1. leht 1-st

Soojustus???

Postitatud: 31 Jaan 2005, 16:29
Postitas Martin
Tere!!!

Küsimus järgmine. Kuidas soojustada puitkarkass hoonet (8x4m). See on väljast voodrilauaga üle löödud aga tahaks sellest elamiskõlbulikku ruumi teha. Milliste vahenditega soovitate soojustada?

Postitatud: 31 Jaan 2005, 16:48
Postitas Tom
Puitkarkass hoonet võid soojustada seestpoolt nii palju kui tahad. Eesti tingimustes on otstarbekas soojustada välisseina puitkarkasshoone puhul 250 - 300 mm ja ei maksa unustada väljapoole tuuletõket.

Postitatud: 31 Jaan 2005, 17:10
Postitas Pildistaja
Siiski peab jälgima, et uuest soojustusest väljapoole ei jääks aurutihedat piirdeosa.
Kui seda ei esine, siis võib küll piltlikult soojustada seestpoolt lõputult.
Juhul kui konstruktsioonis on aurutihe kiht, siis saab seestpoolt soojustada nii, et sisemise soojustuse soojuspidavus oleks kuni pool väljapoole aurutihedat pinda jäävat piiret.

Brrr..... jube keeruliseks läks see sõnastus.... aga mõte on selles, et kui niiskuse liikumisel on seinas takistus ja sisemine soojustus on liiga suure efektiivsusega, siis tekib seal takistusel väljakondenseerumine.

Postitatud: 31 Jaan 2005, 21:43
Postitas Martin
njah keeruline värk ühesõnaga. Aga kas villa peale või kohe kipsi panna või peab midagi vahele ka panema?

Postitatud: 31 Jaan 2005, 21:57
Postitas Tom
Aurutõkkepaber oleks mõtekas panna kahe kipsplaadi vahele. Lagede puhul oleks hea kasutada aurutõkke kilet ja siis kipsplaati