1. leht 1-st

Palju küsida tunnihindeks?

Postitatud: 20 Apr 2007, 23:20
Postitas Külaline
Tere.Mul on mure.Nimelt olen töödanud Tallinna ehitusfirmas ca aasta ja palk on suht kesin sest enamus tunnitöö.

Kui tööle läksin,oli kogemus ehitusel null.Ei teadnud prakt mitte midagi.Rääkisin ülemusega et tahan ehituse selgeks saada ja olen n6us k6vasti tööd tegema.
Algul pandi mulle palgaks 45eek/tund.Esimese kuu aega tassisin ehitusjäätmeid,lammutasin vana kivimaja ja tegin muid suvalisi töid.Peale tööd olin surmväsinud.
Ca kuu aja pärast pandi mind ühele kogenud ehitajale paarimeheks,tegime umbes 2 kuud kipsitööd,tükitööna loomulikult.Kuus tuli mulle kätte ca 15000.

Peale neid kahte kuud pole pmst mingit tükitööd enam olnud.Tunnihinne t6steti 60 kroonile ja sellega tuleb mulle kätte ca 10000eek/kuus.Teeme enamuses sisetöid-paigaldame uksi,aknalaudu,põrandakatteid,liiste,teeme kipsitöid jne.
Mitte kordagi pole kurdetud et teen sitasti tööd v6i aeglaselt.Annan alati endast 100%.
Hetkel teeme firma omaniku maja ja tema on ka objektijuht.Kuna meil pole objektil ühtegi nn lambivenda kes lambitöid teeks siis jäävad paljud neist minu kaela.Materjali tassimine jne.Mul on sellest jamast ausaltöeldes siiber.Ma pole küll proffesionaalne ehitaja 10 aastase kogemusega kuid k6ike mida paarimehega teinud oleme,oskan väga hästi!!

Ise arvan et 60eek/tunnis minu töö eest on vähe.80 oleks enamvähem


:roll:



Mida arvate??
Tänud.

Postitatud: 21 Apr 2007, 09:34
Postitas Rommel
Kulla mees ,kui sa tunned et sulle liiga tehaxe siis mine oma tööandja juurde. Tee oma suu lahti ja räägi oma mure ära.Loomulikult tõstetaxe su palka kui sa seda väärid .

Postitatud: 21 Apr 2007, 10:38
Postitas betoonisepad
ma arvan kah et peaksid oma suu lahti tegema ja endale palka juurde nuijama.
Teine variant oleks see, et võta meiega ühendust ja leiame sulle rakendust :D

Postitatud: 21 Apr 2007, 13:15
Postitas Külaline
Plaan ongi minna,tahtsin lihtsalt teada proffide arvamust,millist tunnihinnet minu oskustega mees väärt on. :?

Postitatud: 23 Mai 2007, 17:51
Postitas Havitreks Lamekatus OÜ
proovi ikka tükitööpeale saada...
las rendib omale mingi mudru kes kolu tassib...
kuskil just oli mingi kuulutus et keegi rendib abitöölisi... :D

tänapäeval alla soti tunnis ei pane keegi tööriideidki selga... (peale ukrainlaste ja poolakate)

ühesõnaga küsi vähemalt sott tunnis või tee tükitööd

sott tunnis?

Postitatud: 24 Mai 2007, 20:40
Postitas koppees
Kas sott brutto ja ametikult?? :wink:
Ja õpipoisile? Riiete selga tõmbamise eest?
:roll: Kahtlen, kas ikka on see eluke nii roosiline...

Postitatud: 24 Mai 2007, 22:12
Postitas 2korda2
Andke andeks, mehel on mõni kuu kogemust ja juba on 10K kuus vähe?

Postitatud: 24 Mai 2007, 23:14
Postitas vil
no täitsa lõpp, krt olen 15 a ehituspuusepp ja vist mitte sossepp, viimased 5a omal käel FIEna. Oma autoga, oma täiskomplekt korralike riistadega. Loomulikult eraisikule sularaha maksudeta, seni 80kr/t+sõidukulu, plaanis tõsta nüüd 100-le aga kui poiske, olgugi et korralik-püüdlik peaks 100 saama siis oleks normaalne vast 200le tõsta ?

