Põhikütteks ÕSP 80m2

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Coolhouse
Ehitusspets
Ehitusspets
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 11 korda

Re: Põhikütteks ÕSP 80m2

Lugemata postitus Postitas Coolhouse » 13 Jaan 2019, 11:52

Kalvis kirjutas:
13 Jaan 2019, 10:56
Seepärast on lihtsam selleks puhuks ahju tuli alla teha (üksainus ahi võib vabalt 8-16 kW välja anda).
Kuldsed sõnad!

Isegi Klaverimeistril on õige jutt.
Sp tehnik veidi üldistab sest mitu nimetatud brändi võib olla toodetud samas tehases. Samas oleks ebaõige anda vaid brändi põhjal konkreetsele tootele hinnangut.

Ka see on õige et 2 tavalist mudelit võib olla odavam kui multisplit.

https://www.greenspirit.ee/ftxtm30m_rxtm30n peaks andma suht hea ülevaate.
Kuid miks ei ole majas juba olemas mingit küttesüsteemi või ahju jne?
Praegune ettekujutus on kulutada õhksoojuspumpadele 2500...3000 eur
See võib olla abiküte kuid pikemas perspektiivis on tegemist mingi ajutise lahendusega. Kas see ikka tasub ära?
Õhk-vesi soojuspumbad,maasoojuspumbad, külmseadmed .
Müük, hooldus. info@coolhouse.ee

uudistaja333
Uus kasutaja
Uus kasutaja

Lugemata postitus Postitas uudistaja333 » 13 Jaan 2019, 11:56

Kalvis kirjutas:
Pump annab 4 kW soojusvõimsust +7 C välistemperatuturi juures, vt.pumba manuaali. Kui palju annab ta sooja -25 C juures on kordades raskem teada saada, vt. COP kõverat kuna pumbatootjad ei soovi väga seda arvu avalikustada (mõnel on 1,2 parematel ehk 1,5, kehvematel 1). -25 Cjuures aga olekski sul just 8 kW soojavõimsust vaja (saad paremal juhul vaid 3 kW kahe pumba peale kokku). Seepärast on lihtsam selleks puhuks ahju tuli alla teha (üksainus ahi võib vabalt 8-16 kW välja anda).
Jah olen ise ka selle järgi vaadanud ja mõelnud, et palju seda -25 tänapäeva talvel ikka tuleb. Kui oleks näiteks valida pump mille cop on -25 juures nt 1.5 ja -15 juures 4 võrreldes pumbaga millel on -25 juures 2.1 ja -15 juures 2.9 siis valiks ikka pigem selle mille COP on -15 juures parem. Täiesti lambised numbrid aga loodan, et said mu mõttele pihta. Või on see argument täiesti vale?

klaverimeister
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas klaverimeister » 13 Jaan 2019, 12:08

Vaatan ka seda võrdlust, mida siin tsiteeritud on. Toshiba puhub kuumemat õhku kui teised pumbad....
Küsiks vastu, mis režiimil? Kui mul on toas 20 kraadi sooja ma määran pumba tuba kütma 22 kraadi peale, siis puhub ta leigemat õhku, aga kui määran pumba tumba kütma 24 kraadi peale siis hakkab üsna kuuma õhku tulema. Kuidas sa seda nüüd võrdlusse paned? Sama mõttetu on kuskile tabelisse toppida, mitu dB müra pump kõige vaiksemas režiimis teeb.

aero
Ehitusspets
Ehitusspets
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 25 korda

Lugemata postitus Postitas aero » 13 Jaan 2019, 12:12

Kui suur see magamistuba on, millele sa kavatsed eraldi ōsp osta? Ja kui soe see peab olema? Äkki piisab el.radikast. Vōi pole sedagi vaja... Sōltub soojustusest ja vendist Mul on magamistoa kyte yldse aastaringi null sest Meeldib jahedas magada. Vōiks jahedamgi olla aga alla 20,5 see lihtsalt ei lähe :? . Uks vahelt kinni. Kivimaja, tagastav vent.

uudistaja333
Uus kasutaja
Uus kasutaja

Lugemata postitus Postitas uudistaja333 » 13 Jaan 2019, 12:13

Coolhouse kirjutas:
13 Jaan 2019, 11:52
Kalvis kirjutas:
Seepärast on lihtsam selleks puhuks ahju tuli alla teha (üksainus ahi võib vabalt 8-16 kW välja anda).
Kuldsed sõnad!

