Garaažipõranda parandamine

TeaMeTzu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: 26 Mai 2012, 14:13
On tänanud: 1 kord

Garaažipõranda parandamine

Lugemata postitus Postitas TeaMeTzu »

Vaja oleks saada 50 aastat vana garaaži põrand natuke siledamaks. Nimelt hetkel osades kohtades vana betoon pudeneb ja tekkinud kuni paari cm sügavused lohud.

Mis segu peaks kasutama, et need lohud ära täita? Peaks olema käsitsi tasandatav, sest põrand pole mingis asendis loodis ega sirge (ei saagi aru, kas ära vajunud või keegi ka parandustöid teinud).

Pole elu sees betoonisegusid kasutanud ja ei tea, mis omadustega toote poole vaadata? Mis vahet on erineva hinnaklassi toodetel?
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 522
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Garaažipõranda parandamine

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

.....midagi sealt kui ainult auke vaja täita https://www.ee.weber/search-content/con ... etoonid-64
....või kui tahad kogu põranda üle valada https://www.ee.weber/porandad/porandate ... mistlemine
...pinna puhastus ja kruntimine ka oluline!
TeaMeTzu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: 26 Mai 2012, 14:13
On tänanud: 1 kord

Re: Garaažipõranda parandamine

Lugemata postitus Postitas TeaMeTzu »

Tänud vastuse eest. Nendel weber remontbetoonidel vist kõigil vaja +5 C .

Kas selline külmimisvastase lisandiga segu oleks ka ok? Pole küll remondisegu.
https://espak.ee/epood/toode/kulmumisva ... t-bf-25kg/

Peamine eesmärk on, et põrand oleks enam-vähem sile. Hetkel ei ole plaanis ka autot seal hoida.

Kui paks selline segu on? Kas saab kelluga õige nurga alla ajada ja jääb püsime? Ehk ei tasanda ennas ise ära?
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 522
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Garaažipõranda parandamine

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

.....see sakret on min 40mm kihi paksus! Ehk päris suure täiteteraga. Püsima jääb. aga vaata ikka sellist mille lubatud paksus 5mm kuni 30 mm, sellega saad oma augukesed täidetud. Külma pärast ma eriti ei pabistaks.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Garaažipõranda parandamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

TeaMeTzu kirjutas: 04 Apr 2023, 19:42 Nendel weber remontbetoonidel vist kõigil vaja +5 C .
No kas tõesti ei kannata ühte nädalat oodata, kohe-kohe läheb soojaks ja saad maika vähel põrandat valada. ;)
TeaMeTzu kirjutas: 04 Apr 2023, 19:42 Peamine eesmärk on, et põrand oleks enam-vähem sile. Hetkel ei ole plaanis ka autot seal hoida.
Kui paks selline segu on? Kas saab kelluga õige nurga alla ajada ja jääb püsime? Ehk ei tasanda ennas ise ära?

