Roovi samm

Siia ei postita tööpakkumisi ega otsimisi!
A23
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 203
Liitunud: 05 Mär 2023, 01:06
On tänanud: 12 korda
On tänatud: 3 korda

Roovi samm

Lugemata postitus Postitas A23 »

Mis oleks optimaalne (max) horisontaalroovi samm püstvooderdusele?

laud 20 x 145 mm, täispunn, tehases värvitud 2 x kolmest küljest

roovlaud 22 x 100 mm
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1823
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 93 korda

Re: Roovi samm

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Erinevates juhendites ja raamatutes on roovi sammuks toodud 600 mm.
Olles näinud maju seestpoolt, üldjuhul on olnud suurem roovisamm. Üsna tavapärane on olnud 800 mm.
Vaatasin ühest laual olevast PP staadiumis projektist, kas selles vastava sõlme detailjoonisel roovisamm on antud.
Jah on olemas. 600 mm.
Kusjuures, mul on siinkohal provokatiivsed küsimused arvajate arvamuste osas. Kas ehitamine, sh ehitamise juhtimine ja kontrollimine vastab täielikult kõikidele nõuetele kui ehitusprojektis taoline ehitamise informatsioon puudub?
Kas näiteks roovisamm peaks olema projektis kirjas? Kust maalt algab piir, mis peab olema projektis projekteerija poolt ära näidatud ja mis mitte? Millise staadiumi projektis peab olema roovisamm näidatud?
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Roovi samm

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Kusjuures, mul on siinkohal provokatiivsed küsimused arvajate arvamuste osas. Kas ehitamine, sh ehitamise juhtimine ja kontrollimine vastab täielikult kõikidele nõuetele kui ehitusprojektis taoline ehitamise informatsioon puudub?
Kas näiteks roovisamm peaks olema projektis kirjas? Kust maalt algab piir, mis peab olema projektis projekteerija poolt ära näidatud ja mis mitte? Millise staadiumi projektis peab olema roovisamm näidatud?
Ainult üks sõna - EVS 932
Ehitamiseks on Tööprojekt ja vajadusel ka Tootejoonised (ei ole Tööprojekti mahus vaid eraldi tellimus)
Tööprojektis on antud KÕIK
Aga ainult üksikud eramute projektide tellijad (väidaks, et teadlikumad) tellivad Tööprojekti
Täiesti tavaline on suhtumine a-la: tellime ehitusloa saamiseks Eelprojekti / küll ehitaja vaatab & mõtleb jne kuidas teha
So ka kogu projekteerimine lükatakse ehitaja kaela - kuigi see pole üleüldse ehitaja probleem ja reeglina puudub tal selleks ka vajalik pädevus
Ja tal ei peagi seda olema - tema pädevus ja ülesanne on ehitamine projekti järgi
Vigade jms eest (kui ehitaja on ehitanud projekti järgi) ei vastuta ehitaja mingilgi määral
Samuti on eksiarvamus, et järelevalve peaks hoidma ära vead
Ei - järelevalve ülesanne on vaid kontrollida, et ehitaja ehitab vastavalt projektile
Kõikide projekti vigade eest vastutab projekteerija
Aga kui vastavat projekti ei tellita vastutab hoone omanik - so ise vastutad selle eest mida korraldad
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 763
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Roovi samm

Lugemata postitus Postitas suvaline »

xxx111, mis vastutusest Te jahute, küsiti ju sammu!
Endiselt hämmastun, et inimesed käivad aastaid ülikoolis ja õpivad ja ikka keegi loodab, et peab tasuta erialast infot saama.
Aga sammust rääkides: kui kõrghoonega tegu siis teeks projekti kohaselt, kui sebrale pellerit ehitad siis paneks üle ühe sebra triibu.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Roovi samm

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

suvaline kirjutas: 30 Juul 2023, 11:44 xxx111, mis vastutusest Te jahute, küsiti ju sammu!
Endiselt hämmastun, et inimesed käivad aastaid ülikoolis ja õpivad ja ikka keegi loodab, et peab tasuta erialast infot saama.
Aga sammust rääkides: kui kõrghoonega tegu siis teeks projekti kohaselt, kui sebrale pellerit ehitad siis paneks üle ühe sebra triibu.
Aga kas Sa ikka vaatasid mida ma kommenteerisin...
So minu kommentaar oli suunatud kasutajale vuuk

