Trapi abi ehk tõsterõnga küsimus

saunad, santehnika, boilerid jne
trapimees
külaline

Trapi abi ehk tõsterõnga küsimus

Lugemata postitus Postitas trapimees » 05 Dets 2018, 23:26

Kas keegi tunneb ära mis trapp see on? Tegemist ilmselt ca 10 aastat vana trapiga. Kuna ma alustasin oma ehitajakarjääri hiljem, siis kohe aru ei saa, kirjasid ka peal pole. Tundub, fet uponor või vieser, aga kurat seda teab. Mõõt igatahes 150mm.

Nii, probleem: Tellija tahab pvc eemaldada ja panna plaadid kiirelt ja soodsalt. Alguses ütlesin, et tuleks osta uus trapp, aga loogiliselt võttes võiks olla võimalik sinna panna tõsterõngas. Praegugi poes samade mõõtudega Uponori/Vieseri tõsterõngad ja veel Nonamed ka olemas. Ideaalis tahaks veel selle tõsterõnga panna, millel ülemine ots kandiline. No saate isegi aru, visuaalsus pluss lõikamine. Kandiline on ikka ilusam, kui ümar.

Kuhu see haisulukk siis lahendatud on sellise trapi puhul? Seinad kinni ehitatud ja plaaditud. Tegemist siis vana "euroremondi" uueks euroremondiks tegemisega.

trapimees
külaline

Re: Trapi abi ehk tõsterõnga küsimus

Lugemata postitus Postitas trapimees » 06 Dets 2018, 00:07

Oijah, tööpäev oli pikk, ise ka aru ei saanud, et pilti ei pannud:)

Pilt

Igavene niru näeb välja, aga lihtsam on tõsta, kui põrandat lõhkuma heast peast hakata. Eriti kui sooviks on kiire-odav-käib kahh-ilus. Klient on ju kuningas!

Kasutaja avatar
Elentino
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 465
Liitunud: 02 Jaan 2007, 16:39
Asukoht: Jõgevamaa/Tallinn/Soome
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Trapi abi ehk tõsterõnga küsimus

Lugemata postitus Postitas Elentino » 06 Dets 2018, 20:20

Miks trappi pead tõstma? Eemaldad mati, lihvid liimi maha, teed vesieristuse , paned trapilapi ja pingutusrõnga. Trapikaane valikut ei mõjuta küll trapp. pane või viisnurkne.
Elentino teostab üldehitust!

trapimees
külaline

Re: Trapi abi ehk tõsterõnga küsimus

Lugemata postitus Postitas trapimees » 08 Dets 2018, 21:04

Trappi tahtsin tõsta, et ta oleks enamvähem põranda tasapinnas või gramm allpool. Sa tahad pead pestes kuskile auku astuda nagu 1950 aastate kandis või? Ja veel huvitab mind see, kuidas ma suvalisele ümmargusele trapile viisnurkse trapikaane paigaldan, ilma et mingisugune tugi või tõsterõngas tal all oleks?

Aga see selleks.

Läksin siiski seda teed, et ostsin normaalse uue kandilise trapi ja paigaldan selle kiirbetooniga vana asemele. Ülejäänud lapid, eristused ja peale veel paar kalja ja olut lasen ka lõdvalt sinna plaatimise kõrvale.

PS. Tegemist pidi olema oletatavalt mingi Merica vms trapiga, millega tegeleb Feb. Ise kasutan kaasaegsemaid tooteid ja vanad asjad las jäävad vanasse aega.

trapimees
külaline

Re: Trapi abi ehk tõsterõnga küsimus

Lugemata postitus Postitas trapimees » 08 Dets 2018, 21:06

Võibolla väljendasin end valesti - trapp on ümmargune, tõsterõngas on ka ümmargune. Trapikaas on kandiline. Plaat on ka kandiline. Tulemus jääb ilus ja kaasaegne. Vana asi läheb jäätmejaama.

Fgh
külaline

Re: Trapi abi ehk tõsterõnga küsimus

Lugemata postitus Postitas Fgh » 08 Dets 2018, 23:09

Tasuks vist ametit vahetada. Enamik heakskiidu saanud trappidest on ümmargused. Ka see trapp on igati korralik, aga paistab, et millegipärast on eemaldatud vesiluku vudinad. Kõige lihtsam oleks olnud kõik jätta nii nagu see oli ja põrand ära plaatida otse pvc peale(eeldusel, et tegu pole mahulise pvc kattega). Trapi kaane saab paigaldada viis voi kuusnurkse, kui selline leida.

Kui põrandat vaga palju oli vaja tõsta, siis see trapp on kokkusobiv vieseri tõsterõngaga. Ümmargune rõngas paika, tasandus, veetõke ja misiganes nurkne kaas peale.

Tehke klientidele teene ja käige weber, kiilto, casco koolitusel, mis on tasuta ja viimati pakuti süüa ka. Olulist lihtsam on teha tööd, kui teada miks, millega ja kuidas asju tehakse.

san,tehnik
külaline

Re: Trapi abi ehk tõsterõnga küsimus

Lugemata postitus Postitas san,tehnik » 09 Dets 2018, 10:36

Tegemist on vieseri kuivtrapiga ja sellel ei peagi haisulukku olema. Sealt liigub vesi järgmisesse trappi, milles on haisulukk.
Neid vieseri trappe kasutatakse eestis kõige rohkem ja neile saab peale panna tõesti igasuguse kujuga trapikaasi.
Teemaalgataja võiks jah ennast rrohkem kurssi viia trapi teemaga, sest olemasoleva trapi asendamine uuega oleks palju kulukam.

trapimees
külaline

Re: Trapi abi ehk tõsterõnga küsimus

Lugemata postitus Postitas trapimees » 09 Dets 2018, 12:07

Ossa Mait, nüüd läks küll halvasti.
Olen hommik otsa töökuulutusi lapanud ja välistasin ehituse ja eriti selle, mis puudutab vannituba. Leidsin ka uue tasuva töö, esmaspäeval on vestlus ja teisipäevast juba alustan (terav pliiats noh). Aga erru lähen siiski enesekindlalt.

