Veega jamasti

anzz
külaline

Veega jamasti

Lugemata postitus Postitas anzz »

lugu siis selline- et ma ei tea ise mis kaevuga tegu aga kaevul oli ennem käsipump peal sai see ära võetud ja siis veeautomaat koos hüdrofooriga pandud kaevu sügavus on 10m ja vesi hakkab 6.5m pealt,põhjaklapp ise kuskil 8.5 meetri peal, probleem selles et kui pumba tööle panna tuleb kuskil 15 liitirit vett korralikult ja siis hakkab surve väiksemaks jääma kuni ainult niriseb(kokku tuleb vett kuskil 20 liitirt), ja kui ma nyyd pumba välja lülitan , kuskil 5-10 seki pärast uuesti tööle panen siis sama lugu 15 liitrit probleemideta ja siis nirin jälle.. vooliku otsas on mul kraan ka.. minu arusaamist mööda peaks nii olema , et kui keeran kraani kinni siis veeautomaat peaks mingi aja pärast vait jääma kui surve yleval, aga seda ei juhtu ainult undab ja surve üle 1.5 bar -i ei tõuse . Seda veel ka et pump ise imeb max 20 meetri sügavuselt. ja kaevu peaks minema 2 toru all peaks olema ejektor, aga mul on ainult yks toru alla viidud ja teisel pime ees, kas see võib olla pealmine probleem? või on mingi muu jama?
Ints
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 452
Liitunud: 26 Veebr 2006, 19:43
On tänatud: 3 korda

Lugemata postitus Postitas Ints »

Ega väga palju variante ei olegi.Kui see pump sul kaevu esimese hooga tühjaks ei tõmba (mida ma hästi ei usu),siis esimese asjana kontrolli,ega pumbas (voolikus) õhku sees ei ole.Kas pumba imemisvoolik on ikka pumba ja ejektori õige otsa külge ühendatud?
anzz
külaline

Lugemata postitus Postitas anzz »

asi on selles et mul ei olegi ejektorit otsas, see mis imeb pumbast sellel on lissalt põhjaklapp otsas, teisel on pime ees, panin ilma ejektorita kuna ejektor ei mahu manteltorusse sisse. ma ise kardan seda et äkki on on kaevus vähe vett , kuna seda pole kasutatud 5-6 aastat aktiivselt ja põhi on selline savine.. või no ma ei kujuta ette
Ints
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 452
Liitunud: 26 Veebr 2006, 19:43
On tänatud: 3 korda

Lugemata postitus Postitas Ints »

No kontrolli siis esmalt,kas kaevus vett ikka on.Ega läbi neti ei oska seda keegi öelda...
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1304
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Lugemata postitus Postitas toomas »

Mis manteltoru läbimõõt on? Vaevalt see kaev 10 m on.
jan
-
Postitusi: 964
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Lugemata postitus Postitas jan »

Füüsikaseadustest tulenevalt on pumpade maksimaalne imemissügavus umbes 8m ning sedagi juhul kui ülejäänud toru on minimaalse takistusega. Põhjaklapp ning 90° nurgad ise annavad juba päris korraliku takistuse. Samuti võib olla toru liiga väikese diameetriga.

Ejektoriga pumba imemissügavus on suurem, kuid seda loomulikult ainult siis kui ejektorit kasutatakse. Antud juhul on sinu pumba võimekus piiratud tavalise pumba tasemele või isegi väiksemaks, seega kasutusjuhendis toodud andmed ning parameetrid ei vasta reaalsusele. Otsi parem mõni tavalise veeautomaadi (CAM seeria näiteks) kasutusjuhend ning loe see läbi.

Kui toru ots on alla 8m ning ejektor torusse ei mahu, siis tuleb kasutada süvaveepumpa.
Sass1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 18 Apr 2006, 11:20

Lugemata postitus Postitas Sass1 »

Ehk sa jan ütleksid, kuidas panna kaevu süvaveepumpa kui ejektor juba ei mahu. Kõige väiksemad meil liikuvad ejektorid on 3" ja sama lugu on ka süvaveepumadega. Kui ise viimati uurisin, siis Soomest oleks olnud võimalik ka eritellimusel 2,5" süvaveepump saada, aga selle hind oleks kujunenud sarnaseks uue kaevu hinnaga.