Sammust - max 600
Roovi samm ei tulene ainult otsesest kandevõimest
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1823
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 93 korda

Re: Roovi samm

Lugemata postitus Postitas vuuk »

xxx111 kirjutas: 30 Juul 2023, 10:08 ...
Ainult üks sõna - EVS 932
Ehitamiseks on Tööprojekt ja vajadusel ka Tootejoonised (ei ole Tööprojekti mahus vaid eraldi tellimus)
Tööprojektis on antud KÕIK
...
No ei leia mina küll EVS 932 st seda piiri. Olles erinevas staadiumis projekte lapanud üksjagu, mulle tundub, et selle piiri määrab kas projekteerija suva või teadmiste piir. Tööprojekti eramuehituses pole kohanud mina siiani mitte ühtegi ja ilmselt ei kohtagi. Mõnd tööprojekti muus valdkonnas olen näinud. Peamine erinevus oli vaid selles, et kirjanurgas projekti staadiumi lahtris oli TP.
Tegelikult roovi sammu näide on siinkohal vaid üks suhteliselt vähem oluline pisidetail. Kui see ehitamise info on puudu, küllap siis kümneid teisigi.
Kui ehitamise info projektis puudub, tekib järgmine küsimus. Kus algab ja lõpeb piir, mis üldse on ehitusprojekti kohane ehitamine?
suvaline kirjutas: 30 Juul 2023, 11:44 ...
Aga sammust rääkides: kui kõrghoonega tegu siis teeks projekti kohaselt, kui sebrale pellerit ehitad siis paneks üle ühe sebra triibu.
Ehk vihjate, kus on ehitusseadustikus niisugune pügal kirjas:
https://www.riigiteataja.ee/akt/1050320 ... tiv#para11
Mina loen sealt midagi muud välja.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Roovi samm

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

@ vuuk...
Ainult väljavõte / ainult ühest projektiosast (EK)...
Kõik projektiosad antud punktis 9...
Mõnd tööprojekti muus valdkonnas olen näinud.
Peamine erinevus oli vaid selles, et kirjanurgas projekti staadiumi lahtris oli TP.
Sellest teen järelduse, et Sa pole TP-d kunagi näinudki...
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 763
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Roovi samm

Lugemata postitus Postitas suvaline »

xxx111, Te teemat ikka loete või valitegi kellegi niigi metsa jooksnud postituse? Kas sellisel kujul EVS eksponeerimine on ikka legaalne?

vuuk:
§ 11. Ehitisele esitatavad nõuded
(1) Ehitis peab kogu oma kasutusea vältel vastama selle kasutamise nõuetele ja olemasolu vältel olema ohutu.
3) hügieeni, tervist ja keskkonda;
No sebral peab ka hügieeniline olema, paneb teine oluliselt intensiivsema aerosoolide eraldumise toime, tiheda roovitusega ei pruugi merkaptaanid piisavalt kiiresti lahjeneda ümbruskonna atmosfääriga; kõrvalboksis olevatel kalekirjakutel on muidugi suva, aga siilidel võivad okkad maha langeda; harvema roovitusega ei pruugi olla täidetud nõue 6) energiasäästlikkust ja -tõhusust;
5) kaitset müra eest; seostub punktiga 8 ) puudega inimeste erivajadusi;
tihendam roovitus kaitseb sebra ratastoolide ja puujalgade kolinast jmt, lisaks, kui sebra peaks jälle aerosoole produtseerima siis kaitseb see mööda sõitvat invaliidi haisurünnaku eest.
Võiks ju jätkata stiilis võimaliku metaani kogunemine ja operatiivkaart jne, aga ju taipate nüüdseks juba isegi.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Roovi samm

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

xxx111, Te teemat ikka loete või valitegi kellegi niigi metsa jooksnud postituse? Kas sellisel kujul EVS eksponeerimine on ikka legaalne?
Kordan veel - väitlesin kasutajaga vuuk
Kas on legaalne - ei tea...
Kui leiad, et oleks vaja kuhugi teatada - palun, tee seda

PS
Ka teemaalgataja roovi sammu märkisin...