Arvan, et selliste küsimuste peale ära kellut rohkem kätte võta või kui, siis ainult kuhugi natuke segu juurde viskamiseks või ära võtmiseks. Kirjeldan veidi enda tegutsemist kui seoses ÕVSP paigaldusega vabanes üks keldriboks, millest tegin sinna omale "staabi". Oli ka selles boksis põrand ebatasane ja kõikumine jäi mälu järgi sinna 3-4cm kanti. staabi mõõtmed on 3,..x5,..m. Kuna korraga enam-vähem tasaseks valada ei saanud, siis tegin pikkupidi pool ja pool, siis otsisin kõigepealt kõige kõrgema koha ja võtsin selle 0-punktiks. Siis läksin poodi ja ostsin 6 tükki 10mm kõrgust ja 3m pikkust krohvisiini ja ajasin segupätsidega need loodi pikkupidi ja valasin pool põrandat ära. 10mm sellepärast, et need on väheke jäigemad ja lihtsam loodida. Üks siinirida läks ca 15cm kaugusel seinalt ja teine enam-vähem keskele. Järgmine nädalavahetus tõstsin asjad ümber, paigaldasin teise seina äärde kah siinid ja valasin ära teise poole. Tasaseks tõmbasin 2m latiga)mul on see olemas, aga väga edukalt võid ka tollise paksusega piisavalt sirge laua servaga sama hästi hakkama saada. Pead tegema kergelt sik-sak liigutusi risti silumise suunale. Noh, sa näed, kuidas betoonivesi tekib pinnale. Jah, mul ei ole küll peegelsile pind, aga vähemalt enam ei kõigu kasvõi lauasae või mõnede tööriistade jaoks kokkupandav alus. Ahjaa, mõnes kohas siinide juures ei olnud segu korralikult nakkunud, kuid kuna teadsin neid kohti, siis ei visanud objektil kasutad mõnda plaatimis või armeerimissegu ära, vaid tõin koju ja tõmbasin nendele kohtadele. ;)
Ahjaa, ikka veel tuli meelde. Hea oleks kui sul on siinide loodimiseks olemas laser. Laseri jutt ei pea olema siinide tasapinnal, vaid saad teha nn ülekande ehk võta üks kaigas, aseta see otsapidi 0- punkti tegelikule kõrgusele ja siis tõmba kaikale kriips laserijuti kohale. Nii lähed kaikaga vaikselt edasi ja vastavalt märgitud jutile kas võtad siini alt segu vähemaks või paned juurde. Segupätse siinide alla panen eelnevalt terves pikkuses. Pätside paigalduseks saab väga edukalt kasutada kellut. ;)
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Garaažipõranda parandamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kaimagk kirjutas: 04 Apr 2023, 19:01 .....midagi sealt kui ainult auke vaja täita https://www.ee.weber/search-content/con ... etoonid-64
....või kui tahad kogu põranda üle valada https://www.ee.weber/porandad/porandate ... mistlemine
...pinna puhastus ja kruntimine ka oluline!
Viited on head, aga lollina neile viidetele klikates oleks sama loll edasi. ;) Konkreetset toodet soovitades vähemalt minu läpakas näitab küll viite kopeerimiseks erinevaid tähti ja numbreid.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1934
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Garaažipõranda parandamine

Lugemata postitus Postitas aero »

Ei maksa ära ehmatada, et Sakret kirjutab min 40mm. Helista Sakretisse ja räägi oma plaanist.
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 522
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Garaažipõranda parandamine

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

Urmas kirjutas: 04 Apr 2023, 21:33
kaimagk kirjutas: 04 Apr 2023, 19:01 .....midagi sealt kui ainult auke vaja täita https://www.ee.weber/search-content/con ... etoonid-64
....või kui tahad kogu põranda üle valada https://www.ee.weber/porandad/porandate ... mistlemine
...pinna puhastus ja kruntimine ka oluline!
Viited on head, aga lollina neile viidetele klikates oleks sama loll edasi. ;) Konkreetset toodet soovitades vähemalt minu läpakas näitab küll viite kopeerimiseks erinevaid tähti ja numbreid.
...viited toimvivad väga hästi, kas hakkad jälle mingit soga ajama, andsin inimesele lugeda erinevaid segusi mida saab kasutada.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Garaažipõranda parandamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kaimagk kirjutas: 04 Apr 2023, 21:50 ...viited toimvivad väga hästi, kas hakkad jälle mingit soga ajama, andsin inimesele lugeda erinevaid segusi mida saab kasutada.
Kui suure IQ-ga peab olema mõne siinse kasutaja arusaamine konkreetsest küsimust, et aru saada teema algataja konkreetsetest küsimustest ja siis anda laialivalguvaid soovitusi?
TeaMeTzu kirjutas: 04 Apr 2023, 17:14 Mis segu peaks kasutama, et need lohud ära täita? Peaks olema käsitsi tasandatav, sest põrand pole mingis asendis loodis ega sirge (ei saagi aru, kas ära vajunud või keegi ka parandustöid teinud).
Jah, tunnistan, et unustasin mainida enda poolt kasutatud betoonisegu, milleks oli Sakret BE.
TeaMeTzu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: 26 Mai 2012, 14:13
On tänanud: 1 kord

Re: Garaažipõranda parandamine

Lugemata postitus Postitas TeaMeTzu »

Tänud taaskord vastuste eest.
Kirjutasin mõni hetk tagasi (kell 10 õhtul) sakretisse ja sain ka vastuse - super klienditeenindus.

Soovitati kasutada BAM või FS segu. Minu olukorras siis vast BAM mõistlikum.

Kui lihtsate vahenditega ei saa nii sile kui loodan, siis peab proovima Urmase kirjeldatud varianti.

