küsimus akna- ukse paigaldajatele?

koppees
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 109
Liitunud: 03 Mär 2007, 12:03

küsimus akna- ukse paigaldajatele?

Lugemata postitus Postitas koppees »

tekkis vaidlus kahe ehitaja vahel. Ehitja1 väidab, et klotsid lengi ja seina vahelt, (külgedelt) tuleb pärast kinnitusvahenditega fikseerimist eemaldada ja täita vahuga. Ehitaja2 väidab et alles jätta, klotsid peavad olema mitte kaugemal kui 15 cm nurkadest, sest vaht üksi ei hoia lengi piisava tugevusega. Kumba väidet Sina kaldud õigeks pidama? Kas võiks kusagilt leida asjakohast juhendit?
Uksemees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 47
Liitunud: 05 Aug 2006, 11:45
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: küsimus akna- ukse paigaldajatele?

Lugemata postitus Postitas Uksemees »

Kui tegemist on sise uksega siis pole mingit vahet kas ja jätad need klotsid või mitte aga kui välis uks siis peaks ära võtma sest tuul võib sealt vaikselt läbi puhkuma hakata ja see et uks ei saa muidu korralikult kinni kui klotsid vahel on siis ma võin öelda et ma olen nii mõnegi metall ukse lihtsalt vahuga kinni pannud millel ukse kaal umbes 70 kg. sest pole olnud kuhugi kinnitada.
haamer47
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 24 Apr 2007, 00:24

Re: küsimus akna- ukse paigaldajatele?

Lugemata postitus Postitas haamer47 »

koppees kirjutas:tekkis vaidlus kahe ehitaja vahel. Ehitja1 väidab, et klotsid lengi ja seina vahelt, (külgedelt) tuleb pärast kinnitusvahenditega fikseerimist eemaldada ja täita vahuga. Ehitaja2 väidab et alles jätta, klotsid peavad olema mitte kaugemal kui 15 cm nurkadest, sest vaht üksi ei hoia lengi piisava tugevusega. Kumba väidet Sina kaldud õigeks pidama? Kas võiks kusagilt leida asjakohast juhendit?
Mina ütlen nii, et tegelikult peavad klotsid alles jääma.Ja see kuni 15 cm peab raudselt paika.Siin hakkavad rolli mängima juba füüsikalised omadused.Tean seda, kuna olen väga palju paigaldanud nii uksi ja aknaid. ja ka sitta pärast ringi teinud :oops: .Ja tegelikult ju need kiilud ei sega pärast viimistlust kedagi.See on minu arvamus. :wink:
Loll pole see, kes küsib, vaid see, kes teeb valesti, kuid kardab küsida.
Uksemees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 47
Liitunud: 05 Aug 2006, 11:45
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: küsimus akna- ukse paigaldajatele?

Lugemata postitus Postitas Uksemees »

Ma olen u 8 aastat uste ja akende paigalduse ja valmistamisega tegelenud nüüd muidugi ainult ustega aga mis füüsika seadus siin paika peab et kui sa võtad need klotsid ära mis siis juhtub.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4226
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Lugemata postitus Postitas Hiid »

avataval aknal peavad olema all hinge juures ja diagonaalis selle vastas.
muul juhul ei ole oluline.
vahu eesmärk ei ole akent kinnitada ja paigal hoida, vaid hermetiseerida :idea:
viland
külaline

Lugemata postitus Postitas viland »

küll ja külla uksi ja ka aknaid pandud - kiiludega kergelt loodi fikseeritud ja siis vahuga kinni. 12 aastat tagasi paigaldatud ühiskondlikult kasutatavas hoones seni probleeme pole veel.
haamer47
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 24 Apr 2007, 00:24

Re: küsimus akna- ukse paigaldajatele?

