Voltamper kirjutas: 27 Juul 2017, 19:40
Automaat enne RKV-d katkestab ainult faasi "L" ära. Neutraal jookseb endiselt läbi ja kui sealt kaudu piisavalt milliampreid liigub, peabki RKV rakenduma.
Sinu antud selgitus kehtib vaid
toitepingest sõltumatute RVK-de puhul. Neil jah piisab voolust vaid ühes mõõtemähist läbivast juhis ja selle korral primaarvoolude ebasümmeetriast indutseeritud sekundaarvool paneb mehaaniliselt vinnastatud vabasti rakenduma.
Selliseid RVK-sid käsitleb standard EVS- EN 60008-1 ja minuarust ainult selliseid tohikski paigaldada.
Asi on nimelt selles, et eksisteerivad ka
toitepingest sõltuvad RVK-d, nende puhul tegeleb voolude sümmeetria mõõtmisega elektroonikaskeem, kuid see vajab toimimiseks eelnevalt toitepinget. Seega teemaalgataja kirjeldatud olukorras kus L ahel oli katkestatud, selline RVK poleks tohtinud rakenduda.
Elektroonikat on odav toota ja sellised RVK-d on oma hinna poolest odavamad ning ahvatlevad eeskätt asjatundmatut lõpptarbijat neid enesele soetama.
Eesti jaekauplustes oli vanasti (ja on ka praegu?) saadaval Electrocomp nimelise firma RVK-d mille korpuse kuju on üsna identne tuntud Euroopa tootja ABB vana seeria F300 kujuga . Electrocomp on minuteada LAV-s paiknev firma ja vähemalt vanasti oli nende RVK-del viide vaid briti standardile BS 61008 .
Inimest ei tapa mitte pinge vaid tema keha läbiv vool. Õhupalliga juukseid hõõrudes tekitavad lapsed tuhandete voltidega mõõdetava pinge kuid jäävad ellu. 30 mA voolu läbi inimkeha lubada aga ei saa.
Loodan, et asjatundjad vähemalt nõustuvad, et
toitepingest sõltumatu RVK kasutamine on ohutum, sest see töötab ka olukorras, kus ainult üks tööjuht (L) on esindatud. Näiteks katkenud neutraaliga toiteahela sisselülitamine.
Või olukorras, kus lühis on kohe RVK taga ja liigvoolukaitse millegipärest ei rakendu. Sel juhul jaguneb faasipinge L ja N juhi vahel võrdselt ära, nendevaheline pinge lühisekohas on 0 aga maa suhtes pool faasipinget.
viewtopic.php?f=8&t=25110&p=130969&hili ... mp#p130969
Peaaegu 10 aastat vana teema ja siiani ei ole ükski eesti elektrik vaevunud enesele selgeks tegema, milline siis see Electrocompi RVK on, kas vajab toitepinget või mitte?
Või ma olen Eestis siiani ainus inimene, kes teab, et selliseid kahte erinevat tüüpi RVK-sid eksisteerib?
trebla