Postitatud: 25 Mai 2007, 00:45
Postitas Isetean
vil kirjutas:no täitsa lõpp, krt olen 15 a ehituspuusepp ja vist mitte sossepp, viimased 5a omal käel FIEna. Oma autoga, oma täiskomplekt korralike riistadega. Loomulikult eraisikule sularaha maksudeta, seni 80kr/t+sõidukulu, plaanis tõsta nüüd 100-le aga kui poiske, olgugi et korralik-püüdlik peaks 100 saama siis oleks normaalne vast 200le tõsta ?
Nuuh Fie . Ah nüüd hakkad 100.- küsima?.Ammu oleks sul aeg 200.-küsida .Jääb veitsa omale tasku ja korralikult maksud makstud.Korralikul ja püüdlikul mehel ju tööd ka 200.- tunnis.Saad öösel rahulikult magada

Postitatud: 25 Mai 2007, 00:53
Postitas Külaline
2korda2 kirjutas:Andke andeks, mehel on mõni kuu kogemust ja juba on 10K kuus vähe?
Kas "iti" mehel hakkas kahju kui mõni noor on tublisti tahtmist täis tööd teha ja tahab vastavalt sellele ka palka saada. Näed siis :wink: Mõni rassib aaaaaaaaastaid tubli töömehena aga suud näetsa .ei ole peas.
Ja siis vinguvte et noored rohkem teenivad. Küsima peab !!!

Postitatud: 25 Mai 2007, 10:43
Postitas 2korda2
Vaata, kulla külaline, mõne kuuga ei omanda töömees vajalikku kogemust, et iseseisvalt kvaliteetset tööd teha. Kui midagi keerulisemat ette juhtub, siis on rohelistel üldjuhul mökk-mökk. Abitöölise kohta on 10K aga päris korralik summa.
Mul pole midagi inimeste vastu (olgu noored või vanad), kes tahavad tööd teha! Paraku näen ma iga päev, kuidas meil ehitatakse ja kes ehitavad. Usun, et järgmise aasta-kahe jooksul vaibub buum siiski niivõrd, et jobutajad saavad oma lemmiktegevust jätkata juba oma rahakoti peal.

Postitatud: 26 Mai 2007, 00:54
Postitas Külaline
Sina 2 korda 2 tule maapeale.Abitöölised saavadki ca 9 tunniste päevade ja 21-22 tööpäevaga kuus 10K kätte.Kus sa elanud oled???

Postitatud: 26 Mai 2007, 00:59
Postitas Külaline
2 korda 2 loe teema enne korralikult läbi kui jahuma hakkad.Olen ehitusel töödanud nüüdseks üle aasta mitte PAAR KUUD.

Palgast rääkides siis praegu on tükitöö ja alla 1000/päevas pole maikuus teeninud.Ehitame aeda ja fassaade hetkel.Tunnihinne on jäänud samaks ehk siis 60 eek/tund.


Üks 15 aastase kogemusega puussepp rääkis siin et ta saab 80 eek/tunnis.Anna andeks mees aga siis oled sa küll rumal kui 15 aastase kogemusega rohkem ei teeni :roll:

Postitatud: 26 Mai 2007, 03:46
Postitas 2korda2
No nüüd astusin küll külalise konnasilmadele :lol:
Ma olen kahe jalaga maa peal ja elanud juba pikemat aega Tartu linnas.
Ma näen, kuidas üle tänava ilmselt kehtib tunnitasu ja tulemuseks on see, et kuu aega tagasi kaevatud augus pole siiani vundamendi müürid valmis. Platsil on pidevalt 4-5 meest. Kuu ajaga jõuti teha põhi, saalungid, valada alusvöö ja nüüdseks laotud vist paar rida FIBO. Kas sellise asja eest on 10K vähe?
80EEK/tund tähendab 13,5K kuus kätte (ma eeldan, et see oli neto). Pole just palju, samas ma ei ütleks, et väga vähe. Tuletan meelde, et aasta lõpu seisuga oli eesti keskmine palk alla 10K, sellest võeti veel maha tulumaks (+töötukindlustus+pensionikindlustus). Seega keskmise palga saajale jäi kätte pea 8K (muide, inimesi, kes teenivad keskmist või suuremat palka on tugevalt alla poole). Ma nüüd küsin - kas ehitusmehe amet peaks eeldama keskmisest 1,7 korda kõrgemat palka? Kuidas arenenud euroopas sellega on?
Üldiselt aga hakkavad asjad paranema - eesti panga statistika näitab olulist kokkutõmbumist jur.isikute laenumahtudes kinnisvara alal. Arendusi tuleb järjest vähem -> pole vaja nii palju ehitustöölisi -> liigne pakkumine tekitab hinnasurve -> tulemuseks madalamad palgad. Seoses sellega julgeks pakkuda, et 2-3 aasta pärast teenib ehitusmees juba keskmist palka.
Pakkumise küllust võib täheldada kasvõi siinsamas foorumis tööotsingu kuulutuste teemas - aasta tagasi lisati sinna ehk 5 teemat nädalas. Nüüd pole harvad juhtumid, kus lisatakse 6-10 teemat päevas.