Lugemata postitus Postitas haamer47 »

Uksemees kirjutas:Ma olen u 8 aastat uste ja akende paigalduse ja valmistamisega tegelenud nüüd muidugi ainult ustega aga mis füüsika seadus siin paika peab et kui sa võtad need klotsid ära mis siis juhtub.
Repliigi korras:
Uurisin (sportlikust huvist) ka esindustest järgi, et kuidas siis asi tegelikult oleks õige.Nemad soovitasid tõesti kiilud ära võtta (külmasild), kuid sellel pole ka kohustust.Lihtsalt siis jääb paigaldaja vastutusele, kas külm tuleb sisse või mitte.
Loll pole see, kes küsib, vaid see, kes teeb valesti, kuid kardab küsida.
algaja remondimees
külaline

Re: küsimus akna- ukse paigaldajatele?

Lugemata postitus Postitas algaja remondimees »

haamer47 kirjutas:Uurisin (sportlikust huvist) ka esindustest järgi, et kuidas siis asi tegelikult oleks õige.Nemad soovitasid tõesti kiilud ära võtta (külmasild), kuid sellel pole ka kohustust.
Glaskeki lehel on mainitud, et osasid külgmisi kiile ära võtta ei tohi. Seda lehte nägin ma muidugi alles siis, kui Glaskeki paigaldajate loal olin kiilud juba ära võtnud ja viimistlus tehtud. Natuke paneb kukalt kratsima selline informatsiooni vastuolu ühe asutuse sees. Aga see selleks.

Kiilud aga tulid suhteliselt kergelt ära (vaht hoidis ainult), seega ma pole kindel kas nad päriselt funktsioneerisid või mitte. Füüsikaseadusi arvestades, hakkaks need funktsioneerima siis kui aken täielikult avada. Praegu pole ise aknaid pikalt pärani lahti hoidnud, seega ei tea mis juhtuma hakkab.

Samas olid paigaldajad natuke soodad - kui aknaplekke vahuga täiendavalt kinnitati, siis ei suvatsetud aknapleki aluseid kivisid prahist puhtaks teha ega niisutada. Õnneks sain viimasel hetkel jaole ning praeguse seisuga ongi nii, et need aknaplekid, kus ma ma jaole ei saanud, on aluse küljest lahti ning tuul läheb alla kolistama. Teised on korras.
Kasutaja avatar
restauraator
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 681
Liitunud: 12 Mai 2005, 08:15
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas restauraator »

See külmasillaga põhjendus paneb ikka tõsiselt kahtlema ja ka muigama. Puit(kiil) juhib küll mingil määral pikikiudu nati rohkem sooja, aga akna pinnaga üldiselt on see ikka marginaalne. Mina üldiselt paigaldan ikka avatäiteid püsivate kiiludega. Kui on kartus, et kiilu ja vahu ühendus tihe ei jää, siis alati on võimalik kiilud lühemad teha, et saab need mõlemilt poolt veel vahuga kinni katta. Aga igal ühel oma tõde ja arusaam asjast, aga kiil nüüd vaevalt avatäite kinnitust kehvemaks teeb.
Iga ehitus on norm iseendale.
Kasutaja avatar
McRicco
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 65
Liitunud: 26 Mai 2007, 01:00

Lugemata postitus Postitas McRicco »

olen ise aknapaigaldaja ja kinnitan et diagonaalkiile ja veelvähem alumisi toetuskiile ei tohi eemaldada kui need on sinna pandud...kui jäävad pikaks siis võtta välja, teha vastavalt vajadusele lühemaks, törts vahtu auku ja suruda tagasi sinna...mõjuvad füüsikaseadused ikkagi...kui mitteavanev osa on suurem kui avanev siis ei ole vajadust diagonaalsuunda kiiluda...kui aga avatav on suurem kui kinnine osa või üldse terve lengi ulatuses avanev siis on need kiilud ka vajalikud...füüsikaseaduse järgi avaldab raskusjõud pika aja peale mõju elkõige alumisele hingepoolsele nurgale...ajapikku hakkab vajama reguleerimist ja see töö ei lõpe tihti enne kui aken on lõpuni reguleeritud aga käib ikka viletsasti...ametliku paigaldajana Glaskekis töötanuna tean et kui avanemispretensioonide peale välja kutsutud ekspertiis avastab kiilude puudumise ettenähtud kohtadest siis kaob ka paigaldusgarantii hoobilt

midagi kõrva taha panna
koppees
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 109
Liitunud: 03 Mär 2007, 12:03

Re: küsimus akna- ukse paigaldajatele?

