Unipak ja Loctite keermenöör koos ???

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Unipak ja Loctite keermenöör koos ???

Lugemata postitus Postitas vtl »

pikk88 kirjutas: 28 Nov 2023, 09:19 Keermeliim peab mingi aja kuivama peale keermete kokkumonteerimist, kuid üldjuhul on inimestel tarvis kohe asja kasutama hakata ning pole seda aega varrukast võtta.
Näiteks Loctite 5776 toruliitmike tihendamiseks ettenähtud keermeliim kannatab mõõdukat survestamist juba loetud minutite jooksul. Täielik tugevus saavutatakse messingi korral ~30 minuti pärast.
Kui tardumise kiirus on väga oluline, piserdatakse enne koostamist pindadele aktivaatorit.
pikk88 kirjutas: 28 Nov 2023, 09:19Lisaks sellele ei saa keermeliimiga ka surveproovi teha, et teada kas süsteem lekib kusagilt või ei.
Mille poolest erineb keermeliimiga koostatud ühenduse surveproov taku ja pasta või nööri/teibiga koostatust?
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Unipak ja Loctite keermenöör koos ???

Lugemata postitus Postitas vtl »

Urmas kirjutas: 28 Nov 2023, 19:48 Näiteks võin modele Hiid tuua minuga koostöö lõpetanud laiatarbekompressori, millelt soovisin ühtkomateist säilitada igaks juhuks ja nende liimiste ühenduste jaoks oli vaja hämmastavalt palju jõudu. Või oli mul jõudu vähevõitu? ;)
Kui keermeliimiga koostatud toru ei taha mõistliku jõuga lahti tulla, siis on tootja soovitus ühendust paarisaja kraadini soojendada, mis teeb hermeetiku pehmeks
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Unipak ja Loctite keermenöör koos ???

Lugemata postitus Postitas Urmas »

vtl kirjutas: 28 Nov 2023, 20:00 Näiteks Loctite 5776 toruliitmike tihendamiseks ettenähtud keermeliim kannatab mõõdukat survestamist juba loetud minutite jooksul. Täielik tugevus saavutatakse messingi korral ~30 minuti pärast.
Kui tardumise kiirus on väga oluline, piserdatakse enne koostamist pindadele aktivaatorit.
Kõigepealt, tere tulemast tagasi ja rõõm sind lugeda! Sinu kommentaari lugedes tuli mulle meelde, et juutuubi videosid vaadates nad puitu liimides panevad tuubist/pisikesest pudelist midagi ja siis lasevad aerosoolist veel midagi peale. Kas aerosoolis ongi see, mida sa nimetasid aktivaatoriks? Kas sama põhimõttega on ka toruliimide aktivaatorid?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Unipak ja Loctite keermenöör koos ???

Lugemata postitus Postitas Urmas »

vtl kirjutas: 28 Nov 2023, 20:30 Kui keermeliimiga koostatud toru ei taha mõistliku jõuga lahti tulla, siis on tootja soovitus ühendust paarisaja kraadini soojendada, mis teeb hermeetiku pehmeks
Aitäh soovituse eest, siiani seda nippi ei teadnud, kuid teadmiseks võtan ikkagi.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Unipak ja Loctite keermenöör koos ???

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Tööstuses on paljudel liitmikel mingi sinine või punane ollus peal, mida nimetakse Microencapsuled. Selle võid näpuga kinni keerata ja tunni aja pärast on kinni kui kännu taga. Lisaks siis koonuskeermed, tihendid jms. Kuid nöör, takk ja tatt- ei. Miks meil pole saada kapslitega töödeldud keermetega toruvidinaid, on mulle arusaamatu.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4451
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Unipak ja Loctite keermenöör koos ???

Lugemata postitus Postitas ping »

kunn24 kirjutas: 28 Nov 2023, 20:40 Tööstuses on paljudel liitmikel mingi sinine või punane ollus peal, mida nimetakse Microencapsuled. Selle võid näpuga kinni keerata ja tunni aja pärast on kinni kui kännu taga. Lisaks siis koonuskeermed, tihendid jms. Kuid nöör, takk ja tatt- ei. Miks meil pole saada kapslitega töödeldud keermetega toruvidinaid, on mulle arusaamatu.
Sellepärast, et sellised tööstuslikud keermesühendused nõuavad täpsema keermega ühendusi, mitte suvalisest riiulist hangitud erinevate firmade, erineval ajal tehtud loksuvaid tooteid.
Näiteks Hüdroskandis on kõik letis olevad ühendused meeterkeermega ja tollkeermega vidinad on palju kallimad.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Unipak ja Loctite keermenöör koos ???

