betoonposti vette valamine

Yrch
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 21 Mai 2023, 20:17
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

betoonposti vette valamine

Lugemata postitus Postitas Yrch »

ilmad on hetkel suhteliselt nutused ja oleks tarvis poste valada, kuid pinnavesi on olude tõttu nii kõrge, et märkimisväärne osa postidest asetseks (seisvas)põhjavees. Mul oleks nagu meeles, et liikuv vesi uhub tsemendi ära, aga auku imbuv põhjavesi vist nii hull ei ole? Kas ja kuidas mõjutab raudbetoonposti omadusi, kui see kivistumise ajal oli osaliselt allpool veepinda? Vahetult enne valamist tühjaks pumbata - palju muudaks tulemust?

Jah, variant on postid mujal maapinnal valmis valada ja siis auku asetada, aga enese harimise ja teooria vaates. Tänud.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: betoonposti vette valamine

Lugemata postitus Postitas RaJy »

1996 a. nägin Narvas sillapostide valamist - puidust rakis kahekordsest tollisest lauast, ruberoid vahel ja pumbati tühjaks. Kuivbetoon segati käsitsi seal serva peal kokku ja visati täis see saalung. Minu teada kestab praegugi. Need sillapostid valati sinna kus on jõest eraldatud sopp mis lastele ujumiseks mõeldud. Täpselt ei mäleta, aga valamist nägin. Üsna mitu võimsat pumpa oli seal sees.
Viimati muutis RaJy, 26 Juul 2023, 20:38, muudetud 1 kord kokku.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: betoonposti vette valamine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Vette valamisel on abiks kessoon...
Aga antud olukorras mina probleemi ei näe kui valada auku mille põhjas on vesi...
Vasta