 2014, 13:03
On tänatud: 10 korda

Re: Palun jagage pikema-ajalisi kogemusi õhk-vesi soojuspumpadega

Lugemata postitus Postitas Adlolf »

rye kirjutas: 17 Jaan 2024, 22:05 Sellel konkreetsel pumbal ei anna võimsust üle 40w keerata, aga pole ka vaja.
Kas on ka teine pump, kui jah siis kuidas on ühendatud?
rye
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 368
Liitunud: 15 Juul 2019, 22:54
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Palun jagage pikema-ajalisi kogemusi õhk-vesi soojuspumpadega

Lugemata postitus Postitas rye »

Jah, 2 pumpa, üks soojuspumba sees ja ajab ringi akupaagi ringlust jäme 32mm alupex toru.
Teine kütteringide oma siis akupaagi ja kollektori vahel see oli see 40W.
Akupaak 4 ühendusega 2+2 vastaskülgedelt.

Aga see H65 error loodan, et lahenes soojuspumba sees oleva tsirkulatsioonipumba vahetusega. Mul kütab ainult öösel ja hetkel 2 ööd töötanud ilma errorita. Samas nii külma pole olnud kui mõned nädalad tagasi. Ei hõiska enne õhtut.
PS! väldime foorumis vastuseid stiilis "telli projekt", "mine esindusse", "kutsu professionaal" vms.
võhik
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 408
Liitunud: 01 Jaan 2010, 11:54
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 10 korda

Re: Palun jagage pikema-ajalisi kogemusi õhk-vesi soojuspumpadega

Lugemata postitus Postitas võhik »

Jõudsin juba uue teema teha aga kustutasin ära, sest pealkiri langes täielikult käesolevaga kokku.

Kui tihti lasete oma Õ-V pumpi hooldada ja mis see maksab?

Ja kui kaua üks Õ-V üldse võiks kesta ? Mis marki.

(mul enesel läheb üks Buderus vist 12-ndat aasat vist...)

Rääkisin just ühe tuttavaga samal teemal - tema oma Fujitsut lasknud 7 aasta jooksul 2 x hooldada.
Standardhooldus kisub sinna 200 € alla tänapäeval... ?
Adlolf
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 348
Liitunud: 18 Jaan 2014, 13:03
On tänatud: 10 korda

Re: Palun jagage pikema-ajalisi kogemusi õhk-vesi soojuspumpadega

Lugemata postitus Postitas Adlolf »

rye kirjutas: 18 Jaan 2024, 22:01 Jah, 2 pumpa, üks soojuspumba sees ja ajab ringi akupaagi ringlust jäme 32mm alupex toru.
Teine kütteringide oma siis akupaagi ja kollektori vahel see oli see 40W.
Akupaak 4 ühendusega 2+2 vastaskülgedelt.

Aga see H65 error loodan, et lahenes soojuspumba sees oleva tsirkulatsioonipumba vahetusega. Mul kütab ainult öösel ja hetkel 2 ööd töötanud ilma errorita. Samas nii külma pole olnud kui mõned nädalad tagasi. Ei hõiska enne õhtut.
Soojusülekande võimsus antud pealevoolu temperatuuril on võrdeline voolukiiruse ja ΔT korrutisega.
Voolukiiruse suurendamine tõstab soojusülekande võimsust ja vähendab ΔT.
Mida väiksem on ΔT seda rohkem soojust saab antud pealevoolu temperatuuril põrandasse salvestada.
Millised on kütteringi peale ja tagasivoolu temperatuurid?
rye
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 368
Liitunud: 15 Juul 2019, 22:54
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Palun jagage pikema-ajalisi kogemusi õhk-vesi soojuspumpadega

Lugemata postitus Postitas rye »

Jatkan siin teemas, kuna H65 error tuli tagasi. Vahetatud on emaplaat, andur, sisene ringluspump. Müüja tõstab käeb üles ja ütleb, et tema enam ei oska, ilmselt on paigalduse viga, paigaldatud pole tema poolt. Milles paigalduse viga seisneda võiks ta ka ei oska öelda, kolm korda on kohal käinud ühtegi viga leidnud pole.

