Huvitav Puurkaevupump.

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
Lambivend
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 217
Liitunud: 03 Aug 2016, 20:00
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 15 korda

Huvitav Puurkaevupump.

Lugemata postitus Postitas Lambivend »

Jäi silma üks Puurkaevupump IBO 4“ OLA 60 AUTO
https://www.ettorel.ee/product/puurkaev ... a-60-auto/

'' – OLA AUTO pumbad on varustatud automaatse pumba juhtimisega, nii et pole vaja paigaldada lisavarustust. Anduri tööpõhimõte põhineb voolukiiruse jälgimisel. Kui pump on ühendatud elektri- või hüdrosüsteemiga, käivitab kraani avamine pumba ja selle sulgemine peatab pumba mõne sekundi jooksul. Pumbal on sisseehitatud tagasilöögiklapp, mis piirab vee tagasivoolu süsteemist.

– OLA AUTO pumpa saab paigaldada koos survepaagiga, kuid tuleb meeles pidada, et OLA AUTO pumpadega pole vaja täiendavat rõhulülitit paigaldada.''


Kas siis antud pumba installeerimiseks ei olegi vaja käivitit, hüdrofoori ega releed? Lihtsalt juhtmed külge, toru tuppa ja sinna siis mingi kollektor ja asi ants?

On kellegil kogemusi sama põhimõttega isendiga?
Viimati muutis Lambivend, 21 Juul 2023, 19:53, muudetud 1 kord kokku.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Huvitav Puurkaevupump.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Lambivend kirjutas: 21 Juul 2023, 17:25 Jäi silma üks Puurkaevupump IBO 4“ OLA 60 AUTO ....
Kas siis antud pumba installeerimiseks ei olegi vaja käivitit, hüdrofoori ega releed? Lihtsalt juhtmed külge, toru tuppa ja sinna siis mingi kollektor ja asi ants?

On kellegil kogemusi sama põhimõttega isendiga?
Endal ei ole, kuid tundub, et ühel mu tellijal on sarnane isend mille marki ma ei tea. Temal tuli puurkaevust toru tehnoruumi, paar filtrit ja väike paisupaak. Tema jutu järgi toimetas pump samamoodi nagu sinu kirjelduse järgi. Mälu järgi nimetas ta seda inverterpumbaks, aga võin eksida, sest see oli mingi 15 aastat tagasi.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Huvitav Puurkaevupump.

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Selle pumbaga on nii, et avad kraani, korraks veesurve kaob ja siis tuleb äkki tagasi. Väikse veetarbimise juures võib ka juhtuda, et hakkab survega n.ö. jonksutama.
Nende omaduste tõttu sobib pigem kõlbab kuskile suvilasse või sauna, kuid mitte elumaja.

Võimalik, et survepaagiga töötab normaalsemalt.

Kasuta otsingut, alles hiljuti siin keegi vaevles seda tüüpi pumbaga.
Lambivend
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 217
Liitunud: 03 Aug 2016, 20:00
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Huvitav Puurkaevupump.

Lugemata postitus Postitas Lambivend »

ifffff kirjutas: 21 Juul 2023, 22:09 Selle pumbaga on nii, et avad kraani, korraks veesurve kaob ja siis tuleb äkki tagasi. Väikse veetarbimise juures võib ka juhtuda, et hakkab survega n.ö. jonksutama.
Nende omaduste tõttu sobib pigem kõlbab kuskile suvilasse või sauna, kuid mitte elumaja.

Võimalik, et survepaagiga töötab normaalsemalt.

Kasuta otsingut, alles hiljuti siin keegi vaevles seda tüüpi pumbaga.
Pump lähebki sauna aga see jõnksutamine mulle küll ei istuks.