Sass1
jan
-
Postitusi: 964
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Lugemata postitus Postitas jan »

Sass1 kirjutas:Ehk sa jan ütleksid, kuidas panna kaevu süvaveepumpa kui ejektor juba ei mahu. Kõige väiksemad meil liikuvad ejektorid on 3" ja sama lugu on ka süvaveepumadega.
Kui teema algajatal ongi see kõige väiksem ejektor, millest väiksemat süvaveepumpa pole, siis järelikult on kehvasti. Tuleb teha uus kaev või proovida imitoru mõistlikule kõrgusele tõsta. Kui veepiir hakkab 6,5m pealt, siis võiks ju proovida pisut imitoru tõsta ning vaadata mis juhtub. Loomulikult on tõstmisega jällegi see oht, et tõmmatakse kaev kiiresti kuivaks.

Ma ei tea kui pikalt see toru veel horistontaalselt jookseb ning mis käänakud jms takistused seal on, kuid võiks kaaluda ka kaevu kohale pumbamajakese ehitamist ning veeautomaat sinna paigalada. Siis oleks 8m isegi reaalne sügavus.
jan
-
Postitusi: 964
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Lugemata postitus Postitas jan »

Täpsustan veel, et teoreetiliselt on veesammast võimalik tõsta kuni 9,8m. Mainitud 8m on siiski praktiline piir. Üks väike aga on veel - mida suuremat veesammast üritatakse tõsta, seda suurem on kavitatsiooni oht pumba tööratta juures ning selle eluiga lüheneb oluliselt.
anzz
külaline

Lugemata postitus Postitas anzz »

mul on see ejektori läbi mõõt 96mm aga manteltoru sisläbimõõt on 94mm pluss rooste.. ja probleem on nyyd selles et pump imeb manteltoru tyhjaks. Pakuti et lahendus oleks kaevu puhastus ja põhjast see muda välja imeda, ma ei tea kas selline asi on võimalik..
jan
-
Postitusi: 964
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Lugemata postitus Postitas jan »

Kas see, et toru tühjaks imetakse, on kontrollitud fakt? Igal juhul on siis vedanud, kui pump ilma ejektorita 8,5m pealt vett tõstab. Töörattale aga pikka eluiga ennustada ei julge. Eks aeg näitab.

Kui peaks selguma, et asi on ikkagi pumba võimetes kinni, siis süvaveepump mahub sellise läbimõõduga kaevu lahedasti sisse.
Sass1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 18 Apr 2006, 11:20

Lugemata postitus Postitas Sass1 »

Kindlasti on kasu kaevu läbipesust, eriti veel siis kui see mingil perioodil on vähese tarbimisega olnud.
anzz, igatahes enne kui sa uusi pumpasid või ejektoreid ostma hakkad, valmista üks 3" läbimõõduga ja ca 70 cm pikk torujupp ja proovi, kas see mahub manteltorusse soovitud sügavuseni. Endal mul oli juhus, kus manteltoru 6 meetri pealt peenemaks läks ja sealt edasi enam pump poleks mahtunud. Süvaveepump oleks kindlasti parem kui ejektoriga süsteem, aga kui vett kaevus vähe, siis süvaveepump oma suurema tootlikusega tõmbab kaevu ennem kuivaks kui ejektoriga veeautomaat. Samuti süvaveepump koos lisadega ca 2 korda kallim. 3" ejektorit nägin viimati müügis Hedriksi poes ( http://www.hedriks.ee/ )Tallinnas Tööstuse tänaval ja maksis vist ca 400 krooni.

Sass1
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1304
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Lugemata postitus Postitas toomas »

Kus kandis see kaev on? Nädala lõpupoole on üks läbipesu ees, võib Sinugi kaevu läbi lasta.

Toomas
51 62 338
Vasta