Lugemata postitus Postitas koppees »

Tänan vahepeal siia postitatud informatsiooni eest.
Sain kinnitust sellele, mida uskusin ja teadsin.
Samas on ikka väga paljudel objektidel näha, et külgmised kiilud võetakse ära. Ka suurtel avatäidetel.
Tihver
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 209
Liitunud: 02 Nov 2007, 22:02
On tänatud: 1 kord

Re: küsimus akna- ukse paigaldajatele?

Lugemata postitus Postitas Tihver »

Norras jäeti kõik kiilud alles ja makro asemel kasutati silikooni sarnast hermeetikut.
Kõik lihtsad probleemid on juba lahendatud...
Külaline
külaline

Re: küsimus akna- ukse paigaldajatele?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. Akna/uksepaigalduse kohta eksisteerivad Euroopas vastavad reeglid. http://www.ift-rosenheim.de/ 1. Akende rasjuse võtavad vastu kandeklotsid. 2. Avatäited kinnitatakse külgedelt kinnitusvahenditega (see ei ole klots ega vaht) 3. Avatäidete vahe tihendatakse vahuga - see on soojusisolatsioon 4. Sissepoole aknaraami ja seina vahele paigaldatakse aurutõke - see on auruisolatsioon 5. Väljapoole aknaraami ja seina vahele pannakse õhutõke - see on läbipuhumise vastu. Mõned aknatootjad seda isegi teavad, aga kuna Eestimaal puuduvad normid, siis on vaba voli teha igasuguseid muid lahendeid, midagi pole keelatud ja järelvalvel pole millestki tegelikult kinni hakata. Lugupidamisega. Alar Piirfeld
taastaja
külaline

Re: küsimus akna- ukse paigaldajatele?

Lugemata postitus Postitas taastaja »

Mehed, millegi pärast mulle tundub, et te ikka ei oska aknaid õigesti paigaldada. Aknaid tuleb paigaldada nii: Kõigepealt tuleb aknalengi välisküljele roberoid ümber mähkida, siis klotsidega avasse ja soojusisolatsiooniks tuleb kasutada takku. Eriti hea ja novaatorlik insener-tehniline võte ruberoidi kasutamine. See hoiab ära aknalengi niiskumise, mis paratamatult kiviseinast soojusisolatsiooniks kasutatava taku sisse imbub. Samuti jääb toimuma aknalengi ja ruberoidi vahel minimaalne konvektsioon, mis parandab tunduvalt hoone sisekliimat. Toon ära ka ühe täna ülesvõetud pildi, kus kodanikud saavad oma enda raha eest parima, mida meie turult saada on ja seda oma raha eest... seega tasub alati eelistada kodumaist know how-d :lol:

http://fotoalbum.ee/photos/taastaja/sets/301691 kolm viimast pilti on akna õigest paigaldamisest :thumbsup:
Külaline
külaline

