1. leht 1-st

Poolakate fliisist vuugiteip

Postitatud: 27 Dets 2020, 21:30
Postitas Urmas
Kas keegi siseviimistlejatest on kasutanud poolakate tehtud fliisist vuugiteipi? Ilmus alles hiljuti meie kaubandusvõrku ja nägin seda Espakis. Otsin igaks juhuks 2 rulli ja proovisin küll oma remonditava korteri peal, kuid pikemaajalist kogemust ei ole. Esialgne mulje on hea, kuid kas siinsetest kasutajatest on kah kellegil kogemusi jagada? Meeldis see, et selle teibiga tehes on mullid vist välistatud, sest teip on augustatud ja pahtlilabidaga surudes tuleb õhk läbi teibi aukude välja. Paberteibiga tehes vahest ikka juhtus, et mõni õhumullike jäi teibi alla. Supleriga ei mõõtnud, kuid sõrmede vahel tundub veidi paksem kui paberteip. Nurkadesse seda ka ei anna panna, ei ole tehase valtsjälge, mille järgi keskelt kokku murda. Ja kipsplaadi otsavuukidesse ka vist ei sobi, vist natuke liiga paks ja võib tekkida probleeme hajutamisega kui tuleb mingi totakas lage valgustav karniistagune valgustus. Ise tegin otsavuugid klaaskiudteibiga. Huvitaval kombel hetkel ei leidnud guugeldades isegi mitte ühtegi pilti selle teibi kohta. Pilt kah.
Fliisteip.jpg

Re: Poolakate fliisist vuugiteip

Postitatud: 29 Dets 2020, 17:25
Postitas Urmas
Nonii, sai täna laed-seinad lihvitud ja krunditud ja õhtul ka lagi värvitud. Lagedel ja kipsplaadist seinaosal ei täheldanud ma fliisteibi puhul ühte vastikut efekti, mis paberteibi puhul tuleb alati esile. Kui paberteip peale kruntimist ja värvimist värvides sisalduva niiskuse mõjul teip pundub, kuigi kuivades tõmbab uuesti tagasi, siis fliisteibiga ei mingit pundumist ja kõik ilus ühtlane. Ja ei mingeid mulle teibi all ning hind on samasse auku paberteibiga. Esialgne mulje positiivne. ;)

Re: Poolakate fliisist vuugiteip

Postitatud: 29 Dets 2020, 23:53
Postitas mkubi
Mul on ka seda juhtunud, et paber tuleb kohati lahti peale värvimist. Vahepeal olen ka enda väheste kogemustega paberi alla liiga palju pahtlit pannud ja siis lihvimisel hakkas paber tükke eraldama. Mingi paber oli väikeste aukudega ja sellega oli lihtsam töötada, õhu sai paremini välja. Muidu see fliis tundub hea edasiminek viimistluses. Võid järgmisel objektil katsetada, kumb paremini nakkub pahtliga.

Re: Poolakate fliisist vuugiteip

Postitatud: 30 Dets 2020, 13:30
Postitas onu41
Mis poed seda fliis teipi pakuvad?

Re: Poolakate fliisist vuugiteip

Postitatud: 30 Dets 2020, 13:37
Postitas Urmas
onu41 kirjutas: 30 Dets 2020, 13:30 Mis poed seda fliis teipi pakuvad?
Tallinna Espakist ostsin, teistes poodides pole uurinud.

Re: Poolakate fliisist vuugiteip

Postitatud: 14 Jaan 2021, 11:02
Postitas veiko 10
Tere! ja Head 2021 aastat! :yahoo: Mis eelis tal klaaskiud lindi ees (mitte võrk). :scratch: mul isiklikult usku pole et see fill ja finisiga kinni jääb. :scratch:

Re: Poolakate fliisist vuugiteip

Postitatud: 14 Jaan 2021, 13:49
Postitas Urmas
veiko 10 kirjutas: 14 Jaan 2021, 11:02 Mis eelis tal klaaskiud lindi ees (mitte võrk). :scratch:
Ma ei tea ja kas peabki olema?
veiko 10 kirjutas: 14 Jaan 2021, 11:02 mul isiklikult usku pole et see fill ja finisiga kinni jääb. :scratch:
Fill ja finish ei vist mõeldud otseselt vuugiteipide pkinnitamiseks. Kui on, siis on see mingi universaalpahtel, millel on minu jaoks puudusi. Paberteipi ei taha korralikukt kinni hoida ja lauspahtelduse jaoks raskem peale kanda ja lihvida.
Kunagi aastaid tagasi kui Sakret tuli meie turule, siis neil oli LH üpris hea ja oli mõeldud lauspahtelduseks. Sai seda LH hiljuti uuesti kasutatud ja nad on osanud pahtli pekki keerata universaalseks tegemisega.

Re: Poolakate fliisist vuugiteip

Postitatud: 28 Veebr 2022, 03:17
Postitas Herramestari
Korra kasutanud nii pahtli sees kui ka häda korral hüdroisolatsioonimastiksi sees. See üks inglisekeelne sõna ei valeta, materjal tundus tõesti "tugev" ja kasutusmugavusele midagi ette heita pole.
Vähemalt minu jaoks veel uuenduslikum toode on Fibafuse Max.
Pilt
https://www.ehituseabc.ee/ee/liitekohat ... rmeeritud# Peaks igas suuremas poes olema, link sattus juhuslik.
Kasutamine väga mugav, väidetavalt tugevam kui paber. Nurka panna ei proovinud, kuigi videost olen näinud, kuidas seda sisenurka pannakse. Aeg on edasi läinud ja paber on ikkagi vanaaegne lahendus. Ee, hind - vist tundub kallis võrreldes paberiga (3x)? Aga küll hiinlane ja poollane ka varsti oma soodsa duplikaadi valmis saab.