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

vtl kirjutas: 28 Nov 2023, 20:30 Kui keermeliimiga koostatud toru ei taha mõistliku jõuga lahti tulla, siis on tootja soovitus ühendust paarisaja kraadini soojendada, mis teeb hermeetiku pehmeks
Pole hea mõte kui liitmiku lähedal on kummist või plastist tihendeid või muid detaile. Ikka paras *** on neid liimiga pandud liitmikke lahti võtta. :banghead:
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4451
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Unipak ja Loctite keermenöör koos ???

Lugemata postitus Postitas ping »

Ac457765 kirjutas: 29 Nov 2023, 11:11
vtl kirjutas: 28 Nov 2023, 20:30 Kui keermeliimiga koostatud toru ei taha mõistliku jõuga lahti tulla, siis on tootja soovitus ühendust paarisaja kraadini soojendada, mis teeb hermeetiku pehmeks
Pole hea mõte kui liitmiku lähedal on kummist või plastist tihendeid või muid detaile. Ikka paras *** on neid liimiga pandud liitmikke lahti võtta. :banghead:
Erinevad liimid on erineva töö- ja demonteerimistemperatuuridega ja koostu koostamisel tuleb valida õige liim.
Tavaliselt on keermeliime kolmes klassis ja kui kunagi ammu sai kasutatud kõige kangemat aga nüüd juba aastaid kõige pehmemat, sest seda saab korduvalt lihtsamalt lahti võtta.
Kui kuumust kartev detail on lähedal, siis tuleb see märja lapi sisse mähkida ja ühenduse kuumutamise ajal pidevalt külma vett peale kallata.
(Niimoodi jahutades saab isegi keevitada.)
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Unipak ja Loctite keermenöör koos ???

Lugemata postitus Postitas vtl »

Ma ei tulnudki selle peale, et inimesi peaks eraldi hoiatama, et nad lahtivõetavat ühendust kuumutades midagi põlema ei paneks või kuumakartlikke plast-detaile ei rikuks.

Ping:
Jah, tavalisi kruvide-poltide jaoks ja tööstusesse mõeldud keermeliime on eri tugevusega ning ka eri temperatuuritaluvusega. Näiteks kunagi üritasin AR-15 vintpüssi raua otsast leegisummutit maha keerata. Tavalise gaasipõletiga kuumutamisele ei allunud. Muud varianti ei olnud, kui leegisummuti Dremeliga pooleks lõigata. Pärast selgus, et selle (tehase) keermeliimi temperatuuritaluvus pidi olema 2000 kraadi.

Aga üldotstarbelisi vee- ja küttesüsteemides toruliitmike ühenduseks mõeldud keermeliime niipalju variante ei ole. Näiteks Loctite 577 ja 5776 on selline geeljas mass, mis täidab ka lõtkuga keermete vahelise tühemiku. Oma kogemustest võin öelda, et enamus juhtudel on see lahti keeratav tavalise mutrivõtmega nagu tugevalt lina või nööriga kokkupingutatud ühendus. Soojendamine on siiski ektreemne meede kui keere on väga pikk ja/või jäme või on väga tugevalt kinni pingutatud.

Panen siia viite konkreetsele tootja juhisele:
https://datasheets.tdx.henkel.com/LOCTI ... -en_GL.pdf

"For Disassembly
1. Remove with standard hand tools.
2. Where hand tools do not work because of excessive engagement length or large diameters (over 1"), apply localized heat to approximately 250 C (480F). Disassemble while hot."
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2079
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Unipak ja Loctite keermenöör koos ???

