1. leht 1-st
kes teist on kasutanud nõukaaegseid õõnespaneele vahelaeks
Postitatud: 10 Juul 2007, 18:51
Postitas tiit001
kasutatud paneelid, mis on ka lihtsalt õues virnas vedelenud aastaid. kas neid ikka tohiks vahelaeks panna, kõige pikemad oleks 6,3m.
kindlasti armeeriks vahed ja ümberringi. kas näiteks otse 5cm valu koos armatuurvõrguga annab ka olulist tugevust, ja kas üldse on võimalik, et paneel läheb pooleks, kui ta on toetatud korralikult otstega vööle vähemalt 10 cm ja mõlemast otsast on näha, et metallvardad jooksevad all servas..
mingeid raskusi peale ei tule peale vanni ja mööbli jne, ka vaheseinad toetuvad kandvatele osadele..
palju üldse nendel 1,2-laiustel, 22cm paksustel 6,3m pikkadel õõnespaneelidel kandevõime on? tänan..
Postitatud: 11 Juul 2007, 09:48
Postitas Ints
Mina isiklikult ei julgeks neid vanu vene aegseid paneele kasutada.Ohutus maksab ka midagi.
Postitatud: 11 Juul 2007, 21:28
Postitas mel777
mina julgeks ..
aga enne seda veenduks, et armatuur ei roosteta ja betoon ei oleks mõranenud ega pudenenud.
Kindlam oleks veel sinna 6,3m vahele ka üks kandev vahesein teha

Postitatud: 12 Juul 2007, 08:33
Postitas tiit001
to ints: aga natuke loogiliselt mõeldes ei saa ju se paneel pooleks vajuda, kui alt hoiavad metallarmatuurid venitusel ja betoon mis paneeli ülaosas on, se ju töötab kokkusurvele..
arhidekt arvas isegi et betoonplaadi peale valamisel pole mingit mõtet, peale tuleks mul põrandalaagid, lauad..
Postitatud: 12 Juul 2007, 11:09
Postitas Ints
to ints: aga natuke loogiliselt mõeldes ei saa ju se paneel pooleks vajuda..
Need veneaegsed paneelid on seinud X aastat väljas.Nende paneelide sisse (vahele) on sadanud vett,mis on talvel külmunud,mis omakorda on tõenäoliselt murendanud betooni.Omaette teema on veel vene aegne betooni kvaliteet.Kui sinna juurde veel lisada potensiaalselt roostetav armatuur seal sees,siis mina jään küll oma seisukoha juurde:mina isiklikult neid paneele vahelaeks ei paneks.Küll võib neid paneele näiteks kasutada mini põranda ( või sissesõidutee) aluskihiks.
NB! See on minu isiklik arvamus,mis ei pruugi olla absoluutne tõde.
Postitatud: 12 Juul 2007, 14:04
Postitas copper
No see arhitekt nüüd küll teab mis arukas ei ole kui ta õõnespaneelidele pealevalu ei soovita .....
Igal juhul vaja paneelid ühtseks plaadiks kokku valada, eriti veel kui nende töökindlus küsimärgiga on.
Igal juhul tuleks need paneelid väga hoolega üle vaadata - ja mitte arhitekti vaid INSENERI poolt. Trossid või armatuur, mis alumises pinnas tõmbele töötab, peab olema ju korralikult ankurdatud. Kui paneelid 5 aastat lageda taeva all seisnud, siis võibolla kaitsekiht niipalju kannatada saanud, et ankurdus ei ole piisav.
Postitatud: 12 Juul 2007, 22:48
Postitas Illar
Ma kontrolliks ikka ära need paneelid, kas on mõrasid.pragusid, rahva jutt ttäiesti õige - talvel läbikülmanud, vihma käes, vettinud-hmm! Oleks nad olnud kinni kaetud, siis ma ei kahtleks hetkegi.

Postitatud: 13 Juul 2007, 08:31
Postitas tiit001
mul tegelt seis selline, et paneelid juba peale tõstetud, uurin siin niisama- mida asjast arvatakse.. kuid pealevalu kohe kindlasti ei soovitanud se arhidekt/insener, sest sellel lihtsalt pole mingit mõtet,(koormab paneele ja rahakotti) vahed ja otsad ikka armeerin ja betoneerin, sellega tekkib monoliitsus ja minu majal tuleb tema jutu järgi paneelidele maksimaalne koormus m2-le 200kg..katuse konstruktsioon tuleb selline et kandma paneelidele kuskil midagi ei jää..
Postitatud: 19 Juul 2007, 06:14
Postitas Külaline
Mulle need paneelid meeldivad kyll/Omal ajal ostsin neid 12 tykki,huvi parast katsetasin /Panin teise korruse peale,yhte kohta 15 tonni blokke,2 paneeli laiuse peale/Korstna jala ladusin ,sooja seina,nad molemad haaravad muidugid kahte paneeli arvasin et sedasi on kindlam/Paneel ise kaalub 2,2 tonni,siiamaani seisavad pole neil hada midagid/Paika sai pandud 1985 aastal/Ma olin eraisikutest esimene kes neid rajoonis ostis,enne seda nad olid lao platsil 5 aastat vahemalt/