1. leht 1-st

Suvila soojustamine

Postitatud: 12 Juun 2007, 18:25
Postitas fcm
70-ndatel ehitatud suvila sein on plaanis soojustada.
Praegu seest-välja: vineer, kandev puitkarkass, mille vahel veneaegne vill, krohvitud tellisfassad.
Plaanis: kipsplaat, niiskustõke, puitkonstruktsiooni vahele uus kivivill, sama tellissein, kivivill, tuuletõke, laudfassaad.

Kas on see sobilik?

Postitatud: 14 Juun 2007, 16:15
Postitas Kalvis
Ma nii ei teeks.

On kaks sobivat lahendust
a) siseseina kuni telliseni ei näpiks. Välisseinale villa juurde, tuuletõke ja vooder.

b) Siseseina katkuks üldse välja ja paneks kohe kipsi vastu tellist või krohviks telliseina seest. Välja poole paksem vill. Esiteks on nii tööd lihtsam teha, odavam ja lõpptulemus on parim.

Variant a on odavam ja ka hea, b on veel parem

Postitatud: 14 Juun 2007, 17:29
Postitas fcm
Unustasin lisada, et seespool peale vineeri on veel ka lauad, mis on osaliselt mädad. Seega need tuleb igal juhul ära võtta. Võtaks siseseina hea meelega tervenisti maha, kuid puitkonstruktsioon kannab ka laetalasid. Tellissein on lihtsalt fassaadiks.

Kuid miks ei oleks sobilik seespool veneaegne soojustus uue kivivilla vastu ära vahetada?

Tänud!

Postitatud: 15 Juun 2007, 09:39
Postitas Kalvis
Eks on raske soovitada kui nüansse ei tea. Sedasi saab enamus juhtudel foorumist valet nõuannet.

Siis sobib algne pakutud variant samuti. Sissepoole võid vabalt vahtplasti panna, väljapoole sisekihist paksem soojustuse kiht.

Postitatud: 15 Juun 2007, 13:42
Postitas jan
Kalvis kirjutas:Siis sobib algne pakutud variant samuti. Sissepoole võid vabalt vahtplasti panna, väljapoole sisekihist paksem soojustuse kiht.
Kui vahtplast sisse panna, siis tuleb seinad ikka väga õhutihedaks teha ning sundventilatsioon kindluse mõttes lisaks. Oled viibinud ruumis, kus on vahtplasti hoitud?

Või kui vahepeal on leiutatud vahtplast, mis ei ole jõudeolekus mürgine, siis minu viga muidugi. Seda, kui tapvad gaasid vahtplasti põlemisel eralduvad, pole vist tarvis mainidagi.

Postitatud: 15 Juun 2007, 14:20
Postitas Fog
Soojusta ikka väljast. Sees lõhu laudis ja vineer välja, vajadusel kohenda roovitust ja kips peale. Saad elektri ka roovide vahele vedada.

Postitatud: 15 Juun 2007, 23:37
Postitas fcm
Tänud soovituste eest.
Kuna ma pole ehituses kõige pädevam, siis sooviks ikagi teada, miks ei ole soovitatav kivivilla ka sissepoole panna?
Plaanis oli nii sisse kui välja panna 10 cm kivivilla. Kas siis oleks hoopis õigem panna ainult väljapoole 20cm? See jätaks aknad jällegi väga maja sisse ning ka need tuleks siis väljapoole tõsta.

Postitatud: 16 Juun 2007, 14:46
Postitas Kalvis
Sissepoole pannes soojustust liiga palju võib kiviseina sisse tekkida kastepunkt. Vesi kivile pole ohtlik, küll selle külmumine. Eriti hästi imab vett tellis ja külmub kõige paremini ka lõhki.
Kui nüüd väljapool on piisavalt soojustust siis kiviseina juures ei tekigi olukorda, kus ta temperatuur langeb alla 0 kraadi. Kui soojustus on just seespool siis talvel külmub tellis läbi kõige esimesena, sest hoonest tulnud soe teda ei küta, küll aga jõuab temani edukalt niiskus.
Kuiv tellis külma ei karda.