Müüja on nõus seadme ostuhinnaga tagasi ostma, ainus jama selles, et kütet on vaja ja uus sama tüüpi soojuspump on täna 2000 EUR kallim. Mina nõuan vahetamist, müüja pakub ainult tagasiostu. Nüüd müüja otsib väljapääsu ja oleme niikaugele jõudnud, et mina pean tõestama et paigaldus masinat pekki ei keeranud, kuna vist esimesel aastal on tõendamiskohustus müüjal, edasi kokkuleppel, mida iganes see tähendab. Ilmselt jõuame nii või naa tarbijakaitsesse ja kohtusse.

Aga nüüd tuleb pärl! Bestair tiimijuht kirjutas sõna-sõnalt nii:
"Puudusega toodet ei tohi kasutada edasi, sest see võib defekti süvendada (allikas: TTJA)
Siinkohal esineb vastuolu Teie käitumisega."

Seda südatalvel, kui soojuspumpa on 3 kuud parandatud.
Ehk siis kõik kes Bestairist kunagi soojuspumpa tahavad osta peavad sellega arvestama.
Advokaat on olemas aga kui kellgil muud hea nõu on anda siis oleks abiks.
Viimati muutis rye, 10 Veebr 2024, 11:38, muudetud 1 kord kokku.
PS! väldime foorumis vastuseid stiilis "telli projekt", "mine esindusse", "kutsu professionaal" vms.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Palun jagage pikema-ajalisi kogemusi õhk-vesi soojuspumpadega

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Kui müüja tugineb väitele, et paigaldus keeras masina pekki, peab tema seda tõendama. Vaidluses on väite tõendamiskoormus väite esitajal.

Oma jutule võiksid ka viited järgi panna https://www.ttja.ee/eraklient/tarbija-o ... gigarantii

Mulle jääb veidi segaseks te müüja/ paigldaja suhe- kes siin asjas siis tegelikult vastutab?
Coolhouse
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1002
Liitunud: 12 Sept 2008, 14:19
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 26 korda

Re: Palun jagage pikema-ajalisi kogemusi õhk-vesi soojuspumpadega

Lugemata postitus Postitas Coolhouse »

Mis selle hädaldamise mõte on?

Seda viga võib otsida ja lõpuks ka leida kuid see võib võtta 10...20 tundi aega. See aeg maksab ka midagi.
Ega Bestairil on täitsa õigus et viga võib olla paigalduses.

Kui Bestair pakub et võta raha tagasi siis see ongi hea nõu mida otsid.
Miks sa peaks ostma sama tootja sama mudeli???
Oled sa üldse teistelt pakkumisi küsinud?

Advokaadi asi ei ole hea mõte. Advokaadile maksad raha ja siis ootad et kohus teeks otsuse sinu kasuks ning saaksid kohtukulud tagasi.
Paraku kui asi pole ilmselge siis on väga suur võimalus et kohus jätab poolte kulud poolte endi kanda.
Seda eriti kui Bestair on kõike võimalikku teinud et viga parandada ja on nõus seadme tagasi ostma.

Tõendamiskohustus hagejal. Kui tarbija on hageja ja ostust möödunud enam kui 6 kuud siis peab ta puudusi tõendama.

Segaseks jääb ka see miks peaks ostma toote ühelt ettevõtjalt ja paigaldustöö teiselt. Siis on tegelikult vaidluses 3 osapoolt.

PS: See peaks olema mõistetav et autol on liikluskindlustus ning lisaks võimalik võtta ka kaskokindlustus. Kasko puhul maksad omavastutuse ning suure avarii korral viiakse auto ära ning saad raha või uue auto (nii nagu nõude esitad). Soojuspumpa jne kodust vara on võimalik kindlustada. Kui nüüd tekib nt külmaga ootamatu seadme rike siis kindlustusega arutad kas ja kuidas toimida.
Õhk-vesi soojuspumbad, külmseadmed .
Müük, hooldus. info@coolhouse.ee
rye
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 368
Liitunud: 15 Juul 2019, 22:54
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Palun jagage pikema-ajalisi kogemusi õhk-vesi soojuspumpadega

Lugemata postitus Postitas rye »