PPS
On üsna tavaline ja täiesti loogiline, et ühest teemast "kasvab välja" ka mingi muu teema...
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Roovi samm

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Sm Suvaline. Te oleksite pidanud juba aastal 20 teatama, kuhu vaja. viewtopic.php?t=67027
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 763
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Roovi samm

Lugemata postitus Postitas suvaline »

xxx111, kuna TA ei täpsustanud, millisele (või kahe millise) hoonele lahendust vaja siis pakkusin välja loomaia lahenduse, kus keskel on sebrad ja külgedel siil ja kaelkirjak. Külastajateks ka invaliidid oma puujalaga. Teie võite ju välja pakkuda lahenduse kooslusele: keskel litsimaja ja külgedel vorstipood ja kirik. Ja ärge rohkem vaielge: kasutaja A23 tuleb loeb vastuseid ja muretseb endale enne roovituse paigaldamist sebra. Roovitus paigas siis tuleb teeb uue teema: mida teha sebraga.

kunn24, kui ma nüüd peast valesti ei mäleta siis on igas versioonis EVS osas märge: "Andmete paljundamine, taastekitamine, kopeerimine, salvestamine elektroonsesse süsteemi või edastamine ükskõik millises vormis või millisel teel ilma Eesti Standardimis- ja Akrediteerimiskeskuse kirjaliku loata on keelatud." Lootsin, et xxx111 saab vihjest aru, aga nagu teate isegi: lootus on lolli viimane lohutus.
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1823
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 93 korda

Re: Roovi samm

Lugemata postitus Postitas vuuk »

suvaline kirjutas: 30 Juul 2023, 13:55 ...
§ 11. Ehitisele esitatavad nõuded
(1) Ehitis peab kogu oma kasutusea vältel vastama selle kasutamise nõuetele ja olemasolu vältel olema ohutu.
...
Kui lähtuda ainult sellest, siis kõik ju lihtne ja selge ning minu eelpool püstitatud küsimusi poleks mõtet esitadagi.
Kuid seadustikus on järgmine §12:
§ 12. Ehitamisele esitatavad nõuded
(1) Ehitada tuleb ehitusprojekti kohaselt, järgides ehitise ja ehitamise kohta kehtivaid nõudeid.

Kust maalt, alates millisest piirist on projektis nii piisavalt ehitamise infot, et saaks tõlgendada, et ehitatud on 100% ehitusprojekti ja kõigi kehtivate nõuete kohaselt? Kas valgest lehest pealkirjaga "ehitusprojekt" piisaks? Valge leht nimega projekt vastab ka tegelikult ülaltoodud standardile juhul kui selle alusel õnnestub saada ehitusluba. Ja küllap leidub ka selliseid osavaid tegelasi, kes sellise projektiga ehitusloa välja vingerdavad. Pädev ehitaja ju peaks nagu valge lehe järgi ka ehitatud saama. Ja kui mitte, siis pole piisavalt pädev. Ka nii võiks tõlgendada. Mitu puud on mets? 0? 1? 5? 10?

Võibolla peaks § 12 olema sõnastatud kuidagi teisiti?
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1823
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 93 korda

Re: Roovi samm

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Kasutaja "xxxx111". Väga lahke Teist, aga poleks vaja olnud standardist linki saata. Vähemalt mulle mitte. Mul ammu standardikeskusest legaalsel kujul ostetud. Lugenud olen seda mitu korda. Väga osavalt kirjutatud standard - peab ütlema. Ja kellegi kõrvad nagu paistavad selle tagant. Huvitav kelle. Eks ikka selle, kellele on see niisugusel kujul kasulik.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Roovi samm

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

@ suvaline

Korduvalt mainitud - mina avaldan siin oma arvamust
See pole kuidagi kohistuslik
Sina avaldad oma arvamust
Nõu küsija peab ISE otsustama mis ja kuidas

Mis on kirjas EVS-l tean suurepäraselt
Ennist mainisin - soovid kuhugi kaevata - palun
Rohkem pole sel teemal midagi arutada

@ vuuk

Jälle - EVS 932
Ehitusloa aluseks olev EP pole kuidagi ette nähtud ehitamiseks
See on hoopis midagi muud - vt seesaama EVS 932
Aga jälle - projekti tellija otsus - mida tellib seda saab
Ja mitte grammigi rohkem
Kui tellid EP siis ka saad EP - ja ei tasu projekteerijaga pahandada, et a-la: aga mul ehitajad küsivad seda, teist ja kolmandat aga projektis pole - EI PEAGI OLEMA
Sama kehtib PP kohta - pole ehitamiseks ja pole nõutud ehitamiseks vajalik detailsus
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Roovi samm

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Selles teemas sul on siiski üllatuslikult hakanud mõte tööle, et bürokraatia on väga tihti kirjutatud nii, et pakkuda teatud seltskonnale vorsti leivale. Kui selle nüüd suudad meelde jätta ja teises teemas inimesi, kes kuuri puhul debiilsustele vilistavad, jätta illegaalideks nimetamata, võiks lugeda, et et mõistusega inimeste eksistents võiks jätkuda.