Kas krunt annab veega niisutamise eest "meeletu" eelise?
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 522
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Garaažipõranda parandamine

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

Urmas kirjutas: 04 Apr 2023, 22:11
kaimagk kirjutas: 04 Apr 2023, 21:50 ...viited toimvivad väga hästi, kas hakkad jälle mingit soga ajama, andsin inimesele lugeda erinevaid segusi mida saab kasutada.
Kui suure IQ-ga peab olema mõne siinse kasutaja arusaamine konkreetsest küsimust, et aru saada teema algataja konkreetsetest küsimustest ja siis anda laialivalguvaid soovitusi?
TeaMeTzu kirjutas: 04 Apr 2023, 17:14 Mis segu peaks kasutama, et need lohud ära täita? Peaks olema käsitsi tasandatav, sest põrand pole mingis asendis loodis ega sirge (ei saagi aru, kas ära vajunud või keegi ka parandustöid teinud).
Jah, tunnistan, et unustasin mainida enda poolt kasutatud betoonisegu, milleks oli Sakret BE.
...teemaalgataja ei maininud kui suured augud ja lohud tal on! Ja sina oles ju siin kõige suurema ai kuuga meil siin.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Garaažipõranda parandamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kaimagk kirjutas: 04 Apr 2023, 22:28 ...teemaalgataja ei maininud kui suured augud ja lohud tal on!
Ja sa ei osanud küsimusi küsida teema algatajalt, et mulle heidad seda ette? Kus kuradi kohast ma peaks teadma tema lohkude/muhkude erinevust, sina ju andsid soovitusi kõigepealt. Ise kirjeldasin enda meetodit sarnase probleemi puhul ja ma ka täpselt ei teadnud kus ja kui palju ja mitu muhku või lohku oli.
kaimagk kirjutas: 04 Apr 2023, 22:28 Ja sina oles ju siin kõige suurema ai kuuga meil siin.
Tead, mulle tekitab juba sportilikku huvi, et kui kaugele sa minu kommetaaride sisu põhjal minu suunas negatiivsete kommetaaridega lähed? ;) 253-st postitusest on mingi 20+ % kindlasti lihtsalt minu aadressil. ;)
Loodan, et said vihjest aru, kuigi ei ole kindel. ;)
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 522
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Garaažipõranda parandamine

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

….,, palun vanandust et risustan ( teemaalgataja)! Mina soovitasin vaadata erinevsid segusi ja sealt endale sobiv( kihipaksust arvestav) välja vaadata ja oligi kõik. Aga sina urmas..ne, hakkasid mingit soga ajama et viited jmi ei kõlba. Küsid kaua ma sinu suunal mingeid komentaare teen? Täpselt niikaua kui sa lõpetad teiste komentaaride komenteetimise! Noo ei ole sa siin A ja O . Ise sa ju oma hallide rakkudega norid siin tüli, mina mitte.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Garaažipõranda parandamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

TeaMeTzu kirjutas: 04 Apr 2023, 22:22 Soovitati kasutada BAM või FS segu. Minu olukorras siis vast BAM mõistlikum.
Sul juba aluspind on betoon, kuigi eelnevalt sitasti tehtud, siis ise küll ei näeks põhjust Sakret BAM(väiksem täiteaine suurus) kasutamisel. Samal põhjusel ei ise ei kasutaks Sakret FS-i.
TeaMeTzu kirjutas: 04 Apr 2023, 22:22 Kas krunt annab veega niisutamise eest "meeletu" eelise?
Kuna tegin endale, siis pühkisin harjaga pealt lahtise ära niipalju kui tuli, tolmuimejaga ei hakanud mässama, sest kohati oli näha ka ka aluskillustikku. Staabi põranda tegemisel oli võimalus kasta põrandat aiadušiga enne betoonisegu peale kallamist. Siiani seisab põrand ühes tükis. ;)
PS. Minu poolt kirjeldatu ei ole kohustuslikuks kasutamiseks, vaid tehtud alevipoja mõistuse ja kõhutunde järgi! ;)
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Garaažipõranda parandamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kaimagk kirjutas: 04 Apr 2023, 23:27 Aga sina urmas..ne, hakkasid mingit soga ajama et viited jmi ei kõlba. Küsid kaua ma sinu suunal mingeid komentaare teen? Täpselt niikaua kui sa lõpetad teiste komentaaride komenteetimise! Noo ei ole sa siin A ja O . Ise sa ju oma hallide rakkudega norid siin tüli, mina mitte.
Eks meie arusaamised funktsionaalsest lugemisoskusest erinevad kardinaalselt ja jäägu sulle sinu õigus. Kuidas seda nüüd nimetada? Targem annab järele? ;)
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 522
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Garaažipõranda parandamine