Isegi Klaverimeistril on õige jutt.
Sp tehnik veidi üldistab sest mitu nimetatud brändi võib olla toodetud samas tehases. Samas oleks ebaõige anda vaid brändi põhjal konkreetsele tootele hinnangut.

Ka see on õige et 2 tavalist mudelit võib olla odavam kui multisplit.

https://www.greenspirit.ee/ftxtm30m_rxtm30n peaks andma suht hea ülevaate.
Kuid miks ei ole majas juba olemas mingit küttesüsteemi või ahju jne?
Praegune ettekujutus on kulutada õhksoojuspumpadele 2500...3000 eur
See võib olla abiküte kuid pikemas perspektiivis on tegemist mingi ajutise lahendusega. Kas see ikka tasub ära?
Ahi on olemas aga ainult all korterites, majas kokku kolm korterit- kaks all ja üks üleval. Ülesse puht mugavuse pärast ei taha ahju ehitada ja ega sinna vist sellist korralikku ahju nagu all korterites on ei saakski ehitada mingi kamina moodi ahju või moodulahju jah võibolla aga enda mugavusest lihtsalt ei taha ahju ja kui tulevadki väga külmad ilmad siis vajadusel selleks perioodiks elktriradikad kasvõi seina panna aga nagu juba mainisin ülal siis talved lähevad kliimasoojenemise tõttu aina lahjemaks nii halb või hea see siis ka ei oleks ja enamusaja peaks saama ju ikka soojuspumbaga hakkama? Või on mul täiesti vale ettekujutus? :D

uudistaja333
Uus kasutaja
Uus kasutaja

Lugemata postitus Postitas uudistaja333 » 13 Jaan 2019, 12:14

aero kirjutas:
13 Jaan 2019, 12:12
Kui suur see magamistuba on, millele sa kavatsed eraldi ōsp osta? Ja kui soe see peab olema? Äkki piisab el.radikast. Vōi pole sedagi vaja... Sōltub soojustusest ja vendist Mul on magamistoa kyte yldse aastaringi null sest Meeldib jahedas magada. Vōiks jahedamgi olla aga alla 20,5 see lihtsalt ei lähe :? . Uks vahelt kinni. Kivimaja, tagastav vent.
Magamistuba on kuskil 1/4 kogu korterist. Lisa boonus oleks see ka kui mõni õhtu lähebki suvel külmaks ja tahaks ööseks veidi soojemas magada siis paneks ainult magamistoas pumba vaikselt tööle öösel.

uudistaja333
Uus kasutaja
Uus kasutaja

Lugemata postitus Postitas uudistaja333 » 13 Jaan 2019, 12:24

klaverimeister kirjutas:
13 Jaan 2019, 12:08
Vaatan ka seda võrdlust, mida siin tsiteeritud on. Toshiba puhub kuumemat õhku kui teised pumbad....
Küsiks vastu, mis režiimil? Kui mul on toas 20 kraadi sooja ma määran pumba tuba kütma 22 kraadi peale, siis puhub ta leigemat õhku, aga kui määran pumba tumba kütma 24 kraadi peale siis hakkab üsna kuuma õhku tulema. Kuidas sa seda nüüd võrdlusse paned? Sama mõttetu on kuskile tabelisse toppida, mitu dB müra pump kõige vaiksemas režiimis teeb.
Ma pigem mõtlesin seda, et ta garantiijuhtumitest rääkis, et Toshiba kõige vastupidavam ja pole vaja kutsuda mehaanikut vaid peab jõudsalt vastu. See õhu teema seal väga ei huvitagi.

aero
Ehitusspets
Ehitusspets
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 25 korda

Lugemata postitus Postitas aero » 13 Jaan 2019, 12:28

Suvel ja külmaks? Pigem on see niiskus-rōskus ja sügisel, vihmadega. Mitte suvel. Sel juhul oleks ikka kogu elamist vaja veidi kytta-kuivatada, mitte vaid magamistuba. Kui niiskus on normis, piisab soojast tekist ja magad sygavalt.

uudistaja333
Uus kasutaja
Uus kasutaja

Lugemata postitus Postitas uudistaja333 » 13 Jaan 2019, 12:37

aero kirjutas:
13 Jaan 2019, 12:28
Suvel ja külmaks? Pigem on see niiskus-rōskus ja sügisel, vihmadega. Mitte suvel. Sel juhul oleks ikka kogu elamist vaja veidi kytta-kuivatada, mitte vaid magamistuba. Kui niiskus on normis, piisab soojast tekist ja magad sygavalt.
Tundub, et see võib tõesti ka sellise lahendusega olla lahendatud. Saan aru, et pooldad radika varianti?

keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
On tänatud: 94 korda

Lugemata postitus Postitas keemik » 13 Jaan 2019, 12:47

Sinna korterisse 2 pumpa on mõttetu. Üks korralik pump, hea asetusega, magamistoa vahelt on enamus aega uks lahti tavaliselt. Radikas ka magamistuppa seina peal ja ongi korra. Kogukulu umbes 1500 eurot. Selle raha eest sa ahju ei saa, mis 80 m2 ära kütaks, ilmselt ka vahelagi ei kannaks ära (alates 2.5 tonni ahi). Ma vaataks midagi sellest seeriast, endal läheb neljas talv ja väga rahul: ASYG14LTCB/AOYG14LTCN; maja 135 ruutu. Soojustatud 150 mm vahtplastiga, aga omajagu külmasildu jms (vana maja).

uudistaja333
Uus kasutaja
Uus kasutaja

Lugemata postitus Postitas uudistaja333 » 13 Jaan 2019, 13:48

keemik kirjutas:
13 Jaan 2019, 12:47
Sinna korterisse 2 pumpa on mõttetu. Üks korralik pump, hea asetusega, magamistoa vahelt on enamus aega uks lahti tavaliselt. Radikas ka magamistuppa seina peal ja ongi korra. Kogukulu umbes 1500 eurot. Selle raha eest sa ahju ei saa, mis 80 m2 ära kütaks, ilmselt ka vahelagi ei kannaks ära (alates 2.5 tonni ahi). Ma vaataks midagi sellest seeriast, endal läheb neljas talv ja väga rahul: ASYG14LTCB/AOYG14LTCN; maja 135 ruutu. Soojustatud 150 mm vahtplastiga, aga omajagu külmasildu jms (vana maja).

Tundub, et asi piirdub ühe pumbaga, kokkuhoid on siiski märgatav. Tänud kaasa mõtlemast! Kui kellelgi mõnda hea pumpa soovitada siis tuld! Mis te arvate kui võimas see pump olema peaks, kui ennem soovitati 2 4kW kas siis 1 8kW oleks piisav?

kunn24
Ehitusspets
Ehitusspets
On tänatud: 12 korda

Lugemata postitus Postitas kunn24 » 13 Jaan 2019, 13:51

Kui suur on sul peakaitse, kas tuleb sisse 1 faas või 3?
Bürokraatia sünnib idiootidest.

uudistaja333
Uus kasutaja
Uus kasutaja

Lugemata postitus Postitas uudistaja333 » 13 Jaan 2019, 14:44

Ei oskagi kohe öelda seda aga suvel vahetati maja õhuliin selle kasti vastu välja mis nüüd maja kõrval seisab.

kunn24
Ehitusspets
Ehitusspets

Lugemata postitus Postitas kunn24 » 13 Jaan 2019, 14:56

Ma ei väida, et selle teadmine oleks ülimalt oluline (ju mingi võimsus ikka on), kuid lõplike otsuste jaoks peaks ikka ka see info olema.
Bürokraatia sünnib idiootidest.

uudistaja333
Uus kasutaja
Uus kasutaja

Lugemata postitus Postitas uudistaja333 » 14 Jaan 2019, 07:56

kunn24 kirjutas:
13 Jaan 2019, 14:56
Ma ei väida, et selle teadmine oleks ülimalt oluline (ju mingi võimsus ikka on), kuid lõplike otsuste jaoks peaks ikka ka see info olema.
Selge eks uurin selle järgi kui paigaldamiseks hakkab minema ja kui peab mingi mudeli välja valima. Praegune lõpplik lahendus on 1 korralik pump ja magamistuppa radikas seinale.

Tänud kõigile kes kaasa mõtlesid ja nõu andsid, kui kellelgi veel on esimeses postituses mainitud õhkpumpadega kogemusi siis on need ka veel väga tere tulnud.

ping
Korralik postitaja
Korralik postitaja

Lugemata postitus Postitas ping » 14 Jaan 2019, 09:36

uudistaja333 kirjutas:
14 Jaan 2019, 07:56
kunn24 kirjutas:
Selge eks uurin selle järgi kui paigaldamiseks hakkab minema ja kui peab mingi mudeli välja valima. Praegune lõpplik lahendus on 1 korralik pump ja magamistuppa radikas seinale.