Ei suutnud leida.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Huvitav Puurkaevupump.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ifffff kirjutas: 21 Juul 2023, 22:09 Selle pumbaga on nii, et avad kraani, korraks veesurve kaob ja siis tuleb äkki tagasi. Väikse veetarbimise juures võib ka juhtuda, et hakkab survega n.ö. jonksutama.
Eksid, selleks tal oligi paisupaak vahel, mis võttis surve kõikumise enda kaela.
Väike OT kirjeldus minu väitele. Meil maal, esialgu lihtsalt kraani avamisel oli esialgu sama jama ja ei olnud puurkaevus mitte inverterpump, vaid mingi Grundfosi puurkaevupump. Jah, ka meil tekkis peale kraani avamist 1-2 sekundi pärast paari sekundiline viivitus. Olgu, kuna väliköögikompleksi juures olid jamad, siis panin väliköögikompleksi torude vahele 5l paisupaagi ja probleem kadus. Väliköögikompleksi juures oli probleem, et mul oli pandud mingi 16m PEM toru toru ja kraanikausi vahele, et saaks esialgu kraanist kohe sooja vett ja ma loll unustasin ära vee soojuspaisumise ning hakkas kiirliitmikke otsast ära lööma.
Kuna meil on nn kaevumajast väljuvad 2 kraani(väliköök ja muuks otstarbeks voolikud), siis muudeks otstarbeks mõeldud kraanile probleem jäi alles. Egas midagi, raiskasime veel vist 22€ ja ostsime veel ühe 5l paisupaagi, mille pistsin kaevumajja ja enam ei mingit probleemi vee survega ja kõik töötab nagu parimas kortermajas.
Kuna talvel maal elutegevust ei toimu, siis kogu kupatus(surverelee ja kaks paisupaaki) on tehtud sügisel äravõetavaks alupex liugühendustega.
Ehk oleks saanud hakkama ka ühe paisupaagiga, kuid suveküüditatute(potentsiaalsed ämm ja äi) harjumusi on raske muuta ja nad kippusid väliköögikompleksi toitekraani pidevalt kinni keerama, siis tekkisid lekkimised.
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 763
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Huvitav Puurkaevupump.

Lugemata postitus Postitas suvaline »

ET Torel tegelane tundub olevat günekoloog-treial, kes pakub ka geoloogilisi uuringuid. Pump ise on muidugi nn vaese mehe lahendus ja eks ajutiselt kärab küll.
Odavaim (ka tuleviku kulud iga aasta) oleks osta projekt paberitega projekteerijalt: laske nimi Kutsekoja registrist läbi ja ka Majandustegevuse omast, pilt kohe selge.
Pumpamisel tuleb alati tegeleda hüdraulilise löögiga. Tarbevee süsteemides tehakse seda hüdrofooriga (mis ei ole veeautomaat, vaid heal juhul üks osa sellest), mitte paisupaagiga. Aga noh, heal lapsel mitu nime.
Mehaanilisi kiirliitmike ei soovita isegi vaenlasele. Ajutiseks lahenduseks kärab küll.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Huvitav Puurkaevupump.

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Mis asi on mehaaniline kiirliitmik? Et teaks vältida.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Huvitav Puurkaevupump.

Lugemata postitus Postitas Hiid »

mul töötas analoogne 3x, siis enam seisma ei jäänud.
Ei tea, mis viga on. Kas ei saa rõhku piisavalt üles või on mingi mädi kusagil vahel....
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Huvitav Puurkaevupump.

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Küülaline kirjutas: 22 Juul 2023, 23:14 Mis asi on mehaaniline kiirliitmik? Et teaks vältida.
Mul tekkis sama küsimus. Aga tegelikult on minu jaoks veel müstilisem alupex liugühendus - ei suuda isegi ette kujutada.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Huvitav Puurkaevupump.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

RaJy kirjutas: 23 Juul 2023, 07:56 Aga tegelikult on minu jaoks veel müstilisem alupex liugühendus - ei suuda isegi ette kujutada.
Panen su fantaasia tööle. Meie kohalikus poes müüakse ja netist leidsin illustreerimaks sellise https://dahl.ee/toode/liitmik-20x3-4sk- ... ga-tigris/. Kui mutri lahti keerad, siis see jääb ca 2cm ulatuses vabalt töllerdama või liuglema või edasi-tagasi käima või seisma või .... Mutrisse sisse käib kummi võimisiganes materjalist tihend. No ei teadnud selle liitmiku täpset nimetust. :blush:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Huvitav Puurkaevupump.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

suvaline kirjutas: 22 Juul 2023, 19:24 Pump ise on muidugi nn vaese mehe lahendus ja eks ajutiselt kärab küll.
Tõlgendamise küsimus. Mõne jaoks vaese mehe lahendus, mõne jaoks innovatiivne lahendus. ;)
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Huvitav Puurkaevupump.

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Urmas kirjutas: 23 Juul 2023, 08:13
RaJy kirjutas: 23 Juul 2023, 07:56 Aga tegelikult on minu jaoks veel müstilisem alupex liugühendus - ei suuda isegi ette kujutada.
Panen su fantaasia tööle. Meie kohalikus poes müüakse ja netist leidsin illustreerimaks sellise https://dahl.ee/toode/liitmik-20x3-4sk- ... ga-tigris/. Kui mutri lahti keerad, siis see jääb ca 2cm ulatuses vabalt töllerdama või liuglema või edasi-tagasi käima või seisma või .... Mutrisse sisse käib kummi võimisiganes materjalist tihend. No ei teadnud selle liitmiku täpset nimetust. :blush:
Ma niisama nokkisin :) ,sain aru küll mida mõtlesid, mõned nimetavad seda mutterühendust "ameeriklaseks"
Vasta