Paisupaagis vesi

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Külaline
külaline

Paisupaagis vesi

Lugemata postitus Postitas Külaline » 15 Sept 2018, 09:38

Hommik,

Lisasin eelmisel küttehooajal süsteemi akupaagi 720L ja 80L paisupaagi.
Siitsamast foorumist sain tarkust, et paisupaagi eelrõhk peaks olemas maksimaalne tõstekõrgus + 0.2Bar.
Minu näitel on kõrgeim radiaator 6m peal, seega lasin uuest paisupaagist natukene rõhku välja (uuel oli 1.5bar), et sinna jääks 0.8bar.
Esimeste kütmiste ajal kontrollisin, et paisupaaki näiteks 0.6bar juures veel midagi ei läinud, 1bar juures oli juba natukene vett sealt.
Rohkem asja ei kontrollinud ega ka uurinud terve küttehooaja. 90C* juures oli maksimaalne kütterõhk 1.5bari, mis mulle ideaalselt sobib.

Nüüd enne küttehooaega mõtlesin, et kontrolliks kõik üle ja kui süsteem jahtunud, on süsteemis vist 0.4bar või 0.5bari rõhku ning paisupaaki loksutades (seisab ju teine maas ja jalgade peal) on seal päris arvestatav kogus vett sees. Ei tohiks ju? Või olen ma millestki valesti aru saanud? Lasin prooviks sinna paisupaaki natukene rõhku juurde, veekogus sellest eriliselt ei muutnud (tunde) kuid küttesüsteemi rõhk küll.

Paisupaak kutu?

Külaline
külaline

Re: Paisupaagis vesi

Lugemata postitus Postitas Külaline » 15 Sept 2018, 11:09

Paisupaagi rõhk ei käi otseselt maja kõrguse järgi, vaid soovitud vee rõhu järgi. Vee rõhk käib küll jah kõrguse järgi. Alla 1 bar ei soovitaks ka 1-kordse maja puhul. Kui paisupaagi panid 0,8 bar ja külma süsteemi rõhk on 1,0 bar, siis ok.
Paisupaagil peaksid ikka õhurõhu ära mõõtma ja seejuures vee rõhk peab nullis olema, et õigesti mõõta saaks. Kas paisupaagil on õhuventiil alla või üleval? Kui on all, siis on lihtne aru saada kui paak katki on- ventiilist tuleb vett.

Vasta