1. Sellest sain juba alguses aru, et tegu on kuivtrapiga. Aru ei saanud, kus võiks olla haisulukk, kuna vannitoas rohkem trappe pole. Ju siis mingi lahendus on seina taga peidetud kujul. Trapp ei haise, seega toimib ja edasine ei huvitagi antud olukorras.

2. Tegemist ei ole Vieser trapiga. Tegemist on MERISER (Merika) trapiga, mis on jah küll laialt kasutatud ja ka Soome ettevõte, aga siiski mitte Vieser. Mis siis, et mõõt on sama või sarnane, siis iga asi ei sobi kokku iga asjaga.

3. Kiilto koolitustel käidud vist 2 korda isegi ja sel ajal, kui seal Peetri tühermaal oligi ainukese asjana püsti see Kiilto silikoonipudel.

4. Lõppkokkuvõttes kasutan siiski korrektset tõsterõngast-tihendit-kraed koos kandilise ja beezi trapikaanega.

5. Uue trapi paigaldus koos kiirbetooniga oleks võtnud mul tõenäoliselt aega tund + kivistumine. Korraks tundus, et vajalike asjade otsimine võtab lihtsalt kauem aega ja tuli valida kiirem ja ökonoomsem variant. Kulukas ei saa öelda, väga viisakad trapikomplektid on 20 euroga saadaval koos RV kaanega.

6. Ja kurat mismoodi te ässad panete viisnurkse või mis tahes kujuga uue trapikaane paika - kasutades vaid pildilolevaid vahendeid? Sel juhul soovitan teil ennast kurssi viia, töökohta vahetama ei pea.

7. PVC peale ei plaadi. Vahet ei ole miks. Lihtsalt ei plaadi ja kõik.

Oleks mulle keegi kohe lihtsalt öelnud, et see on ju Meriser trapp, oleks piisanud, et see teema nii pikk ei oleks ja te oleks välja paistnud ässadena. Ja kurat et ma seekord esimesena FEBi ei läinud. Mitte et seal targad koos on, aga seal on nimetatud trapi asju müügil.

san,tehnik
külaline

Re: Trapi abi ehk tõsterõnga küsimus

Lugemata postitus Postitas san,tehnik » 09 Dets 2018, 12:58

Miks siis vaja toimiv trapp välja lõhkuda, kui uue sobiva trapikaane saab osta hinnaga 6.-?
Sooviti ju odavaimat lahendust.
Mõni võib koolitusel käia ka 10 korda, kuid asjadest ikka aru ei saa.

trapimees
külaline

Re: Trapi abi ehk tõsterõnga küsimus

Lugemata postitus Postitas trapimees » 09 Dets 2018, 22:35

san,tehnik kirjutas:
09 Dets 2018, 12:58
Miks siis vaja toimiv trapp välja lõhkuda, kui uue sobiva trapikaane saab osta hinnaga 6.-?
Sooviti ju odavaimat lahendust.
Mõni võib koolitusel käia ka 10 korda, kuid asjadest ikka aru ei saa.
Oleks Sa kõva mees mulle kohe öelnud, et keri Febi, see on Merika trapp, siis oleks mure murtud. Lihtsalt, kui mul mõistatamise-katsetamise peale kulub aega rohkem, kui poest ostetud kaasaegse neljakandilise kaanega uue trapiKOMPLEKTI paigaldamisele, siis loomulikult lõhun välja. Mis seal nagu nii ulmet siis on?

Mida te õigustate ennast - selliseid sõnu nagu vieser ja uponor tean ma ise ka. Ainuke mees, kes vaatas pilti ja sekund hiljem ütles, et paistab nagu Meriser trapp - on Espaki sanitaarosakonna poiss. Viimasel paari aastaga on selle poe müüjate tase (vähemalt sanitaarosakonna, aga kõvasid mehi ja naisi on teistes osakondades ka) tõusnud mitte mäe, vaid kolme mäe kõrguseks võrreldes teiste poodidega.

Lisaks ma tahan, et kõik inimesed aru saaks, et ei EI PIISA AINULT trapikaane väljavahetamisest. Teatud osad on pildilt puudu.

Jätkame siis homme peale poes käiku pildiseeriaga. Esimesel katsel proovin paigaldada trapile uue trapikaane - loodan, et leian viisnurkse, kui ei, siis panen nelinurkse. Ilmselt see ei õnnestu, trapikaas peab ju kuhugile toetuma. Õhk ei kanna ju? Peale lennukite ja liblikate ja kärbeste.

san,tehnik
külaline

Re: Trapi abi ehk tõsterõnga küsimus

Lugemata postitus Postitas san,tehnik » 09 Dets 2018, 23:20

1. puhastada korralikult põrand
2. teha hüdroisolatsioon
3. plaatida ja selle käigus ka paigaldada trapikaas(kinnitub plaatimisseguga)

san,tehnik
külaline

Re: Trapi abi ehk tõsterõnga küsimus

Lugemata postitus Postitas san,tehnik » 09 Dets 2018, 23:29

Pildil olev ümar asjandus ei ole trapi kaas, vaid see on abivahend surverõnga jalaga surumiseks trapi sisse, et kangaga tugevdatud hüdro jääks trapi seina ja surverõnga vahele. Kui see tehtud, võid selle valge "trapikaane" ära visata.

Vasta