Trobikond küsimusi vana maja edasiehitamisel...

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
Pets4524
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 20 Nov 2006, 19:37

Trobikond küsimusi vana maja edasiehitamisel...

Lugemata postitus Postitas Pets4524 »

Tere,

Olen raske valiku ees - nimelt oleks saadaval majakarp koos krundiga suht soodsa hinnaga ja suht enamvähem kohas aga seoses sellega on ikka megalt küsimusi
Kuna tegu on tuhaplokist ehitatud ühekords majaga millel täiskelder ja ka katusekorruse väljaehitamise võimalus siis on mõte uidanud selles suunas et saun ja pesemisruumid teha keldrisse, elutuba ja köök esimesele korrusele ning magamistoad teisele. olemas on garaazi ja abihoone vundamendid milledega näeks lahendusena abihoonet garaazi ja maja vahel ning sissekäik oleks abihoonest nii majja kui ka garaazi ja see oleks ka garaazi ja maja vaheline ühendus aga siinkohal hulk kõsimusi juba tekkinud:
1. kuna tegu nn"veneajal" ehitatud majaga siis oleks ilmselgelt vaja selgeks teha kui hea on keldri veepidavus ja vajadusel teha hüdroisolatsioon ning ilmselt oleks ka vaja soojustada maaalune osa (ise arvan et 15 cm peno ja põletatav tõrvapapp on piisavad) aga jääb veel kartus et kui vesi tahab sisse tulla tuleb läbi põranda (selle vältimiseks tuleks teha drenaaz aga kuhu juhtida vesi? st kas viia lihtsalt majast kaugemale maase või kuidas?)
2. välisseinte soojustus 15 cm peno, distants liist ja laudis kas on piisav soojustus juhul kui siseseinad otse krohvi-pahtli alla ja värv selga?
3. kuna praegune seis on selline et vahelagi puudub st on aint sarikad siis milline oleks normaalne vahelae struktuur? kas 10x20 talad 60 sammuga oleks aktsepteeritavad kui maja seinte vahe on 7m? allapoole ilmselt kips või osp plaat, siis 20 villa sarikate vahele ja peale täislaudis ning parkett?
4. maja planeeritav suurus saaks olema umbes 130 m2 - kas küttena eelistada lihtsalt otsest elektriradikatega kütet või mõnda muud varianti kuna esialgsed plaanid näevad ette maksimaalselt umbes 7 aastast kasutusperioodi st ei ole plaanis eluajaks sinna jääda - asub kohas kus keskkütte ja gaasikütte võimalused puuduvad
5. kuna väga meeldiks maja nn otsaseinast katust pikendada umbes 1,8 meetrit, et saada alumisele korrusele terass ja ülemisele magamistoale rõdu siis kas selleks on vaja võtta eraldi ehitusluba kui rajada see postidele st valada maasse kannud 6tk ja neile ehitada kogu sõrestik puidust või võib selle niisama teha?
6. kui usaldusväärsed on vanad ja kaua seisnud vundamendid? kõrvalhoone ja garaazi vundamentide sobivus huvitab - kas on midagi mida kindlasti peaks silmas pidama et vältida hilisemaid üllatusi? st kuidas on vajumistega kuna maja ja kõrvalhoone läheks kokku ja garaaz ja kürvalhoone omakorda samuti? garaazi ja kõrvalhoonet pole kunagi olnud veel, on ainult vundamendid valatud (kas oleks vaja ka need soojustada?)
7. kuna praegu on majas korsten keset maja ja see jääb segama siis millised vahed on korstnal maja see ja majast väljaspool? kujutaks parema meelega korstent ette maja taga välisseina ääres kui keset tuba ja ka kamina asukoht oleks sellel juhul vastuvõetavam. kas välimine korsten peab olema eraldi soojustatud või ei? valiksin fibokorstna kus sisetorul on soojustusvilla vest ümber - on vaja või ei?
8. Kui suur peaks olema alumiiniumkaabli ristlõike pindala kui post on 30 meetri kaugusel ja vaja nn tööstusvoolu ikka majja ja garaazi?
9. kas katusekorruse lae peale ja esimese korruse laepeale mis järgi jääb tubade arvelt on 30 cm villa piisav kogus soojustamiseks ning katusekorruse seinte soojustamiseks 15 cm villa? seina sissepoole osp plaat
10. kuidas lahendada keldrikorrusel asuva sauna- pesemisruumi ning wc heitvee äravool kui kasutada seda krt kuidas ta nimi oligi kolme kambrilist süsteemi - setiti vms - kas ainuke lahendus on vahekaev + ülepumpamine? asub tasase reljeefiga maapinnal
(maja taga on riigimets :twisted: )
11. milline oleks orienteeruv elektripaigalduse hind kogu majale? materjal +töö
12. milline oleks prognoositav eelarve kui arvestada et maja välispinda mingi 100 ruutu seinu umbes (garaas esialgu ainult varjualuseks jääb) seega soojustus +laudis, seinad seest viimistleda, vahelagi teha ja keldrisse põrandaküte+ viimistlus ning saun ja pesuruumid, ülemine korrus väljaehitada ja viimistleda? Raske küsimus muidugi ja raske vastata - niipalju oskan öelda et kõik tööd teen ise vä elekter mille jätan asjatundjatele.