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

……..pōrandalt eemalda kindlasti lahtine tolm(tolmuimeja on väga hea vahend selleks), igasugu õli ja mustuse plekid halvendavad segu naket, kruntimine on rangelt soovituslik , vôid kasutada seda Sakreti oma TGW tolmupidur.
….ps “ targem ei tekita endale olukorda, kus peab järgi andma”
TeaMeTzu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: 26 Mai 2012, 14:13
On tänanud: 1 kord

Re: Garaažipõranda parandamine

Lugemata postitus Postitas TeaMeTzu »

Tööstuslik tolmuimeja on õnneks olemas. Käisin "kolkisin" vana põrandat, et kahjustanud betoon kätte saada ja mõnes kohas jõudsin kruusani (või on killustik õige sõna?) välja. Kas see muudab töökäiku ka? Ma lihtsameelselt mõtlen, et ümbruses oleva betooni puhastan ja krundin ära ning seejärel kallan augu täis? Kõige suurem auk/lohk on u poole meetrise läbimõõduga.

Kuna põranda viimistlus võiks jääda sile, siis kas Sakret BE liiga suure teraga ei ole? Või see ei mõjuta nii väga pinna viimistlust sest tera vajub nö põhja?

Vana betoonikiht tundub olevat vaid selline 5cm paksune.
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 522
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Garaažipõranda parandamine

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

…… see sekret BE on siiski soovituslikult alates 40mm, sellega on jama teha 5-20mm tasandust kuna tema täitetera suurus on ju 8 MM. Suuremad augud täida selle BEga aga kui tahad kogu pōranda üle valada mingi 20 mm kihiga siis see ei sobi.
PS: täitetera(materjali) suurus määrabki esamajoones ära kui paksu kihi selle seguga saab tasandada(valada)
PSS: julge hundi rind on haavleid täis :)
TeaMeTzu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: 26 Mai 2012, 14:13
On tänanud: 1 kord

Re: Garaažipõranda parandamine

Lugemata postitus Postitas TeaMeTzu »

Okidoki, vast olen saanud piisavalt informatsiooni ja lähiajal võtan töö ette - aitäh abi eest.
Loodan, et mahud ei ole nii suured ja kannatab majanduslikult kõik BAM'ga teha :) . Kui kõigepealt sügavamad kohad teha BE'ga ja siis BAM peale, siis kihid võivad hakata aja peale eralduma?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Garaažipõranda parandamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

TeaMeTzu kirjutas: 05 Apr 2023, 22:24 Loodan, et mahud ei ole nii suured ja kannatab majanduslikult kõik BAM'ga teha :) .
Annan veel ühe idee majanduslikuks mõtteaineks, aga kalkureerima pead ise. Teed oma garaaži põranda mõne suurema sideaine sisaldusega betooniga ja pärast sileda põranda saavutamiseks valad üle tugevama vastupidavusklassiga isevalguvaga.
Näiteks mul läks 15-16m2 staabi mind rahuldava tulemuse põrandavaluks 44 kotti(a´25kg) kuivbetooni(Sakret BE).
Ahjaa, veel, kuna oma huvides tegutsemiseks on vaba üldiselt ainult nädalavahetused, siis siinide loodimiseks kasutasin kiirkivinevat plaadisegu, paar tundi ja võisin põranda valamisega pihta hakata. Kui siinid paigas, siis betoonivalu võttis aega umbes paar tundi üks pool ja siinid paigaldalsin sellepärast, et ei ole betoonimeesja enda jaoks tegin betooniga valamise ja silumise lihtsamaks. Krohvisiinide kasutamise idee oli mul seinte sirgeks ajamise kogemustest. Mugav olen lihtsalt. ;)
Muide, ja veel. Sa ei pea vaatama just Sakreti tooteid. On olemas ka Uninaks kuivbetooni, mis tunduvalt odavam ja betooni mark ehk tugevusklassi retsept peaks olema kõigil tootjatel samade andmetega. Lihtsalt kodutööks.
TeaMeTzu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: 26 Mai 2012, 14:13
On tänanud: 1 kord

Re: Garaažipõranda parandamine

Lugemata postitus Postitas TeaMeTzu »

Tänud abistajatele, sain augud täis valatud. Kokku kulus 10x25L Sakreti BAM'i.
Tulemusega rahul ja kogemust kõvasti juures :thumbsup:
Vasta