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

vtl kirjutas: 28 Nov 2023, 20:00
pikk88 kirjutas: 28 Nov 2023, 09:19 Keermeliim peab mingi aja kuivama peale keermete kokkumonteerimist, kuid üldjuhul on inimestel tarvis kohe asja kasutama hakata ning pole seda aega varrukast võtta.
Näiteks Loctite 5776 toruliitmike tihendamiseks ettenähtud keermeliim kannatab mõõdukat survestamist juba loetud minutite jooksul. Täielik tugevus saavutatakse messingi korral ~30 minuti pärast.
Kui tardumise kiirus on väga oluline, piserdatakse enne koostamist pindadele aktivaatorit.
pikk88 kirjutas: 28 Nov 2023, 09:19Lisaks sellele ei saa keermeliimiga ka surveproovi teha, et teada kas süsteem lekib kusagilt või ei.
Mille poolest erineb keermeliimiga koostatud ühenduse surveproov taku ja pasta või nööri/teibiga koostatust?
Ma kasutasin Unipaki poolt toodetavat Unitec liimi ja see vähemalt vanasti ei tahtnud jahedamas ruumis poole tunniga veel vett pidama hakata. Kuna mõned korrad pidin ühendused uuesti tegema siis loobusin selle kasutamisest. Lihtsam on majandamine keermenööriga, kus ei pea pidevalt kella vaatama vaid saad igal hetkel ühenduse lahti võtta ja kokku panna. Pool tundi on ootamist on juba selline napakas ajakulu, et tihtipeale on vaja juba midagi muud teha, mitte kraani kõrval passida, et survestama hakata. Ning siis avastada, et ei jäänud ikkagi pidama, oleks pidanud enne kraani avamist viis minutit rohkem ootama. Keermeliimiga koostatud ühenduse surveproovi tegemine erinebki selle poolest, et pead olema ikka 100% veendunud, et kõik on kivistunud ennem kui surve sisse lased. Vähemalt korra on minul ka seda juhtunud, et jäi lekkima kollektorkapist üks liitmik ning see omakorda tähendas suuremat lammutustööd. Laiskus on liiga suur, et säärase riski peale välja minna. :hello:
Torutööd Tartus 56 932 898
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2079
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Unipak ja Loctite keermenöör koos ???

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Urmas kirjutas: 28 Nov 2023, 19:48 Näiteks võin modele Hiid tuua minuga koostöö lõpetanud laiatarbekompressori, millelt soovisin ühtkomateist säilitada igaks juhuks ja nende liimiste ühenduste jaoks oli vaja hämmastavalt palju jõudu. Või oli mul jõudu vähevõitu? ;)
See on mu meelest ka üks täitsa arvestatav miinus liimiga koostatud ühenduste poolele. Tihtipeale on torude ümber üsna vähe ruumi ja kui tarvis sinna veel tohutu jõuga kallale minna siis kasvab ka risk, et midagi ära lõhud. Liim annab mu mäletamist mööda järsku järele ning kui see hetk ise kusagil redeli otsas ripud, et vahelae vahel kraani vahetada siis on see tunduvalt ebamugavam tegevus, kui takuga tihendatud keerme lammutamine mis annab järele tunduvalt ühtlasemalt.
Torutööd Tartus 56 932 898
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Unipak ja Loctite keermenöör koos ???

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Tavaline kõvasti kinnikeeratud polt annab lahtikeerates ka järsku järele. Kuskil kehva ligipääsuga kohas kaltsu kerida on väga jabur ettevõtmine.
Kuid hermeetikutega on muidugi suur puudus- pinnad peavad olema üldjuhul kuivad.
Kuivamise aega soob oluliselt lühendada fööniga- eespool juba öeldud. Fööniga saab ka pindu kuivatada, kui peale ei sorise.
Wirsbo (nüüd Uponori) liitmikud nõuavad ka enne survestamist kas mitu tundi aega või soojendamist.
Vahelae kohal kraani vahetamise nööki vähendanuks oluliselt õigesti tehtud projekt, kus kas kraanid olnuks paremini ligipääsetavad, nn ameerika liitmike vahel või korraliku tootja omad (st tavaliselt selliseid pole vaja vahetada).
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Unipak ja Loctite keermenöör koos ???

