1. leht 1-st

Saepuru+kustutamata lubi

Postitatud: 16 Mai 2007, 10:29
Postitas Emmeliis
Tere

Mõtleme ühe kivimaja ostu peale, kus on telliskiviseinte vahel soojustuseks kasutatud 1960ndatel saepuru ja kustutamata lubja segu. Sellega seoses oleks mitmeid küsimusi:
* Mis omadustega on antud segu - kui soojapidav, niiskusimavus, tugevus jms.
* Millises seisukorras võiks see olla pärast neljakümmendviit kasutusaastat. Kuidas seisukorda kontrollida?
* Kui on halvas seisukorras, siis mida sellega peale hakata - see peaks olema kivistunult seina sees - seega seina lõhkumata ei saa seda vaadatagi, eemaldamisest rääkimata.
* Kas näiteks puhurvilla kasutamine tuleks kõne alla. Kuidas need ained omavahel kokku sobiksid
* Milline on selle soojustuse reaktsioon - saepuru on happeline, kustutamata lubi tugevalt aluseline - kas on tegemist tugevalt või nõrgalt leeliselise seguga.

Aitäh, kui suudate mõne müsteeriumi lahendada ;)

Postitatud: 16 Mai 2007, 10:55
Postitas Ints
Üks asi on igatahes selge: see 40a vanune soojustus ei tööta.Mida edasi teha?Mina isiklikult ei teeks nii,et jätaks selle vana sodi sinna alla ja laseks puhurvilla sinna peale.Tulemus on poolik.Kui kivivoodrit mitte lammutada,siis üheks variandiks oleks kivivoodri soojustamine väljaspoolt (peno või vill näiteks) ja siis uus viimistlus peale (peno puhul hõõrdkrohv näiteks).

Postitatud: 16 Mai 2007, 18:26
Postitas Kalvis
Nimetatud segu nimetati termoliidiks ja tal on võrreldes saepuruga kaks korda parem soojapidavus ja võrreldes villaga kaks korda kehvem.
Erinevus saepurust seisnes selles, et lubi nn. jäigastas ja seetõttu õhumullid jäid pidama. Ka tagas lubi antiseptilised omadused ja tulekindluse.
Ideeliselt see segu peaks oma omadused säilitanud olema ning ei pea temasse skeptiliselt suhtuma. Kuid oma silm on kuningas, otsustama pead ise.
Mina jätaks ta nii nagu on. Seisukorda saad kontrollida, et lõhud seina augu ja vaatad. eriti tasub uurida just lae juurest, see on alati soojustusele hell koht.