Suvaline kirjutas:
kunn24, kui ma nüüd peast valesti ei mäleta siis on igas versioonis EVS osas märge: "Andmete paljundamine, taastekitamine, kopeerimine, salvestamine elektroonsesse süsteemi või edastamine ükskõik millises vormis või millisel teel ilma Eesti Standardimis- ja Akrediteerimiskeskuse kirjaliku loata on keelatud."
Standard on töömaterjal ja kui sellele tõepoolest on selline jama külge poogitud, siis ei saaks ka temale tugineda. Algab ju praktiliselt iga projekt nende loeteludega ja projektis on viited, tsitaadid, lahenduskäigud jne.
Umbes sama loll jutt, et ei võiks Ohmi seadust tsiteerida, mine tea, äkki kuskil mingi haige autor.

Aga, et asi segane poleks või ka segadust veidi rohkem oleks, :), siis:
https://www.evs.ee/et/standardid-ja-autorioigused

Sealt: Ostetud standardis kirjeldatud lahendusi võib edaspidi korduvalt rakendada.

Kuid seda teksti lugedes on läbiv mõte nagu ka sm Vuuk sellele jõudis: raha, finants, sissetulek (Ctr+F-iga tekstist leitavad). :banghead:
Ise teema on veel see, kas standardi sissejuhatava osa reprodutseerimine on ka standardi reprodutseerimine. Näiteks selle vaate avaldamine, mida võimaldatakse tasuta lugeda.
Viimati muutis kunn24, 30 Juul 2023, 17:13, muudetud 2 korda kokku.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Roovi samm

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Minu objektide puhul (mitte eramud) on asi lihtne...
Projekti tellija lähteülesandes on kirjas - vastavalt EVS-le
Ja selle vastu ei saa miskit pidi - olgu nö riiklikud nõuded millised iganes
Tahad tööd saada - hangid EVS-d - teed nende järgi
Vastasel korral ei ole töö lähteülesande kohane ja mis oleks see põhjus miks tellija peaks sellise töö eest maksma
So - eristage nö riiklikke nõudeid ja projekti tellija nõudeid
Usun, et nii suvaline kui kunn ei oleks rahul kui nt arvuti tellimise puhul tuleks kohale hoopis tolmuimeja...
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Roovi samm

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

nt arvuti tellimise puhul tuleks kohale hoopis tolmuimeja...
Minu arust iga tootega on mingid kiiiksud kaasas. Imemisfunktsioon on väga paljudega.
Kui seda loetelu hakkaksime tegema, kaaperdaksime algse teema täiega ära.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Roovi samm

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Teemaalgatajale on abiks ka sellised asjad:

https://www.calculationtools.com/frame. ... e&item=101
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 763
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Roovi samm

Lugemata postitus Postitas suvaline »

xxx111 kirjutas: 30 Juul 2023, 16:58 ...
Projekti tellija lähteülesandes on kirjas - vastavalt EVS-le
Ja selle vastu ei saa miskit pidi - olgu nö riiklikud nõuded millised iganes
...
Raul (EVS pdf faili seest lugesin nime välja, originaalis on LiisZ), olete väga valel teel: EVS ei muuda seadust! Kui Tellija nii väidab siis run Forrest, run. Seaduse või tema rakendusaktitega aga saab muuta EVS kohustuslikuks (vt ohutusega seotud nüansse).
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Roovi samm