Lugemata postitus Postitas vtl »

pikk88 kirjutas: 30 Nov 2023, 09:50 Ma kasutasin Unipaki poolt toodetavat Unitec liimi ja see vähemalt vanasti ei tahtnud jahedamas ruumis poole tunniga veel vett pidama hakata. Kuna mõned korrad pidin ühendused uuesti tegema siis loobusin selle kasutamisest. Lihtsam on majandamine keermenööriga, kus ei pea pidevalt kella vaatama vaid saad igal hetkel ühenduse lahti võtta ja kokku panna. Pool tundi on ootamist on juba selline napakas ajakulu, et tihtipeale on vaja juba midagi muud teha, mitte kraani kõrval passida, et survestama hakata...
Sinu kirjeldatud olukord, kus juba loetud minutid peale koostamist on vaja survestada, on sisuliselt avariitöö, mitte ehitus, kus liitmikke on kümneid ja sadu ning poole tunniga ei juhtu midagi.

Avariitöö jaoks valitakse sobivad töövahendid ja materjalid, sh. ka sobiv hermeetik, mis tardub kiiresti. Nagu ma ülalpool viitasin, siis Loctite toruliitmike keermeliim talub mõõdukat rõhku koheselt. Jah, lõplik survetugevus saavutatakse 24 tunni jooksul. Tsiteerin tootja andmelehte:

5. Properly tightened fittings will seal instantly to moderate pressures. For maximum pressure resistance and solvent resistance allow the product to cure a minimum of 24 hours.

Kui tardumiskiirus ei ole piisav, siis tuleb lisada aktivaatorit. Tsiteerin:
"Where cure speed is unacceptably long, or large gaps are present, applying activator to the surface will improve cure speed..."

Seega asjata peksid elevanti. Kui Sa ISE valisid avariitöö jaoks sellise keermeliim-hermeetiku, mille juhendis on öeldud, et 20-30 minutit "handling-dry" ja 1-3 tundi "hardened and ready for use", siis pole mõtet nuriseda, et tuli oodata.

Muide, ka Unitec-ile on aktivaator olemas, mis lühendab kõvenemisaega 5-15 minuti peale.
https://unipak.dk/application/files/511 ... UNITEC.pdf
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 763
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Unipak ja Loctite keermenöör koos ???

Lugemata postitus Postitas suvaline »

Keegi pole selle peale tulnud, et projekteerijale kaikaga üle turja anda ja nõuda teist tüüpi ühendust?
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2079
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Unipak ja Loctite keermenöör koos ???

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Ma ülalpool kirjeldasin juhuseid mis olid sõna otseses mõttes täiesti laest võetud. Pole vahet, kas avamist vajav liides asub lae all või peldikupoti taga nurgas. Seda on kehv avada ning kui see asub kehvasti ligipääsetavas kohas siis liimiga koostamine paraku protsessi ei leevenda.
Lisaks sellele veel see detail, et tõesti kasutasin aktiivselt seda eelpool viidatud liimi igapäevaselt ligi 20 aastat tagasi. Siis avastasin enda jaoks keermenööri, mis tuli tollel ajal meie turule ning loobusin peale seda praktiliselt päevapealt ka liimi kasutamisest. 99% minu töödest toimuvad sisetrasside kallal köetavates ruumides ning minul pole probleeme sellega, et peaks eelnevalt või tagantjärele ühendusi soojendama nagu eespool kunn24 soovitab. Samas tekib mul tõesti täiesti teemaväline küsimus, et kui kunn24 läheb objektile kraani paigaldama siis kas tõesti esimese asjana küsid projekti, et tööle hakata? Tuleb tunnistada, et veetorustiku kapitaalset projekti olen mina näinud vaid korra elus, kui renoveerimisel oli üks karjamõis ning omanik oli selle tarbeks tellinud ka põhjaliku tööprojekti. Ülejäänud juhtudel olen pidanud vaid oma ajusid kasutama, et korterisse/majja veevärk toimima saada. Tagasiside on siiani olnud positiivne, kuigi üldjuhul on klientidega ka side katkenud, sest ilmselt pole rohkem minu teenuseid vajatud (ei tee tööd vaid sõpradele-tuttavatele) ning olen mõlenud, et kas või mis minu paigaldisest tänaseks saanud on.
Torutööd Tartus 56 932 898
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Unipak ja Loctite keermenöör koos ???

