1. leht 1-st
Õhk-vesi põrandakütte reguleerimine algajale
Postitatud: 11 Okt 2021, 21:29
Postitas Priitpriitpriit
Tere
Sooviks natuke infot kuidas õhk-vesi põrandakütte susteemi reguleerimine töötab. Mis toimub kui kinni keerata? Lahti keerata? Kas ja palju peab seal näidikus vett sees olema jne? Äkki keegi seletaks lahti.
upload images
Re: Õhk-vesi põrandakütte reguleerimine algajale
Postitatud: 12 Okt 2021, 08:11
Postitas Urmas
Meie korteris on reguleerimine seni käinud tunde järgi kollektoril olevaid tagasivoolu kraane kinni-lahti keerates. Näiteks laste tubades, kus arvutid ja nende ekraanid põhimõtteliselt toodavad rohkem sooja kui põrandaküte, siis on nende tubade küttekontuurid peaagu suletud, aga vanni- ja magamistoa omad täielikult lahti. Ühe kütteperioodiga saime enam-vähem paika ja siiani ei ole rohkem puutunud. Meie kollektor on sutsu lihtsam ehk ei ole neid läbipaistvad junne, mis ajavad segadusse.

Re: Õhk-vesi põrandakütte reguleerimine algajale
Postitatud: 12 Okt 2021, 08:22
Postitas Coolhouse
Pildil on rotameeter ehk mõõteriist. Sarnane mõõteriist on näiteks toatermomeeter.
Rotameeter näitab palju konkreetsest põrandakontuurist sooja vett läbi jookseb. Kui näitab nulli siis on põrand külm. Kui näitab mingit numbrit siis on lootus et põrand läheb soojaks. Vee läbivool peab olema piisavalt suur et kogu selle ruumi põrand soojaks läheks. Kui põrand on betoonist siis võib soojenemine võtta ka päeva enne kui õige temperatuur saavutatud.
Tegelik reguleerimine toimub kas soojuspumba automaatika või lisaks ka kollektorile (teisele neist) paigaldatud mootorite abil mida juhib toatemperatuuride reguleerimise automaatika. Kuid tihti ei peagi kollektorile mootoreid paigaldama. See on vaid üks võimalustest.
Kui kollektoril mootoreid pole siis lihtsaim võimalus kontuure omavahel tasakaalustada on nii nagu Urmas kirjeldab.
Re: Õhk-vesi põrandakütte reguleerimine algajale
Postitatud: 15 Okt 2021, 11:48
Postitas macintosh
Algaja jaoks on rotameetri puhul ka oluline teada, et 0 on üleval ja positiivsed numbrid allpool. Mida kõrgemal on nädik, seda vähem läbi voolab ja vastupidi.