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

suvaline kirjutas: 31 Juul 2023, 18:40
xxx111 kirjutas: 30 Juul 2023, 16:58 ...
Projekti tellija lähteülesandes on kirjas - vastavalt EVS-le
Ja selle vastu ei saa miskit pidi - olgu nö riiklikud nõuded millised iganes
...
Raul (EVS pdf faili seest lugesin nime välja, originaalis on LiisZ), olete väga valel teel: EVS ei muuda seadust! Kui Tellija nii väidab siis run Forrest, run. Seaduse või tema rakendusaktitega aga saab muuta EVS kohustuslikuks (vt ohutusega seotud nüansse).
Ei nõustu...
Seadusega saab muuta muidugi EVS kohustulikuks
Väike aga - siis peab see olema kättesaadav tasuta
Aga projekti tellija võib projekteerijalt nõuda lisatingimusi - nt vastavalt EVS (või miks mitte ka SNiP)
Toon võrdluseks sellise näite, et tellijana võin ma ette kirjutada ka kandekonstruktsioonide materjalid
A-la: postid RB, vahelagi õõnespaneel, talad teras jne - so mida iganes
Kui ma oleksin projekti tellija (ja olen olnud) siis lähteülesandes ja lepingus on välja toodud - vastavalt EVS
Rikud lepingut - lepingus vastavad "trahvid" + see, et töö eest tasu ei saa...
Sa pole nõus - minugipoolest - leian projekteerija kes on nõus...
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 763
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Roovi samm

Lugemata postitus Postitas suvaline »

xxx111 kirjutas: 31 Juul 2023, 18:50
suvaline kirjutas: 31 Juul 2023, 18:40
xxx111 kirjutas: 30 Juul 2023, 16:58 ...
Projekti tellija lähteülesandes on kirjas - vastavalt EVS-le
Ja selle vastu ei saa miskit pidi - olgu nö riiklikud nõuded millised iganes
...
Raul (EVS pdf faili seest lugesin nime välja, originaalis on LiisZ), olete väga valel teel: EVS ei muuda seadust! Kui Tellija nii väidab siis run Forrest, run. Seaduse või tema rakendusaktitega aga saab muuta EVS kohustuslikuks (vt ohutusega seotud nüansse).
Ei nõustu...
...
Ilmselt olete noor algaja. Nii need asjad vast käivadki. Aga on ka muid võimalusi.

EVS ei pea olema tasuta kättesaadav: kui vaadata kutsetunnistuse taotluse läbivaatamise tasu siis see EVS mingi 25.- on köömes selle kõrval. Samas kutsetunnistuse statuut juba viitab, et olete kursis kõikvõimalike EVS jne, aga kuidas saab sellega (noor algaja) kursis olla, kuna ei jaksa maksta isikulist litsentsi 25.-? Jah, kõige labasem on teha foto EVS paberversioonist, et legaalselt EVS ostnud firma nimi näha ei jääks. Juba see on manipuleerimine ja autoriõiguste rikkumine.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Roovi samm

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

@ suvaline

"Noor algaja" omab Volitatud ehitusinsener, tase 8 kutset ehitusprojekti koostamise alal / Diplomeeritud ehitusinsener, tase 7 ehitiste auditi ja projekteerimise juhtimise alal
"Noorel algajal" on kogemust üle 20a...

Aga ega minu arvamusega ei pea nõustuma
See ongi minu arvamus - keegi ei keela arvata midagi muud...
Sinule võib vabalt jääda Sinu arvamus
Ja eks me mõlemad käitume vastavalt oma arvamusele
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 763
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Roovi samm

Lugemata postitus Postitas suvaline »

xxx111 kirjutas: 31 Juul 2023, 19:11 @ suvaline

"Noor algaja" omab Volitatud ehitusinsener, tase 8 kutset ehitusprojekti koostamise alal / Diplomeeritud ehitusinsener, tase 7 ehitiste auditi ja projekteerimise juhtimise alal
"Noorel algajal" on kogemust üle 20a...

Aga ega minu arvamusega ei pea nõustuma
See ongi minu arvamus - keegi ei keela arvata midagi muud...
Sinule võib vabalt jääda Sinu arvamus
Ja eks me mõlemad käitume vastavalt oma arvamusele
Sellisel juhul palun tagastage oma kutsetunnistus tase 8 Kutsekojale. Ilmselgelt manipuleeritud EVS jagamine avalikus foorumis ei lähe kokku insenerieetikaga. "Volitatud ehitusinsener, tase 8 kutset ehitusprojekti koostamise alal / Diplomeeritud ehitusinsener, tase 7 ehitiste auditi ja projekteerimise juhtimise alal", sisuliselt on väheste isikute ring tuvastatud.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Roovi samm

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

@ suvaline

Selge...
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Roovi samm

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

@suvaline
Sa oled siin nüüd eriti tigedaks muutunud, mis on su sellise jutu motiiv?
Vasta