Lugemata postitus Postitas vtl »

pikk88 kirjutas: 01 Dets 2023, 11:35Ma ülalpool kirjeldasin juhuseid mis olid sõna otseses mõttes täiesti laest võetud. Pole vahet, kas avamist vajav liides asub lae all või peldikupoti taga nurgas. Seda on kehv avada ning kui see asub kehvasti ligipääsetavas kohas siis liimiga koostamine paraku protsessi ei leevenda.
Lisaks sellele veel see detail, et tõesti kasutasin aktiivselt seda eelpool viidatud liimi igapäevaselt ligi 20 aastat tagasi. Siis avastasin enda jaoks keermenööri...
Siis Sa oled lihtsalt kehva liimi kasutanud, muud ei midagi. Minul ei ole küll liimiga seda probleemi olnud, et ei oleks pidama jäänud või ei oleks pärast mutrivõtmega lahti saanud. Ise olen kõik külmalt kokku pannud ja vajadusel külmalt lahti võtnud.
Kuuma on vaja olnud anda paaril üksikul juhtumil, kus koostasin laua peal veidi keerulisemat armatuuri jaotussõlme jaoks ning mõned kraanid ja ventiilid said looma jõuga kokku pigistatud, et käepidemed õigesse asendisse saaks. Siis oli tõesti olukord, kus ei tahtnud pärast lahti tulla ja tuli kuumaõhu fööniga kuumutada. Ja siis ka ei olnud seda ohtu, et oleks järsku krõpsti lahti tulnud, vaid liim muutus pehmeks ja hakkas sujuvalt liikuma.

Aga see teema on vist ennast ammendanud. Eks igaüks kasutab seda vahendit, mis tema jaoks kõige mugavam ja sobivam tundub ja millega ta harjunud on. Mul on nii lina+unipak kui nöör kui teip sahtlis olemas, aga nööri kasutan ainult siis, kui tarvis kusagile ajutine pime ette panna.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Unipak ja Loctite keermenöör koos ???

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

kui kunn24 läheb objektile kraani paigaldama siis kas tõesti esimese asjana küsid projekti, et tööle hakata?
1. Ma ei ole professionaalne veevärgilukksepp. Vähemalt pole mingit kutsetunnistust.
2. Ma olen ehitanud omale 3 maja (2 kapremont, 1 uus) ja 1 korteri kapremont
3. 2 puhul olid ENNE töid olemas eriosade projektid, 2 sai pandud kokku "hea tava" järgi
4. Su küsimus: kas olen kerinud enne töid projekti lahti?- on vastus: Ja (kui olid olemas)
5. Tehtud sai nii veevarustus kui ka küte.
6. Ma ei remontinud sel juhul "märgi" ühendusi kuskil lae all või p..e püsti peldikupoti taga
7. Lae all ja veesõlmes tuli koostada Wirsbo ühendusi 1-s majas PPR, korteris vasktorud. Üldiselt muid olen vältinud.
8. Küttekollektorid, ühendused radikatega jne ning vähesed veesõlme osad, kus Wirsbot vahel polnud, läksid paljuski kokku liimiga ja oli ka kohti, kus proovisin Fix All silikooniga. Üldjuhul oli alati enne survestamist aega oodata või läks käiku föön ja sellest polnud mingid koormust, mis oleks mentaalselt või füüsiliselt takistanud.
Ei salga, et sai n..tud ka lindiga, millega ma suurt sõbraks ei saanud (olid mikrolekked, mis avaldusid pärast survestamist mõne tunni pärast) ja see jama mulle üldse ei meeldinud (teadagi- tühjaks laskmine jms). Selles mõttes tuli minna kohe täis panga peale. Loctite nöör on olemas, mõned (veidi niisked) liited olen ka sellega teinud. Vähemalt pidasid. Uut asja unipaki ja takuga lihtsalt polnud sünnis koostada- sellist paska ei kannatanud silm vaadata ja kui oli masskoostamine, siis see ajaraiskamine ka ei sobinud. Kas sa ise kujutaksid ette, kui võtad pakendist uue valge radika ja keerad selle külge mingi toru eelkirjeldud viisil? Ega vist.
9. 1 anektoot juurde, 1-s majas tuli ehitada gaasisisestus (oli veidi keerulisem, vahele läks ka reduktor) ja tüübid kerisid liited kokku valge lindiga. Ca 20-st liitest 3 või 4 andsid pihkamise nii, et kohaletulnud inspektor võttis lekkedetektori (lõhna tunda ei olnud) ja tegi tüüpidele negatiivse. Laiutasid siis käsi, ma andsin keermeliimi neile näpuvahele ja rohkem polnud teemat. Küsin neilt, mida nad edaspidi lindiga teevad? Jätsid mulle maha. Jutt käis juurde, et 1.-t korda selline lugu. :D

