Peno puitkarkassi vahel

kuidas soojustada oma elamist
küttekolle
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 159
Liitunud: 18 Sept 2014, 19:55
On tänatud: 1 kord

Peno puitkarkassi vahel

Lugemata postitus Postitas küttekolle » 08 Juul 2018, 21:15

Seoses sellega, et eelnevalt on väike osa seinast penoga soojustatud, õigemini osaliselt on seda antud seina puhul tehtud nüüd pean selle osa seinast lõpuni penoga tegema, kuna tuuletõkke lisamine nüüd hiljem ja korraliku tuulutuse tagamine villale oleks väga palju ringi tegemist nõudnud.

Probleemid ja küsimused:

1) Peno on ühe seina osa peal lükatud otse vastu välist voodrilauda, kas penol on see väline tuulutusvahe või võib selle vahele jätta?

2) Peno on ühe seina osa pealt kinnitatud otse vastu katuse aluskatet, ilma tuulutusvaheta, seda kohta on 4 karkassi vahe kohta, iga vahe kohta on peno vastu aluskatet umbes 20cm, seda probleemset kohta on suht vähe ja seda peno uuesti ära kakkuda ja tuulutusvahet tekitada tundub suht mõtetu tegevus, kuna õhu liikuma hakkamine selles kohas on üldse (?) kuna ülevalt kuskilt justkui õhul minna pole et tekiks ringlus vms.

3) Enne mind oli paigaldatud karkassi vahele 50 peno, mille tihedus on teadmata. Kusagilt kunagi lugesin siin foorumis, et kõige suurem viga on penoga soojustamise just see, kui tihedam peno satub väljapoole konstruktsioonis ja vähem tihe sissepoole konstruktsioonis, sai siis poes ostetud kõige tihedam peno EPS80 ja sai sellega see sein lõpuni tehtud.
Kas antud teguviisil võib olla mingeid halvemaid tagajärgi? EPS 80 liiga tihe puitkarkassi vahele vms? Peno vahed sai täidetud Soudali Flexofoamiga.

4) Hetke plaanide kohaselt võiks tulla konstruktsioon väljast sissepoole selline: väline voodrilaud, tundmatu tihedusega peno 50mm, 150mm EPS 80, aurutõkkepaber, risti 50x50 roov ja selle vahele kas 50mm Isoveri Kl33 või mingi SPU plaat (Saunasatu plaat ehk?)

Õnneks on seda probleemset osa suhteliselt vähe, aga siiski ootaks targemate soovitusi ja arvamusi.

Vasta