Ejektor kaevus kinni

Sass1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 18 Apr 2006, 11:20

Ejektor kaevus kinni

Lugemata postitus Postitas Sass1 »

Tere
Mure selline, et veeautomaadi ejektor on puurkaevus kinni. Kinni on ta umbes 8 meetri sügavusel ja ilmselt seetõttu, et manteltoru ja edasised kihid on omavahel nihkes. Eelmisel suvel kui veetase oli madal, olid juba tõsised probleemid vee saamisega. Ejektor sai sisse lastud oma raskusega ja mingit erilist rammimist ei toimunud. Algselt oli peale PEM torude ejektori küljes ka peenike terastross, mis aga väljatirimisel pooleks läks. PEM-torud on ejektori küljes vaskliitmikega ja nagu tundub, siis päris kõvasti. Kuna kaev veel vett annab, siis ei julgenud omapäi enam torudest tirima hakata, kuna nende katkemisel oleks mure juba väga tõsine. Probleem on aga selles, et pump ei taha enam korralikult rõhku anda ja võimalik, et ejektori otsas olev sõel on sodi täis. Kas keegi oskab nõu või jõuga aidata? Kaev asub Märjamaa kandis.

hea nõu eest ettetänades,
Virko
tel 5044051
Ints
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 452
Liitunud: 26 Veebr 2006, 19:43
On tänatud: 3 korda

Lugemata postitus Postitas Ints »

Võta ejektori toru otsad (2 tk peaks olema)pumba poolt lahti ja proovi koos torudega keerata ejektor teise asendisse.Võimalik,et siis saad selle kätte.Mul on puurkaevuga sama probleem,et kaks manteltoru on nihkes,mille tõttu on tükk pusimist,et süvaveepump õigele sügavusele lasta.
Ka mina proovisin alguses selle odava veeautomaadiga,millel ejektor küljes.Korralikku tulemust ma sellega ei saanud,ning panin ikkagi süvaveepumba ja hüdrofoori.
Sass1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 18 Apr 2006, 11:20

Lugemata postitus Postitas Sass1 »

Kuna terastrossist tõmmates ejektor kohe lahti ei tulnud, siis ei julge enne uue lahenduse olemasolu torusid väänama hakata, võin hoopis veeta jääda.
Mis aga pumpa puutub, siis nõustun et süvaveepump annab paremat tulemust. Küsimus aga selles, et manteltoru natukene üle 3" ja pole kindel kas sinna midagi sisse mahub. Niipalju kui hilisemate mõõtmistega olen teada saanud, siis 3" ejektor on tegelikuses natukene jämedam kui 3" Grundfosi pump, seega väike lootus on olemas. Kui ejektori kätte saan, siis proovin pumbaga ühte mõõtu oleva torujupiga järgi, kas mahub kaevu või mitte. Samuti saaks ilmselt ka ejektorit peenemaks treida ja vähe sügavamale lasta.

virko
Vasta