Suitsusauna keris

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
janx4
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 120
Liitunud: 17 Juun 2010, 10:27
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Suitsusauna keris

Lugemata postitus Postitas janx4 » 06 Aug 2018, 18:16

Tere

Olukord - vana suitsusauna keriseosa on laotud enamuses paekivist aga leidub ka maakivisid.
Samuti on keriseosa laotud kokku välisseinaga, mis samuti enamuses on paekivi. Ehk, et välissein moodustab suure L tähe ca. 1.5...2m mõlemad haarad. Ja keris seal sees moodustab väiksema L tähe. Visuaalsel vaatlusel puudub koldes igasugune vooderdus shamottide vms. näol. Parimal juhul on koldeosas vist maakivid, mille peale on toetatud mõned relsid ja krt teab mis veel.
Välisseinaga on selline jama, et eelmised omanikud on lasknud suurel puul kasvada seina kõrvale, mis omakorda on tekitanud seina suured praod.
Samuti on lahtised pooled kivid kerisel.
Ehk, et olukord on nukker ja tõenäoliselt tuleks tuleks nii välissein kui ka sisene koldeosa maha tõmmata ja uuesti laduda.
Küsimused - mõtisklused:
1. Uuesti ladudes teha välissein eraldiseisvalt? Ehk, et koldeosa laon pärast sõltumatult välisseinast? Probleemiks on muidugi ruumi vähenemine...
2. Kas oleks välisseina ladudes mõistlik kasutada järgnevat segu - http://www.meistri.ee/et/a/lubikrohv-mu ... 4-mm-25-kg
3. Kui tahan pärast kerist laduda samuti paekivist (kasutada ära olemasolevaid kive) siis kas võin kasutada sama segu? Või ikkagi täna ladudes peaks kaaluma mingit muud materjali (tellist) ?
4. Koldeosa võiks/peaks tegema lapti shamotist? Millega ja kui paksult isoleerida? Tänapäevane tulekindel mineraalvill shamoti ja välisseina vahele?
5. Kas kasutada samuti liipreid kerisekivide all? Liiprite otsad mähkida ohtralt klaasriidesse ja panna toetuma kerise välisseina sisse nii, et shamottidel oleks all piisavalt liikumisruumi? Või on mingeid mõistlikumaid alternatiive?
6. Veel mingeid häid soovitusi, mille peale mõelda või ääremärkusi?

Lugupidamisega,
Sven

Vasta