Vannitoa seinte eeltööd dekoratiivvärvimiseks

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 5821
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 125 korda
On tänatud: 207 korda

Vannitoa seinte eeltööd dekoratiivvärvimiseks

Lugemata postitus Postitas Urmas » 17 Juul 2018, 19:47

Vaja teha vannitoa seintele dekoratiivvärvimine ja selleks on on vaja ideaalselt siledat aluspinda. Duššinurk ja põrand on juba plaaditud ja seal on korralik hüdro olemas, aga tellija soovib, et teeksin hüdrotamise ka ülejäänud seintele, mis lähevad dekoratiivvärvi alla. Nõus hüdrotamisega, aga tekkis väike kahtlus ühe oma idee suhtes materjalide järjekorra kohta. Seinad kipsplaadist. Kas järgnevale ideele on vastuväiteid? Täidan vuugid W pahtliga, kleebin sama pahtliga vuukidele 10cm laiuse klaaskiudteibi(kanga, mitte võrgu), nurgad 10cm laiuse võrkteibiga(5cm jääb mõlemale poole seinale), laiendan sujuvaks, teen nakkega üle, siis hüdroisoatsioon 2x pahtlilabidaga siledama pinna saavutamiseks, W pahtliga siledaks, nakkekrunt(niiskustõke), dekvärvi oma spetskrunt, ja 2x dekvärvi.
Mind häirib natuke see, et kui teha kõigepealt hüdro, siis selle liiteteip on tunduvalt paksem ja hüdro peale sooviks võimalikult õhukest pahtlikihti saada. Dekoratiivvärv ei kuulu just kõige odavamate hulka, on ikka täitsa täismatt ja pinda katsudes nagu kergelt sametine või kummjas või pehme. https://armourcoat.com/en/products/tactite

Üks asi veel- kui keegi targem viitsib kiigata selle viitele, siis ise uurides kodukalt tooteinfot oli miskit, mis pani mind natuke kahtlema selle värvi sobivuses vannituppa. Nimelt see, et sellel värvil on märgitud pesuklassiks 2 ja puhastusindeksiks(?) 1150x kui samas näiteks Vivacoloril vannitubade spetsvärvil(Interior Bath) on pesukindluse klass 1 ja 10 000x ehk ligi 9x suurem. Meie kohalik edasimüüja väitis, et Tactite sobib ka vannitubadesse. Kirjutasin igaks juhuks küsimuse vannitubadesse sobivuse ka tootjale, aga vastust veel ei ole tulnud.

Poolt ja vastuväited teretulnud ja tänud ette(olenemata arvamusest ;) )!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252

Flügger Värvid
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 16 Aug 2018, 14:47
Asukoht: Tallinn, Kadaka tee 4
Kontakt:

Re: Vannitoa seinte eeltööd dekoratiivvärvimiseks

Lugemata postitus Postitas Flügger Värvid » 16 Aug 2018, 16:22

Meie oma tootevalikust soovitaksime Flügger Dekso 5 või eriti kindla peale välja minna siis Dekso 25, mida võid ka tulevikus pesta survepesuriga ning ei pea muretsema ,et see maha tuleb. Dekso 25 on muidu kasutuses haiglates ja suure intensiivsusega niisketes ruumides. www.flugger.ee

Külaline
külaline

Re: Vannitoa seinte eeltööd dekoratiivvärvimiseks

Lugemata postitus Postitas Külaline » 16 Aug 2018, 17:24

hüdro ennem selga koos lintidega nagu hüdro nõuete järgi tehakse, siis pahtelda vuugid , üleminekud või tee lauspatel, nakkeparandajat ei ole kuskile vaja ja peale pahtlit dekovärvi spets krunt, kui on veel üldse vaja ja pahtel ei anna piisavat naket.

vannituppa sobib kõik parkett, tapeet , krohv ja ka dekovärv kui ei ole just otseselt pritsmeid saav koht, omanik ise vastutab pestavuse eest , kui läheb mustaks ja pesta ei kannatagi, siis vahetab välja. Kui vannitoas puudub vent siis võib kohe hoiatada, et niiskus teeb kõigega mis niiskust ei kannata oma töö.

Vasta