Coolhouse - sa vist ka müüja ja tänud müüjapoolse vaate eest, see ka abiks teise poole mõttemaailma mõistmisel.
Hädaldamise peamine mõte oli see rasvases fondis kirjutatud lõik, et oleks teada kuidas mõni müüja suhtub. Rike tekib, kütet pole, kasutada ei tohi, venitan terve talve ja vaata ise kuidas hakkama saad, pole minu asi.
Tagastamisega probleem selles, et olen investeerinud selle masina integreerimisse koduautomaatikaga, ehk olen ostnud selle sama mudeli wifi ploki ja lisa trükkplaadi (uskumatu, aga Panal peab lihtsate asjade jaoks mingeid lisa trükkplaate ostma). Kõik originaal jupid, manualis ilusti kirjas, paigaldus läbipaistev, selge ja arusaadav. Rääkimata mehaanilistest erinevustest kui peaks muud tootjat vaatama, alusraam, torude asukohad jms. Kui seda f****ng H65 viga poleks, oleks igati aus masin. Seega on tegelikult minu jaoks küsimus ubes 2000 EUR-is, mille võrra seade on vahepeal kallimaks läinud.
PS! väldime foorumis vastuseid stiilis "telli projekt", "mine esindusse", "kutsu professionaal" vms.
Coolhouse
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1002
Liitunud: 12 Sept 2008, 14:19
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 26 korda

Re: Palun jagage pikema-ajalisi kogemusi õhk-vesi soojuspumpadega

Lugemata postitus Postitas Coolhouse »

Vanasti olid sellised küttesüsteemid kus ringluspumpa ei olnud. Ehk katel oli maja keldris, soe vesi tõusis ülesse ja sealt suundus radiaatoritesse mis vett jahutasid ehk soojuse tuppa andsid.
Sellist küttesüsteemi nimetati vabaringlusega süsteemiks.
Pakun et kui sinul toimub külma ilmaga sulatus ja veepump peaks seisma ning näed nagu mingeid impulsse et veepump käib siis ajab see vabaringluses olev vesi su pumba tiivikut ringi.
Soovitada ma ei oska midagi sest teistel soojuspumpadel ei jää veepump sulatuse ajal seisma. See on hoopiski hea et soe vesi monoblockki läbib, ka seismise ajal. Loomulik ringlus ei lase soojusvahetit mõnda aega külmuda isegi siis kui soojuskandja on vesi.
Sulatus peaks toimuma võimalikult tõhusalt ja kiiresti. Kui loobuda küttevee soojuse kasutamisest siis see pole nagu parim mõte.
Õhk-vesi soojuspumbad, külmseadmed .
Müük, hooldus. info@coolhouse.ee
rye
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 368
Liitunud: 15 Juul 2019, 22:54
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Palun jagage pikema-ajalisi kogemusi õhk-vesi soojuspumpadega

Lugemata postitus Postitas rye »

Tänud asjaliku soovituse eest. On mul endalgi ja ka müüjal sama mõte läbi käinud. Testiks sai siis sulatuse ajal ainult siis kui pump seisab lisaks ka kraan kinni keeratud ja sain ikka H65 errori.
PS! väldime foorumis vastuseid stiilis "telli projekt", "mine esindusse", "kutsu professionaal" vms.
Coolhouse
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1002
Liitunud: 12 Sept 2008, 14:19
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 26 korda

Re: Palun jagage pikema-ajalisi kogemusi õhk-vesi soojuspumpadega

Lugemata postitus Postitas Coolhouse »

Kardan et parim lahendus on pump tagasi müüa.
Edasi peaks otsima maanduse viga või müra allikat (naabri saag) kus kohast veepump selle impulsi korjab.
Ei näe mõtet rohkem panustada kui müüja ka viga ei leia.
Õhk-vesi soojuspumbad, külmseadmed .
Müük, hooldus. info@coolhouse.ee
rye
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 368
Liitunud: 15 Juul 2019, 22:54
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Palun jagage pikema-ajalisi kogemusi õhk-vesi soojuspumpadega

Lugemata postitus Postitas rye »

Hetkel nagu pole vaba 2000 EUR, et pump tagasi anda :(
Viga tekib ainult külmaga ja seetõttu süüdistan endiselt pumpa.
Maanused ja naabri saed 100x kontrollitud, kõik muud tarbijad pimedaks tehtud jms.
PS! väldime foorumis vastuseid stiilis "telli projekt", "mine esindusse", "kutsu professionaal" vms.
Coolhouse
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1002
Liitunud: 12 Sept 2008, 14:19
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 26 korda