Tänud kõigile kes kaasa mõtlesid ja nõu andsid, kui kellelgi veel on esimeses postituses mainitud õhkpumpadega kogemusi siis on need ka veel väga tere tulnud.
Kaitsmete suurused ja võimsusevaru peaks ikka ennem väljauurima, muidu võib juhtuda, et istute koos naabriga pimedas.
Võibolla naabril on elektripliit ja boiler ning siis peate amprid omavahel sõbralikult ära jagama.
:hello:

flak
Uus kasutaja
Uus kasutaja

Lugemata postitus Postitas flak » 14 Jaan 2019, 14:56

kunn24 kirjutas:
12 Jaan 2019, 15:25
Külmunud maapind kannab vibratsiooni väga hästi edasi. Need kummijullad, mida ÕSP alla pannakse, ei vasta amortiseerivate patjade nõuetele ja talvel külmaga muutuvad kivikõvaks. Kahjuks pole ÕSP enda kompressori all ka arvestavaid amortiseeruvaid patju või vedrusid.
Mul suurem 3-ne Mitsu multisplit otse WC akna all maaraamil, ilma puksideta ja pole mingit vibratsiooni või muid imelikke helisid. Vendika häält on mingil määral kuulda, eriti kui rohkem võisust vaja, aga see ei häiri absoluutselt.

meelis11
Ehitusspets
Ehitusspets
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 8 korda

Lugemata postitus Postitas meelis11 » 14 Jaan 2019, 15:03

Radiaatoriks pakuks välja, et uuri infrapuna radikaid/küttepaneele - need kiirgavad soojust mööda tuba laiali, mitte ei lähe konvektsiooniga enamus soojast kõigepealt otse lae alla.
Või kui seda ei soovi, siis jah õliradiaator - vähemalt ei kärsata tolmu nagu tavaline konvektor

flak
Uus kasutaja
Uus kasutaja

Lugemata postitus Postitas flak » 14 Jaan 2019, 15:06

Kalvis kirjutas:
13 Jaan 2019, 08:53
Kui ostad nõuetekohase pumba siis müra on normi piires ja mitte kellegil pole õigust kätt ette panna. Paigaldamise asukohaks peab nõusolek olema ühistult. Edasi pole mitte kellegil õigust sinu pumpasi maha kruvida ega ära viia, tegijaga tegeleks edaspidi politsei koos kahjude väljanõudmisega. niipalju on jutus tõtt, et rohkem levib müra maja konstruktsioonide kaudu, kuid selleks on mürasummutuspuksid ja muu selline.
Keskmine ÕSP maksab 600 €, kaks tükki 1200
Kuna majas on ahiküte olemas siis ajaks seegi hädakütte ära või kui laisk oled siis elektriradiaator. Need juhtumid on mõeldud >-15C külmadele (suht harva)
600.- eest küll mingit normaalset pumpa ei saa, mingi hiinaka võib-olla ehk saab. Korralikum Mitsu-Toshiba-Daikin algab ikka 900.- ja ülespoole.

Teemaalgatgajale:
Kuna korteris on ka korsten, paneks mina elutuppa ühe viisaka väljanägemisega metallist kamina, millel külgedel ja peal ka voolukiviplaadid sooja salvestamkiseks. See oleks igaks juhuks väga külmade ilmade jaoks kui ÕSP võib hätta jääda, aga vahel on ka soovi elavat tuld näha.
ÕSP osas mina kaaluks tõsiselt 2-st multisplit süsteemi, näiteks:
http://www.ohksoojus.eu/tooted/multispl ... 2komplekt/
Sisekehad on 1 ja 2 kiiruse peal üsna vaiksed.

artist
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja

Lugemata postitus Postitas artist » 14 Jaan 2019, 16:29

Kütteks multispliti ei soovita. Need pigem jahutuseks.

flak
Uus kasutaja
Uus kasutaja

Lugemata postitus Postitas flak » 14 Jaan 2019, 16:39

artist kirjutas:
14 Jaan 2019, 16:29
Kütteks multispliti ei soovita. Need pigem jahutuseks.
Hämmastav kust küll selline tarkus tuleb?
Ise ei saa küll kurta, 3-ne multisplit toimib korralikult.

uudistaja333
Uus kasutaja
Uus kasutaja

Lugemata postitus Postitas uudistaja333 » 15 Jaan 2019, 00:49

ping kirjutas:
14 Jaan 2019, 09:36
uudistaja333 kirjutas:
14 Jaan 2019, 07:56
kunn24 kirjutas:

Kaitsmete suurused ja võimsusevaru peaks ikka ennem väljauurima, muidu võib juhtuda, et istute koos naabriga pimedas.
Võibolla naabril on elektripliit ja boiler ning siis peate amprid omavahel sõbralikult ära jagama.
Saan kinnitada seda, et 3 faasi on olemas.