eelkõige ootan arvamusi selles suunas et kas ei ole millegiga liialdanud / kuskilt miskit ära jätnud ja kas selline projekt on otstarbekas st kas tasub sellist mahukat asja kaela võtta või oleks lihtsam ehitada uus maja - tean et maaalune korrus on miinus ning 3 korruse vahel elamine vähendab mugavust aga praegune hind on see mis paneb mõtlema ja uurima, et äkki on tasuv seda vaeva näha? Esialgu olen arg ja kardan, et kui kelder vett ei pea korralikult siis on kogu asi mahamaetud kuna ruumi ei ole nii palju et sellest pinnast loobuda. Ah jaa tegemist viljandi lähiümbrusega et teaksite:)

Igasugused arvamused oodatud
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

No kas kellelgi ei ole mingeid arvamusi nõuandeid? Oleks objektiivset kõrvaltvaataja pilku vaja ja mõningaid nõuandeid :)
mel777
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 290
Liitunud: 06 Mär 2006, 14:42

Re: Trobikond küsimusi vana maja edasiehitamisel...

Lugemata postitus Postitas mel777 »

1. aga tee kõigepealt selgeks, milline see keldri vee ja niiskusepidavus on. Kui halb, siis võid arvestada päris suurte väljaminekutega.

2. 15cm peno on piisav aga miks paned selle peale laudise, penot saab ju krohvida. Siseseintele piisab sel juhul ainult krohvist,värvist

3. 7m ava puhul oleks mõistlik orgunnida mingi vahesein või tala (postidel) - kust saad 7m pikkuseid prusse ? 7m peale jääb 10x20cm küll väheks (minu arust). 20 villa oled ilmselt mõelnud talade vahele, mitte sarikate vahele. Sarikate vahel (pööningkorrusel) võiks olla vähemalt 25cm villa.

4. kui esialgsed plaanid on 7 aastase kasutusajaga, siis on elektriküte kõige kiirem ja odavam paigaldada. Kasutamine on ainult kallis. Kui viitsid, siis tee mingi ahi koos korstnaga ka.

5. selleks pead valla ehitusmäärust ja ehitusseadust lugema.

6. usaldusväärsus sõltub seisukorrast - kui pragusid ega muid lagunemise tundemärke ei ole, siis peaks hea vundament olema. Huvi pärast võid mõõta, kui sügaval maa sees see vundament on. Kui ta niikaua on hästi pidanud, siis edasisi vajumisi ei tohiks esineda. Vundamenti, mis on hüdroisoleerimata, pole mõtet soojustada - seda enam, kui tegemist on kõrvalhoonetega.

7. fibokorsten peaks kõige parem variant olema.

8. kaabli ristlõige oleneb peakaitsme võimsusest ehk mitu amprit sul peakaitse tuleb. eramajale on tavaliselt kuni 25A - sel juhul piisab 16mm2 vaskkaablist või >20mm2 alumiiniumkaablist.

9. katusekorruse lae peale on 30cm piisav, esimese korruse lae villa ülesanne oleks rohkem helisummutus, mitte soojustamine. Katusekorruse seina pane ka vähemalt 25cm, vaata et OSB-d väljaspoole ei pane.

10. ainuke variant on vist pumbaga, kui krunt on piisavalt suur, siis võid taotleda imbväljakut koos septikuga. Kui luba ei anta, siis pead suure mahuti panema.