Re: küsimus akna- ukse paigaldajatele?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. Aknapaigalduse takuvariandi kohta on järgmised kommentaarid. Rubroid on lengi välisküljel kahjulik. Ruberoid ei suuda takistada siseniiskuse tungimist lengi, aga takistab oluliselt selle väljumist. See on ka üks värvi koorumise põhjustest aknalengil. Aknalengi siseniiskuse eest kaitsmiseks peab piisama lengi väliskülje korralik värvkate. Kui takk on nii vettimav, siis muutub ta lengile kahjulikuks koormates seda piirkonda niiskusega. Lisaks on niiskust täisimanud takk halvema soojusisolatsioonivõimega kui kuiv ehk aknalengi ümbrus muutub liiga külmaks. Kui aknalengi vahelt õhk liigub, mis takuvariandiga likvideerida ei õnnestu, siis nimetatakse seda konstruktsiooni tuult läbilaskvaks konstruktsiooniks. Siseruumi ventilatsiooni jaoks on olemas kontrollitavad süsteemid, mittekontrollitavate süsteemidega (lengivahelised pilud) ei saa kontrolli all hoida küttekulusid. Lugupidamisega. Alar Piirfeld
taastaja
külaline

Re: küsimus akna- ukse paigaldajatele?

Lugemata postitus Postitas taastaja »

Nii oli, nii on ja nii ka teeme edasi.....


Eks see ole avalik saladus millise riikliku institutsiooni jüngrite laulurefrään see om!

Klaaspaketile on aga erand tehtud! Takk, kui alama klassi kodanik, pea ka oma aega ootama, mil saab massiivsest paekiviseinast ükskord kuivemasse keskkonda...nii oli, nii on, nii jääb.....see oli, see on, see jääb on ka üks laul.....ühe teise sõna kohta.... :lol:
Külaline
külaline

Re: küsimus akna- ukse paigaldajatele?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Juhuslikult teen just neile takuakendele veeplekke . Muidugi normid ei luba vanal majal vahtu kasutada , ise oleks lengid värvinud ja lõõnd mõned naelad ja täitnud vahed segu ja kivitükkidega .
Katuserobi .
paigaldusfirma
külaline

Re: küsimus akna- ukse paigaldajatele?

Lugemata postitus Postitas paigaldusfirma »

siin siis kogunevadki need paigaldajad kes ei viitsi kiile panna ja arvavad et metalluks vahuga ette on normaalne,milleks siis metallust vaja?
8 aastat uksi pannud aga ikka veel ei oska kindlalt vastata.
Kiilud peavad olema 100% et ei lase uksel näiteks 2 aasta pärast ära vajuda ja et uks käiks nagu kellavärk ka 5 aastapärast
aga need vahuga paigaldajad hea et Teil veel tööd on
Uksemees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 47
Liitunud: 05 Aug 2006, 11:45
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: küsimus akna- ukse paigaldajatele?

Lugemata postitus Postitas Uksemees »

Sellist paigaldus firmat ma pole veel näinud kes paneb metall ukse ette ja jätab külgedele kiilud sisse et alla klotsid jäävad kuhu uks toetub on loogiline ja metall uksed kinnitatakse tüüblitega aga kui sul on tehtud kips karkassist sein ja sa pead sinna metall ukse kinnitama siis pole sul seal ei tüüblist ega kruvist mingit kasu.
murmet
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 06 Okt 2007, 09:14
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: küsimus akna- ukse paigaldajatele?

Lugemata postitus Postitas murmet »

Uksemees kirjutas:Sellist paigaldus firmat ma pole veel näinud kes paneb metall ukse ette ja jätab külgedele kiilud sisse et alla klotsid jäävad kuhu uks toetub on loogiline ja metall uksed kinnitatakse tüüblitega aga kui sul on tehtud kips karkassist sein ja sa pead sinna metall ukse kinnitama siis pole sul seal ei tüüblist ega kruvist mingit kasu.
Karkassi sisse on väga lihtne ju pruss panna et oleks kuhu kruvi lasta. Aga lihtsam ja kiirem on muidugi vahupidu :lol:
Uksemees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 47
Liitunud: 05 Aug 2006, 11:45
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: küsimus akna- ukse paigaldajatele?

Lugemata postitus Postitas Uksemees »

Selles see asi ongi et me valmistame uksi ja paigaldame neid mitte ei ehita seinasid kuhu uks panna ja ust oleks tunduvalt lihsam paigaldada kui sinna oleks pruss pandud.
AKNAPAIGALDAJA
külaline

Re: küsimus akna- ukse paigaldajatele?

