Tere!
Kuna mu korteri ehitus on jõudnud sellisesse faasi, kus tahaks tegelema hakata seinadega.
Hetkel on siis seis selline, et enamus on veneaegne sein, mis on krohvitud pealt, osad kohad on saanud kipsitööde käigus pahtliga tehtud.
Esialgne plaan oli enamus seinad teha tekstuurvärviga üle ja korras.
Kuna tekstuurvärv läheb terve korteri peale jube kalliks, siis otsustasin ise miskit kokku segada.
Leidsin siit erinevaid teemasid, kus soovitati pahtliga tekstuur teha, aga hetkel on kokkuostetud kruntvärvi ja ehk kannatab sinna pahtel sisse segada ja niiöelda 2in1 teha?
Keegi kes varem katsetanud oskab ehk nõu anda, kui palju seda pahtlit oleks hea panna? Väga suurt tekstuuri ei taha, pigem nagu välisfassaad vms, sellist õrnemapoolset.
Millega seda kõigemugavam seinale kanda?
Siseseinte värvimine
siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
-
- autodidakt
- Postitusi: 12023
- Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
- On tänanud: 378 korda
- On tänatud: 419 korda
Re: Siseseinte värvimine
Lugemata postitus Postitas Urmas »
No sellisel juhul otsustasid ise kokku segada variandi, mis läheneb hinnaklassilt tekstuurvärvidele.qaqaqa288 kirjutas: 23 Okt 2018, 08:55 Kuna tekstuurvärv läheb terve korteri peale jube kalliks, siis otsustasin ise miskit kokku segada.
Leidsin siit erinevaid teemasid, kus soovitati pahtliga tekstuur teha, aga hetkel on kokkuostetud kruntvärvi ja ehk kannatab sinna pahtel sisse segada ja niiöelda 2in1 teha?

Ise olen teinud pahtli vedelamapoolse ja olenevalt struktuurist, kas suure- vüi väiksekarvalise rulliga lakke-seintele määrinud. Võid ka pahtlilabidaga natuke paksema kihi peale kanda ja siis rulliga tektuuri anda. Kui pahtel on kuiv, siis laia pahtlilabida servaga või jämedama liivapaberiga(60 või 80) tervad tipud maha nühkida. See on vaid üks variante. Seejärel kruntimine ja põhivärviga värvimine. Põhivärviga saab teha nii ühetoonilist kui ka mitmete erinevate toonidega ehk värvipesu nagu pildil 1 ja 2. Pildil 3 kleepisin seina sobiva mustriga Seinexi, värvisin valgega üle ja helesinisega tegin värvipesu.
Kõiki variante ei suuda/viitsi siin pikalt kirjeldada ja selleks aastaks on vist Tikkurila eratarbijate dekoratiivviimistluse koolitustega(tasuta) kõõga.

NB! Ei võta materiaalset vastutust oma kommentaarides soovitatu kasutamise eest! 

Mine “Siseviimistlus, värvid, plaatimistööd”
Hüppa
- Ehitusfoorum
- ↳ Üldfoorum
- ↳ Ahjud, kaminad, korstnad
- ↳ Aiad, väravad
- ↳ Aknad, uksed
- ↳ Betoon ja betoonitooted
- ↳ Ehitustööriistad
- ↳ Ehitusmaterjalid
- ↳ Elekter, elektriseadmed
- ↳ Energiamärgis ja energiaaudit
- ↳ Fassaadide arutelu
- ↳ Katused, laed
- ↳ Hüdroisolatsioon
- ↳ Kaevud
- ↳ Konstruktsioonid, seinad
- ↳ Küttesüsteemid
- ↳ Palkmajad
- ↳ Projekteerimine, projektid
- ↳ Põrandad
- ↳ Puit ja puidutooted
- ↳ Restaureerimine
- ↳ Seadusandlus
- ↳ Soojustus, isolatsioon
- ↳ Saunad, dussiruumid, vannitoad, sanitaartehnika
- ↳ Siseviimistlus, värvid, plaatimistööd
- ↳ Ventilatsioon
- ↳ Veevarustus, kanalisatsioon, käimlad
- ↳ Vundamendid
- ↳ Naljanurk
- ↳ Arhiiv
- Ärifoorumid
- ↳ Otsin tööd
- ↳ Pakun tööd
- ↳ Ostu-müügifoorum
- ↳ Annan/võtan rendile
- ↳ Hinnapäring