Postitatud: 26 Mai 2007, 08:37
Postitas Külaline
Esiteks-Ma ei tea kuidas on lood Tartuga aga Tallinnas on keskmine palk 100% kindlalt üle 10000 krooni.Minu sõrad-tuttavad töötavad erinevatel aladel alates teedevalitsuse autojuhist ja kiirkullerist l6petades Bobcati juhi ja maam66tjaga.Keegi ei teeni netos alla 10 tuhande ja seda tunnitööga.Sinu 8000 jutt kehtib Lõuna-Eesti kohta.



Teiseks.
Liigne pakkumine tekitab hinnasurve?Nii palju kui mina ehitajaid tean,nii Fie-sid kui enda töökaaslasi,on k6igil tagataskust v6tta vähemalt 3-4 haltuurat kuhu iga kell minna ja paarkümmend tuhat lisa teenida.Korterite ehitus v6ib küll m6neks ajaks aeglustuda aga eramajade remont ja renoveerimine ei l6pe kunagi.V6i remonditakse sinu arvates k6ik eesti majad 2-3 aastaga ära ja järgmised 10 aastat pole vaja neile kätt külge panna?
Keskmiste palkade t6ustes saab ka tavainimene endale maja ehitada,seega eramajade ehitus ei vaibu.Arvan et 75% inimestest eelistaks elada oma majas mitte umbses mustamäe korteris.


Tendents on selline et lähema paari aasta jooksul uute korterite ehitus vaibub ja saab hoogu taas euro tulekul.
Meie firma lähemate paari objektide hulgas on 2 tööstushoonet Ida-Virumaal ja sadamaterminali juurdeehitus Paldiskis.
Arva ise kuhu poole ehitusturg liigub.
Korterelamu eelarve on 100 miljonit,tööstushoonetel v6ib selle vähemalt viiega korrutada.

Postitatud: 26 Mai 2007, 08:41
Postitas Külaline
2korda2 kui sul üle tänava objektil asjad ei liigu on töödejuhataja lammas.Kui seal üldse sellist asja eksisteerib.

Äkki lähed ja jagad meestega oma tarkust!!? :lol: :lol:

Postitatud: 28 Mai 2007, 15:18
Postitas 2korda2
See on minu viimane postitus siin teemas, pole aega ega tahtmist lihtsalt vaielda.
Ma esitasin kaks küsimust, millele oleks saanud vastata ei/jah. Vastuseid ma ei saanud. Kordame siis:
Kas 10K lihtsale ehitusmehele maksta on piisav, kui too teeb alla 2 tunni päevas tööd?
Kas tavaline ehitusmees peaks teenima 1,7-kordset keskmist palka?

Nüüd väidete juurde "keskmine palk 100% kindlalt üle 10K". Kui ma oma tutvusringkonna pealt otsustaksin keskmise palga suuruse üle, võiksin kindlasti väita, et keskmine peaks pigem 20K olema. Pole parata, kui tutvusringkonnas domineerivad ca 30-aastased üldjuhul kõrgharidusega mehed. Lisaks, keskmist palka ei saa mitte keskmine palgatöötaja. Tema saab märksa vähem. Võtmesõnaks mediaanpalk, sellest aga ei räägita kuigi tihti.

Kui nüüd edasi liikuda, siis nõudluse ja pakkumise tasakaal peaks olema I kursuse materjal (minule õpetati seda juba gümnaasiumi tasemel). Inimeste tahtmised ja võimalused üldjuhul ei kattu. Mina väidan, et 75% inimestest pigem ei suuda endale lubada oma maja. Olgu keskmine palk milline tahes. Kõrgem palk tähendab automaatselt kõrgemat maa hinda ja ka kõrgemat ehitushinda. Ainus, mille pealt võidaks, oleks materjal (seegi ei jää sama hinnaga, sest tootjate kulud kasvavad).
Arvutame natuke.
Palju maksab eramu ehitus (maa, materjalid, töömeeste palgad jne)?
Juba eelmise aasta kevadel käidi siinsamas foorumis välja 10KEEK/m2. Aastaga on statistika järgi ehituses palgad kasvanud 20%, lisaks on toimunud materjalide hinnatõus. Seega ma paneks hetkel 12KEEK/m2.
Arvestades keskmise maja suuruseks 150m2 teeb see ehituskuluks 1,8M, lisame siia ka maa hinna: 0,5M (selle eest saab linnast kaugemale ehk midagi veel?). Kokku 2,3M. Sellele lisandub maja ümbruse tööd (aed, haljastus jms), kokku ümmarguselt 2,5M. Eeldades, et on juba olemas laenuta Mustamäe umbne korter, mis heal juhul õnnestub müüa 1M eest, teeb see laenusummaks 1,5M. Hanza.net ütleb selle kohta nii:
Laenusumma: 1500000
Periood:30 aastat
Intress: 5% (pikaajaline keskmine euribor on kõrgem aga olgu peale)
Kuumaks:8052 krooni.
Et panga reeglid ütlevad üldjuhul, et kodulaenu teenindamisele võib kuluda kuni kolmandik netosissetulekust (millest on maha arvatud juba olemasolevad kohustused liisingute, laenude osas), siis tähendaks see, et sellise maja ehitajal peab olema järgijäävat netosissetulekut 24K jagu. Oletame, et laen võetakse pere peale. Sellisel juhul peaksid peres kaks inimest teenima kumbki vähemalt 15K bruto palka, ehk viimase statistika järgi ~1,5korda keskmist palka.
Paneme siia juurde nüüd ühe lingi:
http://www.tarbija24.ee/010107/esileht/ ... 236477.php
Artikkel on pool aastat vana, pannes juurde koguni 10% palgatõusu, saame tulemuseks ca 6K kätte, ehk 2 KORDA vähem, kui majaehituseks vaja! Ma tõesti ei saa aru, kuidas tavainimene saab endale majaehitust lubada! Miks mitu korda rikkamas läänes ikka nii palju inimesi korterites elab?