Re: Palun jagage pikema-ajalisi kogemusi õhk-vesi soojuspumpadega

Lugemata postitus Postitas Coolhouse »

2000.- EUR ? Mis rahast on tegelikult jutt?
Õhk-vesi soojuspumbad, külmseadmed .
Müük, hooldus. info@coolhouse.ee
rye
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 368
Liitunud: 15 Juul 2019, 22:54
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Palun jagage pikema-ajalisi kogemusi õhk-vesi soojuspumpadega

Lugemata postitus Postitas rye »

Ostsin 5200 EUR praegu maksab uus 7200 EUR
PS! väldime foorumis vastuseid stiilis "telli projekt", "mine esindusse", "kutsu professionaal" vms.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Palun jagage pikema-ajalisi kogemusi õhk-vesi soojuspumpadega

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Las vahetab ära
Coolhouse
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1002
Liitunud: 12 Sept 2008, 14:19
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 26 korda

Re: Palun jagage pikema-ajalisi kogemusi õhk-vesi soojuspumpadega

Lugemata postitus Postitas Coolhouse »

Tagasiost 5200.- EUR on väga hea pakkumine.
Katsu asja natuke laiemalt mõelda.
Õhk-vesi soojuspumbad, külmseadmed .
Müük, hooldus. info@coolhouse.ee
rye
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 368
Liitunud: 15 Juul 2019, 22:54
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Palun jagage pikema-ajalisi kogemusi õhk-vesi soojuspumpadega

Lugemata postitus Postitas rye »

Jah, nagu öeldud on sul tüüpiline müüja vaade.
Müüdud aparaat pekkis, 3x parandamist feilis, las klient tõmbab 2000 EUR lossi, pole minu asi.
Aga kasutan juhust ja küsin, et miks sinu vaatest vahetus ebaaus tundub?
PS! väldime foorumis vastuseid stiilis "telli projekt", "mine esindusse", "kutsu professionaal" vms.
Coolhouse
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1002
Liitunud: 12 Sept 2008, 14:19
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 26 korda

Re: Palun jagage pikema-ajalisi kogemusi õhk-vesi soojuspumpadega

Lugemata postitus Postitas Coolhouse »

Ei, vahetus pole mitte ebaaus.
Lihtsalt küsimus on selles palju müüja vastu tuleb.
Ma ei usu et keegi tahaks 5200.- EUR heast tahtest tagasi maksta. Asi võibki lõppeda nii et saad teise seadme asemele.
Lihtsalt küsimus on selles mida sa saad nõuda. Sa saad nõuda ( kas see teostub on teine asi) raha tagasi või seadme asendamist samaväärse seadmega. Kui nüüd on uuem ja kallim mudel siis nagu mõte sees et peaksid vahe kinni maksma.
Ma ei saa aru miks te ei küsi Panasonicu (kes ta iganes on) arvamust. Suured firmad ei viitsi jamada sellise antireklaamiga.
Õhk-vesi soojuspumbad, külmseadmed .
Müük, hooldus. info@coolhouse.ee
rye
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 368
Liitunud: 15 Juul 2019, 22:54
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Palun jagage pikema-ajalisi kogemusi õhk-vesi soojuspumpadega

Lugemata postitus Postitas rye »

Sama mudel on täna 2000 EUR kallim.
Ma ei suuda Bestairist läbi murda, et otse Panasonicuni jõuda.
PS! väldime foorumis vastuseid stiilis "telli projekt", "mine esindusse", "kutsu professionaal" vms.
Coolhouse
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1002
Liitunud: 12 Sept 2008, 14:19
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 26 korda

Re: Palun jagage pikema-ajalisi kogemusi õhk-vesi soojuspumpadega

Lugemata postitus Postitas Coolhouse »

Miks sa peaks Bestairist läbi murdma.
Küsi raha tagasi kui nad seda pakuvad.
Sa võid soovida, nõuda jne kuid see peaks olema põhjendatud.
Tootja garantii annab vastutuse tootmisvigade, toote vigade eest.
Kui sinu õuel on mingi ebasobiv impulss ja teistel seda ei ole siis ei pruugi nõue olla põhjendatud ning toob vaid lisakulusid.
Õhk-vesi soojuspumbad, külmseadmed .
Müük, hooldus. info@coolhouse.ee
optimist88
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 89
Liitunud: 22 Mai 2022, 13:41
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Palun jagage pikema-ajalisi kogemusi õhk-vesi soojuspumpadega