Peaks enam vähem info olema käes? Nõustun, et remont on teise spetsiifikaga ja kui oled oma lahenduse õigsuses veendunud, on asi ok.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Unipak ja Loctite keermenöör koos ???

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 01 Dets 2023, 14:01 1. Ma ei ole professionaalne veevärgilukksepp. Vähemalt pole mingit kutsetunnistust. ...
Lugesin läbi ka ülejäänud punktid ja minu arvates täiesti kvalifitseerud torumeheks ka ilma kutsetunnistuseta. Nüüd jääb üle osta Poola torumeeste töö(dressi)püksid, mis kummardamisel paljastavad poolenisti tagumised paled ja hakata teenust osutama. Koduperenaistele boonuseks kui perše upakil kraanikausi kalla õiendad. ;)
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2079
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Unipak ja Loctite keermenöör koos ???

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Kunn24 piira natuke erutust. Ei ole minu eesmärk siin ühte versiooni maha teha või teist esile tõsta, Võtsin lihtsalt sõna sellel teemal, mida arvasin oskavat kommenteerida. Samuti ei pretendeeri ma mingile väljaõppinud torulukksepa tiitlile. Kõik tarkused on tulnud läbi kogemuste. Siit teemast olen oma tarkused juba kätte saanud sellel teemal, et turule on tulnud uued liimid mille kivistumisaeg on oluliselt lühem, kui sellel mida mina kasutasin. Rõõm teada. Teemaarenduse projektide kohta tõite siia sisse teie koos mingi suvalise spetsialistiga, mitte mina.
Sellega seoses meenus veel, et olen ka teostanud ühe põrandaküttetorustiku paigaldamise millele oli tellitud projekt. Tookord kahtlesin sügavalt, kas on mõistlik altpoolt tuulduvat põrandat katta penolplastiga millel on fooliumist kate, kuid omanik raius nagu rauda, et nii peab tegema, sest projektis on kirjas. Kuivõrd saksad soovisid ja mida mina ka sellest asjast tean(too aeg teadsin veel vähem, kui praegu) siis sai asi niiviisi ka paigaldatud, et alt jäi eemaldamata ka vana laminaatparkett. Tulemuseks oli hallitama läinud maja. Peaks olema piisav tõestus, et reaalses elus ei tähenda tihtipeale ka see paber mitte midagi. Rääkimata nendest kordadest, kus ma olen pidanud ümber tegema seda jama mida on kokku keeranud paberitega torujürid. Kuid see läheb juba algsest teemast veel kõvasti kaugemale. Nii, et võib teema lõpetatuks lugeda ka minu poolt.
Torutööd Tartus 56 932 898
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Unipak ja Loctite keermenöör koos ???

Lugemata postitus Postitas Hiid »

ostsin kõige kallima hüdrofoori. Väljundid klappisid, mõtlesin, et vahetan ära ja sutsti.
Perset. Ots hiilgab, nigu juudimuna. Keeran nööri ümber ja asun muhvi otsa keerama. No ei saa, lükkab keeret pidi nööri enda ees ja vsjoo.
Sahtlist rullikme maxiteipi, 12 tiiru peale ja nagu valatud. Muutsin oma meelt ja ei ole enam nööri sõber.
No tegelt ei olnud see nööri süü, et keere otsustati ära poleerida, selle asemel, et karestada, aga ikkagi. Teibiga saab, nööriga ka saaks, kui eelnevalt asuks keeret viilima. No aga milleks?!?!
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Unipak ja Loctite keermenöör koos ???

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Ilmselt oli roostevaba, need on läikivad ja libedad. Ei pea viilima: https://www.feb.ee/et/keermekarestus-tangid-3-8-2 :D
Tegelikult kui väga massiliselt ei pea neid karestama, siis ajab kullinokktangidega ka asja ära.
Vasta