1. leht 1-st

Süvistatavad elektripistikud välisseinal

Postitatud: 22 Okt 2020, 11:35
Postitas kalamees9
Tere,

Pole kindel kas pigem elektri- või soojustuse küsimus aga igatahes selline mure: korteri välisseinad on topeltkipsiga, selle taga vill. Olemasolevad pistikud on pinnapealsed, üks sai vahetatud süvistatud pistiku vastu aga sealt puhub nüüd vaikselt külma õhku. Kas on head viisi süvistatud pistikupesa soojustamiseks või villa ja kipsiga peabki pinnapealseid pistikuid kasutama?

Re: Süvistatavad elektripistikud välisseinal

Postitatud: 22 Okt 2020, 11:57
Postitas Küülaline
See tähendab ju seda, et sul villa (soojustuse) sees puhub tuul, seega tuuletõke on puudulik. Nüüd lihtsalt tuli see puudus ilmsiks.
Otsest puhumist saad vähendada kui lased pistikupesa toosi kaabliaugud silikooni täis.

Re: Süvistatavad elektripistikud välisseinal

Postitatud: 22 Okt 2020, 11:58
Postitas Rabarebane
No teoreetiliselt võiks korteri välisseinu soojustada väljastpoolt. Kui sul 50mm sügavast toosist (millest siis 2.5cm on topeltkipsi) külma õhku puhub, siis tekivad mitmed küsimused seina konstruktsiooni osas, alustades sellest, kui palju seda pagana villa siis toosi ja kandva seina vahele jääb ja kuskohast see külm õhk sinna saab.

Üldjoontes tee oma toos siis õhutihedaks, vähemalt ei puhu enam.

Re: Süvistatavad elektripistikud välisseinal

Postitatud: 22 Okt 2020, 13:12
Postitas kalamees9
Küülaline kirjutas: 22 Okt 2020, 11:57 See tähendab ju seda, et sul villa (soojustuse) sees puhub tuul, seega tuuletõke on puudulik. Nüüd lihtsalt tuli see puudus ilmsiks.
Iseenesest on korter soe (maja alles 20a vana) ja küttearved mitte eriti kõrged aga kuna ma pole spetsialist siis ei tea kas ja kui palju võib villa vahel õhk liikuda ja kui soe see peaks olema (kipsi vastas) ja mis seal villa taga edasi toimub. Toosi õhukindlaks tegemine oli endalgi mõttes, küsisin, sest äkki on mingi põhimõte või üldteada reegel, et pistikuid tohib nii või ei tohi naa paigaldada.

Re: Süvistatavad elektripistikud välisseinal

Postitatud: 22 Okt 2020, 13:16
Postitas kalamees9
Rabarebane kirjutas: 22 Okt 2020, 11:58 mitmed küsimused seina konstruktsiooni osas, alustades sellest, kui palju seda pagana villa siis toosi ja kandva seina vahele jääb ja kuskohast see külm õhk sinna saab.
Kui ma õigesti aru sain siis maja on betoonsammaste peal ja kandvaid seinu polegi. Oletan, et sellisel juhul on seinad tehtud välisvooder-tuuletõke-vill-kips valemiga aga võin eksida.
Rabarebane kirjutas: 22 Okt 2020, 11:58 Üldjoontes tee oma toos siis õhutihedaks, vähemalt ei puhu enam.
Tundub et see on lihtsaim lahendus.

Re: Süvistatavad elektripistikud välisseinal

Postitatud: 22 Okt 2020, 16:35
Postitas Küülaline
kalamees9 kirjutas: 22 Okt 2020, 13:12kas ja kui palju võib villa vahel õhk liikuda ... reegel, et pistikuid tohib nii või ei tohi naa paigaldada
1. Villa vahel ei tohi mingit õhu liikumist olla.
2. Välisseina võib loomulikult süvispistikupesi paigaldada.

Re: Süvistatavad elektripistikud välisseinal

Postitatud: 23 Okt 2020, 23:28
Postitas Scott
kalamees9 kirjutas: 22 Okt 2020, 11:35... Olemasolevad pistikud on pinnapealsed, üks sai vahetatud süvistatud pistiku vastu aga sealt puhub nüüd vaikselt külma õhku. Kas on head viisi süvistatud pistikupesa soojustamiseks või villa ja kipsiga peabki pinnapealseid pistikuid kasutama?
kalamees9 kirjutas: 22 Okt 2020, 13:12... äkki on mingi põhimõte või üldteada reegel, et pistikuid tohib nii või ei tohi naa paigaldada.
Siin on küll ehitus-, mitte keelefoorum, aga siiski tuleb terminites täpne olla. Seega: juhtme otsas on pistik, kuid seinas on pistikupesa. Koos olles on selle komplekti nimi pistmik.

Re: Süvistatavad elektripistikud välisseinal

Postitatud: 24 Okt 2020, 01:21
Postitas Küülaline
No see pistmik on juba natuke liig, aga (pistiku)pesa ja pistiku vahel võiks tõesti vahet teha.

Re: Süvistatavad elektripistikud välisseinal

Postitatud: 24 Okt 2020, 08:26
Postitas Urmas
kunn24 kirjutas: 24 Okt 2020, 02:03 Samas ilma "p"-ta: https://www.eki.ee/dict/qs/index.cgi?Q=istmik&F=M
Kas tsiteeritu kirjeldab poliitkorrektselt teema olemust ühe sõnaga seesütlevas käändes? :scratch: ;)

Re: Süvistatavad elektripistikud välisseinal

Postitatud: 24 Okt 2020, 09:11
Postitas rundll
suures plaanis pole ju midagi teha. Isoleerid ühe pesa, tuleb teisest. Isoleerid kõik ära, tuleb kuskilt mujalt. Kui ei puhu tuppa siis jääb kipsi taha ja kips külm. Külmast ilma ei jää !

Re: Süvistatavad elektripistikud välisseinal

Postitatud: 24 Okt 2020, 11:27
Postitas Prill
20 aastat vana ehitus kõlab umbes-täpselt sedasi, nö euroehituse stiilis, kus välissein võibki olla puitkarkass, sees otse kips või topeltkips ja väljas, kas tuuletõke või tuuletõkkekips ja vooder. Kusjuures selliseid säästumaju reklaamiti veel "hingavatena", et ei ole "kilekotid", ehk kipsi taga on ka aurutõkkekiht puudu. Lisaks toona väljas tuuletõkke paigaldamisel ei kasutatud teipe, millega tuuletõkke vuuke tihendada, parimal juhul lasti vuukidesse vahtu, mille tihendusomadused kestsid napid kuud.
Sellise maja või korteri soojapidavus võib võrreldes nõukogudeaegsete ehitistega olla tõesti soojapidav aga tänapäeva mõistes siiski puudulik.
Muidu sarnast "pistikupesast puhub tuult/külma", olen kogenud ka ise, kus ma seda seletada ei suutnud, sest tegemist vana palkmaja seinaga, kus sees 5cm villa, koos kipskarkassiga ning maja ka väljast villa ja tuuletõkkega soojustatud, lisaks seest tehes vahutasin kõikvõimalikud palgipraod ja -vuugid ära - ei tohiks nagu miskit tuult seal kipsi taga tõmmata.
Aga on üks seletus, kus ka villa sees pidavat õhuliikumine või konvektsioon võimalik olema, ja pistikupesade juures, kus soe toaõhk pääseb kokku kipsitaguse jahedama õhuga see õhuliikumine intensiivistub ja inimene tunneb seda avast "puhub õhku".