Paekivisein

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
Anolimoos
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 11 Aug 2018, 12:59

Paekivisein

Lugemata postitus Postitas Anolimoos » 11 Aug 2018, 13:13

Tere!

Korteris on soklikorrus paekiviseinaga, mis sai paar aastat tagasi nn kindakrohviga üle krohvitud (lubikrohviga) ning seejärel üle värvitud valgeks. Seina puhastades oli näha, et seina alumise ääre (u 60 cm) paekivide vahelt pudeneb vana segu, mis on suht mulla-liiva segu. Ning nüüd ongi ajaga seinale tekkinud kollased plekid. Alguses mõtlesin, et tegu hallitusega ning tegin seina hallituse vastase vedelikuga üle, kuid see ei aidanud. Peale seda hakkas värv hoopis mullitama ning kollased plekid on ikka olemas. Hakkasin nüüd seda mullitanud värvi pahtlilabidaga maha koorima ning on tunda, et enamike kollaste laikude alt on justkui tühi, kui peale koputada. Haamri abil lõin paar kohta lahti ning need ongi sellised kohad, kuhu sai krohvi paksemalt pandud nö vuugi vahele. Samas on seal ikka see liiv, mis tundub ka veidi niiske. Pika jutu lõpuks küsiks, mida nüüd ikkagi teha? Need kollased laigud on üsna nähtavad ja tahaks nendest ikkagi lahti saada. Kas krohvida nüüd uuesti või peaks enne suuremad augud millegiga täitma? Ülevalt poolt on krohv ilus ning saan aru, et see krohv/värv reageerib selle niiske liiva-mullaga. Mida teha?

Anolimoos
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 11 Aug 2018, 12:59

Re: Paekivisein

Lugemata postitus Postitas Anolimoos » 11 Aug 2018, 13:25


vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1265
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 57 korda

Re: Paekivisein

Lugemata postitus Postitas vtl » 11 Aug 2018, 16:00

Millega Sa selle seina valgeks värvisid? Kas värv on hingav?

Lubikrohv tahab koospüsimiseks kokkupuudet õhuga (õigemini õhus leiduva CO2-ga). Kui see umbselt kinni katta, siis laguneb see mõne aastaga liivaseks pudedaks olluseks. Oma osa on ka paekiviseinast sisse imbuval niiskusel, kui see ei saa välja kuivada. Niiskus liigutab kaasa kivis olevaid soolasid ja need teevad kollased plekid.

Lahenduseks on lahtised kohad tühjaks kraapida, täita uuesti lubikrohviga ning värvida üle hingava värviga.

Külaline
külaline

Re: Paekivisein

Lugemata postitus Postitas Külaline » 13 Aug 2018, 07:59

Tere. Soklikorrus ei ole eluruumiks sobilik koht. Lugupidamisega. Alar Piirfeld

Külaline
külaline

Re: Paekivisein

Lugemata postitus Postitas Külaline » 13 Aug 2018, 21:49

Minu arvamuse järgi on see pildil olev kahjustus naturaalne mööda vundamenti ülesroniv niiskus, mis tekitab sellist "efekti".
Odavam on 2x aastas ja võib olla tihendamini ehk peale suuremaid vihmaperioode kahjustatud kohti parandada kui ümber maja lahti kaevata ning allapoole soklikorruse põranda tasapinda organiseerida sadevete äravoolusüsteem koos kogu kupatusega.
Eelmise kommentaatoril, Piirfeldil on õigus, et sokli korrused ja pööningud ei ole reeglina elamiseks mõeldud. Kui eelmise riigikorra ajal oli sellised elukohad sundvalik, siis praeguse riigikorra ajal on see inimeste enda vaba valik.

Urmas

Vasta