Biokamin
Postitatud: 11 Okt 2019, 13:37
Plaan on korterisse, suuremasse tuppa (ca 25 m2) paigaldada seina (ilmselt kips) sisse integreeritav biokamin (ca 1m+ laiusega). Eesmärk pole sooja saamine, vaid eelkõige visuaalne elamus. Kas ja millised kogemused kellelgi on, eelkõige just negatiivsed, või positiivsed kui keegi on superrahul? PS! Müügimeestel paluks teemat mitte risustada, sest kui reaalselt ostma hakkan, siis mitte Eesti vahendaja kaudu.
Eelkõige on just küsimus selles, et kas aastal 2019 on nt kütuse (bioetanool) puhtuse/kvaliteedi osas täheldada mingit paranemist, st kas on ka korralikult ja puhtalt põlevaid kütuseid mis ei haise ja ei tahma? Ja mitte ainult neid, mida Eesti edasimüüjad vahendavad, vaid ka mujal müüdavaid (nt Saksamaal).
Erinev tagasiside mis netist kiirelt leidsin, sh siitsamast foorumist, on alljärgnev:
Eelkõige on just küsimus selles, et kas aastal 2019 on nt kütuse (bioetanool) puhtuse/kvaliteedi osas täheldada mingit paranemist, st kas on ka korralikult ja puhtalt põlevaid kütuseid mis ei haise ja ei tahma? Ja mitte ainult neid, mida Eesti edasimüüjad vahendavad, vaid ka mujal müüdavaid (nt Saksamaal).
Erinev tagasiside mis netist kiirelt leidsin, sh siitsamast foorumist, on alljärgnev:
Ufonaut22 kirjutas: 03 Sept 2013, 02:04 Biokamina mõte on tuli ilu pärast, korterit sellega ei küta.
Jaako kirjutas: 15 Mai 2008, 20:15 Mis puutub biokaminatesse, siis üsna oluline osa nende reklaamist on vale. Ostsime ise sellise. Esiteks teeb see toa umbseks ja ajab spetsiifilst vingu- tuppa tuleb ebameeldiv kerge keemia põlemise lõhn. Õuest tuppa tulles on see selgelt tunda. Pidi olema looduslik ja ei tekita vingu.
Sooja ta praktiliselt ei anna ka pikema kütmise järel. Samuti tahmab ta. Vähemalt põlemis nõud olid peale ühe liitri põletamist tahamased nii, et näpp läks mustaks. Samuti on ne nde üleal pidamine üsna kulukas. Kui kaminal on kolm nõud siis tegelikkuses põleb üks nõu täis ära ühe tunniga. See on siis umbes 1 liiter tunnis kokku 3 nõu puhul mis läheb maksma 40 krooni.
Viisime selle müüjale tagasi.
Buduaari foorum kirjutas: Mul sõbranna ostis silindrikujulise biokamina. Kütus ei haise, aga eeldatakse, et spetssegu sisse ostad. Teoreetiliselt võiks igasugune piiritus sees põleda, kuna kamina ehitus on lollikindel - lihtsalt kallad kamina põhja piiritust ning paned põlema. Päris hubane eriti hämaramal aastaajal ning saad panna ruumis kuhu tahad. Ostis Novaluxist.
TM kodu ja ehitus kirjutas: sõnul täidab biokamin eelkõige visuaalset ülesannet, kütmiseks pole see kindlasti õige valik. “Naeruväärne, et mõni firma sellist asja välja reklaamib – sama hästi võib kümme küünalt põlema panna ja oodata, et tuba läheb soojaks,” ütleb naerdes. Puuküttekamin annab ühes tunnis ca 7 kW (normaalre˛iimis põlemise juures), biokamin aga alla 1 kW/h. Siit saab igaüks teha oma järeldused.
Perekooli foorum kirjutas: Aga kütus on kallis, põleb ruttu ära ja ega temast mitte mingit kasu ei ole. (Kütmise eesmärgil neid ju ei kasutata)
Perekooli foorum kirjutas: Kulutab hapnikku, eraldab õhku niiskust jne.
Eluruumi kindlasti ei soovita.
PM kirjutas: Pärast aastast kogemust ta seda teistele siiski ei soovitaks. «Esiteks on sellel vedelikul päris tugev lõhn. Ise ka ei tunne ennast hästi selles ruumi. Tema sõnul võtab biokamin ruumist, kus ta on, kogu hapniku ära, mistõttu peab aken olema avatud, sest muidu ei jätkuks õhku hingamiseks. Kosele ei meeldi ka see, et erinevalt tavapärasest kaminast ei anna see sooja. «Ainuke pluss on see, et põledes on ta ilus,» ütles ta.
Naistekas kirjutas: Põletid on väga erinevad ja leegi suurus on väga erinev. Kui toas puudub piisava hapniku juurdepääs võib jääda tuppa kerge gaasi haisu meenutav lõhn, seega tuleb õige kamin valida õigesse tuppa ja kasutada korraliku küttevedelikku.
Mis puudutab hapniku põletamist, siis loomulikult iga põlemine kulutab seda, sh ka tavakamin puuküttel, ehk kas see saab olla üldse argument?Naistekas kirjutas: See mis ma ostnud olen, haiseb kui kurat, selline jube ethanooli lõhn on korteris kui vedelikku kallad ja selle põlema panen.