Hetkel siis plaanis multisplit eemaldada valikust ja leppida ühe siseosaga. Infrapuna tundub väga huvitav lahendus, kas keegi veel eelistaks infrapuna õliradikale?

Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
On tänatud: 157 korda

Lugemata postitus Postitas Kalvis » 15 Jaan 2019, 10:09

flak kirjutas:
14 Jaan 2019, 15:06
Kalvis kirjutas:
13 Jaan 2019, 08:53
Kui ostad nõuetekohase pumba siis müra on normi piires ja mitte kellegil pole õigust kätt ette panna. Paigaldamise asukohaks peab nõusolek olema ühistult. Edasi pole mitte kellegil õigust sinu pumpasi maha kruvida ega ära viia, tegijaga tegeleks edaspidi politsei koos kahjude väljanõudmisega. niipalju on jutus tõtt, et rohkem levib müra maja konstruktsioonide kaudu, kuid selleks on mürasummutuspuksid ja muu selline.
Keskmine ÕSP maksab 600 €, kaks tükki 1200
Kuna majas on ahiküte olemas siis ajaks seegi hädakütte ära või kui laisk oled siis elektriradiaator. Need juhtumid on mõeldud >-15C külmadele (suht harva)
600.- eest küll mingit normaalset pumpa ei saa, mingi hiinaka võib-olla ehk saab. Korralikum Mitsu-Toshiba-Daikin algab ikka 900.- ja ülespoole.
Ostsin Mitsu 500€ eest (ilma paigalduseta, 4 kW) ja see on igati hea ÕSP olnud. Ei mürise, töötab siiamaani ja sisaldab kõiki vajadusi. Ütlen et igati korralik pump.

klaverimeister
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja

Lugemata postitus Postitas klaverimeister » 15 Jaan 2019, 11:05

Mina ise olen seda meelt, et kui pump võtta, siis ikkagi parim mis hetkel turul saada, seda enam kui on tegemist põhiküttele pretendeeriva seadmega. Paigalduse hind on ju sama. SCOP peaks olema parim võimalik - samuti oli minu jaoks tähtis siseosa välimus. See, et meil on väga harva -25 pakast, pole mingi argumenti. Võimekas masin on ka soojemate ilmadega palju ökonoomsem ning see ju soojuspumba mõte ongi, saada võimalikult vähese elektrikuluga võimalikult palju sooja.

Lihtsalt teemaväliselt küsin - oled sa ÕHK-VESI variandi täielikult välistanud? Katel keldrisse, sealt torud mööda ventlõõri üles jne - oleks ka soe vesi kohe olemas, mis on otseküttes päris suur elektriröövel.

uudistaja333
Uus kasutaja
Uus kasutaja

Lugemata postitus Postitas uudistaja333 » 15 Jaan 2019, 11:29

klaverimeister kirjutas:
15 Jaan 2019, 11:05
Mina ise olen seda meelt, et kui pump võtta, siis ikkagi parim mis hetkel turul saada, seda enam kui on tegemist põhiküttele pretendeeriva seadmega. Paigalduse hind on ju sama. SCOP peaks olema parim võimalik - samuti oli minu jaoks tähtis siseosa välimus. See, et meil on väga harva -25 pakast, pole mingi argumenti. Võimekas masin on ka soojemate ilmadega palju ökonoomsem ning see ju soojuspumba mõte ongi, saada võimalikult vähese elektrikuluga võimalikult palju sooja.

Lihtsalt teemaväliselt küsin - oled sa ÕHK-VESI variandi täielikult välistanud? Katel keldrisse, sealt torud mööda ventlõõri üles jne - oleks ka soe vesi kohe olemas, mis on otseküttes päris suur elektriröövel.
Jah, kuigi alguses oli õhk vesi süsteemiga arvestatud selgus siiski, et põrand ei pruugi betoonivalule vastu pidada ja sealt edasi mõtlesin juba ka seda, et kuna pind on niivõrd väikene siis õhk vesi küte ei pruugi ennast äragi tasuda. Lisaks veel loomulikult suur kokkuhoid alginvesteeringu arvelt. Pigem panna tõesti üks parim ÕSP ja kas siis õliradikad või proovida seda infrapuna vigurit.

Vasta