Lugemata postitus Postitas optimist88 »

Pana Europe kontaktid: https://support-ee.panasonic.eu/app/ans ... a_id/8644/
Ma saan tööstuskauba garantiitingimustest aru nii, et raha tagastamise juurde jõutakse reeglina alles siis kui remont või väljavahetamine ei õnnestu.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Palun jagage pikema-ajalisi kogemusi õhk-vesi soojuspumpadega

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Raha tagasi ilmselgelt kodanikku ei huvita, vaid ainuke asi, mis huvitaks, on vahetus. Mulle jääb arusaamatuks, miks üldse käib jauramine raha tagasi skeemi ümber. Et uus on müüjate poolt nüüd pakutud 2000 kallimana, ei pea vahetuse puhul garantiiajal huvitama.
Ise teema võib olla, kui eeldame, et panasonic toodab sellist kräppi, mis polegi võimeline korralikult toimima. Kuid selleks veendumuseks on vaja fakte. Lase teine panna ja kui siis mingi jama edasi käib, võid oma sloganisse kirjutada: panasonic on ....
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Palun jagage pikema-ajalisi kogemusi õhk-vesi soojuspumpadega

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Coolhouse kirjutas: 10 Veebr 2024, 13:29 Miks sa peaks Bestairist läbi murdma.
Küsi raha tagasi kui nad seda pakuvad.
Sa võid soovida, nõuda jne kuid see peaks olema põhjendatud.
Tootja garantii annab vastutuse tootmisvigade, toote vigade eest.
Kui sinu õuel on mingi ebasobiv impulss ja teistel seda ei ole siis ei pruugi nõue olla põhjendatud ning toob vaid lisakulusid.
Ära jaga inimesele sitta nõu, seda enam, et näid olevat tsunfti liige. Ilmselgelt inimene ise ei soovi raha tagasi. Kui sai ei oska inimese mitmekordsest kinnitusest seda aru saada, siis...
Pigem saada sellele bestairile meil küsimusega: kaua nad veel oma jamaga inimest kavatsevad nussida- muud ma siin ei näe ja soe soovitus uue seadmega E hommikul punkt 8 olla kodaniku ukse taga.

Lisaks tasub rye-l uurida, kas seadmele kehtib ka tootjagarantii ja milistel tingimustel ja kui kaua. Kui vastus on ja, võtta lisaks nõudega asi välja vahetada ühendust tootja esindajaga. Näiteks on mul LG külmikul suurelt kirjas: tootja poolt on kompressorile 10 a garantiid või HW inverteril on kas 5 või 10 a jne. HW-ga olid probleemid, kirjutasin tootja toele, natuke vigurdati, kuid vahetati seade välja. Seadme müüjat ei segatud üldse asjasse.
Viimati muutis kunn24, 10 Veebr 2024, 14:22, muudetud 1 kord kokku.
Coolhouse
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1002
Liitunud: 12 Sept 2008, 14:19
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 26 korda

Re: Palun jagage pikema-ajalisi kogemusi õhk-vesi soojuspumpadega

Lugemata postitus Postitas Coolhouse »

Pole ma mingi tsunfti liige.
Mul on lihtsalt 10 aastat kohtupraktikat (kohtus, mitte foorumis) ja mingil määral suudan siiski nõude olemasolu määrata. Tegemist ei ole kuigi tugeva nõudega.
Lisaks on ka näha et teine osapool võib nõuet tunnistada ja maksaks raha tagasi.

Tootja on vaidluses kolmas isik ja ei puutu asjasse.
Õhk-vesi soojuspumbad, külmseadmed .
Müük, hooldus. info@coolhouse.ee
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Palun jagage pikema-ajalisi kogemusi õhk-vesi soojuspumpadega

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Kui on tõrkuva seadme garantiiajal väljavahetamise nõue, kui seade on algusest peale taha pannud ja remont on olnud korduvalt eduta, on see ülikõva nõue. Kui sellist asja kohus ei lahendada tarbija kasuks, on midagi väga valesti.
Kui tootja ei puutu asjasse, siis jääb mulle arusaamtuks mida sa seal kohtus 10 aastat jõlkusid või jõlkusidki selle tõttu, et ajasid pidevalt sellist juttu nagu siin?
Vasta