Lugemata postitus Postitas AKNAPAIGALDAJA »

Tere
Kirjutaks ka siia oma kommentarid isiklikest kogemustest. Nimelt avatäidetega juba 7 aastat mässanud olen ja paigaldanud neid igasugustes tingimustes ja erineval moel. Aga ühte olen kasutanud ja usun et jään ka kasutama, nimelt alla toeks panen kruvid klotside asemel.
Mujal Euroopas kasutatakse aga vahu asemel enamuses villa ning spetsiaalseid lengikruvisi, sisse kas siis mastiksi vuuk või aurutõkke kile (montaazivahesse) Eestis aga ei ole ka võimalik rahaliselt juba seda ÕIGET paigaldust ju teha, lihtsalt paigalduse hinnad ei kannata seda välja.
Enamus paigaldusjuhendites on siiski ju kirjas, et paigaldamiseks kasutatavad kiilud tuleb eemaldada ja tekkivad avad täita montaazivahuga. Kui mõõtad vahu ja klotsi sisemist temperatuuri siis klots külmem kui vaht ( olen reaalselt seda mõõtnud ja mitte ühel korral)
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4226
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: küsimus akna- ukse paigaldajatele?

Lugemata postitus Postitas Hiid »

AKNAPAIGALDAJA kirjutas:Tere
Kirjutaks ka siia oma kommentarid isiklikest kogemustest. Nimelt avatäidetega juba 7 aastat mässanud olen ja paigaldanud neid igasugustes tingimustes ja erineval moel. Aga ühte olen kasutanud ja usun et jään ka kasutama, nimelt alla toeks panen kruvid klotside asemel.
kuhu sa need kruvid keerad?
Akna sisse või ?
Kui võimsad need kruvid siis olema peavad?
mõte on huvitav, aga palju neid aknaauke on, kus on millelegi korrektselt toetuda...?
max555
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 15 Okt 2008, 13:32

Re:

Lugemata postitus Postitas max555 »

Hiid kirjutas:avataval aknal peavad olema all hinge juures ja diagonaalis selle vastas.
muul juhul ei ole oluline.
vahu eesmärk ei ole akent kinnitada ja paigal hoida, vaid hermetiseerida :idea:
Olen hiiekaga nõus.mitteavataval või väikse laiusega avatava akna osas ei ole vaja panna ja ei soovitagi panna või mõni tark peatöövõtja või viimistleja jooksutab teid nende kiilude väljavõtmisega nii ,et aitab . suurte avatavate akende ,uste puhul nõutav nagu hiid ütles .muidu jooksete pärast ise ja laiutate käsi.uste puhul eriti head lengitüüblid(kui on muidugi neid kuhugi panna)
Kasutaja avatar
McRicco
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 65
Liitunud: 26 Mai 2007, 01:00

Re: küsimus akna- ukse paigaldajatele?

Lugemata postitus Postitas McRicco »

AKNAPAIGALDAJA kirjutas:Enamus paigaldusjuhendites on siiski ju kirjas, et paigaldamiseks kasutatavad kiilud tuleb eemaldada ja tekkivad avad täita montaazivahuga. Kui mõõtad vahu ja klotsi sisemist temperatuuri siis klots külmem kui vaht ( olen reaalselt seda mõõtnud ja mitte ühel korral)
Krt idiootsus idiootsuse otsa...ei tea mis paganama paigaldusjuhendeid sa lugenud oled et kästakse klotsid-kiilud akna vahelt välja kakkuda??...see paigaldusjuhendi koostaja on kooli ajal füüsikatundidest poppi pannud hoolega vist...loodame et need firmad, kus paigaldusjuhendid on paigast ära, varsti oma butiigi kinni panevad ja jätavad ruumi korralikkudele firmadele teha proffesionaalset tööd...
Aknapaigaldaja
Vasta