1. leht 1-st
Küsimus: LODE katusekivi
Postitatud: 27 Mai 2007, 21:19
Postitas carla
Küsimus selline, et kas keegi on kokku puutunud LODE kaubamärki kandva savist katusekiviga.
Nende pakkumine on konkurentsitult parim hetkel pakutavaist, kuid ei ole leidnud eriti tagasisidet kasutajatelt.
Olge head andke endast siin teemas märku - nii positiivselt kui negatiivselt.
Tänud ette
Kaarel
Postitatud: 27 Mai 2007, 21:38
Postitas restauraator
Lätis on vastu tulnud, aga kogemusi pole. Neid paigaldatake teisiti, kui meil enim levinud kivimarke. See tähendab, et ülemine kivi seob kaks alumist ära. Siinseid kive laotakse ridade kaupa üksteise peale.
See on lihtsalt huvitav tõdeda olnud, aga tavainime vaevalt seda märkab.
Kus neid meil katsuda saab?
Lode eestis suht tundmatu savikivi!
Postitatud: 27 Mai 2007, 22:18
Postitas Külaline
Lodega kokkupuuteid pole aga ise kivikatuseid pannuna tean Sulle seda öelda, et hoolimata tema kokku sobitamisest on see kenakesti täpsem ja aeganõudvam töö kui Est-Lux´i lappamine.
Savikivi Roov peab olema täpsem ning soovitav on neid üksjagu "kuivalt" maapinnal kokku panna, et näha nende "mänguruumi".
Isiklikult arvan, et savikivi on rohkem naabrile "ärategemise" värk. ainus asi- rohkem selle raha eest ei saa, kui teistsuguse väljanägemise- muid eeliseid betoonkivi ees pole täheldatud.
Maitseasi-maitse järgi!
Katusemees@yahoo.com
Postitatud: 03 Juul 2007, 21:45
Postitas Illar
Eelised on, aga mitte väga olulised. Olen ise pannud ca 700 ruutu, enne roovitis ja kivi peale. Iga kiviga oli toksimist, sest igal kivil oli küljes savijääke, mis ei lasknud kivi paika sobitada. Kivi on kaalult kergem, kui eststein. Tartus saab ühte katust vaadata Linnu tn. alguses. kaksikmaja.
Alt on hiljem traadiga sidumist, iga ruudu kohta neli kivi kinni siduda, aga mitte liiga kõvasti, muidu lõhub temperatuur hiljem kivi ära. Augud naele jaoks, kui peaks tarvis minema, tuleb tasa sisse puurida. Panekul on tarvis jälgida jooksu ja et rida käest ära ei läheks. Eststeini saab laduda vasakult paremale ja vastupidi, savikivi laotakse ainult ühtepidi. Saab ka teistpidi, aga ilge nikerdus on. Lõikamine on kõige parem vesijahutusega kettaga, tavaline relakas lõhub ära, ja kui jääbki terveks, siis hiljem katusel lõhub ilm ikka ära, sest mikromõrad tulevad sisse lõigates.