11. usun, et sõltuvalt keerukusest alates 30000 EEK (ilma EE liitumiseta)

12. raske küsimus aga kui ise teed, siis peaks mingi 500 000- 600 000 EEK kanti jääma.

üldiselt paistab, et lihtsam on ehitada uus maja - kõik oleneb vundamentide ja keldri seisukorrast.

Loodan, et on natuke abi - tegemist on minu isikliku arvamusega, mis ei ole eksperdiarvamus.
Pets4524
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 20 Nov 2006, 19:37

Lugemata postitus Postitas Pets4524 »

Väga tänulik olen :) Selliseid vastuseid ootangi ja 20 villa ikka vahelakke jah teise korra laele arvasin 30 oma aruga ning kui nüüd taas eestis olen siis ilmselt kulub paar päeva igasugu mõõtmise ja arvutamise peale aga mingit sellist suurusjärku arvestasin iseg - 600 K. Ootan ka teiste arvamusi antud teemal
Pets4524
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 20 Nov 2006, 19:37

Lugemata postitus Postitas Pets4524 »

äkki viitsib keegi veel oma arvamust avaldada :?
sorts
külaline

Lugemata postitus Postitas sorts »

mõned nõuanded.
1. kui maja on tuhaplokist, siis piisab soojustuseks ka 100-125mm penost. veneaegne tuhaplokk pole midagi muud kui tänapäevane Aeroc, Silbet vms.
2.vahelakke ei ole vaja rohkem kui 100mm rullvilla või 50mm jäika plaatvilla. nagu eelnevalt mainitud ,on see vaid mürasummutuseks.
3.laetalad peaksid olema kas puit-metall talad ala Vesmont või siis tuleb ehitada vahesein või tugitala. tavapuidust ei ole mõtet ehitada pikemaid kui 5 meetriseid sildeid, eriti juhul ,kui II korrusel hakkab ka elu käima. sa ei saa lage piisavalt jäigaks.
4. katuslagede soojustuseks on parim võimalus peno. piisab 250 mm penost.kui soovid ikkagi kindlalt villa, siis on õige paksus 400 mm, see tuleb kihtidest: aurutõkkekile, 200 villa, tuuletõkkepaber, 200mm villa, tuuletõkkeplaat, katuse aluskate jne.

Jõudu!
vmb
külaline

Lugemata postitus Postitas vmb »

90% langeb kokku olukorraga, milles olin 5a. tagasi, kaasa arvatud isegi see, et Viljandi lähedal :lol: Kui huvi võta kontakti saad minu vigu vältida. 55690315
Murfen
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 04 Jaan 2007, 23:48
Asukoht: Tallinn

Re: Trobikond küsimusi vana maja edasiehitamisel...

Lugemata postitus Postitas Murfen »

2. 15cm peno on piisav aga miks paned selle peale laudise, penot saab ju krohvida. Siseseintele piisab sel juhul ainult krohvist,värvist

Sisuliselt õige, krohvimine oluliselt odavam aga kui hoovis kappavad ringi väikesed lapsed toigaste, pallide, jalgratastega jne, siis unusta peno krohvimine ära, ikka suhteliselt õrn, ise panin küll laudise ja ei kahetse, naabrite maja seina sigines juba esimese aastaga 5 rusika suurust auku.
imelik
külaline

Lugemata postitus Postitas imelik »

Ei tea kuidas on lood el.tööde hinnaga Viljandi kandis aga 30 000
on minu meelest liiga optimistlik pakkumine.
Ise pakuks et korruta min. 3 või 4 ga.
mel777
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 290
Liitunud: 06 Mär 2006, 14:42

Re:

Lugemata postitus Postitas mel777 »

imelik kirjutas:Ei tea kuidas on lood el.tööde hinnaga Viljandi kandis aga 30 000
on minu meelest liiga optimistlik pakkumine.
Ise pakuks et korruta min. 3 või 4 ga.
korruta või 100-ga - kui ise teed, siis jääb u 30-40 K kanti ..
p2idrekas
külaline

Re: Trobikond küsimusi vana maja edasiehitamisel...

Lugemata postitus Postitas p2idrekas »

Kas tegemist on Päidre kandis oleva majaga?
Vasta