Mis puutub suunitlusse hakata ehitama tööstust, siis siin on väike võimalus küll. Samas ma ei näe seal nii suurt tööpõldu igasugu kivi ladujatele jms lihtsatele töömeestele. Spetsialistid (rasketehnika operaatorid, betoonivalu jms) elavad ka edaspidi hästi, selles ma ei kahtle. Igasugu isehakanud hariduseta tolgused jäävad oma keskmist ületavast sissetulekust ilma.

Mis puutub naaberkrundil toimuvat, siis mul on lihtsalt kahju rahast ja ajast, mida raisatakse. Enda maja peale võtsin töödejuhataja just seepärast, et põhitöö kõrvalt poleks olnud aega platsil kantseldamas käia. Iga etapp sai eelarve ja selle piires oli töödejuhataja asi hakkama saada. Kuigi alati ei läinud kõik nii, nagu vaja, olen kokkuvõttes rahul.

Postitatud: 12 Juun 2007, 18:06
Postitas Havitreks Lamekatus OÜ
ta tahtis sellega öelda et, ta ei taha ehitusmehele üle 10k palka maksta, et siis ehitab ehitusmees maja endale... :lol:

Postitatud: 12 Juun 2007, 18:46
Postitas mel777
2korda2 kirjutas:Ma tõesti ei saa aru, kuidas tavainimene saab endale majaehitust lubada!
eks ta nii ole, et papipritsid palkavad endale töödejuhataja ja perssetäis töölisi (kes tavaliselt mingi pasa kokku keeravad) aga õige mees ehitab enamjaolt ise - niimoodi saab "tavainimene" ka endale maja ehitust lubada :idea:

Postitatud: 13 Juun 2007, 10:03
Postitas Eestikinnisvara
Kuidas tavainimene omale ise maja ehitab? Raha läheb ju ikkagi vaja! Kui ta ise ehitaks omale maja,siis kuidas ta oma PÄRIS tööl käib? 2korda2 jutt on ülimalt täpne ja langeb kokku minu vaadetega!
Lihtsalt Eesti "tavainimene" tahab olla super inimene. Vaadake palju meil on põldude peal laenumiljonäre! Pole vaja üle oma varju hüpata. Samas lisaksin eelkõnelejale,kes rääkis euro tulekust ja suurest tööpõllust: Euro ei hakka küll ehitama!

Postitatud: 13 Juun 2007, 14:56
Postitas Ikkagi inime...
to 2x2: 2 tunnise tööpäevaga teeningi kuus 10000.-, ainult , et teen päevas tavaliselt 6-8 tundi tööd, jääb aega raha raiskamiseks ka veel.

Postitatud: 08 Juul 2007, 21:39
Postitas Illar
Meie minevik ehk nõukaaeg pole meie maalt just mitte väga ammu lahkunud. Töötasin ka siis ehitajana ja vanem rahvas mäletab väga hästi, kuidas asi käis. 8.00 tööle, 17.00 autosse ja eraehitusele, kus tehti niikaua, kuni silm seletas. Vahel oli abiks ka lisavalgustus. Palju see tunde kokku tegi? 8 pluss 6 tundi tigedat rabelemist. tasuks nigel palk pluss kena kopikas õhtusel ajal tehtud töö eest. Mina olin rahul. Sain aega ka endale ehitada, polnud vaja mingite jahupeadega, kes kellut pildi pealt näinud, maid jagada... Kes viitsis, elas ka siis hästi, kuigi tööd tuli teha. Tahtsid palka juurde - tuli seda palka õiges kohas teenida :D